Tady je vidět, že existuje více verzí kapitalismu a že česká společnost je infikovaná jednou z těch variant, která je velmi nepřátelská zaměstnancům a velmi přátelská vlastníkům kapitálu, přičemž vládnoucí pravice to maskuje tak, že vše nalevo od ní je komunismus. Technologie, znalosti, vstupní náklady i daně spojené s fungováním supermarketu v Česku a Německu jsou prakticky identické. Dle základní poučky z VŠE by tak pokladní měla vydělávat stejně tam i tady, u nás ale vlastník kapitálu generuje nepoměrně větší zisk, zatímco v Německu je vyšší část příjmů přerozdělená mezi zaměstnance. Ale když na tohle upozorníte, jste hned za komunistu.
A přitom takovej kýč, stejně jako většina staveb, která jsou dílem nacionalistické historizující architektury. Jako nebudu se tvářit, že mi stavba nepřijde impozantní a mám velký obdiv k řemeslu všech tvůrců a práci všech, co to dali dohromady, ale člověk s nemůže ubránit dojmu, že je to tak trochu disneyland představ o vlastní důležitosti.
Pokud by současně v krajině neubývalo vody, bylo by to pro nás spíše výhodné. Udržet vodu v krajině bychom měli umět. A měl by to být náš cíl.
Nenechte si namlouvat, že za oteplování může jen (a pokud vůbec?) člověk. Planetární a sluneční vlivy jsou zcela jistě mnohonásobně silnější, jak se v minulosti mnohokrát prokázalo.
Dřívější komunistické heslo "poručíme větru dešti" se dnes vrací v podobě ekofanatických vizí.
Aleši, ano, jsou mnohonásobně silnější, díky nim je světové klima v rovnováze. Vliv člověka je oním jazýčkem na vahách, a to bohatě stačí.
Druhová rozmanitost, délka vegetačního období a obecně schopnost udržet život je výrazně vyšší v teplých oblastech planety než v těch studených (např. rovníková Afrika vs. Antarktida). Tedy my bychom se spíše měli obávat doby ledové než oteplování. A jinak globálně vzato, klima se na Zemi vyvíjí od nepaměti. To jen dnešní pomýlená doba, která ideologicky dohnala někdejší pokrokový Sovětský Svaz se snaží po sousružsku poroučet počasí.
Pane Kuneši, copak je tak náročné domýšlet věci do konce:
a) že asi není to stejné, jako když máte nějaké prostředí zvyklé na určité klimatické podmínky, když tyto podmínky přenese do jiné části světa;
b) že záleží na rychlosti těchto změn;
c) že svět jako klimatický systém asi bude fungovat jinak, když do něj každoročně vstupuje rostoucí množství solární energie (protože se kvůli skleníkovému efektu odráží v menší míře);
d) že se sice klima nějak vyvíjí od nepaměti a že v tom hrají zásadní roli přírodní faktory, ale že je možné vliv těchto faktorů namodelovat a tak dopočítat vliv těch "nepřírodních";
d) že není jediný důvod, proč by to mělo na těch 2 stupních zůstat, a nepokračovat dál - kde podle vás končí příznivost zvyšující se teploty (bod a) a začne škodit?
Mícháte ideologii a vědu. Vědě je ukradené, co si s tím ideologicky počneme.
Uf už jsem se lekla,že tam bude muset být vegetarián , někdo s tmavou pletí a členové z komunity LGBT.
A představte si, že všechny skupiny jsou tam zastoupeny. A vůbec, já jsem přesvědčen o tom, že o těhlech věcech 100x víc melou jejich odpůrci , jako Vy, Evo a obdobně smýšlející média, než je tomu naopak.
Je to blbý - označovat Čínu za jednotvárně komunistickou bylo v posledních desetiletích vždy tak trochu mimo, s tím označením nám unikala pestrost frakcí v rámci strany, která se stala spíš elitním klubem různých ideologických uskupení v rámci klientelistického / autoritářského systému, než jednotnou ideologickou frontou. Ještě donedávna jsme tam mohli najít frakce (ekonomicky) marxistické, takřka liberálně kapitalistické a všechno možné mezi tím, výsledkem byla Čína zdánlivých protikladů, dravá a zkostnatělá zároveň v jakémsi zvláštním kompromisním mixu nepochybně vedoucím k úspěchu v dnešním světe. Prezident Si patří k marxistickému křídlu a aktuálně probíhající kompletní likvidace vlivu dalších frakcí může vést k dost šíleným problémům. Čína je pořád v přerodu z rozvojové ekonomiky ve vyspělou, v tranzici od výroby ke službám, k ekonomice drahé pracovní síly atd. To je citlivé období, kterému dogmata nesvědčí a populace ochutnala dobroty bohatství natolik, že si nemusí všechno nechat líbit. Nezapomínejme, že Číňané své císaře vnímají jako Bohy jen potud, pokud mají "plné žaludky".
Měl by přiznat kolik je to celkem s odměnami atd. Káží vodu a pijí víno.
Ale vždyť on káže, aby se lidem - obyčejným zaměstnancům - se mzdy navyšovaly. Jako v privátním sektoru by podobně vysoko postavený funkcionář měl násobný plat. Nárůst členství v odborech za poslední roky, růst minimální mzdy, nárůsty platů ve veřejné sféře, Středula se určitě podepsal pod řadou z pozitivních věcí a ty prachy si odpracoval.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Pokud se lidi nevzbouří, tak díky AI se zase rychle stanou otroky systému ovládaného hrstkou oligarchů. V tomhle systému - když člověk ztratí ekonomickou hodnotu, ztratí všechno... a je uplně jedno, jestli máte raději Fialu a spol nebo Babiše nebo jiné falešné přátele lidu (Konečná), kteří nakonec stejně kopou za korporace...