V první řadě bych rád upřesnil, že nejsem skialpinista. Na horách v CR jsem vyrůstal a celé roky jezdím lyžovat už jen a pouze do Alp.
Celkem mě překvapuje: "že pokud je vše v rovnováze, tedy že oni se starají o sjezdovky, parkoviště, sociální zázemí a restaurace a lyžaři hradí náklady v podobě jízdného" Od kdy jsou parkoviště, sociální zázemí a restaurace zadarmo? Skipasy jsou předražené, za parkování na horách není problém zaplatit dalších 200 a o jídle se bavit nemusíme 180kč za párek na tácku je běžná praxe.
Tedy, pumpněte si dalšího, kdo se kolem Vámi přivlastněného svahu jen projde.
Rozumím argumentu, že jezdí po upravené sjezdovce. Na druhou stranu, kapacita jedné sedačkovky v Koutech nad Desnou je 1250os./hod. Kolik to tak sjede za den těch skialpinistů, kteří si zaplatili za 200 parkovný?
Nic, bydlím v Liberci a po tom co jsem viděl za kvalitu sněhu na Ještědu a těch cen, tak raději jedu do Francie, než se tady trápit ve frontě.
Absolutně mě tento přístup nepřekvapuje. Thajsko je aktuálně plné Rusů a chovají se k místním lidem extrémně povýšeně. Během cca 20 dnů v Thajsku bych ani nespočítal, kolik podobných situací proběhlo na veřejnosti. Jsou to hovada. Záměrně píšu jsou, protože jsme za celou tu dobu nepotkali jedince, který by se tam choval normálně.
"obrana" majetku je jednoznačně za hranou, nicméně situace, kdy člověk přiměřeně jde bránit svůj majetek pouze vyburcuje vandala k další agresi je víc než obvyklá.
Bohužel v našem právním řádu můžeme pouze reagovat na vzniklé. Když na Vás někdo vytáhne nůž, můžete se přiměřeně bránit proti zbrani. Nicméně, proč se nemůžeme bránit nožem, když už nás někdo napadne? Čí rozhodnutí bylo vyvolat útok? Pokud mám v plánu někomu poškodit majetek, nebo mu ublížit na zdraví, měl bych být připraven nést následky byť ty nejvyšší.
Uzákonit možnost platby kartou.
Mě osobně tohle rozčiluje. Na Liberecku je to řekl bych standard až na pár výjimek.
Když jsme přijeli do Jižních Čech, nebyli jsme schopni se ani najíst.
Je jedno kdo a kde, jde o to, že cenu mají všichni za pivo "stejnou" jen ten, co nepřizná vydělává víc. Jsou to příživníci systému. Chtějí využívat všechny jeho výhody, ale nepřiloží ruku k dílu.
Může mě tady napadnout jakýkoliv podnikatel se stánkem na párek že je doba zlá. Můj názor to nezmění. Nevidím důvod, proč by "poctiví" podnikatelé měli vydělávat méně, než ti, co praktikují podobné metody...
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
(c) Márův FB
🇨🇿
Ahoj,
ten kdo nechce si přečíst celý příběh, tak předkládám pouze fakta skrze své oči. Můžete je rozporovat, ale nikdo krom mě, Ondry a vesmíru tam v danou chvíli nebyl. Takže buď to přijměte, nebo si vytvářejte své obrazy, či přeludy:
Šestého dne, tedy 31. října, kolem čtvrté hodiny odpolední, se po nástupu do stěny stalo následující. Já slaňoval z “ledovcových” hodin (co to znamená si můžete dohledat). Po mě slaňoval Ondra. Co mně bez problémů prošlo, jemu se stalo osudným. Ledovcové hodiny praskly a on se zřítil do ledové propasti. Nejprve narazil po osmi metrech na šikmou plochu a dále pokračoval labyrintem do útrob ledovce. Slanil jsem za ním a čtyři hodiny byl u něj, než jeho hvězda vyhasla. Víc není co dodat. Jediné co podotýkám je, že žádná záchranná akce nemůže vzkřísit co nedýchá. Dezinformace typu “zachraňme Ondru”, je nesmysl. Všichni, kdo se budou podílet na vyzvednutí tělesné schránky z divokého místa, riskují jediné a to, že navýšíme počet nešťastných pozůstalých. Jediné co ještě dodám je, že děkuji agentuře 14 Summits Expeditions, Mammut teamu Nicolas Hojac a François Cazzanelli, jelikož hned další den, hned co mohli zareagovat, spustili záchrannou akci. Létaly helikoptéry, drony a na místě byli aktivováni lidé. Však na výsledku již neměli co změnit. Konec je konec a zvonec.
Maara
1 odpověď