Vojnu jsem absolvoval v dálné minulosti a tehdejší provedení z pohledu věnovaného času a následného použití nebylo nic moc. Obrovské množství proflákaného neefektivního času s řadou známých negativ - šikana, odtržení od praxe apod.
V zásadě ale jsem pro povinnou vojenskou službu v trvání cca 1/2 roku. Velmi intenzivní, zaměřenou na zocelení fyzičky, naučení se fungování ve vojenských celcích, útvarech, zbraně, střelba, základy přežití, zdravovědu i s praktickým výcvikem. Specialisté by asi dokázali přesněji vyspecifikovat základní rozsah důležitý, jak pro obranu a možnou mobilizaci záloh, tak ale i pro krizové situace typu povodně, havárie. Nepojmout to jen jako "zelenou" buzeraci. Velká část z toho by byla použitelná i v civilním životě při mimořádných situacích. Odborná obsluha speciálních zařízení ať je přenechána profesionálním specialitům. Hledám a nenacházím, jak popsat jednoduše jeden moment. Říkalo se, že vojna udělá z kluka chlapa. To v dneční době řadě kluků chybí - fyzička, zodpovědnost, umět se postavit k řešení úkolů místo stěžování si - ono to nejde, soudržnost při řešení problémů. Teambuildingy to nevyřeší. Půlroční intenzivní vojna by omezila dřívější známá negativa a věřím tomu, že by z těch kluků mohla udělat chlapy v dobrém slova smyslu. Rozhodně ne na základě dobrovolnosti, protože ti, co by se tomu vyhnuly, to pravděpodobně potřebují nejvíc. Také je k tomu potřeba podstatně méně zázemí, školitelů - nákladů apod.
Nejím tyto náhražky, ale nebudu je hanit těm, co je jedí nebo je dokonce proto urážet.
Je už snad dostatečně prokázané, že u malých dětí je veganství škodlivé a ohrožuje jejich rovnoměrný vývoj. Bohužel, tady je zákeřné to, že oni to v případě zarytých rodičů nemají šanci ovlivnit. Nic se totiž nemá přehánět ani do jedné ani do druhé strany. Dospělí ať si jedí, co chtějí.
Ale vadí mě klamání spotřebitele a nucení studovat "malá" písmenka, nevýrazné texty. To, že se jedná o bezmasý výrobek by mělo být znát na první pohled na český text, tzn. měl by ten text být větší, stejně umístěný a barevně zpracovaný tak, jako text přirovnávající k masnému výrobku. Protože je tento princip ledaskdy porušován a může docházet k letmé záměně, chápu snahu to nějak upravit a za mě to je v pořádku.
Nějak se mi nezdá ta snaha o likvidaci turisticky zajimavého místa přinášející snadný zisk. Neznám specifika řešení, vzniklé problémy, takže budu trochu fantazírovat. Pro srovnání objemů - na sargofág k likvidaci následků výbuchu v Černobilu komplikovaný radiací se spotřebovalo více jak 400000 m3 betonu. Tady ta díra má cca 115000 m3. Přivést k okraji nehořlavou trubku a z bezpečné vzdálenosti do ní tlačit od kraje nějakou levnou "nehořlavou" směs typu betonu (je jedno, že to nebude mít pevnostní parametry betonu), jíly, písky, tak to za 50 let musí mít zasypané. Jen chtít. Na druhou stranu pro ekology jedna velká kontejnerová loď vyproduje asi podstatně víc škodlivin, než čisté spalování metanu v těto turistické zajímavosti.
Článek o ničem, autor by se měl zamyslet nad vypovídací hodnotou jeho výtvoru. Pojem hustota sám v sobě zahrnuje, že se jedná o vztah k něčemu. Ale vzít absolutní hodnotu??? Pravda je, že s čísli se dá čarovat různě a právě v dopravě se často uvádí pochybná srovnání dosti často. I při hustotě dálnic si dokáži najít řadu vztahů k rozloze země, poměr k ostatním komunikacím, k počtu obyvatel, k objemu tranzitní dopravy, k HDP, kombinace více parametrů apod. Jinak bude vnímána potřeba hustoty ve středu Evropské nebo nějaké sítě, jinak na okraji, jinak u státu ve tvaru I, jinak u tvaru čtverce. Sám nemám jasno, který by byl nejserióznější parametr a nejlépe vypovídající. Jednotlivá hodnocení by si našla své zastánce, bohužel často podle toho z které země by byl. Obdobně mi vadí statistiky v dopravě, které jsou vázány na počty obyvatel v té dané skupině a nijak nezohlední najeté km. Kdo je lepší řidič? Sváteční, který za rok najede 1000 km a jednou z toho nabourá nebo řidič, který najede 50000 km a jednou z toho nabourá? A to neřeším zavinění, předvídavost apod. Jen se divím, že takové články, jako tento pustí redakce.
V debatě chyběl někdo, kdo by korigoval vyjádření pí doktorky. Neříkám, že říkala přímo lži, ale její zdůvodňání v řadech případů bylo hodně jednostranné. Změny podmínek v minulosti vedly k tomu, že se přihlásili lidé, kteří podmínky dříve nemohli naplnit a nově ano. Takže pokles vymahatelnosti nevznikl nově. On již byl v procentu těch minulých dluhů, jen se nesplácelo vůbec nic, někdy něco přes exekutory, kteří pobrali na svůj drahý provoz velký podíl z toho, co mohl dostat věřitel. Velmi málo zaznělo, že za řadu dluhů, především z minulosti, mohou samotní věřitelé nedostatečným screeningem možnosti splácet. Oni si to ale i dřívre vybrali. Zabavováním nemovitostí za menší dluhy, průměrnou vysokou úrokovou mírou. Do lepšího screeningu a změnám podmínek jsou tak nověji tlačeni legislativou. Samostatnou skupinou jsou především SVJ, kteří jsou skutečně nedobrovolnými věřiteli a měli by být v první skupině uspokojování. Dokonce si myslím, že i před státem a exekutory. Protože stát si podmínky, kdy k němu vzniknou dluhy stanoví sám. Dokonce stanovuje legislativní podmínky i pro SVJ. Ta v tom jsou naprosto nevině za podmínek stanovených státem.
V Praze jsou už společné kontejnery přes rok. V bytovém domě, kde se přímo do domu přemístili popelnice na tříděný odpad a nemuseli již chodit půl sídliště k často přeplněným kontejnerů se zvedlo třídění o 100 %. Když jsme ale chtěli do rodiného domku, kde jsou 3 domácnosti modrou a žlutou popelnici, tak jsme měli smůlu.
Reaguji více na diskusi než na článek. Osobně se přiznám, že se mi ekluje vidět při imtimnostech dva muže. Nekecám jim do toho, je to jejich věc, ale osobně se mi to ekluje. Ale u dvou žen tento pocit nemám. Zajímal by mě pohled z druhé strany, jak to vnímají ženy. Dvě ženy - dva muži. Nejde o jejich reakce, schvalování neschvalování, toleranci, ale o jejich pocity, když to vidí a je jedno jestli skutečně nebo na videu?
Když jsem si to hodně zpomalil, tak se ta žena v riflých usmívala. Vytrhnout z kontextu se dá ledacos a občas narazit na nesoudného blbce také. Pokud by náhodou nějaká žena měla strach z tradic, tak ať tam neleze. Ale všiml jsem si, že potencionálních "obětí", tam bylo podstatně víc, asi se je zastrašit tím brutálním bitím nepodařilo. Doufám, že se na základě podobných článků nezruší naše velikonoce. V obecné rovině (a budu slušný, takže jen řeknu) mě štvou politici a další veřejně činní obyvatelé, včetně médií, když šlapou po právech většiny a upřednostňují různé menšiny (a tím nemyslím vysloveně LGBT) a z důvodu osobního strachu z nařknutí, že nejsou dost demokratiční, volnomyšlenkáři, že někoho diskriminují, pak ustupují celospolečensky (většinově) neakceptovaným "nesmyslům". Řvoucí menšina, mlčící většina. Skákání na extrémní myšlenky jednotlivců snažících se především o zviditelnění v mediálním prostoru. Do tohoto pytle také patří průzkumy veřejného mínění ušité pro potřeby objednate. Ať se každý cítí jak chce, ale ať tím neomezuje ostatní, nevnucuje jim to, nevynucuje si přizpůsobování většiny.
Vrcholem toho byly myšlenky na jedné nejmenované vysoké škole dávat na pánské záchody dámské vložky. 🙂 Ale mnohem nebezpečnější je třeba popírání důležitosti Darwinismu. Bez jím popsaných principů vývoje by ani tito jedinci "nevznikli". Např. mluvení - učení dětí v režimu bezpohlavních jedinců.
Ekonomicky využitelné to bude pokud tam bude chodit hodně lidí (místní i turisti), kteří tam pro sebe najdou jeden či spíše více důvodů tam jít. Jeden oblouk to nespasí. A co je velmi podstatné, aby se tam lidi chtěli vracet - ne se jen poprvé ze zvědavosti podívat. Velmi důležitý bude výběr aktivit a to i komerčních. Druhá "Pařížská" masy nepřitáhne. Obdobně plno krámků s tretkami pro cizince, párek za 150, káva za 100 Kč.
4
Sledujících
0
Sleduje
4
Sledujících
0
Sleduje
Neřeším surovinové složení, protože jestli tam někdo dává salám atd. nebo ne je skutečně věcí rodinných receptů a jen protože my to děláme nějak nebudu urážet, dehonestovat ostatní. My nikdy neděláme salát na přesný počet porcí k štědrovečerní večeři, ale následně po zamíchání, uležení do druhého dne, dochucení, pak jemněji nasekaný na chlebíčky, ale i na další dny s rohlíkem, sekanou atd.
Jen takový postřeh a "tajnou" přísadu. Všechny suroviny (láky, hořčici, část soli) na bázi vody je dobré dát před přidáním majonézy, která svojí mastnotou zablokuje vstřebání do surovin. Navíc může lák po majonéze hodně zřidnout celý salát.
Nedávám lák z okurek, ale lák z nakládaných paprik. Nikdo nikdy nebyl schopen tu přísadu samostatně identifikovat, ale dá tomu salátu takový dobrý šmrnc.