Ale když si vypěstujete kytičku trávy tak jdete na 10 let do lochu...
Podmínka, opravdu odstrašující příklad pro někoho kdo má jít vzorem a je na tak vysoké pozici jako je policejní šéf ....
Podmínka pro něj znamená kompletní konec dlouholeté kariéry v Policii, včetně zrušení výsluh - pokud na ně již dosáhl a pokud nestihl sám rezignovat před rozsudkem. (nesplňuje bezúhonnost). Je to tedy docela tvrdý zásah za zneužití pravomocí.
To všechno kvůli autu jedné pipiny…
U tech odevu se to jiste tyka odpadu z vyrobniho procesu, ktery se nam do tela dostava az zprostredkovane. Je jasne, ze bundu nezkonzumujeme.
Bundu nezkonzumujete, ale občas i třeba vyperete, čímž se tyto látky mechanicky uvolní do vody. Jejich vlastnostmi je pak zaručeno, že je většina používaných filtrů a čističek nezachytí, a dostanou se až do pitné vody. Uvnitř organismu ale nemáme jak se jich zbavit, protože se dostanou až do jednotlivých buněk.
Já si myslím, že tenhle výzkum, pokud nějaký takový vůbec proběhl, je hloupost. Teflon fakt imunitní systém nenapadá. Je to v podstatě, za běžných podmínek, inertní látka, která vůbec s ničím nereaguje. Nenechte se mást různými rádoby vědeckými články. A pivo je fakt nejlepší ze skleněného půllitru, to je pravda 🙂
Je mi jasné, že pro vás je cokoli "vědeckého" automaticky podezřelé, ale studií, které daly do souvislostí výskyt PFAS v krvi a zdravotní následky je celá řada. A opakuji - jde o pozorování výskytu u lidí, tedy u jedinců, kteří mají prokazatelné následky.
Nezapomeňte, že takoví vědci mají na svědomí i ten mobil a počítač, ze kterého své názory píšete.
Ačkoliv statistice rozumět nemusíte, je to nástroj, kterým se dá docela dobře prokázat, zda mají některé jevy příčinnou souvislost.
Nicméně k pivu máte dobrý přístup - ze skla je rozhodně zdravější, než z kelímku. Na zdraví!
Ne ale trochu informací proč tomu tak je, případně odkaz na zdroj (zde utajení novinářského zdroje nemá opodstatnění 🙂), ne suché konstatování.
Zdroje si můžete dohledat, třeba tady: Odkaz
Pro objasnění: je provedena řada epidemiologických studií, které dávají do příčinné (statisticky významné) souvislosti zvýšenou koncentraci látek na bázi PFAS a zvýšeného výskytu nežádoucích projevů - například snížené imunitní odpovědi na infekce u dětí atd.
Na základě takovéto studie je možné hledat vysvětlení tohoto jevu, ale to samotné nám nebrání uvědomit si, že tyto látky na lidské tělo nějak působí.
Když někdo přijde s novou látkou (třeba DuPont s Teflonem), která má zajímavé vlastnosti, tak zpočátku taky nechápe, jak působí na organismy, i když tento účinek prokazatelně (podle pozorování) má.
Nic jako bojové plemeno neexistuje proboha. Jste všichni vyšinutý? Je to gaučák v rukou neschopné majitelky. Psovi vycvičenému k boji by trvalo paní na kole ukončit do pár vteřin a proto tady žádná legální bojová plemena nejsou.
To se ovšem pletete. Zkuste si o APBT něco přečíst třeba na Wikipedii: Odkaz 1
Tam najdete i citace z literatury.
Po zákazu strhávání býků a medvědů v Británii 1835 byla tato plenema po desetiletí využívána k psím zápasům a jako měřítko kvality plemene. Tato praxe pak volně pokračovala v USA.
Pitbullové s rottwailery mají také na svědomí neúměrně vysoký počet napadení končících smrtí, což svědčí o systematickém problému s chovem těchto plemen. (Tj. výběr jedinců, i schopnost páníčků)
Základní požadavek americké asociace APBR pro tato plemena je ZCELA spolehlivý temperament vůči lidem.
Pokud tedy někdo chová psa tohoto plemene, který tuto zásadní podmínku nesplňuje, není jiná možnost, než chov těchto jedinců zastavit.
Jen drobná oprava pro pisálka:
Nestalo se to v Tchaj-peji (hlavní město Tchaj-wanu), ale v Tchaj-čungu, což je asi 160km jihozápadně. Rameno jeřábu navíc spadlo na dráhu metra (MRT), která v tom místě vede nad zemí.
Info třeba tady: Odkaz
Jako internetoví hrdinové samozřejmě nevíme, jaká byla situace na místě.
Nevíme koho přímo ohrožoval, jaká byla viditelnost, ani jestli tomu mladíkovi bylo opravdových 16 let.
Přimlouval bych se například za použití Taseru ve většině situací kdy útočník nemá střelnou zbraň, ale je možné, že k tomu opravdu nebyla příležitost.
Seriózní aplikace nabídne demo, ať už limitované časově, funkcemi či povinností každých pár minut zhlédnout reklamu, a pak prodá licenci. Seriózní zákazník použije demo, aby zjistil, jestli mu to vyhovuje, a pokud ano, koupí licenci. Je spousta her (když mluvíte o pay to win), kde si koupíte za peníze jen vzhled, nebo si urychlíte postup, přičemž ale pak už soupeříte s těmi, kteří mají stejný postup ve hře jako Vy, jenže on strávil týden hraním, zatímco Vy jste zaplatil tisícovku. Pokud tedy nutně potřebujete hrát multiplayer. Ale Čech si klasicky řekne "To je drahý", stáhne si soubor apky, narve to do telefonu a je vysmátý, že může hrát zadarmo a nemusí platit 5 dolarů za doživotní licenci. 😄 Dokud mu nezačnou z účtu mizet peníze, protože si to stáhl i s virem.
Takže zkráceně. Pokud nechcete hrát P2W, ale nechcete platit, sledujte reklamy, je to jen na Vás. 🙂
Asi jsem nebyl zcela pochopen.
Já rád zaplatím autorovi za aplikace bez reklam, a verzi podporovanou rozumnou reklamou uvítám.
Problém je nyní zaplevelení Google katalogu aplikaci odpadem, který má za cíl pouze využívat nejhorší formy reklamy a Google samotný, který toto chování v klidu podporuje.
Jistě, že je 90% aplikací na Androidu zadarmo, protože na reklamě z nich vydělává práve Google.
Jenže většina z těchto aplikací "zadarmo" nestojí ani za bačkoru, nutí uživateli transakce ve stylu "pay to win" nebo sledovat nesmyslné reklamy na obsah obdobného žánru.
Seriózní aplikace nabízejí možnost podpořit autora finančně a třeba pak umožní používání kompletně bez reklam.
Ačkoliv nejsem jejich velkým fandou, zrovna ve stání v zimní koloně jsou elektromobily docela dobré. Klasická auta totiž kvůli topení musí pálit benzín/naftu, které mají omezenou zásobu, a elektromobily při stání jen ohřívají pasažéry.
Ovšem e-mobily musí být vybavené tepelným čerpadlem a vyhříváním volantu a sedadel, ideálně s vícezónovou klimatizací (u Škody prakticky vždy za příplatek)
Tak hlavně že má pan jeřábník pocit dobře vykonané občanské povinnosti..-.
Pokud by posprejovali fasádu vám, tak byste takovou radost neměl.
Řešil bych to v rámci prevence tak, že by se chlapec naučil ty nápisy odstraňovat a svoje dílo uklidil. Věřím, že by to byl trest i poučení v jednom.
Strážníci by je pak mohli odkázat na několik zdí v Praze, které jsou ke sprejování přímo určené.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Je výborný nápad k článku, který upozorňuje na největší propad ze dne na den, přidat graf vývoje ceny akcií za 5 let, s třítýdenními rozestupy hodnot.