Neřeším surovinové složení, protože jestli tam někdo dává salám atd. nebo ne je skutečně věcí rodinných receptů a jen protože my to děláme nějak nebudu urážet, dehonestovat ostatní. My nikdy neděláme salát na přesný počet porcí k štědrovečerní večeři, ale následně po zamíchání, uležení do druhého dne, dochucení, pak jemněji nasekaný na chlebíčky, ale i na další dny s rohlíkem, sekanou atd.
Jen takový postřeh a "tajnou" přísadu. Všechny suroviny (láky, hořčici, část soli) na bázi vody je dobré dát před přidáním majonézy, která svojí mastnotou zablokuje vstřebání do surovin. Navíc může lák po majonéze hodně zřidnout celý salát.
Nedávám lák z okurek, ale lák z nakládaných paprik. Nikdo nikdy nebyl schopen tu přísadu samostatně identifikovat, ale dá tomu salátu takový dobrý šmrnc.
Myslíte? Malý příklad: Svažité pole pod lesem, v poli po vrstevnici dva remízky. Pod polem stavení se zahadou postavené před rokem 1900. Vše v pořádku do roku cca 1980, kdy byly remízky odstraněny. Pak byla zahrada pravidelně "pohnojena" hlínou splavenou z pole při každém velkém dešti.A k té odpovědnosti: Proč k ní nejsou primárně pohnáni majitelé pozemků, z jejihž polí voda stékala?
Technicky, proč mimo obecné odpovědnosti? Protože neměli dobře sepsanou smlouvu se zemědělcem, že musí osazovat tak, aby nedocházelo k erozi?
Máte pravdu. Problém ale není v tom hospodáři, ale v tom, že ten velký lán je tvořen mnoha jednotlivými pozemky, každý patří někomu jinému. Zemědělec, co na nich hospodaří si je pouze pronajímá s tím, že na nich bude probíhat zemědělská výroba, ne že tam bude sadit stromy nebo keře. S tím by, hádám, museli majitelé souhlasit. A ti s tím souhlasit nebudou, protože by jim pak zemědělec pachtovné za keříky těžko platil.
Jako hlavní problém vidím v tom, že tehdejší vedení obce prostě vytvořilo parcely tam, kde vůbec neměly být. Evidentně bez místní znalosti apod. Nebo to věděli a vědomě to prodali s tímto rizikem.
A teď babo raď. Co je lepší? Zjednodušit stavební řízení nebo ho ještě více zkomplikovat, aby k tomuto nedocházelo? Ti vyplavení lidé v obci by byli asi radši, kdyby to dříve někdo prověřil a z těch pozemků se stavební parcely nestaly. Jiní lidé na jiném místě by zase byli pro, aby to bylo všechno jednodušší a rychlejší.
Že by o tom bývalá místostarostka - prodávající nevěděla? V článku mi chybí informace, proč první záplavu pozemkový fond odmítl zapsat.
Tak tito žáci mají ještě asistenty, kteří by jim měli promáhat. Proto taky o dost vzrostl počet zaměsnanců ve školství
Ono to je velmi problematické a jen u omezeného procenta konkrétních žáků to má smysl. Asi lepší je varianta asistent učitele. Když se asistent baví s tímto žákem přímo v hodině, tak prostě i s tlumeným hovorem vyrušuje, může stínit ostatním žákům a je tu ještě jedno velké riziko - vyčuraný žák si na to zvykne a nedělá ani to, co by mohl a snaží se to přehodit na asistenta, takže se utlumuje jeho snaha i tak už nízká.
To je ale kravina 😄 Ale i kdyby to byla pravda, nedivím se. Nucená inkluze - pedagogové rezignují. Tyhle děti ve třídách sice mají, protože jim je tam systém vnutil, ale ví, nebo brzy zjistí, že je zbytečné se s nimi o něco snažit, a ani pro to nemají prostor, když mají něco naučit dalších dvacet žáků bez poruch. Tak je tam prostě nějak zabaví, nechají projít, a mají klid.
Jen pro upřesnění 20 bez poruch, ale k tomu 8 -10 s RŮZNÝMI poruchami a ještě cizojazyční cizinci. Pro nezasvěcené tzn. hodiny a hodiny doma na různých typech příprav, velice náročná výuka, kdy musí jakoby učit 2 - 3 třídy s různým stupněm znalostí či přístupu k nim najednou. Navíc často mívají i poruchy pozornosti či tam jsou chtě nechtě vyrušující asistenti žáka. K tomu teoretické rady, jak to dělat na školeních, rodiče mamánků, obrovská administrativa a často pro klientské přístupy vedení, kdy rodič má vždy pravdu a učitel nemá zastání nebo princip udělejte to jak chcete, jen ať si rodiče nestěžují. Ty zodpovědnější se na to nevykašlou na úkor svého zdraví a samozřejmě se to odráží i doma v rodinách, když jsou věčně přetažené, nervózní, utahané.
Ale napiste to cely.Vetsina slouzi blizko domova a po zamestnani jedou z vojny domu.Ty co jsou dal tak o vikendu dom.Asi taky maj nejaky sluzby,ale ne porad na bojovych poctech a jen obcas nekdo opustak=tak to bylo u nas za socialismu a proto vetsina pametniku nadava na armadu jeste ted.Tedy vubec ne kvuli vycviku😁
To bylo jen v posledních letech ZVS.
Vojnu jsem absolvoval v dálné minulosti a tehdejší provedení z pohledu věnovaného času a následného použití nebylo nic moc. Obrovské množství proflákaného neefektivního času s řadou známých negativ - šikana, odtržení od praxe apod.
V zásadě ale jsem pro povinnou vojenskou službu v trvání cca 1/2 roku. Velmi intenzivní, zaměřenou na zocelení fyzičky, naučení se fungování ve vojenských celcích, útvarech, zbraně, střelba, základy přežití, zdravovědu i s praktickým výcvikem. Specialisté by asi dokázali přesněji vyspecifikovat základní rozsah důležitý, jak pro obranu a možnou mobilizaci záloh, tak ale i pro krizové situace typu povodně, havárie. Nepojmout to jen jako "zelenou" buzeraci. Velká část z toho by byla použitelná i v civilním životě při mimořádných situacích. Odborná obsluha speciálních zařízení ať je přenechána profesionálním specialitům. Hledám a nenacházím, jak popsat jednoduše jeden moment. Říkalo se, že vojna udělá z kluka chlapa. To v dneční době řadě kluků chybí - fyzička, zodpovědnost, umět se postavit k řešení úkolů místo stěžování si - ono to nejde, soudržnost při řešení problémů. Teambuildingy to nevyřeší. Půlroční intenzivní vojna by omezila dřívější známá negativa a věřím tomu, že by z těch kluků mohla udělat chlapy v dobrém slova smyslu. Rozhodně ne na základě dobrovolnosti, protože ti, co by se tomu vyhnuly, to pravděpodobně potřebují nejvíc. Také je k tomu potřeba podstatně méně zázemí, školitelů - nákladů apod.
Nejím tyto náhražky, ale nebudu je hanit těm, co je jedí nebo je dokonce proto urážet.
Je už snad dostatečně prokázané, že u malých dětí je veganství škodlivé a ohrožuje jejich rovnoměrný vývoj. Bohužel, tady je zákeřné to, že oni to v případě zarytých rodičů nemají šanci ovlivnit. Nic se totiž nemá přehánět ani do jedné ani do druhé strany. Dospělí ať si jedí, co chtějí.
Ale vadí mě klamání spotřebitele a nucení studovat "malá" písmenka, nevýrazné texty. To, že se jedná o bezmasý výrobek by mělo být znát na první pohled na český text, tzn. měl by ten text být větší, stejně umístěný a barevně zpracovaný tak, jako text přirovnávající k masnému výrobku. Protože je tento princip ledaskdy porušován a může docházet k letmé záměně, chápu snahu to nějak upravit a za mě to je v pořádku.
Jsem překvapen, jak se naše úvahy podobají. Nad závadami uvažuji, jak je správci silnic registrují, zjišťují, pokud pořád nejezdí podle nějakého plánu. S tou mapou by to bylo prima. snad by ji nikdo nezneužíval. Asi by měla být přístupná jen vybraným vážným zájemcům o tuto pomoc údržbě...
Ony nějaké možnosti nahlašování alespoň v Praze jsou, ale pomalu každá silnice má jiného správce, podle toho jaké je třídy a kde je. Tam myslím chtějí / si přejí ? doplnění fotkou. Každá správce přistupuje k řešení různě. Mám pocit, že v Praze a okolí skoro zapoměli, že existuje plná čára souběžně s přerušovanou a že na dopravní značení je potřeba se dívat z obou stran.
Máte pravdu. A jak ty kolony vydržíte? Poslechem rádia a zpráv? Dobrá navigace se vždy hodí. Ta která varuje aktuálně.
Pokud extrémně nespěchám, tak si pomyslím stejně s tím nic nenadělám a vnímám to ve smyslu "zlobit se pro blbost jiných, když s tím nemohu nic udělat, by pak byla blbost má". Ano, rádio, přemýšlím o problémech, které potřebuji řešit a hlavně mohu řešit.
Občas vymýšlím formulace stížnosti na konkrétní momenty a návrhy řešení, které pak většinou stejně nikam nepošlu.
Uvítal bych interaktivní silniční mapu, kde bych mohl rozkliknout konkrétní místo a zobrazil by se mi správce s emailovým a tel. spojením na kompetentní lidi, kteří mohou řešit různé drobné závady. Navrhnout drobné úpravy, které sice nevyřeší celkové problémy, ale někdy mohou pomoci v lokálních detailech a ledaskdy nejsou ani drahé.
Další, kdo u této ochutnávky zřejmě byl, že ví, jak moc tvrdé ty perníčky byly ... A co se týče zdobení, to je snad na vkusu každého, ne ? Přece není jen jeden jediný správný způsob, který by bylo nutno všem ostatním vnucovat 😉
Já mám třeba rád jen čisté nezdobené perníčky, to zdobení mě tam ruší a vadí, ale nevnucuji. A třeba již zmiňované rumové jsem měl vždy rád.
5
Sledujících
0
Sleduje
5
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Co vám tam zničili?
2 odpovědi
4
Sledujících
0
Sleduje
4
Sledujících
0
Sleduje
Jde o to, do kterého "bloku" se řadíte, pokud do rusko - čínského, tak opravdu nic.