S podstatou clanku v podstate souhlasim. Marketing je mocny, lide kupuji nakladacku za 60 Kc. Nicmene bych polemizoval s tim, ze konzumace techto okurek nejak prospiva zdravi. Nejedna se o fermentovany produkt, ale nakladany. To je zasadni rozdil. Zatimco fermentovany vyrobek obsahuje vetsinou bakterie (ptipadne jine mikrorganismy), casto s probiotickym efektem, u nakladanych je pouzity lak slozeny z ruznych slozek a pridatnych latek a jakakoli mikrobialni aktivita je nezadouci. Navic ve slozeni techto hot pickles nevidim nic, co by se dalo povazovat za zdravi prospesne. Obsah soli zcela jiste neodpovida doporucenym hodnotam. Rozhodne to tedy nelze srovnavat s kefirem nebo kysanym zelim. Pred psanim podobnych clanku by bylo dobre se trochu pripravit.
Mozna nemam dobre informace, ale myslim, ze ve skolach stale neexistuje nic podobneho, jako byla branna vychova. Zili jsme, nebo mozna stale zijeme ve sladke predstave, ze se nic nemuze stat, ale ohrozeni je mnoho. Nejenom vojensky konflikt, ale i tragedie, jako byla na FF, nebo mozne zivelne katastrofy. Je potreba se na podobne situace pripravovat. Zarazi me, ze tohle neni v osnovach, nebo se o teto pottebe alespon nediskutuje. Neni to o tom chodit na branne cviceni v plastence, s pytliky na rukou a nohou a s chlebnikem, ale vedet, jak se v ohrozeni chovat.
Tak úplně nevím, co je to ve 21. století za novinku. Ve Švédsku a asi i v dalších zemích fungují P2P aplikace jako třeba Swish, kdy probíhá okamžitá online platba bez zapojení třetí strany, vydávající karty. Konkrétně ve Švédsku někteří obchodníci ani jiné platby nepřijímají. A na mnoha místech je obecne NO CASH. Funguje to to tam, nevím, proč by to nemohlo fungovat tady. A pokud má někdo založené podnikání na tom, že nepřiznává tržby, tak od toho by měl být kontrolní orgán.
Zachytil jsem dneska zpravu, ze europarlament hlasoval o zrizeni zvlastniho tribunalu stihajiciho zlociny zpusobene Ruskou federaci na Ukrajine. Proti z ceskych poslancu byla generalni tajemnice KSC soudruzka Konecna a pan Blasko (kandidat SPD). Veru pekna parta, nedivim se, ze podporuji Babise. Jsou prece proti valce a nechteji nas do ni zatahnout…
Tohle bylo první auto se kterým jsem měl zkušenost jako malý pasažér na počátku sedmdesátých let. Rodiče ho pořídili jako ojetinu a vydávali jsme se s ním na daleké cesty, třeba až do Bulharska. Z dnešního pohledu mě to připadá jako obdivuhodné dobrodružství, ale vždycky jsme dojeli a tak nějak v pohodě. Nikdy jsem to neřídil, protože jsem v té době pomalu nedosáhl ani na kliku, ale rád bych si to zkusil. Díky za podobné připomínky...
Uplne chapu postoj te mlade tenistky. Ona je tam od toho, aby budovala karieru a nerzptylovala se blbostma okolo. Problem je v tom, ze se neustale posouvaji hranice a meni se prostredi okolo nas. Meni se pak i obecne uznavany standard a neni cesty zpet. Byl zajimavy rozhovor s L. Maresem, ktery je velky business professional a ten take dobrovolne prizpusobuje sva vystoupeni menicimu se prostredi. Ctvrtnicka by asi dneska za Ceskou sodu zavreli, tak to nedela. A tak je to se vsim. Prizpusobujeme se abychom obstali a udelali business. Podilime se pak na tom, ze tenhle sterilni, politicky korektni marast buji. Kazdopadne velka gratulace Sare a verim, ze z ni bude velka hvezda.
Celá tahle diskuze se mě zdá poněkud podivná a je až s podivem, jek se dokáží věci zpolitizovat. Ve 21. století se technologie vyvíjejí a naprostá většina lidí nemá žádné obavy platit v obchodě telefonem, a věří, že jim konto nikdo nevybere. Stejně tak s mnoha dalšími přístupy do všeho možného. K machinacím může dojít kdekoli a to i klidně při sčítání nebo zpracování hlasů hozených do urny. Je to o nějaké elementární důvěře v systém. To co ten pán povídá o filozofické rovině, jestli občané, kteří žíjí v zahraničí mají stejné právo volit, jako ty co žijí tady je tak nebetyčná pitomost a sprosťárna, že by se za to měl omluvit. Dcera studuje v zahraničí, veškeré náklady spojené se studiem platím já ze svých zdaněných peněz. Chce volit, ale pro studenta je poměrně velký náklad cestovat několik set kilometrů na ambasádu a volit. Ano, chce volit a absolvovala to, protože cítí nějakou zodpovědnost za to, jak se to tady vyvíjí, protože tady bude žít. Docela by mě zajímalo, kolik těch, kteří tady žijí a mají tedy podle tohoto pána asi větší právo volit, by něco podobného absolvovalo a investovalo do toho vlastní peníze. Moc asi ne, když vidím volební účast.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
V zemi s nejvíce rozvinutou elektromobilitou v Evropě, tedy Norsku, se tato Toyota umístila v prodejích na pátém místě mezi elektromobily (a tedy i celkově) za podstatně dražšími vozy “Pátá je aktuálně Toyota bZ4X s 5901 exempláři”. Vzhledem k tomu, jaký je to podle místní diskuse neprodejný křáp, si to vysvětluji pouze rozbujelou korupcí v Norsku, protože jinak by to tam přece nikdo nechtěl.