Co to je za nesmysl v článku? "cílit KROMĚ samotných jednotek také na klíčová vojenská zařízení". Kdo by tak drahým zařízením mířil na jednotky? Když jednou střelou zabijí i třeba několik desítek nepřátel proti skladu munice, letištím, výrobním závodům, dopravním uzlům. Pak zachrání mnohem více svých lidí.
Bohužel mám obavu, že sice budou mít souhlas, ale bohužel málo těch střel.
Střední školu jsem absolvoval internátně a přímo na něm byl největší městský sál, kde se konaly taneční (odpolední a večerní). První večerní jsem absolvoval v druháku pod vedením skvělého tanečního mistra Arnolda Raaba. Tak mě to nadchlo, že ve třeťáku a čtvrťáku jsem chodil na oba kurzy (odpolední a večerní). Kámen úrazu bylo, že věneček byl pro oba kurzy společný a já věnoval zvýšenou pozornost v každém kurzu jiné partnerce. Už ani nevím, jak jsem se z toho snažil vybruslit. V dalších kurzech byla velká deviza, že jsem již nebyl jako poleno, což partnerky oceňovaly a mě to samozřejmě těšilo. Velmi milé překvapení bylo, když jsem Arna po letech zažil v Hradci Králové v tanečních pro dospělé v jeho poslední sezoně. A tančím rád dodnes.
Ta situace s dluhy není tak černobílá a důvodů ke dluhům může více. Ledaskteré mohou být i mimo působnost budoucího dlužníka.
Ale je tu ještě druhá stránka věci. Legislativní rámec a její praktický výkon nutí tyto lidi se přesunout do šedé zony. Nezabavitelné exekutorské minimum je pro samotného člověka nastaveno na bezdomovectví nebo na tlak přesunu do šedé zóny, což je pro nás všechny velmi drahé. Nemohou si legálně vydělat, jsou na různých podporách, neplatí oni a především zaměstnavatelé soc. a zdr. pojištění, daně. Jak vyplývá z praxe, tak chráněné účty v tomto provedení jsou nepoužitelné.
Byl jsem tam dvakrát a ještě jednou bych se tam rád vrátil. Je to pro mě jedna z nejpůsobivějších památek, která na Vás dýchne svou historií. Když hodně zjednoduším, tak u nás a v ostatní Evropě máme kupu krásných historických památek převážně z druhého tisíciletí po Kristu. Ale v podstatě to je často krásně provedená stavba s nějakou výbavou uvnitř. Obdivohodné práce řemeslníků. Ale v Pompejích na Vás dýchne historie 2000 let stará, ale v autentickém provedení každodenního života. Odlitky mrtvých, vyspělolost civilizace v době, kdy u nás končila doba železná. Amfiteátry, společné lázně, pekárny, dlážděné chodníky s přechody u křižovatek, mozajky apod. Nejsou to jen zbytky nějakých chrámů.
Mám pocit, že se trochu zapomíná na masivní domácí (EU) "výrobní prostředky" střeliva, tzn. i raket. Pro aktivní boj do určité míry není podstatný počet systémů, ale kolikrát se z nich denně může vystřelit, na jak dlouho mají střelivo. Obrovské skladové zásoby střeliva nikdo nemá, tak alespoň, aby se dali rychle vyrobit a průběžně masívně vyrábět. Také mě u velkých skladových zásob napadla myšlenka - co Toropec.
Při obrovských cenách střel by mě zajímalo, kolik by tak mohla stát zakonzervovaná fabrika na rakety v poměru k ceně raket.
4
Sledujících
0
Sleduje
4
Sledujících
0
Sleduje
Je otázkou jestli mezinárodní válečné právo dostatečně reaguje na aktuální způsoby boje útočníků. Nemělo by zvýhodňovat útočníky proti obráncům.