Pustili je na jeden závod při záskoku za nemocnou. Když naskočíte do jediného závodu, nemáte šanci udělat výsledek. je zajímavé že třeba obě se dobře umíují v IBU a když nastoupily, byly s Charvátovou srovnatelné. Jen nemají zkušenosti, které bohužel nemají kde získat.
Vinklárková má za sebou 20 startů ve světovém poháru, to není úplně málo. Vloni objela 3 zastávky svěťáku po sobě, bohužel nikdy nepostoupila do stíhačky, takže si moc nezazávodila. Byla nejlíp 70. Charvátová byla vloni z 20 startů jedenáctkrát na bodech, nejlépe 8.
Vloni nastoupila Vinklárková ve svěťáku do 3 sprintů, pokaždé šla 3 trestná kola a skončila 91., 75. a 76.
Charvátová startovala v 8 sprintech a šla v nich na 23 trestných kol, tedy cca 2,9 kola na závod (= stejná střelba jako Vinklárková). V závodech byla: 87., 29., 33., 49., 8., 40., 26., a 16.
Při cca stejné střelbě byla Vinklárková průměrně 81.,zatímco Charvátová 36.
Opravdu si myslíte, že je Vinklárková lepší?
Na obyvatele má Čína nižší emise než ČR a relativně o dost.
Mýlíte se. EU produkuje 5,6t CO2 na obyvatele ročně, ČR 7,9t, Čína 8,4t, USA 14,3t.
Mimochodem celý článek je o nesmyslném údaji "kumulativní produkce CO2". Tedy o tom, kolik jednotlivé země vyprodukovaly CO2 od roku 1850 dodnes. (=celková produkce za posledních 174 let dohromady)
Tvrdit, že se rozdíl v platech zvětšil není pravda. Možná to není čistokrevná lež, ale je to velmi manipulativní.
V roce 2021 jsme měli platy na úrovni 41,3% Německých platů, v roce 2023 už to bylo 46% jejich platů. Za pouhé 2 roky jsme tedy umazali asi 8 procent rozdílu v platech. Jinými slovy bychom je tímto tempem dohnali během 13 let (což se reálně nestane).
Za těch 9 let co jsou v článku v grafu uvedeny jsem se dostali z cca 31% na 46% Německých platů, to vůbec není špatné.
p.s. Vůbec nehodnotím Fialův výrok, který byl samozřejmě totální blábol.
Aby ne kdy jsme nejvíc odíráni -30 let zlodějen ODS-SPOLU lžou a manipulují kudy chodí a hlavně už nikdy nevolit strany SPOLU!
A uvědomujete si, že za 32 let existence samostatné ČR byla ODS ve vládě "jenom" 13,5 roku, zatímco 18,5 roku vládnul někdo jiný?
Jinými slovy jsou zodpovědní cca za 42% věcí co se tu staly (ať už pozitivních, či negativních), zatímco ostatní (primárně ČSSD a ANO) z 58%.
Házet všechno na ODS fakt neodpovídá realitě. Zrovna banky privatizoval (=prodal do zahraničí) Zeman.
Nechci vám brát iluze, ale podle mne je pořízení nemovitosti syejně dostupné/nedostupné jako bylo za posledních asi tak 100 let. Ano, chvíli v raných devadesátkách byla situace, kdy se lidé nad panelákem ušklíbali, ale to ruchle skončilo. Poměrně brzy stál byt 1 milion, ale platy byly 10 tisíc. Dnes stojí třeba 5 milionů, ale v dané oblasti jsou platy 50 tisíc....
Nechci vám brát iluze, ale vlastní bydlení je dnes v ČR opravdu extrémně nedostupné, jak historicky, tak v rámci světa jsme na tom cca nejhůř.
Nemusíme chodit ani daleko do historie, aby byl vidět rozdíl. Před 8 lety jsem kupoval panelákový byt v krajském městě za 1,5 mil. Průměrná mzda tehdy byla 27 700. Dnes ten samý byt stojí kolem 4,5 mil Kč a průměrná mzda je 44 000.
Mzdy se tedy zvedly asi o 59%, zatímco ceny bytů cca o 200%.
Ještě horší to je ale s hypotékami kvůli vyšším úrokovým sazbám. Zatímco já jsem za půjčený 1,5 mil na 30 let měl měsíční splátku 5500, tedy cca 20% tehdejšího hrubého průměrného platu, tak dneska bych za ten samý byt splácel 24000 měsíčně, tedy cca 55% průměrného platu.
2/3 lidí ale průměrný plat nemají, ČISTÝ mediánový plat (50% lidí bere víc, 50% míň) je dnes 30 800 Kč měsíčně. Jinými slovy "běžný" člověk dá za hypotéku na panelákový byt v krajském městě 78% svých měsíčních příjmů, když připočteme energie, fond oprav a podob, tak se v podstatě blížíme 100%, před 10 lety se člověk vešel do 33%.
Reálně je tedy získání vlastního bydlení pro běžného člověka asi 3x dražší, než to bylo před ani ne 10 lety.
Hmmm jestli by ono nebylo užitečnější vychovávat tyhle jižní národy aby se nechovali jako prasata....
To asi bylo, v těch zemích je ale často hlavní problém, že tam moc nefunguje "stát".
Jak si myslíte, že by to vypadalo s odpadky u nás, kdyby přestali fungovat popeláři, respektive by začali jezdit pouze občas a nedalo se na ně spolehnout? Kolik % lidí by vozilo své odpadky samo na oficiální skládky a kolik % by to prostě házelo do nejbližší díry/řeky?
Rození malého počtu dětí je důsledkem kulturních změn v naší západní civilizaci, zejména emancipace žen. Dostupnost bydlení je vedlejší.
Stejným poklesem porodnosti prochází celý svět bez ohledu na kulturu, náboženství, bohatství,...
Podle výzkumů je víceméně jediné pojítko zdravotní péče - čím kvalitnější zdravotnictví (a větší šance dětí na přežití), tím méně dětí se rodí.
Planeta se od 70. let posunula z porodnosti 5 dětí na matku na současných 2,3 dítěte a stále klesáme.
ČR se od roku 1989 propadla z 1,9 na cca 1,5.
USA z 2 na 1,6
Egypt ze 4,7 na 2,8
Spojené Arabské Emiráty z 4,7 na 1,2
Írán z 5,2 na 1,7
Jižní Afrika ze 4 na 2,2
Argentina ze 3 na 1,5
Brazílie ze 3 na 1,6
Mexiko ze 3,5 na 1,9
Čína z 2,5 na 1
Indie ze 4,1 na 2
Bangladéš z 4,7 na 2,2
Kultura ani emancipace žen (vzhledem k poklesu v Emirátech, či Íránu) s tím nic moc společného nemají
no nevím , vyhodit z rozpočtu 17 milionů tj. v podstatě 500 tisíc za každý výškový metr.No nedej to , když potřebuješ zviditelnit. Každý zastupitel by se měl chovat s péčí řádného hospodáře ,návratnost nula a za pět let přibudou náklady na údržbu .Některé obce budují ,čerpají dotace , které ale musí také zadotovat ze svého a pak nevědí kde brát na údržbu a provoz.
50% nákladů pokryla dotace, takže je to reálně stálo 8-9 milionů, obecní parkoviště jim i díky rozhledně vydělává 400 000 ročně, takže to zas takový nesmysl není.
Podle rozpočtu obce mají letos příjmy 29 milionů a výdaje 23 milionů, takže to v pohodě zvládnou.
p.s. tím neříkám, že to měli stavět, jenom tvrdím, že to pro ně není finančně problém.
Jaká automobilka může říct že jim teď rostou prodeje Ev? Komu rostou marže? Všichni brečí že se Ev neprodává (ti co to prodávají max z 10%) a firma která prodává 100% jen Ev tak roste....opravdu je to o tom produktu? Nebo o každé tě firmě???
Prodeje EV jim cca rok nerostou. V roce 2021 vyrobili necelý milion aut, v roce 22 1,3 milionu, vloni 1,8 milionu a za posledních 12 měsíců taky necelých 1,8 milionu.
Tržní podíl Tesly je už 1,5 roku v USA těsně pod 4%, v Evropě je taky konstantně mezi 2,6 a 2,8%, v Číně 2,5%.
Hezky jim narostl business s velkými bateriovými úložišti, už dělá 15% hrubého zisku (oproti 10% vloni a 0% před 2-3 roky).
Taky jim skoro o 30% narostly tržby divize "services", kam spadá síť nabíječek a prodej náhradních dílů, ale to je zatím malá část jejich businessu, takže to zatím skoro nehraje roli.
Možná vás to překvapí, ale Afrika skutečně vypouští značné množství CO2. Naprostá většina lidí totiž vaří na otevřených ohništích , protože nemá přístup k elektřině a vlastně ani peníze . v jednotlivých případech je to banalita, ale ve stovkách milionů už končí sranda.
Ano, tento jejich životní styl vyprodukuje 1 tunu co2 na obyvatele ročně, zatímco náš životní styl 9 tun.
Celá Afrika produkuje 3,7% světových emisí CO2 (a z toho je Jihoafrická republika 1,2%, takže zbytek Afriky je jenom 2,5%)
Pro srovnání:
Itálie 0,9%
Německo 1,8%
Japonsko 2,9%
Indie 7,3%
USA 13,5%
Čína 31%
To je ale nesmysl, že se Afrika skoro vůbec nepodílí na emisích, znečištění. Ta těžba nerostů s vypouštěním jedů do volné přírody, mýcení pralesů pro plantáže a ty obrovské skládky odpadů ve kterých bydlí a přehrabují se domorodci, řeky plné plastů si asi někdo vymyslel. Ba naopak tam je ten největší problém , ne v Evropě!
Výslovně se tam píše o emisích Co2, o žádných chemikáliích z těžby surovin nic netvrdí.
U CO2 jsou to jednoduché počty. Afrika produkuje cca 1 tunu CO2 na obyvatele ročně, zatímco my, nebo Čína 9 tun a USA 14 tun ročně.
Máte pravdu, asi kupuje podíl v dceřince RR SMR.
Popravdě to vlastně zas tolik na předchozím příspěvku nemění, budou velmi pravděpodobně nakupovat daleko dráž, než by kupovali před rokem či dvěma. Zájem o jadernou energetiku (včetně SMR) raketově roste. Vstoupily do toho Bigtech firmy, čímž nepochybně vyhnaly "tržní" cenu takovýchto firem vzhůru.
Minulý týden si Google objednal 6-7 malých jaderek, Amazon se dohodl na stavbě jednoho reaktoru vedle již existující jaderky ve Virginii a před měsícem se Microsoft rozhodl otevřít již zavřenou jaderku Three Mile Island...
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Fajn. Jak dlouho jezdí Vinklárková závody a jak dlouho Charvátová? Pokud nejlépe 8 neměla by už mít nějaké zkušenosti? neměla by už za tu dobu výrazně vylepšit střelbu? Body znamenají umístění do 30 místa. To znamená že v polovině závodů byla hůř než 30.
1 odpověď
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Je úplně jedno, jak dlouho kdo jezdí. Nejvyšší soutěž mají jezdit ti nejlepší. Ve svěťáku může startovat 5 holek a Charvátová je naše 3.-4. nejlepší, o parník lepší, než naše 5. nejlepší, takže vůbec není o čem se bavit.