Už to tady párkrát (mnohokrát) padlo, ale fakt by mě zajímalo, co ten první případ udělal s výdělkem ze své údajné práce v Nizozemsku a Belgii, že mu nezbylo ani na nízký nájem.
On celý ten článek je vůbec skoupý na informace, kolik si tihle lidé konkrétně vydělají a jak s těmi penězi nakládají. A mám pocit, že je to i záměr autora, který chce, aby vyznění článku korespondovalo s titulkem (ono se to tedy ani tak moc nepovedlo). Mít na něco je taky věcí priorit a kompromisů, nejen toho, kolik si vydělám. Já mám víc než dobrý příjem, ale taky bych neměl na bydlení, kdybych všechno rozházel třeba za chlast, hulení a štětky.
Nechápu tu myšlenku, že kdo pracuje, ať ta práce (či "práce") vypadá jakkoli a ať má jakoukoli hodnotu, ten by měl mít paušálně nárok na nějaký životní standard. Proč? Práci přece vykonáváme za odměnu, kterou jsme si sami(!) dohodli se zaměstnavatelem a se kterou pak můžeme naložit podle svých potřeb. Je to naše vlastní odpovědnost a komu se to nelíbí, ten má vlastně problém sám se sebou.
Slušný výsměch těm, kteří si myslí, že na nich Babišovi nějak záleží. Ale myslím, že většina z nich nemá na to, aby pochopili, že jsou mu jen za užitečné idioty. Kdyby jim Andrej nakálel na hlavu a ještě to rozmazal, tak budou stejně přesvědčení, že to dělá pro jejich dobro a že za ten smrad může někdo jiný.
Spousta lidí u nás má bohužel mentalitu ekonomických migrantů ze zaostalých zemí. Moc toho neumějí, nesnaží se nic použitelného naučit, kolikrát se jim ani nechce makat, ale žádají, aby se o ně někdo postaral, případně aby za svou neschopnost byli placeni stejně jako ty schopní. Tito lidé pak pochopitelně nejsou spokojení a vzpomínají na časy, kdy jsme se všichni měli stejně blbě (a tedy i stejně dobře), ať se člověk snažil, nebo ne. Prostě mentalita nároku bez zásluh - já se chci mít dobře a vy (vláda, EU...) mi to musíte zařídit. Že máme nepřeberné množství možností a příležitostí, jak si sami zařídit slušný život, už tyhle ubožáky nezajímá, protože jsou příliš hloupí, líní a neschopní, aby toho dokázali využít.
Držkují převážně lidé, kteří dodnes nepochopili podstatu svobody. Svoboda není to, že se o mě bude furt někdo starat (to je závislost, tedy přímo opak svobody), ale že mám spoustu možností a příležitostí, jak se postarat sám, abych se měl dobře. Bohužel ani po 35 letech (a po 20 letech členství v EU, které nám ty příležitosti ještě ohromně rozšířilo) to spousta lidí nechápe a jak to vypadá, ani svobodu za tuto - podle mě nízkou - cenu nechce. Zůstávají nesvobodní, protože neumí být svobodní a samostatní, a brečí, že za jejich mizérii může někdo jiný. Tito lidé se budou mít špatně vždy. I za minulého režimu se měli mizerně, ale zas neměli moc komu co závidět, protože stejně mizerně jsme se měli takřka všichni.
"Je strašně těžké si uvědomit, že to není kalkulačka, že to není něco, co provozuje nějakou formální operaci."
A co jiného to dělá, než že to provádí nějakou formální operaci? Ta může mít nějaké (pseudo)náhodné vstupy, které ovlivní konečný výstup, ale je to pořád formální operace, kterou provádí deterministický stroj nad danou množinou dat. Že lidské schopnosti nemohou obsáhnout složitost toho natrénovaného modelu, na tom nic nemění. Většina lidí ostatně ani neví, jak funguje ta laciná kalkulačka z tržnice.
3
Sledujících
0
Sleduje
3
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
2200 hrnců sádla za jediný den, to se Putin prohne.