Tepelné čerpadlo se vyplatí pouze v případě výměny za ještě dražší typ vytápění. Nebo v místech, kde jiná alternativa prostě technicky není k dispozici.
Plyn a všechny pevná paliva jsou levnější, některé i řádově.
Ještě před zhruba pěti lety bych někoho přemlouval do TČ, ale při aktuálních cenách elektřiny je to dost drahé. Největší zlodějina je, že se platí paušálně zhruba 600 kč měsíčně za tarif D56/57 a pak je cena elektřiny prakticky shodná s běžnými tarify. Zaroveň se prakticky zrušil nízký tarif, respektive cena v nízkem tarifu je shodná s vysokým. Výsledek je ten, že se platby za poslední roky při stejné spotřeby u mne vyšplhali z 20 tisíc ročně na nynějších zhruba 80 tisíc. Pokud máte možnost mít plyn, určitě doporučuji plyn. Na chalupách topte dřevem.
Je to jednoduchá matematika. Má se propočítat délka důchodu tak, aby ta suma byla důstojná a pro důchodový účet udržitelná. V článku se operuje s průměrnou dobou 21,5 roku. Pak se vezme průměrná doba dožití podle pohlaví pro daný ročník a odečte se těch 21,5 roku a dostanete rok odchodu do důchodu. Nic komplikovanějšího bych za tím neviděl. Aktuální délka dožití je 76 resp. 82 let. Tj. současní důchodci měli jít do důchodu v 76-21,5=54,5 a 82-21,5=60,5 letech (muži a ženy). U budoucích důchodců se průměrný věk dožití musí věrohodně odhadnout. Je zřejmé, že muži a ženy nemají mít stejný věk odchodu do důchodu, protože mají zásadně různou průměrnou délku dožití. Nehledejte za tím žádnou gender politiku, je to jen finanční matematika.
Fuj s takovou propagandou. Fialova drahota v Británii? To je borec! 🤣
Ne, skutečné důvody jsou pěkně popsané v článku. Nicméně pro většinu české populace je to nesrozumitelné. Británie čelila obdobným problémům jako většina zemí EU. Některé země z toho vyšly lépe, jiné hůře. My se máme stále jako prasata v žitě, ale stejně nadáváme.
Přestaňte stavět nájemníka a pronajímatele proti sobě. Oba mají zájem spolupracovat a vycházet dobře. Není problém mít nájemní smlouvy na dobu neurčitou. Když bude jasně definované a proveditelné její případně ukončení. Právě ta bezmoc pronajímatelů vede k současnému stavu. Opravte zákon a zařiďte vymahatelnost práva pro obě skupiny a je to. Možná to stále někomu nedochází, ale i pronajímatel tam chce mít dlouhodobě pohodového nájemníka, který platí. Světě div se.
Celý problém je trochu jinde. Je úplně irelevantní, jak složité je získat stavební povolení. Ten čas je v zásadě konstantní, tj. s kontinuální přípravou projektů může být počet stavěných bytů také konstantní. Pokud by se chtělo. Ale nechce se, bylo by více bytů. Developeři nemají zájem více stavět. Zvýšili by totiž tlak na cenu a snížili by si marže. Druhý problém je nedostatečné plánovaní rozvoje měst. Prázdné byty? Jednoduché řešení, zlepšete vymahatelnost práva vlastníků bytu a budou je pronajímat.
Dobrý ministr, který problematice rozumí. A ano, potřebujeme postavit minimálně dva bloky co nejdříve. A další dva bloky budou náhradou za odklon od hnědouhelných elektráren. Přechodem od fosilních paliv potřebujeme zásadně navýšit výrobu elektřiny z jaderných zdrojů. Jinak to nejde. Samozřejmě výroba z obnovitelných zdrojů je skvělá a také je potřeba ji navýšit. Ale jaderná energetika je stabilní.
Ti skiaplinisti nakonec byli všichni závodníci. Přihlásili se na další víkend do závodu. Lyžaři vyrazili z Zermattu v sobotu ráno za pěkného počasí, ale všechny předpovědi varovaly před vážnou bouřkou v odpoledních hodinách. Sněhová bouře zasáhla skupinu, když se nacházela na Tete Blanche, jednom z nejvyšších úseků trasy.
Zřejmě pod tlakem času to vzali jako poslední možnost tréninku před závodem. Proto vyrazili velmi na lehko, aby byli co nejrychlejší a nezastihla je bouřka. Bohužel bouře zřejmě přišla dříve než očekávali. Ostatní už je jen následek špatné výbavy a rozhodnutí. Záchranná akce nemohla kvůli počasí proběhnou včas 😢
Když se tedy zakáže vytápění plynem, bude stát nějakým způsobem podporovat provoz tepelných čerpadel? Jejich provoz se za poslední zhruba 3 roky několikrát zdražil. Jelikož cena v nízkém sazbě pro D56/57d tarify je prakticky shodná s cenou ve vysokém tarifu. A ta je v zásadě shodná s cenou sazeb D01/02. Tj. topení čerpadlem je za této situace finanční sebevražda.
Plus samozřejmě platíte měsíční paušál několik hodně set korun za rezervovaný příkon. Paráda.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tohle je zásadní problém. Všichni chtějí vyšší státní platy a více služeb od státu, ale zároveň nechtějí platit vyšší daně a poplatky. Bez odpovídajícího příjmu si stát musí na tyto sliby půjčit, aby uklidnil veřejnost. Pokud by si nepůjčil a nesplnil, co lidé chtějí, zástupci by nebyli zvoleni. Proto se slíbí kde co a půjčí se na to, což vede k jejich zvolení. Zodpovědného zástupce nikdo nezvolí. Lidé si tento systém vypěstovali sami, takže se nemohou divit, že se jejich sliby plní na dluh.
2 odpovědi