Cena 17 000 za ubytování je značně nadsazená. Leda by to byl jednolůžkový apartmánek s veškerým vybavením. Pokud je to "jen" postel v dvoulůžáku, tak je cena lichvářská. Nechci hodnotit práci personálu, bude většinou dobrá, ale pokud je i taková, jako bývala v DD v době, kdy tam byla příbuzná, tak je to hrůza (např. na předepsanou injekci na bolest čekala dva dny).
Otazka opravnenosti cen je urcite namiste. Ale pripada vam 500 na den za bydleni s plnou penzi (kdyz se tomu tedy rika hotelove sluzby 🙂 ) znacne nadsazene, nebo dokonce lichvarske??? Vy byste me ubytovala a mesic mi varila (taky svacinky prosim) za petistovku denne? To pri dnesnich cenach neni dost dobre mozne. Zkuste si udelat jen rychlou poptavku po ubytovacich zarizenich - hotely, penziony.
Navic, ta 500,- na den je zakonem dane maximum.
Zase za vše může starší generace - to může napsat jen skutečný hlupák.
Neberte si to osobne. Ale zkusenost takova je, ja ji rozhodne mam. Mladi jsou dnes v tomto ohledu casto dost pouceni, ti chytrejsi tedy 🙂 Zivotni prostredi je zajima, zalezi jim na jeho stavu, to ukazuji vyzkumy. To je celkem pozitivni zprava.
Ale asi je osidne delit nas na starsi a mlade 🙄
Lepší načasování tohoto demagogického článku snad ani nemohlo být! Ať si autor zkusí projít nyní louku, klidně i svažitou - bude promočený až po kotníky. Voda nejen že neodtéká, ale v současnosti stojí všude na loukách a polích. Vždyť technika teď nemůže na pole vjet, protože by tam zapadla. A profesor Trnka? No jasně, že straší nedostatkem vody. Vždyť by jinak přišel o granty na zkoumání toho zemědělského sucha.
Jinak včera měl svátek Jiří. A jak praví pranostika: "Na svatého Jiří vylézejí z děr hadi a štíři". Takže již v minulosti v našich krajích asi bylo dost značné teplo, když zde byli štíři, že?
Dobrý den, ten článek je mimo jiné o tom, že hodně vody na povrchu, ať už na loukách, nebo v říčních korytech, žádná velká výhra není. Voda se nedostatečně vsakuje do úrovní, kde už může vytvářet zásoby vody podzemní, ty jsou důležité. Načasování mi právě proto přijde dobré, nyní je na pohled všude vody hodně (až to někde způsobuje potíže), ten problém s nízkou hladinou podzemních vod to ale, bohužel, moc neřeší. Tak snad to, stejně jako u Vás, vyzývá k zamyšlení.
Štíry nechávám bez komentáře.
Hezký (další deštivý 🙂 ) den
To bohužel opravdu zavinila předchozí vláda.Zavřela školy,kroužky,zakázala chodit dětem ven,hnus.Ten,kdo vydal takové nařízení by se měl jako škodná trestně zodpovídat.U nás školy byly nejdéle zavřené z celé Evropy!!!
To si, počítám, děláte legraci. Anebo v tom je ještě něco jiného. Pokud nějaký rodič viní vládu, školu nebo kohokoliv z toho, že má doma tlusté děti, je to v lepším případě blázen. Normální dítě, když nemusí do školy, jde hrát fotbal nebo jezdit na kole. Pokud ale raději sedí u televize a cpe se chipsy, selhávají jeho rodiče, nikdo jiný. NIKDO JINÝ VÁM DĚTI VYCHOVÁVAT (třeba ke sportování) NEBUDE. Než začnete hledat chybu "v systému", zamyslete se, kolikrát jste byli s dětmi během posledního měsíce sportovat. Očekávám odpověď, že na to samozřejmě nemáte čas 🙂
Samozřejmě, máte pravdu. Na nikoho se nedívám skrz prsty jen proto, že se chce rychle naučit pár akordů k písničkám. To je stejně relevantní zájem a cíl jako kterýkoli jiný. A máte naprostou pravdu, že výuka má odpovídat cílům a je dobře, že si člověk může vybrat.
Úplně NEJ mi na tom přijde, že to je fakt jenom začátek. Bude zajímavé sledovat, kam se technologie v této, ale samozřejmě i v mnoha dalších oblastech vyvinou. Umějí pro nás zatím těžko představitelné věci. A určitě přijdou i nějaké omyly, výlety do slepých uliček 🙂 To k technologickému pokroku prostě patří.
Nechť je u nás alternativ a variability kolik je potřeba, ale to neznamená, že se mají dehonestovat ZUŠ. Každý ať si najde to své.
A ty konfrontační články (je jich čím dál více) nesvědčí moc ve prospěch novinářské etiky, pokud se tento styl dá vůbec nazvat novinařinou.
Napište něco o ZUŠ nebo jiné formě výuky, uveďte dobrý a třeba i špatný příklad ! Asi si to rádi přečteme. Nakonec všechno je to hlavně o lidech, že? Někdo učit umí, někdo neumí. A někdo je otevřený novému, třeba i technologiím, někdo není.
Nechci se za každou cenu pouštět do polemiky, ale pár věcí cítím potřebu komentovat. Především ty dnešní ZUŠ už jsou taky jinde. Na spoustě z nich se (často na vynikající úrovni) učí moderní populární obory jako populární zpěv, baskytara nebo elektrická kytara. Klasické nedorozumění je ovšem obor klasická kytara - on totiž na kytaru “hraje každý” a proto si taky kdekdo myslí, že když “dá dítě do lidušky” na kytaru, že se bude učit akordy, Stánky a Tři kříže a ne “pořád nějaký etudy a pidlikání”, z čehož plynou všelijaká nepochopení, rozezlení strýčkové z countrykapel, kteří přece “noty a pitomýho Carcassiho nikdy nepotřebovali” atd. Jenže to je právě jen naprosté nepochopení oboru. Kdo dá dítě do houslí, obvykle nečeká, že půjde do kroje k cimbálu někam na fašaňk a do sklépka, že. Klasická výuka na ZUŠ se zaměřením na klasickou hudbu má své místo stejně jako tyhle moderně řízené kursy praktické populární hudby; není to v rozporu.
Máte pravdu. Radim Vysoký z ArtMaster se proti zuškám nijak zvlášť vymezovat nechtěl. Několikrát tu jejich kritiku naopak mírnil. Pracují na moderním způsobu výuky, který hojně využívá moderní technologie. V budoucnu by se asi tato nová cesta mohla podle potřeb kombinovat s tradiční výukou a vzájemně se ovlivňovat. Z každého si vzít to nejlepší, tak by asi měl vypadat ideál.
Jako každá výuka, i výuka hry na hudební nástroj, musí respektovat žáka, tedy jeho schopnosti a také cíle. A myslím, že není dobré dívat se (z pohledu vyučujícího) na lidi, kteří se chtějí rychle naučit pár akordů, pár písniček, skrz prsty. Je jich přinejmenším hodně.
Určitě je zajímavé vidět, jak mohou výuku hry na hudební nástroj ovlivňovat a zefektivňovat technologie (viz box o VR). To, co dnes umí nabídnout ArtMaster, určitě není ani zdaleka poslední slovo. Těšme se, co přinese blízká budoucnost.
Kamarádů, kteří provozují větší soláry, začínají nabízet výkupní ceny přes 7 kaček/kWh. Jiný má malou vodní elektrárnu, přes 6 kaček/kWh...tomu říkám krásné výkupní ceny.
Prominte, ale to je “jedna pani povidala”… KDO takove ceny vykupu nabizi? A za jakych podminek (cena je dejme tomu jedna z podminek).
FVE mam, tak o tech nabidkach neco vim. Mozna ne vsechno…
Co to melete?? Můžete mi vysvětlit proč si někdo bude instalovat 50 kWp systém, který ročně vyrobí v průměru okolo 45 MWh? Víte kolik má spotřebu průměrný rodinný dům?
No prodávat to, že jo. Ale na to momentálně absolutně nejsou vytvořeny podmínky. Naše přetoky nikdo nechce, ať už jsou důvody jakékoliv. Takže vyrábět víc, než si sám spotřebuješ, vůbec nedává smysl. Zvýšit limit z 10 na 50 kWp je... vtip ?
Nechce se mi věřit, že by zákonodárci nevěděli, o co v případě malovýrobců, tedy domácností jde. Nikdo (asi existují výjimky) nepotřebuje vyrábět víc, když to svítí. V tu chvíli nevíme, co s tím. A když to nesvítí, můžeš mít na střeše třeba 50 kWp, 100, 200... Je to úplně jedno. Problém přece spočívá v tom, za kolik prodáš co vyrobíš a nespotřebuješ, aby sis tak nějak vydělal na dobu, kdy to nesvítí 🙂.
Ale to vy přece víte, chlapi. Vy chcete, abychom měli pocit, "že tu fotovoltaiku podporujete". Ale nesmí vás to nic stát. Nevim, kdo vám tohle zbaští.
Snazší to bude, ale ne levnější. Jako vždy - bohatí si naskládají na střechy vil 100 výkonných panelů s pomocí dotací, budou prodávat za krásné výkupní ceny elektřínu do sítě a chudí se jim na to budou skládat v nehorázných cenách elektřiny. Jděte s tím k šípku i s celou touhle amatérskou a neschopnou vládou.
Prosím, co jsou to ty "krásné výkupní ceny"?
Alibisti jste. Chcete abychom se nedívali na fotbal a neumíte pojmenovat věci pravým jménem. Nechcete nic řešit, chcete se jen zviditelnit. Proč nekritizujete FIFA? Proč jste nešili do úplatných bafuňářů a politiků, když to mělo smysl, tedy když se jednalo o pořadatelství MS? Věděli jste tenkrát, co je to Katar ? Teď, když už je dávno po všem a může se hrát fotbal, se strefujete do lidí, co mají fotbal rádi? Víte, kde bude další MS? Víte, kdo a jak o tom rozhoduje? Nevíte nic a pak zase budete mávat a křičet, že to je ošklivé, ať se nedíváme 🙂
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
V článku je to trochu jinak. Těch 17.000,- je ubytování, za jídlo je další částka. A upřímně, kolik zařízení ze všech splňuje "ubytování hotelového typu"?
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
V clanku se jasne pise “hotelové služby, tedy především ubytování a strava, kde maximální měsíční úhrada činí 17 360 korun”. Posuzovat, zda “hotelove sluzby” za castku (nemusi to byt 17 360,-, to je maximum) pozadovanou od klienta doopravdy stoji, je velice osidne, protoze se to proste neda generalizovat. Nekde je pece skvela, jinde mozna ne. To asi vite z vlastni zkusenosti. Alfou i omegou toho “byznysu” je, jak efektivne ta konkretni zarizeni s financemi (plynoucich z ruznych zdroju) nakladaji. Nekdo totiz umi za 15 tis udelat “hotel” a nekdo by kvalitni peci neumal poskytnout ani za dvojnasobek.