To je ta putlerova rozjetá ekonomika, kterou se chlubí. Pouze čísla, výroba bez užitku. Nedávno než stihl Kreml po uvalení nových sankcí zasáhnout. Začali měnit banky v reálném kurzu dolar za 400 rublů. To co děje je equilibristika ruské centrální banky a putlerových manipulací. Není možné, aby běžný stát takto dlouhodobě fungoval. Běžte ven na zahradu, vykopejte díru do země a zase ji zahrabejte. Nezapomeňte tuto činnost zaúčtovat do hospodářských výsledků. Tím vám vznikne úplně stejný hospodářský výsledek jako, když postavíte tank a pošlete ho sešrotovat na Ukrajinu. Zatím to nějak všechno funguje. Putler natiskne barevné papírky a těmi zaplatí lidem za práci ve fabrikách, vojákům žold a náhrady rodinám za úmrtí. Bude taky muset zdvihnout platy v represivních složkách, když se tolik vydělává.
Jenže všichni ti co dostanou ty hromady barevných papírků si za ně budou taky chtít něco koupit, ale co koupit? Když skoro každý po celé zemi jen vykopává a zase zahrabává díry v zemi. Jak tenhle ten kolotoč asi tak dopadne? Propady v exportu nerostných surovin a ještě hospodářství, které sice účetně jede na plné obrátky, ale nic neprodukuje?
Regan uštval SSSR na programu hvězdných válek. Rusko ekonomicky shoří ve válce s UK
Němci také v průběhu roku 1918 čelili několika povstáním. Nakonec museli kapitulovat, aniž by noha cizího vojáka šlápla na jejich půdu
A kdy bude Rusko bojovat se Spojeným královstvím? (UK) 🙂
Proč musí učitel u tabule pořád blábolit o něčem, co dnes v sekundě vyjede každý průměrný chatbot? Všechno je to otázka informací, technologií a financí. Dřív měli informace k dispozici zejména učitelé, dnes je může mít každý žák a student ve stejném rozsahu a kvalitě ve svém mobilu nebo tabletu. Pomocí hypertextových odkazů ve Wikipedii nebo Kiwixu lze nastudovat jakékoli téma i s kontextem a souvislostmi. Možný je i výklad a správná interpretace obsahu, pokud není zřejmý jeho přesný význam. Buď se dá doptat dobrého chatbota, nastudovat online zdroje z referencí nebo zadat pokročilý dotaz do vyhledávače. Možností je mnoho. Takto si lze osvojit téměř každý tematický celek, zvláště pokud jde o popisné vědy. Jak je z textu výše zřejmé, až 80 procent školních procesů lze už dnes efektivně nahradit používáním moderních elektronických prostředků a jejich aplikací. Digitální obsah má mnohé výhody. Pomocí hypertextu lze obsahem brouzdat kontextuálně, najít potřebné souvislosti a vysvětlit obsahové nejasnosti. To bývá častý problém při frontálním výkladu, a proto se žáci tak málo naučí a i to málo rychle zapomenou. Maturita z češtiny a angličtiny po 14 letech každodenní výuky je jen absurdní akt zoufalství. Trochu tento chmurný obrázek zachraňuje 20 procent studentů přirozeně nadaných na matematiku. Ale to je často spíš škole navzdory. Místo 14 let výuky by se mohlo rozdat dětem 20 vypracovaných výkladů otázek z češtiny a angličtiny a vyšlo by to levněji s podobným výsledkem. Vzdělávání až do maturit jsou jen peníze vyhozené z okna nic víc. Výuka odbornosti tam zcela chybí.😔👎
AI neuvádí vždy správné informace. Wikipedia a Google také ne. Tak kdo děti naučí kritické myšlení, jak správně AI a internet využívat, a spolehnout se i na další, například písemné prameny? Kdo děti naučí ověřovat informace, hledat zdroje, odhalit lež a manipulaci? Mnoho našich spoluobčanů by z takové výuky propadlo, a proto jsme, kde jsme.
Každý režim má své problémy. Tenkrát se stály fronty na toaletní papír a banány a dnes se stojí fronty na solidně placenou práci a na bydlení pro mladé se ani fronty nestojí, protože NENÍ ŽÁDNÉ a důchody žádné mít NEBUDOU . Zato jsme denně informováni o tom jak se máme dobře 🙂. A všimněte si že o problémech se veřejně informovalo.
Kdo neumí nic, stojí fronty na práci. Kdo umí, je zaměstnán hned a žije si jako král. 🙂👍
Tak ať jdou stávkovat. Po dobu stávky jim nenáleží plat. Můžou být doma klidně rok zadara. By mě zajímalo kdo z nich to vydrží. Nevšiml jsem si že když chtějí pořád zvyšovat platy tak by se výuka zlepšila. Ten poměr cena výkon vůbec neodpovídá.
Protože za ten plat učí pouze učitelky před důchodem, nebo nekvalifikovaní učitelé. Kvalitní mladé učitele si nemůžeme dovolit, a tak utíkají do soukromé sféry.
Přidat na školství, přidat na školství, je neustálý požadavek učitelů. Já si myslím, že platy učitelů jsou už dnes dost vysoké. Spíše by to chtělo se zamyslet nad svou prací a jejími výsledky. Děti opouštějí školy čím dál hloupější, kvalita jejich vzdělání je opravdu otřesná. Přitom dnes mají učitelé ve školách různé asistenty, psychology a podobně, ale stav výuky je pořád horší. Asi jenom v penězích to nebude.
Platy jsou tak vysoké, že 50% absolventů VŠ raději nejde učit a zdrhá do soukromé sféry. A do pěti let po vysoké škole zmizí ze školství dalších 25%.
Angličtinu určitě, je to světový jazyk a až na vyjímky se s ní všude domluvíte. Spíš než to učit děti už ve školce bych se zaměřil na kvalitu výuky a učitelů. Lze to učit děti i později pokud se to děje kvalitně.
No, bez zvýšení platů kvalitní a hlavně kvalifikované učitele AJ do škol nedostanete. Uplatní se lépe jinde.
Naprosto správně, je nutné se učit angličtinu co nejdříve. Čím je člověk starší, tím to jde hůře. Místní soc. úderka, co si myslí že čeština je něco, se velice plete. Samozřejmě to berou podle sebe, u TV a z Bráníkem v ruce jim to stačí.🤣
Nicméně dva cizí jazyky některé děti na ZŠ nezvládnou. Pouze budou propadat, a nedokončí základní vzdělání.
1
Sledujících
2
Sleduje
1
Sledujících
2
Sleduje
Zda současný předseda vlády skutečně uspěl to ukáže čas, ale pokud bude chtít být znovu zvolen musí v prvé řadě snížit platy celé vládě a všem politikům sebrat veškeré dávky všem zdravým nemakačenkům, kteří o nikoho nepečují a přestat podporovat všechny neziskovky jež tyto lemply podporují, snížit množství manažerů ve státní správě a zavést u všech státních zaměstnanců, soudců a politiků skutečnou zodpovědnost za konání
1 odpověď
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
No jo, ale až se zruší neziskovky, kdo se postará o staré a nemocné? 😉
2 odpovědi