Po 90-ti dnech jsem rozhodnutí o přiznání důchodu urgoval. Na stránkách ČSSZ je info, že průměrná doba vyřízení 40 dní a ze zákona je termín 90 dní. Po týdnu jsem dostal mail, že žádost je na dávkovém oddělení.
Tak jsem urgoval po 115-ti dnech zase, ale potom jsem se dočetl že průměrná doba vyřizování je 99 dní.
Na stránkách ČSSZ se už nedostanu na svoje data pro simulaci důchodu, protože jsem ve stádiu vyřizování rozhodnutí o přiznání důchodu.
Zhodnocení mého starého penzijka u Generali za rok 2021 bylo 0,24% p.a. Při dnešní inflaci to není mnoho. Pravidelná výplata naspořených peněz při požádání o pravidelnou výplatu se vypočte podle tabulek na dožití a naspořená částka se vypočte jenom dělením počtem měsíců. S inflací asi kupní síla bude ztrácet, takže částka 4000,- Kč měsíčně z penzijka v roce 2021 bude mít v roce 2024 kupní sílu až o desítky procent nižší a při mém věku dožití v roce 2037 bude mít kupní sílu třeba 25% kupní síly z roku 2021.
Pro mě (po šedesátce) je lepší si peníze vybrat a odvést 15% daně z příspěvků zaměstnavatele a ze zhodnocení naspořených peněz. Peníze se potom mohou dát třeba na spořící účet. Reforma je potřeba, ale hlavně je potřeba do průběžném systému přidat peníze.
Pokud budou muset nadprůměrně vydělávající spořit na penzi soukromě, tak se jim alespoň sníží daňová zátěž? Domluví se politické strany nebo hnutí na reformě tak, že reformu příští vítěz voleb zase nezruší?
Výpočet důchodů zohledňuje průměrný hrubý příjem od roku 1986 do částky 17121 Kč měsíčně plně a zbytek průměrného příjmu nad 17121 Kč pouze 26-ti procenty. Zásluhovost se při výpočtu snížila tak, že důchodů nad cca 30000 Kč měsíčně je nepatrný počet. S průměrným hrubým příjmem od zaměstnavatele 17121 Kč měsíčně a odpracovanými 47-mi lety vychází důchod na 3900 (základní výměra) plus 12070 (zásluhová částka), celkem 15970 Kč. Kdo má příjem o 20000 vyšší (37121 měsíčně), na důchodu dostane víc o 3666 Kč, důchod je 19636 Kč. Nevím jestli nový návrh výpočtu bude mít jako základ například 10.000,- a uznávat se bude třeba 100% průměrného hrubého výdělku třeba jenom do částky minimální mzdy a zbytek nad minimální mzdu se uzná třeba jenom 10-ti procenty. Osobně by se mi líbilo, aby do průběžného důchodového systému šel nějaký další příjem typu zdanění práce robotů nebo koupě luxusních aut a jachet a letadel.
Je to nehezká reklama pro ČS. Snad se provedou v ČS opatření, aby se to nemohlo opakovat. U hypotéky od ČS mi vadí, že inzerovaný úrok se vztahuje k počtu dní v roce 360. Skutečný úrok u hypo ČS je tedy vyšší, 7 let stará hypotéka se nedá splatit předčasně bez poplatku 10% předčasné splátky. Inzerovaném rušení poplatků u předčasného splácení půjček se splátky hypo zřejmě netýká - pracovníci na netu neměli informace a avizované zpětné volání od hypo oddělení se nekonalo.
Zaujala mě informace, související se změnou ceníku, o zrušení poplatků při předčasném placení půjček cca od srpna. Bohužel na chatu mi nedokázal robot ani živý pracovník odpovědět jestli je hypo také půjčka. Pracovník slíbil, že se mi ozve někdo z hypoték a to se za 2 pracovní dny nestalo. Šlo mi o dotaz na poplatek 10% za předčasnou splátku u starších hypoték cca do 9/2015.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Chybí mi hluková studie jak stavba, a později provoz železnice, ovlivní můj dům v Liboci. Stávající vlaky slyším i ze vzdálenosti cca 300-400m, domek je ve svahu nad Libockým rybníkem směrem k Libockému kostelu. Také nevím jak se změní provoz na ulici Libocká během výstavby a po uvedení nové trati do provozu. Na 5 dní starý dotaz na info@spravazeleznic.cz jsem odpověď stále nedostal.
2 odpovědi