Pokud špičkový vědec dostane ve Vídni nabídku v přepočtu na 125 tis Kč měsíčně, nezbývá než přijmout závěr, že věda na tom není valně ani u našich jižních sousedů.
Pro srovnání, s podobným platem (cca €5000 / měs) se ve Vídni může setkat juniorní IT konzultant ve finančním sektoru - v podstatě člověk bez jakékoliv kvalifikace, po němž se typicky žádá jen bakalářský titul v libovolném nesouvisejicím oboru.
Jak je v článku uvedeno, křesťanů je na vídeňských základních školách nejméně 36% (21% se hlásí ke katolicismu, 13% k pravoslaví a 2% k protestantství, k tomu navíc neznámá část ze zbývajících 3%), muslimů 35%.
Titulek je tedy chybný a říká pravý opak toho, co z článku vyplývá. Nicméně to pochopitelně nebrání zdejším diskutujícím v jejich jasnozřivých interpretacích.
A máme tu příležitost pro další lekci italištiny.
.
Svatý otec řekl na uzavřeném setkání doslova "c'è già troppa frociaggine", což lze do češtiny přeložit asi jako "už je tam (v seminářích) příliš teploušství". Klíčové slovo frociaggine vzniká složením pejorativního frocio (buzerant, teplouš) a přípony -aggine, která v italštině označuje zpravidla negativní vlastnost nebo jev, jiné příklady mohou být villanaggine (obhroublost), stupidaggine (pitomost), nebo cattivaggine (zlovůle). Slovo tedy označuje pravidelný výskyt homosexuálního chování nebo náchylnost k němu a jeho posouzení jako negativního jevu.
.
Zda je v katolických seminářích skutečně příliš "frociaggine", ponechávám posouzení lidí, kteří o tom vědí více než já.
Je to naprosto šokující. Nemohu uvěřit, že Karel Havlíček něco někdy publikoval. Vlastně je pro mě ohromující, že se někdy vyjádřil písemnou formou a že to následně prošlo tiskem. Do této chvíle jsem se domníval, že jeho myšlenky jsou uzpůsobeny pouze pro specificky zrychlenou ústní formu, která vylučuje, aby se nad nimi kdokoliv zamyslel.
.
Vážně mě to zajímá. Dají se vědecké články pana Havlíčka někde dohledat? Mají nějaký smysl? A pokud ano, vložil ho tam opravdu pan Havlîček? Samé otázky!
Úplné zatmění Slunce je jeden z nejúžasnějších výjevů, které nám život dokáže nabídnout. Vlastně lituju všech, kteří těch několik prchavých okamžiků stráví s okem na hledí fotoaparátu. Pokud se vám někdy ta vzácná příležitost naskytne, nedělejte to. Fotografií bude spousta, vy si snažte užít každý okamžik.
Fascinuje mě, jsk západní (tedy i naše) média opakují po Rusku slova jako “podezřelý”, “zadržený” nebo “důkazy” bez ohledu na to, že v ruské trestněprávní teorii ani praxi se významově nijak nepodobají tomu, co si pod nimi našinec může představovat.
.
V Rusku je úplně jedno, co se stalo, kdo to udělal a co na to říká zákon. Důležité je, koho je třeba vzít po hlavě a čím je to třeba zdůvodnit. Vyšetřovanec se nakonec vždy dozná a jeho doznání je jádro cele důkazní teorie, za slib menšího trestu (který pochopitelně vůbec není nutné dodržet) se ochotně naučí i příběh, který vyšetřovatel zrovna potřebuje. Smyslem trestního zákona je dát státu do rukou klacky, které lze selektivně aplikovat podle potřeby. Pokud chcete být nevinní, je na to jediný recept: ztraťte se dříve, než si vás policajt všimne.
.
Minulý týden v Rusku nebyly žádné volby a teď tam neprobíhá žádné vyšetřování. Sledujeme jen další imitaci.
„Naším úkolem je udělat všechno, co na nás závisí, aby byly vyřešeny všechny zadané úkoly a splněny cíle.“
.
Tato pronikavá slova Velkého despoty ve mne vyvolala vzpomínku na slogan, který v době mé základní vojenské služby zdobil naši kasárenskou chodbu. Zněl takto: “Zabezpečení všech úkolů je hlavním úkolem roty zabezpečení.”
Ten Weiss je bývalý předseda postkomunistické SDL nebo je to shoda jmen? Každopádně mu lze zcela přitakat.
.
Obtížné časy zřejmě přicházejí pro celou Evropu, nicméně i bez ohledu na pravděpodobný Babišův návrat je na tom každý obyvatel Čech z bezpečnostního hlediska výrazně lépe než každý obyvatel Slovenska. Slovákům není co závidět, nepřítel už je před branami a není nikdo, kdo by se mu postavil.
Asi nemá smysl se zabývat Peskovovým mektáním, ruské červené linie slouží jen pro pobavení těm, které po dvou letech opakování stejný vtip ještě neomrzel.
.
Macronův jednoznačný výrok ve smyslu Rusko nesmí vyhrát je třeba (především ve světle francouzského lavírování z prvního půlroku války) ocenit. Úvahy o vyslání pozemních sil ale nadávají velký smysl ani politicky ani vojensky.
.
Mezinárodní společenství nenašlo v rané fázi konfliktu odvahu k politicky daleko přijatelnějším krokům, tedy ke zbavení Ruska stálého místa v Radě bezpečnosti, k němuž existuje procedura, a k následnému vyhlášení bezletové zóny nad Ukrajinou, sakcionované mezinárodním právem. Určitě by to nebylo bez rizik, nicméně ruský postup by to bezesporu zastavilo ještě v době, kdy rusové ovládali jen malou část dnes obsazeného území, vojensky by státy NATO riskovaly jen velmi málo. Dnes reálně vázne i životně důležitá západní materiální pomoc. Vyslání pozemních sil je opoti tomu naprosto krajním krokem, k němuž se žádná západní vláda s jistotou neodhodlá, protože pozemní operace vždy znamená ztráty, což je v našem změkčilém politickém světě neúnosné. Je tedy otázkou, o čem vlastně Emmanuel Macron hovoří a co tím sleduje.
32
Sledujících
8
Sleduje
32
Sledujících
8
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Koncesionářské poplatky jsou plošná daň. A deklaratorně pravicová vláda, která se zaklínala tím, že nebude zvyšovat daně, opět zvyšuje daně. Její bývali voliči to jistě ocení.
10 odpovědí