Fascinuje mě, že redaktorka nepracuje s historickými kurzy, inflací a průměrnou mzdou. Za prvé průměrný roční kurz dolaru v roce 1990 byl okolo 28 CZK (takže 560 CZK). Za druhé díky inflaci by stejná hodnota - tj. 20 USD neboli 560 CZK z roku 1990, odpovídala v roce 2021 zhruba 3 134 CZK, dnes by to tedy bylo ještě více. Průměrná mzda v roce 1990 byla 3300 CZK. V roce 1990 by tato útrata představovala zhruba 17 % průměrné mzdy. V roce 2021 by to pak bylo zhruba 8 % průměrné mzdy a to vycházím z historického kurzu dolar/koruna, který byl vyšší než dnes. I když nepracujeme s mediánem mzdy, tak by i tak šlo prohlásit, že dneska bychom si koupili víc za tehdejších 20 USD. Pokud se podíváme na Američany, tak průměrná roční mzda v roce 1990 byla 50 200 USD, a v roce 2021 pak 74 738 USD. Pokud ale podle výpočtu tiktokera je nynější cena uvedených produktů 68 USD, tak si v USA skutečně mohli pohoršit. To ale zdá se neplatí pro Česko, kde mezitím kupní síla vzrostla.
Ve článku není zmíněný nějaký výzkum, ze kterého by to vycházelo - což je vlastně pochopitelné, protože se jedná o rubriku "astrologie...". Je zde ve skutečnosti uplatněn princip Forerova/Barnumova efektu, na kterém jsou založeny horoskopy. Viz wikipedie - Odkaz 1 . Každý horoskop je vlastně příznačný tím, že je velmi neurčitý a obecný, takže se v něm najde každý z nás.
Co bylo dřív - vejce nebo slepice? Toto filozofické zamyšlení se nabízí při řešení zdejší romantické zápletky. Medailonek ze života paní mámy zpěvule a zajíčka zpěvuláka nám nejdříve ukazuje stylizaci doma, kde zpěvulák netrpělivě ve stajlové obuvy pobíhá na pásu a paní mámová přitom pročítá nějakou tu psychologickou analýzu, aby se zřejmě vnitřně vyrovnala s potenciálními negativními reakcemi okolí ohledně jejich vztahu. Poté změní oděv a jdou na procházku, aby si spolu mohli zatančit na asfaltu či na trávě, která lemuje cestu k nedalekému hradisku. Co bylo ale dřív? Procházka nebo homechilling? A to je to, oč tu běží!
Už jsme si zvykli, že klávesák je taková zdejší paní Colombová. Tentokrát hammondy vyměnil za důstojnější stage piano, ale... Jenom oktávy jsou suché jako voda, chtělo by to nějaké to pořádné kilo, aby nám u toho nevyschlo v krku. Vzpomeňme si třeba na Locomotive Breath od Jethro Tull, kde ty kila na začátku prostě jsou - i když ano, je to vlastně věc vkusu... Oceňuji tu důmyslnou práci s motivy i po vizuální stránce, kde klídek v temnu střídá další nálada, kde se zase svítí.
Český Majk Oldfíld tentokrát se svou partyjou zakotvili pod vrbou u rybníčka, aby zahráli epický hymnus. Jak minule, tak i teď se zdá, že někdo v partě chybí. Při Bongiorno to byl akordeon, teď dokonce dotyčný povýšil na hammondky. Ale kde je? Jasně, mnohý by mohl namítat, že i ty bicí v hudebním pozadí jsou možná trochu víc než pouhé perkuse v záběru...
Takové jakože ze života - přibližně 40letý věkový rozdíl mezi zpěvulákem a slečnou, která zasněně poslouchá aranže určené pro trošku starší cílovku. Následné setkání u vínečka pozorovateli nabízí suché konstatování, že i "lásku si jde koupit" (I když páru bych nechtěl v žádném případě křivdit). Tak jen doufejme, že noc proběhla bez úhony a nejbližší kardiologické oddělení mělo tehdy poklidnou směnu.
Myslím si, že konkrétně u spojení "Home office" může jít i o další terminus technikus, který se běžně používá napříč mezinárodními firmami a nemusí jen znamenat ten konkrétní prostor realizace či "government department in the UK" atp. Takže "home office" = "home working" bych chápal také jako zaměstnanecký benefit.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Nu a realita je takova, ze ti zapasnici venuji priprave podobne mnostvi casu a jsou pak na temer shodne urovni. Mnohdy rozhoduji o vitezstvi malickosti a nahody. Takze o to se prave snazi Rakic, aby Jirku znejistil.