Dobrý den, Stanislave, nečekaně jste mě překvapil s tím přesným popisem.Právě z toho jsem měla obavy a opravdu vše prostudovala, ale stejně jsem si nebyla jista. Dokonce jsem poslala článek i na Tvrz, jestli jsem někde nechybovala, ale neozvali se. Tímto Vám moc děkuji za Váš krásný komentář a už jsem konečně v klidu 😊 Ještě jednou velké díky 🍀Orlické hory jsou opravdu srdcovka 💓
Dobrý den, opravdu jste to pochopila a vysvětlila naprosto přesně.
Bodaj byzme aj u nás mali viacej takých bunkrologov.
Jak píše Karel Vašíček,jaký je rozdíl mezi lisem na hrozno a lisem na jablečnou drť. Obojí vytlačuje z ovoce ovocný mošt. A ten chomout,dole půlený by měl být chomout pro hovězí dobytek. Dobře se nasadil přes rohy krávy nebo vola,aby se mohly zapřáhnout do potahu. Je jedno,jestli do povozu,žebřiňáku či pluhu na orbu.
Rozdíl je ve vůni.
Zase jeden nostalgik, kterému je po našemu socializmu smutno - a byly to skvělé časy.-
Ta zmíněná kola, za tu dobu jsem viděl jednou v prodejně plně vybavené kolo Favorit. Byla tam ta ruská - kola Ukrajina- ta se hodila tak na nákup rohlíků na dědině ale jinak na nic.
Pračky , občas ty běhavky , co museli držet tři , aby neskončila na schodech, šicí stroje které se sháněly několik let než na vás vyšlo, barevné televize, na které se stávaly fronty u elektra od 4 ráno , na auto, pokud na ně někdo skutečně měl, týden stanoval u mototechny. No byla doba - to byla krása - každému jen oko zaslzí, když si na to vzpomene.
Salámy, to byl případ sám pro sebe sem tam nějaký základní byl ale to bylo všechno. Pane, ještě trochu vypilujte ten češtin.
Ale že to byly krásné starosti.
Je to skoro přesně okopírovaná Aerovka 30 z roku 1934-35, aspoň celkovým vzhledem. Tu koupíte v perfektním stavu zrenovovanou do 1Mega a ještě máte hodnotného veterána, tak že nic novýho pod sluncem.
Jasně, poválečná anglická klasika se dá pořídit ještě levněji.
Ale tady počítám, že doplňujete jen vodu v ostřikovaci. Na zimaky asi nepřezouvate.
Toto Vaše tvrzení je poslední dobou hóóódně protlačovaná dezinformace! Čeští úředníci ve státní správě byly na úkor Němců dosazováni pouze tam, kde Němci odmítali vzít na vědomí, že i čeština (a slovenština) je také úřední jazyk. Němci stačilo složit velmi jednoduchou zkoušku z českého jazyka a mohl zůstat na svém místě. Problém byl, že Němci to brali jako šikanu a ponižování. Vždyť přece vždy platilo, že pokud Čech chtěl pracovat ve státní správě, musel perfektně ovládat němčinu a Němec češtinu nemusel ovládat vůbec. Pokud se totiž náhodou dostavil na úřad Čech, co neuměl německy, tak se holt k tomu zavolal nějaký český úředník, který ovládal oba jazyky.
Opravdový problém s českými Němci nastal ovšem až když je zpovykal Hitler a spol.
Ano, podle mě měl Hitler lepší propagandu než Beneš a vnutil sudetským němcům to, co sami snad ani nechtěli.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Nic dávám tam jen drobné 😏
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Geniální.