A když si nic dalšího neobjedná a nepochopí, že má okamžitě zaplatit a vypadnout, tak ho vyvede ochranka?
Asi si nechám patentovat princip minimální útraty. Při vstupu do podniku host zaplatí třeba 1000Kč a pak má např. dvě hodiny na to, aby si objednal, zkonzumoval, případně zaplatil co je nad litr a uvolnil místo dalšímu hejlovi. Každá další minuta navíc třeba 100Kč.
Všechno už tu bylo. Třeba v Ostravě je bar, kde se platí za strávený čas (a nápoje jsou pak o to levnější). Na tento koncept přišel právě jeho majitel, když chodil do kaváren pracovat a koukali tam na něj "hladově", že u jednoho kafe sedí celý den.
V italských restauracích se zase platí "stolovné", prostě pevná částka za hosta, co se posadí ke stolu.
V zásadě nemám problém s jakýmkoliv konceptem, pokud je cenová politika stanovena "čitelně". Rozhodnu se pak, jestli do takové restaurace půjdu, nebo nikoliv.
Některé luxusní restauace u nás to řeší "degustačním menu", kdy za paušální částku je v ceně několik chodů případně i s vinným párováním.
Já taky naštěstí na nic nenalétl, snad s výjimkou IŽP a investic s Pioneer Investments (později Amundi) "Rentier Invest", který mi po 12 letech přinesl zhodnocení asi 2,7 % p.a. ... 😄 Kdybych to nechal za ty roky na spořáku jsem na tom podobně. 🙂 Naneštěstí jsem neměl vždy dobře placenou práci (a nebo vůbec nějakou), takže za vodou nejsem. I tak usiluju o finanční nezávislost.
Hodně cestuji, tak můžu porovnat praxi v různých zemích. Třeba v USA není zvykem platit za veřejné toalety a tak je jich velmi málo a jsou v katastrofálním stavu. V Evropě je spíše zvykem za toalety platit a to často i v obchodních centrech, setkávám se s tím někdy i v Praze. Občas máte kód na použití záchodu na účtence, někdy jde uplatnit účtenku za záchod jako slevu na nákup a někdy prostě ne.
Jasně, taky mám nejraději všechno zadarmo, ale chápu, pokud to někdo zadarmo poskytovat nechce.
Že si to rovnou nepředělá na automat...😆
zbraně s automatickým nabíjením jsou vždy méně přesné (při automatickém nabíjení dochází k částečnému odběru plynů z hlavně a také k posunu některých částí zbraně dle konkrétní konstrukce), proto jsou všechny odstřelovací pušky dělané jako opakovačky a ne jako automatické nebo samočinné (používám názvosloví z českého zákona o zbraních a střelivu, který to dost rozlišuje, pro běžnou veřejnost je jednoznačnější pojmenování v anglickém jazyce: semi-auto a full-auto).
Tedy předěláním na automatickou nebo samočinnou pušku (kdyby to jako šlo, spíš by musel použít model, který je tak vyrobený) by nezískal konkurenční výhodu, ale nevýhodu.
tohle prostě nemá "příjemné" řešení. Pokud je pro ní důležitá kamarádka, tak jí to má říct s tím, že společné akce s Alexem podnikat z tohoto důvodu nechce, ale ráda něco podnikne s ní. A kamarádka to buď unese a přistoupí na tenhle model, nebo neunese a přestane se s ní stýkat (minimálně do doby, pokud s Alexem nebude).
Tak kdyz si k tomu přidáš podobnou cenu za piti a popcorn, což chceš když už se tam vydáš a jdete ve dvou bez dětí tak si na 1200,-... A to už není zrovna malej peníz, pokud tedy nemáš průměrnou mzdu do které se počítají i mzdy vrcholových manažerů a politiků🙂
a ono je nutné si k tomu filmu kupovat kýbl popcornu a slazenou černou vodu? Však si vemte svoje, když na to nemáte a ten film bez chroupání a srkání nevydržíte.
Možná by stálo za to podobné soudní rozhodnutí jako ve Španělsku - Odkaz
"Řetězec multikin Cinema City, respektive jeho majitelé, nikdy neměli k lidovosti moc blízko a svůj byznys řídili tím nejkapitalističtějším způsobem, který už občas hraničí s porušováním elementární slušnosti. ".....
TO MYSLÍ AUTOR VÁŽNĚ??!!!
Chápe vůbec slova "kapitalismus a byznys"? Cílem byznysu je zisk. Pokud společnost generuje zisk, i za této situace, je to její cesta. Pokud ale zkrachuje, protože "přepálí" cenu, je to také její volba.
Volbu má ale hlavně zákazník!!! A to je na tom skutečném kapitalismu super. Konkurence. Nikdo mne přeci nenutí, abych musel využívat služby, které považuji za nevýhodné. A co je "nejkapitalističtější způsob řízení byznysu"??? nerozumím slovnímu spojení.... Definice "Kapitalismu" je, že "výrobní prostředky" jsou drženy v soukromých rukou a jsou tímto "kapitálem" provozovány za účelem tvorby zisku....." Takže teď už jen kritika buržoazie, pozvednutí hlasu lidu, neb když se opomíjí "lidovost", tak kupředu levá..... 🙂
PS: Petře, chápu vaši naštvanost, ale to výrazivo je tedy síla.... Tak snad jen doplním:... "a zatímco dítko proletáře, chroupající kukuřici a srkající černou vodu s ledem (za cenu lístku u konkurence 🙂),... si nelidový kapitalista rozděluje mrzký peníz..."
A to vše píši jako filmový nadšenec, kterého na jednu dekádu zachvátila videopůjčovna a na přelomu 80/90 let i "šedá zóna" - (kdo nesháněl 1.kopii T2, natočenou na kameru v americkém kině a s "rychlodabingem" a za cenu "kolkovaného Smetany" - nepochopí 🙂 )
Tak klídek, a jděte do konkurenčního řetězce, kterému jste udělal solidní reklamu....
Super vystiženo. Taky mi to kino příjde drahé a tak tam nechodím. Dokud majitelé kin nebudou chtít dotace (jako že záchrana kultury), tak je mi to buřt. Tak jednou do roka do kina zamířím na film, který opravdu za to stojí a dát za 3 hodinový film (všimli jste si, že došlo k výraznému natažení délky filmů, já pamatuji, kdy 90 minut byl dlouhý film, většinou to bylo kolem 85 minut) průměrnou hodinovou mzdu mi nepřijde jako nesmyslně předražené. Jen PRO MNE to tu cenu nemá, tak tam nechodím. Občas jsou akce "víkend za 50 - 90 kč" a i tehdy často obtížně hledám film, který mi za to stojí.
Souhlas, ale tak mnoho lidí nemá takový balík v úsporách jako ty. Možná bys už ani nemusel pracovat, pak dává větší smysl udržet hodnotu, než usilovat o zisk / navýšení hodnoty.
Je dobré, že vnímáš nízkonákladová ETF rozkročená po (téměř) celém světě jako dobrou alternativu. Když to chce člověk jednoduché, asi by mohl sáhnout po Portu nebo levném indexovém fondu u své banky (Fidelity MSCI World / Amundi MSCI North America).
u banky, tedy alespoň u české banky, bych rozhodně neinvestoval, ty poplatky jsou úpně nesmyslné. Klidně desetinásobné proti tomu, co chtějí zahraniční brokeři.
Ano mám úspory a mám je právě proto, že jsem nenalétl na všejlijaké "zázračné investice" a že mi volají každou chvíli :)
Ano, bez alespoň minimálního investičního vzdělání to nejde. Nicméně lze investovat levně (s nízkými náklady) a poměrně slušnými výhledy a relativně malým rizikem, pokud dokážu ustát tržní výkyvy a neprodat při prvním poklesu. To jsou fakta navzdory tomu, že ty jsi konzerva naložená v bankovních depozitech s garancí. 🙂
přesně tak. Ano, mít ty znalosti, které naprostá většina lidí nemá, dává smysl jít do investic, i kdyby nějaká ETFka ideálně u zahraničních brokerů (rozložení rizika i geograficky/geopoliticky). Jenže naprostá většina lidí chce jednoduchou odpověď typu "do tohohle investuj" a to je právě ta past, na kterou se paní chytila. I když byla jakž-takž vzdělána, pořád požadovala jednoduchou a konkrétní odpověď/radu nebo spíše příkaz.
Mně varianta bankovních vkladů vyhovuje, mám peníze k dispozici a mohu je občas použít na nějakou zajímavou příležitost - Odkaz 1 a jinak se nestresovat. Nepotřebuji mít majetek na deset životů, stačí mi na jeden :)
co o tom, jaké plány měla a jak daleko s přípravami byla Vy můžete vědět? Proč tady spekulujete? Proč to omlouváte? Jak víte, jak hodně duševně nemocná je? Z článku? Kdo jste?
Odsouzená na 2 roky, za rok je venku.
Smyslem trestu může být náprava, odstrašení, ochrana společnosti nebo obnovení narušeného řádu.
To ten rok (i kdyby dva, pokud by nebyla podmínečně propuštěna) nesplní ani jednu z těch funkcí. Opravdu jí vězení nenapraví (spíše se ze sociopata stane ještě nebezpečnější psychopat, jak píše jiný diskutující zde), ji ani ostatní takto nízký trest neodstraší ani neochrání společnost.
Já ji neobhauji, já vytýkám státu, že neudělal to, co by skutečně mohlo vést k nápravě a bylo užitečné pro společnost. Raději dlouhodobější trest, který ale umožní na odsouzeného déle dohlížet a pracovat s ním (domácí vězení, věřejně prospěšné práce,... s povinnou psychiatrickou léčbou), než ho na rok až dva někde zavřít a pak "naštvaného na celý svět" pustit mezi lidi.
To nebyl dobrý nápad. Nic neudělala a kdo ví, jeslti měla v úmyslu, spíš bych to odhadoval na "velkou hubu". Záznam v trestním rejstříku ano (aby se jí ztížila možnost legálně se dostat ke zbraním), podmíněný trest, peněžitý trest, veřejně prospěšné práce ano,... ale zavřít mezi kriminálníky, kde se maximálně tak ještě více "vzdělá" v nenávisti ke společnosti je naprosto kontraproduktivní.
Mladé tele, co by zasloužilo spíš na zadek, možná psychologa (protože dnešní mládež jsou sněhové vločky), ale tohle není výhra pro nikoho.
Bezmála 36.000,- Kč za kus. To není málo. Jen by mě zajímalo, kolik za kresbu dostali zaplaceno ti ilustrátoři. Těm bych ty peníze přál.
To už je tak úděl většiny umělců, že za svého života nezbohatnou. Třeba takový van Gogh prodal jediný obraz (za 400 franků a podařilo se mu to až 7 měsíců před smrtí.) a dnes se jeho díla prodávají za stovky milionů korun.
Jestli díla koupil soukromý investor, tak cena nejspíše nebyla nadsazená a město na tom z dlouhodobého hlediska mohlo zbohatnout. Ale je fakt, že to není primární cíl měst pořizovat umělecké sbírky, takže to vlastně dopadlo nejlépe, jak mohlo.
Podle mne investování není pro "běžného Frantu z Horní Dolní". Nemá znalosti, zkušenost, čas, snahu,... prostě cokoliv, co je potřeba, reálně odhadnout budoucí výnosnost a riziko investice.
Jasně, z hlediska prodejce je to svatý grál. Když prodáváte Amway, musíte s sebou vozit auto napěchované drogerií a mít v tom zmrazené peníze. Neustále řešíte, jestli máte dostatečné zásoby, abyste nikdy nemuseli říct, že nemáte (a nepřišli o obchod) a zároveň jestli jich nemáte moc, abyste měli strach, že neprodáte. Ale když prodáváte investice, máte vždy "plný sklad", ale zároveň nemáte v nich vázané prostředky. Proto se je snaží prodávat každý, včetně bank, které se úplně nepředhánějí v nabídce vkladových produktů, kde garantují výnos, ze kterých musí odvádět různá pojištění (fond pojištění vkladů, evropský fond stability), ze kterých musí ukládat u ČNB povinné minimální rezervy a které jim váží vlastní kapitál (musí vykazovat kapitálovou přiměřenost). U investic všechno tohle není, na jedné straně nic negarantujete, na druhé máte jistný příjem ve formě poplatků. Takže se šíří dojem, že "investice i na zlomenou nohu". Normální člověk nemá šanci se v tom orientovat, takže nejčastěji je zmanipulován někým, komu věří (kamarádem, nějakou autoritou - třeba i falešnou pomocí deepfake videí).
12
Sledujících
0
Sleduje
12
Sledujících
0
Sleduje
Taky bych s tím neměl problém. Hnusí se mi tyhle tanečky, aby nemuseli říct, že nechtějí zákazníky, z nichž by měli málo zisku. Přitom na tom není nic špatného. Když jsem kdysi dělal lidem servis počítačů a za přeinstalaci chtěl pětikilo, včetně úprav systému dle potřeb a požadavků uživatele, velmi rychle mě zahltili úplně cizí lidé. Tak jsem razantně zvedl cenu, což odfiltrovalo piškuntálky, kteří chtějí hodně za málo a měl jsem klid.
1 odpověď
6
Sledujících
0
Sleduje
6
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Přesně tak, ať zákazník vidí co služba stojí a co za ní dostane a rozhodne se, jestli za těchto podmínek tu službu chce nebo nikoliv.
Ale inzerovat něco a pak tlačit zákazníky do něčeho jiného, to, bohužel, není doména jen restaurací, ale třeba u nás i bank. Třeba moje bankéřka mi vypověděla službu, která měla psané podmínky, které jsem splňoval, ale ona chtěla, abych vedle nich "dal bance (tedy spíše jí na provizích) vydělat", abych nakupoval nevýhodné investice, životní pojištění a další. Opět - neměl bych s tím problém, pokud by to takto bylo v písemných podmínkách služby, mohl bych se rozhodnout, jestli mi to za to stojí nebo ne.