Do jisté míry má pravdu. V USA je velmi malý nebo neexistující systém veřejného zdravotnictví a pojištění si tam lidé platí každý sám. A tamnější pojišťovací společnosti zdravotní stav pojišťence vyhodnocují už desetiletí. Pokud je zdravotní stav špatný (obezita, kuřák, prodělané infarkty) tak tomu odpovídá i výše částky, kterou člověk platí. Tlustí lidé tak dávno platí za svůj způsob života vyšší částky do zdravotnictví (skrze své pojišťovny) a nikomu tedy nic nedluží. Jiná situace je samozřejmě v Evropě, je kde zdravotní systém většinou solidární a lidé se špatnou životasprávou zatěžují peněženky všech spoluobčanů.
Mně se článek líbil. Pro někoho úplně nepolíbeného tématem nabídne alespoň základní orientaci. Někumu, kdo o tématu už něco četl, zas naznačí jaký je aktuální stav hnutí.
Imho, souhlasím, že extremisti na obou stranách ztěžují pokrok. Současný feminismus má ale podle mě větší problém a sice, že na sebe nabalil příliš mnoho dalších témat kromě rovnoprávnosti mezi muži a ženami, a tím štěpí své síly. Jsou třeba ženy, které chtějí rovnoprávnost v rámci své společnosti, ale sami jsou třeba rasistky a nechtějí ve své společnosti cizí kultury. Taková žena nebude podporovat femistky, které propagují různorodost všeho druhu a oné rovnoprávnosti věnují jen zlomek času. Autorka si myslí, že se jedná jen o zdání rozštěpenosti. Já si ale myslím, že rozštěpenost je skutečná a že to je také důvod, proč se současný feminismus točí v kruhu a nikam se moc neposunul za poslední roky.
Výsledek voleb v Americe ale i jinde ve světě by měl feministická hnutí přimět k sebereflexi. Je způsob, jakým práva žen prosazují skutečně ten nejefektivnější, když i mnohé ženy volili Trumpa, ktery je otevřený misogyn?
Přijde mi, že se feministická hnutí zhruba poslední dekádu točí v kruhu, požírají sama sebe a tvoří od reality odtržené a uzavřené sociální bubliny.
Na téma MHD a tolerance ve společnosti vyšly na seznam medium v uplynulých pár týdnech některé zajímavé články. Jejich společným poselstvím bylo, že tolerance by měla být oboustraná ze strany školáků i ze strany seniorů.
Článek autorky zajímavý není. Je jen sarkastický, pasivně agresivní a polarizační, kdy posiluje mezigenerační nesnášenlivost. Na mysl se spíše vkrádá přísloví o potrefené huse. Svět se fakt netočí jen kolem autorky.
Slibně začínající článek a skončil připodobněním ke starému (a mnohokrát vyvracenemu) memu z fb. "Mír dělá slabé může. Slabí muži způsobí válku. Válka stvoří silné může. Silní muži stvoří mír."
Svět je ale mnohem složitější než tohle přirovnání. A rozhodně za úpadek světa nemůže starání se o práva menšin, i když to třeba takový Vondruška ve své Kronice zániku světa myslí 🤦
Mnohým se asi můj názor nebude líbit, ale já bych vyvlastňovací proces zjednodušil u jiných staveb. Typicky třeba obchvaty kolem měst. To je podle mého názoru také stavba v obecném zájmu, přesto vleklé spory takové stavby prodlužují o desetiletí. Vyvlastňovací proces by samozřejmě musel mít i pevně daná pravidla. Jako jedno z nejdůležitějších bych pak viděl, že cena za výkup pozemků by musela být cca 110% tržní ceny, aby nedocházelo ke spekulacím různých vykuků, kteří se od "známých ve vedení města" dozví předem o plánované stavbě a hned tam skoupí pozemky aby je pak nabídli/prodali 20x dráž tomu samému městu (takhle například je zablokovaný obchvat Kolína). Chápu jak může být můj názor pro mnohé kontroverzní, ale věřím, že když nic neuděláme a ponecháme současný stav, tak tu fakt nic nevybudujeme a staneme se skanzenem 🙁
V kroku nechat si Lipavského na pozici ministra zahraničí vidím politický krok. Podle mě si chce fiala nechat Lipavského jako štít proti zbylým Pirátům. Přeběhlík je snadný cíl, do kterého se budou Piráti strefovat. A každá rána, která půjde na Lipavského nepůjde na Fialu a Spolu. "Rozděl a panuj", jako za starého Říma...
Nedivím se, že jsou z tohoto modelu všichni unavení. Na těchto seznamkách je velký nepoměr mužů a žen. V průměru zhruba 1:7 ve prospěch můžu. Vybírat si tedy mohou primárně ženy. Mužům málokdo napíše a jelikož jsou z toho frustrovaní, tak velká část začne být toxická a začne posílat nevyžádané fotky privátních částí těl, hrubé zprávy apod. To dělá ze seznamky toxické prostředí i pro ženy. Výsledek je tedy jedna velká mizérie pro všechny zúčastněné. Řešením by mohlo být omezení počtu členů, zejména můžu, aby zde byl poměr cca vyrovnaný. To ale nikdy společnosti, které vlastní seznamovací platformy neudělají, protože žijí z plateb svých členů (zejména mužů - ženy mají premium funkce většinou zdarma ).
Přijde mi, že velká většina diskutujících pod tímto článkem má buď problém s pochopením psaného textu, nebo článek vůbec nečetla. Nevím jak jinak si vysvětlit jejich komentáře, že si Bartoš myslí, že bez jeho Pirátské strany se ubírá ČR k orbánizaci politiky.
Pro všechny, kteří jsou líní si přečíst článek, zde je otázka reportéra, na kterou Bartoš odpovídal, a ze které následně reportér udělal titulek:
Reportér: Krajní pravice, ostatně i krajní levice, jsou na vzestupu, ANO má rekordní zisk. Jaký je to vzkaz pro vládu?
Bartoš: Bojím se, že je to lehká předzvěst trajektorie Slovenska nebo Maďarska. To si ČR nezaslouží.
Také je zajímavé, že většina takto pomýlených názorů přichází od neověřených profilů. Náhoda? Nemyslím si...
Podobných zážitků jsem už četl více. A věřím, že tomu tak je a chápu, že to pro maminky musí být frustrující.
Na celý problém bych se ale já osobně podíval z jiného úhlu. Pro praktické dosažení rovnosti ve společnosti (nikoli jen teoretické před zákonem) ženy obecně potřebují, aby péče o dítě nepřipadala primárně na ně. Aby si například potenciální zaměstnavatel automaticky nemyslel, že to bude žena, kdo bude doma s dítětem. K tomu ale potřebují, aby muži převzali svůj rovný díl péče o společného potomka. Jak je k tomu přimět? Právě proto, že zaměstnavatel si myslí, že žena bude doma s dítětem má většinou menší plat než muž a z ekonomických důvodu je tak lepší, když nakonec doma skutečně zůstane. Začarovaný kruh.
Cesta z něj vede právě přes rodiny, kde otec zůstane doma, i když to často zhorší finanční situaci rodiny. Tím, že na RD zůstane tatínek se ve společnosti normalizuje, že i tatinkové chodí na RD nebo třeba to, že otcové zůstávají doma na paragrafu s nemocným dítětem. To, že jsou muži za výchovu dítěte veřejné chváleni přiměje i další může, aby také zůstali na RD. V budoucnu na současném veřejném chválení otců ženy jen vydělají. Nestojí to za současné nepohodlí a za pocit neférovosti? Víc much se vždy chytí na med než na ocet.
Pana Chmelára občas sleduju. Osobně mi moc sympatický není. Nesouhlasím s velkou částí jeho názorů a postojů. Jeho vystupování ve veřejném prostoru mi přijde demagogické. Nemá ani problém shazovat své názorové oponenty stylem, že jsou tak hloupí, že nemá cenu jim odpovídat. Na svých FB stránkách umlčuje jakékoli kritické hlasy a nechává tam pouze ty silně servilní. Přirovnal bych ho k uhlazenější verzi naší Bobošíkové (také kandidoval na všemožné posty a nikde neuspěl). Soukromá škola (Akademia Médií), kde působil jako rektor ztratila oprávnění vyučovat. Přes to všechno se nedá panu Chmelárovi upřít hluboké znalosti historie, určitý vhled do SK politiky a také nezanedbatelný vliv na část obyvatelstva (kvůli kterému si ho vzal Fico původně jako poradce). V aktuální bídě SK politické scény by byl důstojnější náhradou většiny vládních ministrů.
To spíš pan podnikatel bude nepoužitelný pohodář, když si nedá tu (základní a velmi lehkou) práci, aby si ověřil informace, které šíří do světa. Oněch necelých deset procent rozhodně nejsou jen uředníci, nebo jak říká autor: "lidé, kteří pracují pro státní byrokracii". úředníci netvoří ani většinu z tohoto množství. Dohromady je úředníků asi 75 tisíc. To představuje necelých 1,5% pracovní síly. Ne 9,3%. Zbytek jsou pak učitelé, vojáci, hasiči, policisté, celníci atd. Chápu ale, že když se dovysvětlí kontext, tak člověk snadno dojde k prozření, že není žádný důvod k fňukání. A to není dojem který chtěl autor navodit.
1
Sledujících
3
Sleduje
1
Sledujících
3
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Jednu kličku ministerstvo exekutorům zatrhne, a druhou si někde zas najdou 😑. Říkam si, jak asi vypadá sraz exekutorů. To si takhle sednou všichni k jednomu stolu a začnou přemýšlet: "Tááák tuhle zákeřnost nám už zatrhli, tak chlapci a děvčata, pojďte vymyslet nějakou další kličku. Přece nebudeme pracovat férově a v rámci smyslu zákona."
Takhle nějak to probíhá? 🫤
1 odpověď