Toxoplazmóza může mít za následek spíše projevy větší nepozornosti, či zapomnětlivosti, než ,že je z vás nějaký magor.
citace z odkazovaného článku: Toxoplazma ovlivňuje, jak se chováme, mění náš osobnostní profil, vkus, tělesný vzhled, psychomotorickou výkonnost, sexuální preference a sexuální chování,...
Není z vás magor, ale jiná osobnost ano. A to je jen jedno z onemocnění.
Taky nejezdím klasickým taxikem, ale vadí mi, když přijede někdo, s kým se nedomluvím. Mnohdy je navíc auto v hrozném stavu a řidiči nedodržují dopravní předpisy (nejsou připoutání, jezdí jak blázni). Když už se domluví, tak někdy je to síla, zvláště když jedete jako sama žena. Kolegyni takto začal řidič, původem ze střední Asie, nabízet manželství, jezdil s ní po Praze, aby souhlasila. Nakonec to dobře dopadlo, ale docela se bála ještě pár týdnů potom, protože ho několikrát zahlédla v blízkosti bydliště.
není problém si zvolit v aplikaci jakoukoliv jinou třídu než economy. I tak to vyjde levněji než běžné taxi.
Prodělala jsem toxoplazmózu, nemyslím si, že bych byla někým jiným. Ani moje okolí mi to nepotvrzuje, což je asi reálnější, než vlastní pocit. V opačném případě by to spíše byl případ pro psychiatra.
ten rozdíl nebude u každého stejný a stejně výrazný, ale podle výzkumů tu opravdu nějaký je
Přenos nějakého onemocnění (a nemusí to být jen toxoplasmosa) nebo parazita mi přijde mnohem vědečtější vysvětlení, než ezoterické úvahy 🙂.
Přistupujete takto i k ostatním skupinám? Stigmatizujete takto i ostatní? Máte předsudečné chování. Můžete se projet se mnou, třeba změníte názor 🙂 Myslíte, že taxikář v dnešní době riskuje nějaké trestní stíhání, kvůli pár drobným?
mám hodně zkušeností s taxikáři v zahraničí, v Evropě i mimo ni. Takže vycházím z vlastních zkušeností, pokaždé se mě snaží natáhnout, včetně vyspělých zemí, jako třeba Německo. Prostě aplikace má svojí výhodu, pokud mě řidič natáhne, dá se to přes provozovatele vyreklamovat, znám předem cenu.
Ale nikomu to neberu, kdo chce, ať si jezdí s běžnými taxíky, ale ať mě nebere možnost jezdit s aplikacemi.
Zažil jsem takové i makové firmy, zejména ve velkých firmách jsem "povinné tykání" bral s povděkem, protože pak jsem nemusel ještě rozespalý ráno v kuchyňce přemýšlet nad tím, jestli té osobě mám říct ahoj nebo dobrý den. Když mi někdo vyká (a že to je čím dál víc...) beru to spíše jako potvrzení toho, že už jsem starej 🙂.
Hážete všechny do jednoho pytle? Jaké turbo? Není nic jednoduššího než si vyžádat účtenku. Ten kdo má turbo Vám ji nevydá, tudíž vy nemusíte platit! Tak v čem je problém? Nechápu. Navíc, dnes si to opravdu nikdo nelajzne.
ha, ha. Zkuste kdekoliv na světě taxikáři říct, že nezaplatíte. A účtenka? Nemám, nedám, nevedu, nejde mi tiskárna,...
Alespoň pro turisty nechme ty alternativní. Místní si už nějak poradí.
Já alternativní taxi využívám jako turista a co mě zajímá, je cena. Včera jsem jel v jiné zemi jednou z alternativních taxislužeb (v ČR nejezdí) a jejich řidič byl dokonce hluchoněmý. No a co? Stejně bych si s ním nepokecal. Potřebuji aby mě odvezl, kam potřebuji a to si v aplikaci zadám sám.
Chápu, že klasickým taxikářům, kteří si účtují násobek ceny jsou trnem v oku, ale jako turistovi je mi fakt jedno, že neumí místní jazyk, to já taky ne. A, jak jsem se včera přesvědčil, nepotřebuji, aby mluvil vůbec. Máme volný trh, tak kdo chce, ať si vezme klidně standardní taxi, jestli si chce pokecat.
Chile bych vynechal jako příklad,když tam vtrhla vraždici "demokratická svoboda"
pokud mluvíme o období Pinocheta, tak to bylo v době, kdy Chile bylo na rozcestí, jestli se vydá cestou Bolívie (nebo dnes Venezuely) nebo cestou, kterou se vydalo. Ne, nebylo to demokratickou a ani svobodnou formou, tahle cesta jim byla vnucena a tak, jako ve všech diktátorských režimech, to zaplatilo dost lidí životem. Přesto jsou zde určité podstatné rozdíly:
Jenže období pinochetovy diktatury už je dávno pryč a lidem otrnulo a opět si někteří myslí, že utrácení, silný stát a sociální jistoty je nejlepší způsob. Zkoušelo se to mockrát na různých místech, v různých podobách a nikdy to dlouhodobě nefungovalo.
Moc šancí jsem mu nedával a stále čekám, kdy se to zlomí a přijde někdo, kdo si bude chtít lidi kupovat rozhazováním. Argentina se potácí od bankrotu k bankrotu - má jich za sebou už devět!, přitom to bývala jedna z nejbohatších zemí světa - i název vychází od argentum - stříbro, dále má velké zásoby dalších kovů jako mědi (možná si pamatujete jeden z dílů Majora Zemana, kde agent šifrovaně hlásil, že "jede do země s měděnou půdou"), lithia, železa, olova a dalších.
Má potenciál být velmi bohatou zemí a moc bych jim přál, aby jim to vydrželo. Ono je to hodně lákavé, i Chile, někdejší "Německo Jižní Ameriky" poslední dobou sešlo z cesty.
AirBank, Unicredit a ČS mají systém od stejné firmy Dateio. A ano, liší se výše bonusů u různých bank a různých klientů. Unicredit mi už účet nezřídí - Odkaz 1 , ale mám ČS a Air a konkrétně u Alberta si na začátku čtvrtlerí ověřím, která banka dává lepší podmínky a tou kartou potom u Alberta platím. Abych si "nekazil průměr" na nic jiného tyto karty nepoužívá. Třeba toto čtvrtlerí mám u Alberta u Air 10 % vratku.
Svůj vlastní bonusový systém má Moneta (Bene+), ČSOB to teď překopala k nepoužitelnosti (celkem funkční Svět odměn nahradila Katecoiny) a nějakou bídu má snad Raifka.
Ani na jednom člověk nezbohatne, ale pokud to někoho baví, může karty takto střídat a případně i v rámci rodiny (prostě jednou bude mít výhodnější bonus manžel na svém účtu, jindy manželka,...)
jo, chtěli ušetřit za poplatek za rezervaci sedadla.... Nedávno tu byl případ matky, která si naopak schválně zarezervovala sedadlo v uličce a u okna s nadějí, že prostřední zůstane prázdné. Taky se pak divila, když pasařér odmítl si svoje místo vyměnit.
Pohnutky mohou být různé, třeba mám kamaráda, který ze zásady odmítá sedět na jiném místě, než mé uvedené na palubní vstupence. Má takovou utkvělou představu (dalo by se říct fóbii), že když letadlo spadne, mohli by ho pak špatně identifikovat :D
Devátá třída dávala smysl v přechodném období, byla to taková druhá šance pro ty, co se na první pokus nedostali na školu.
Taková koncepce - tedy opakování a "zacelování mezer" v základním vzdělání + doplnění vědomostí pro praktický život typu - být schopen udělat si daňové přiznání, spočítat mzdu, vyplnit různé formuláře, nějaké právnické minimum třeba - pracovní právo, jak řešit např. spory s bankou, pojišťovnou, úřadem,.. a mohla by být docela užitečná.
Nesouhlasím, náklady banky při jejím zisku jsou nepodstatné.
Kolegyně v práci naletěla před týdnem podvodníkům na falešné potvrzení platby
a pustila podvodníky na svůj účet, ti ji okamžitě ukradli 19 000 Kč. Když si chybu
uvědomila hned do banky volala a slavná ČSOB se na ni vykašlala, ani na policii ji
neposlali, jen opakovaně mleli, že nic nemohou...to je služba klientovi.
já mluvím o nákladech pro klienta. Zadržení platby pro nás mělo následky v podobě škody na reputací (poškozený, samozřejmě, nevěřil tomu, že zadržení výplaty nebyla naše chyba, zadrženy totiž byly i další platby, celkem se případ táhl několik měsíců) a sankce ze strany škodního zástupce, který pro nás škody vyřizoval.
Pokud byla platba řádně autorizována (třeba i tak, že majitel účtu poskytl autorizační nástroj třetí osobě), tak banka skutečně nemůže nic.
Však nikomu není bráněno, aby si v bance nastavil na účtu omezení, třeba i úplně zrušil internetové bankovnictví a příkazy podíval jen na pobočce. Ale nestojím o to, aby můj účet byl omezen kvůli hlupákům, co neumí obsluhovat svoje účty.
Já se přeci nepřu dal jsem jenom k úvaze nic víc. O ČSOB si myslim své...
zkuste navrhnout nějaké reálné opatření. Banka vyhodnotila nějakou transakci jako rizikovou - řekněme převod do zahraničí (u mě např. úhrada ubytování) a ten zablokovala.
moje možné reakce
1) potvrdím bance, že ano, je to moje transakce a ta ji provede / ovšem stejně tak to udělá podvodníkem zmanipulovaná ovce
2) potvrdím bance, že je to moje transakce, ale ta mi přesto nebude věřit, budu tak ztrácet čas dokládáním dalších věcí - potvrzení o rezervaci ubytování a ztrácet tím čas. Už zde bude mít spoustu lidí problém se v požadavcích banky vyznat a doložit cio banka chce, naopak podvodníkem zmanipulované ovce budou postupovat přesně podle instrukcí.
U legitimních transakcí to bude pro plátce znamenat časové a možná i finanční náklady, řada z nich to nezvládne a nebude schopna ubytování v časovém limitu vyřítit. Naopak ovce podle pokynů "ověřením" snadno projdou
Prostě protože je část lidí "finančně nesvéprávná", nebudeme terorizovat ty ostatní, nebo ano?
Přijde mi, že se rozevírají nůžky mezi reálným a "úřením" světem. Kolikrát máte problém porozumět tomu, co vám napíše úřad nebo co stojí v nějakých úředních dokumentech, jako by to bylo jiným jazykem. Roky pracuji v oblasti pojištění (nejdříve na infolince, pak likvidátor, nyní "na druhé straně barikády" v dopravní společnosti jako správce pojisných událostí) a třeba bych na prstech spočítal kolik "Záznamů o dopravní nehodě" (takový ten žluto-modro-bílý "europrotokol") jsem za celý život viděl opravdu správně vyplněných a to mi jich prošly rukama tisíce.
Blbé je, že ti, kdo v daném oboru pracují, trpí jakousi "profesionální slepotou", jsou v tomto úředním "nejazyku" zvyklí komunikovat i přemýšlet a následně z nich lezou formuláře, pokyny, vyhlášky, zákony, kterým nikdo nerozumí.
Náprava by tak musela probíhat na všech frontách:
a začít na straně státu - který by se měl zaměřit na způsob komunikace formou a jazykem, jak jsou lidé zvyklí a zároveň už na základních školách vyučovat jak porozumění textu, tak základní dovednosti pro život, jako spočítat si mzdu, udělat daňové přiznání, napsat motivační dopis při žádosti o zaměstnání,....
Když banka proti vůli klienta oznámí kolik má na účtu, třeba finančnímu úřadu.
Pak by mohla zablokovat platbu, když má jistotu, že to je podvod.
jenže tu jistotu banka nemá. Může mít podezření na základě toho, že klient např. běžně neplatí do zahraniční, dosud nepřeváděl do sázkových kanceláří, nenakupuje kryptoměny, nedobíjí Revolut... to vše jsou potenciálně podvodné transakce, stejně jako to může být zcela relevantní transakce. Pak tedy platbu zablokuje, zavolá klientovi a ten jí řekne, že ano, je to transakce kterou chtěl provést, tak, pokud jde o transakci legální, musí ji provést.
6
Sledujících
0
Sleduje
6
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Sice by bylo lepší mít běžnou pracovní dobu, tj. večery trávit s manželou a rodinou, ale to se v Japonsku celkem nezaveditelné. Běžně jsou (zejména muži) v práci pozdě do noci a domů se chodí jen vyspat. Takže i s volným pátkem pořád budou mít delší pracovní dobu, než s pěti dny v týdnu my zde v ČR.
Otázkou je, jestli by nebyla lepší středa :D