Máte pravdu, a taky jsme nikdy neměli na Hradě člověka, který by proti důchodcům podepsal něco protizákonného. Pávek ale nechal klidně české důchodce okrást o cca 1000 Kč měsíčně, zatímco pro Pávkovou vydyndal 100 litrů na její hadry.
Jste mimo... Porovnáváte přesun z kolonky A do kolonky B s něčím neporovnatelným. A sorry průměrný důchod je při vlastním bydlením (a kdo jiný by u ná měl být ve vlatním, než součaný důchodce fakt nevím) v pohodě. V případě přesunu - i kdyby to bylo navýšení prostředků, což není, tak ten meloun ročně fakt vytrhne desítky miliard manka na důchodech...
To hodnocení je trošku mimo. Pat šel na pozici CEO v době, když už bylo jasný, že je to slušně řečeno v háji. Na to aby Intel se sebou něco udělal by potřeboval ještě minimálně 5 let. Nový šéf to nevyřeší. Problém byl ve ždímání trhu a žádné investice do inovací. Takhle Intel propálil 15 let, kdy se jen snažil maximalizovat zisk, bez jakéhokoliv ohledu na budoucnost. Měl monopol, jenže ten pak přestal. Vrchol byl že vyhodili Jima Kellera, protože chtěl využít továren TSMC, což mu zatrhly, a teď sami u ní vyrábějí. Pat nastavil v mnoha ohledech ozdravný proces, jen to bude trvat, než se to projeví. Ten kdo to poslal do kytek byl Paul Otteliny
Za Otteliniho to začalo. Průser byla doba pana Krzanicha a pana Swana.
Když někdo studuje,nemůže požadovat vlastní byt,vždyť nevydělá ani kačku.A když vydělává a neflámuje,má zálohu na hypotéku za rok až dva a není problém mít vlastní bydlení.Ale pozor,pokud to musí mít jen v Praze nebo Brně,tak je to o ničem.Jsou koupit domky za stovky tisíc s pozemkem a postupně zvelebit k obrazu svému,nebo byty v bytovkách na větších samostatných vesnicích a to do 1.5 mega 3+1.
Zálohu na hypo za rok, dva? Tak ten se povedl... A ty domky za pár korun - práce v okolí bude? Případně alespoň solidní internet, pokud makáte remote?
Možná by nebylo špatné, najít si tu statistiku. Arch.ročenky třeba rok 2015, tam je to všechno hezky popsané vč.tabulek a grafů. Nejvíce soukromého vlastnictví přibylo v létech 1995 až 2018. Tomu odpovídá i objem čerpaných hypoték. Před covidem se dal sehnat úvěr i za 1,9%. Móda investičního bydlení umožnila lidem se zabezpečit i tímto způsobem. Vlastnictví dvou a více bytů není neobvyklé. V socialismu bydlela většina vlastníků v domech postavených před válkou. Převážně roky 1922 až 1937. Výstavba rodinných domků v socialismu stagnovala, více méně svépomocí, nebyl stavební materiál, vše s úplatkem. Sehnat v Jednotě-stavebninách ičko na překlady, byl horor. Co nebylo, to se rozkradlo na stavbách socialismu. D1 by mohla povídat. Ne každý měl na rýmařovský Okál. Stát se orientoval převážně na panelovou výstavbu, stavěly se přehrady, D1 dvacet pět let. !!!!! Temelín by se nikdy nedostavěl, nebýt revoluce. Budovalo se Slovensko, kde nebylo po válce vůbec nic. Byla jsme v té době v oboru, ing.arch. A dnes ? Staví se na klíč, když máte čím ručit či část našetřeno, dostanete na ruku prachy. Dříve nemyslitelné. Možná na venkově. Ale ta situace byla opačná než dnes, dříve lidé mířili do měst, nyní byla donedávna móda jít naopak na venkov, do těch šílených nevkusných satelitů, než jim došlo, že většinu života stráví v autě dojížděním. Nemůžete se řídit svým subjektivním dojmem, realita byla prostě jiná. Ale hlavně, po roce 89 byla země a infrastruktura v takovém stavu, že to vypadalo, že válka skončila s revolucí. V podstatě všechno nechali soudruzi zchátrat, památky spadnout,....
Koukám, že jsme se úplně nepochopili (uznávám, mohl jsem to napsat lépe) - já neměl na mysli dobu komunismu. Časově se shodujeme, mít možnost řešit bydlení před 5,6 lety, tak jsem vysmátý jak lečo... Podívejme se jen od roku 2000 - platy vzrostly (ať nežeru) 6x, ale cena za metr tak 16x.
Máme sice nejméně dostupné bydlení ze zemí EU, ale zároveň jeden z největších podílů vlastnického bydlení z vyspělých zemí EU. V nájmu bydlí jen necelá třetina obyvatel. 78% bydlí ve svém. Tady asi něco nehraje, že ?
No, protože většina má nakoupeno z dob minulých... Nebo se letos začalo "nanovo" a všichni si bydlení koupili teď? Protože nyní bydlí hromada lidí v nemovitostech, které by si dnes nebyli schopni pořídit ani ve smyku.
Dobře, tak se poohlédněte po bydlení ve švýcarských nemovitostech. Je nejméně 2x nákladnější (myšleno v nájemném), než to české.... 2000 franků u těch lepších žádná výjimka. A...: 55% Švýcarů bydlí nájemně, protože na vlastní bydlení nedosáhne....
A kolik tam vyděláváte? Myslím že víc, než 2x tolik, co u nás... ;)
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
V čem měl udělat pořádek? V důchodech? A myslíte, že ho současná vláda udělala? Ne jen kosmetické úpravy. A nepořádek vznikl až po nástupu současné vlády k moci. Slibovali, pravý opak udělali. Babiše pomlouvají, jak zadlužil zemi (v době korony) sami zadlužují tak, že se člověku až točí hlava. Inflace, ceny energií a všeho..
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
No, když podědíte hromadu mandatorních výdajů právě po Andrejovi, je to těžké. Nepochopte mě špatně, současná vláda mohla spoustu věcí udělat lépe, ale oproti Andrejovi je to furt posun k lepšímu. Ekonomika za něj (krom covidu) jela krásně a co se dělo? Prodej hmotných rezerv, investice skoro žádné.
1 odpověď