Jako bývalý pojistný likvidátor můžu potvrdit, že máme VELMI ale opravdu VELMI levné zdravotnictví. Když porovnám co za stejné služby účtuje německá a česká nemocnice zdravotní pojišťovně, tak vychází euro i na méně než korunu (tj. nominální částka v eurech je vyšší než nominální částka v korunách). A to třeba Německo je ještě relativně levné proti třeba Švýcarsku.
Přitom máme zdravotnictví na špičkové úrovni nejen proti světu, ale i proti evropským zemím (Británie, Francie, Itálie).
Myslím, že o dobro zvířat v tomhle nejde asi vůbec nikomu. Jak je napsáno v článku, akorát se budou převážet na delší vzdálenost. Třeba na vesnici se ještě stále běžně zabíjí slepice tak, že se jim na špalku usekne hlava.
Jatka nikdy nebyla a nikdy nebudou procházkou růžovou zahradou, ještě hůře je na tom lovená divoká zvěř, kdy se ne vždy podaří nějaký ideální zásah.
Spíš mi to přijde, že se zde spojují různé skupiny pod heslem "nepřítel mého nepřítele je můj přítel". Lidé, kteří odmítají jíst maso (a rádi by ho zakázali i ostatním) se spojí s protináboženskými skupinami a ochránci zvířat ve snaze zase salámovou metodou trošku omezit možnosti (jako to v minulosti udělali v případě domácích porážek, kdy je zákaz porážet např. hovězí skot, který se musí povinně vozit na jatka, přestože ty podmínky na nějaké malé farmě můžou být mnohem humánnější - tedy ano, zemědělec může porazit maximálně 3 kusy ročně a pouze pro vlastní spotřebu).
Cíl je jediný - co nejvíce prodražit a zkomplikovat živočišnou výboru, aby lidé i třeba z finančních důvodů omezili konzumaci masa. Další v plánu jsou různé daně, ať už na živočišnou výrobu u zemědělce nebo u zákazníka na hotový produkt.
bez sklenice u postele bych se nevyspal. Prostě se budím žízní a musím se napít. Zvládnu se nezvednout z postele a jít na záchod, ale nenapít se rozhodně ne.
Pravda, nyní používám zavírací kelímek - měl jsem partnerku s kočkami a ty jsou schopny se napít z jakékoliv odložené sklenice, i když na ně koukám, natož v noci, kdy nejsou pod dozorem. A nějak jsem si na to už zvykl
Myslivci jsou jediná skupina držitelů střelných zbraní, která má běžně oprávnění "zájmově" střílet na veřejnosti přístupných místech. Běžný držitel střelné zbraně smí střílet jen na schválené střelnici (tedy ani doma ve sklepě ne), výjimkou jsou zbraně kategorie D (vzduchovky, flobertky, luky, ...), kde je možné střílet na vlastním pozemku. O to by mělí být opatrnější.
Nepodmíněný trest by asi nic neřešil (těžko by měl nápravnou funkci), ale podmíněný trest je takové nic, navíc zákaz držení zbraně jen na omezenou dobu. Dle mého názoru by minimální adekvátní trest byl doživotní zákaz držení střelných zbraní a alespoň domácí vězení po dobu pár let..
Možná mi může někdo přiblížit situaci. Ale ti lidé, kteří toto povolání dělají, do něj nastupují s vědomím, že bude takto ohodnoceno. Pokud i za těchto podmínek jsou soudy schopny najít lidi, kteří budou tuto práci vykonávat, tak nedává smysl, aby se zvyšovaly mzdy. Ale varianta, že nastoupím do práce za nějakých podmínek a pak začnu stávkovat, že se mi ty podmínky, které jsem odsouhlasil při nástupu, nelíbí, mi přijde v podstatě jako podvod. Uzavřu (pracovní) smlouvu a pak začnu křičet, že podmínky, za kterých jsem to uzavřel, nejsou pro mne výhodné a budu trvat na tom, že za prodanou službu (moji práci) chcí víc, ale smlouvu nebudu chtít zrušit (nedám výpověď).
Možná by stálo za úvahu celý systém prověřit, třeba se přijde na to, že se část práce nahradí technikou a po méně zaměstnancích se bude chtít odbornější vzdělání a odbornější práce za víc peněz. A celkově to nemusí stát víc.
Ten článek mi přijde takový zmatený, ale chápu ho tak, že problém je, že vyhrazené buspruhy používají i ti, kdo na to nemají nárok.
Na to jsou různé řešení:
1) mechanické zábrany pro osobní auta - používají třeba v Británii (autobus projede, osobní auto spadne "do díry")
2) kamery snímající registrační značky hříšníků a účtování drastických pokut
Nevím, jak je to v tomto místě, ale na jiných místech v Praze můžou do buspruhů i další účastníci, obvykle taxi a cyklisté. To je někdy problém, kolikrát jedu v autobuse co se do kopce plazí za zdržujícím cyklistou.
Poplatek za balení "dle speciálního přání" (ekologicky, dárkově,...) beru jako naprosto relevantní. Chci, dostanu, nechci, nemusím v ceně zboží platit za něco, co nechci.
Poplatek za vyzvednutí na prodejně chápu, má své opodstatnění, ale vadí mi. Zpravidla je zboží na prodejně dražší, takže má zákazník na výběr. Internetová cena + poplatek nebo kamenná cena a bez poplatku.
Myslím, že za tohle si sednout nepůjde. Nikoho nezranil, sám nezákonného jednání zanechal, psycholog potvrdí sníženou příčetnost. To vidím na podmínku, možná povinná návštěva psychologa/psychiatra (tady bude mít vlastně i výhodu, dostat se dnes k psychologovi/psychiatrovi často bývá problém, tady to za něj zařídí soud). Život je někdy krutě nefér.
Být Apple, tak prostě iPhony stáhnu z trhů v EU. Jejich výhoda je, že jsou malé a dají se poslat poštou (při individuální objednávce) a nebo individuálně dovézt z dovolené mimo EU (což třeba s autem neuděláte).
Mají vysokou zákaznickou věrnost, takže tam bude malý pokles poptávky, naopak to přiláká typ "protisystémových zákazníků".
Právě "nucené otevření systému" vedlo k nedávnému globálnímu výpadku počítačů s OS Windows, který zavinila firma dodávající bezpečnostní SW a která právě z nařízení EU měla do jádra Windows širší přístup, než by jí Microsoft bez tohoto tlaku umožnil.
Já za tím vidím spíše snahu EU postupně se dostat do telefonů, počítačů,... pro možnosti pozdějšího použití (sledování a podobně).
6
Sledujících
0
Sleduje
6
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Tohle je systém, jak ČRo a ČT pracují. Když jsou peníze, utrácejí, co do jde, rozšířují programy, přijímají zaměstnance, protože kdyby snížlili náklady, hrozilo by, že další roky dostanou méně. Kdyby se jejich příjmy zvýšily na desetinásobek, tak je utratí taky a pořád budou říkat, že mají málo.
On by bohatě stačil jeden kanál pro zajiždění veřejnoprávní funkce - informace o změnách zákonů, pořady pro menšiny, informování v případě přírodních katastrof, atd.
Česká televize má téměř 3 tisíce zaměstnanců - Odkaz a to má ještě spoustu lidí na "švarcsystém" (v mém okolí třeba kameramani). Proti tomu TV Nova nemá ani třetinu zaměstnanců. Ten rozdíl je vidět jen na tom, když někam přijede štáb komerční televize a veřejnoprávní. Komerční televize 1 auto, tam kameraman a reportér, jeden z nich zároveň řídí. Veřejnoprávní i několik aut, každé s vyčleněným řidičem a kromě kameramana + reportéra několik lidí s obsluhujícího personálu
1 odpověď