S tím bych si zase dovolil nesouhlasit já. Sampras ukončil kariéru v 31 letech, což bylo v té době běžné, stejně tak bylo ještě v téhle době běžné, že tenisté vynechávali některé GS, takže jich v průměru odehráli možná polovinu, co velká trojka. Takže souhlasím s panem Nováčkem. Pro mě osobně je nej Andre Agassi a v celkovém srovnání jeho žena Steffi Graf.
Ještě upřesním - Novak měl ve věku, kdy již Sampras (31 let) ukončil kariéru "pouze" 12 GS, Nadal - 16 GS a Federer 17. A to Sampras končil na absolutním vrcholu, vítězstvím na US Open, takže mohl ještě pár titulů přidat. Tohle už je velká polemika, ale nedá se to prostě porovnávat.
Dalo by se s Váma souhlasit kdyby propast za generačními souputníky (Djokovic, Nadal, Federer) nebyla tak brutálně obrovská. Sampras už měl téměř totožné podmínky jako tito tři přesto vyhrál "jen" 14 GS. A už o Samprasovi se hovořilo jako o nejlepším hráči všech dob. Nikdo další se jim ani nepřibližuje. Můžeme spekulovat zda by Laver vyhrál o pár GS víc kdyby neodešel k profíkům. Můžeme říct, že Connors má na kontě nejvíc titulů (ale málo GS), ale nikdo další prostě není. Djokovič prostě dominuje. Dominoval nad Nadalem i Federerem. I Djokovič moh mít těch titulů víc, kdyby nepropad na 2 roky ezoblábolům, či přistoupil na očkování.
S tím bych si zase dovolil nesouhlasit já. Sampras ukončil kariéru v 31 letech, což bylo v té době běžné, stejně tak bylo ještě v téhle době běžné, že tenisté vynechávali některé GS, takže jich v průměru odehráli možná polovinu, co velká trojka. Takže souhlasím s panem Nováčkem. Pro mě osobně je nej Andre Agassi a v celkovém srovnání jeho žena Steffi Graf.
Roddick, Safin, Hewitt, Medveděv a Alcaraz bych vůbec nepočítal bylo to v období, kdy nebyla velká trojka na vrcholu. Kdo jejich dominanci opravdu rozbil byl Murray a Wawrinka. Velká škoda Del Potra, ten měl na to minimálně dalších 5 i více GS posbírat. Jinak se to velmi těžko porovnává, tenisté dřív končili okolo 30 let a nehrávali zdaleka všechny GS (viz. Agassi, kterého zmiňuji níže a za mě je on ten nejlepší). V průměru odehráli možná o 30 a více GS méně, což je pořádný rozdíl oproti dnešku.
Z mého pohledu je nejlepším tenistou všech dob Andre Agassi, ať si říká kdo chce co chce, hrál v nejvyrovnanější době v historii. Za svou kariéru vynechal nesmyslný počet GS a proto jich vyhrál ,,pouze,, 8. Vlastně hrál pořádně, jen když se mu zrovna chtělo, ve své biografii několikrát uvádí, že tenis celou dobu nesnášel. Nebyl možná přístupem k tenisu takový profík jako ostatní, ale tenista byl neuvěřitelný. A to podstatné, pouze on a Nadal mají v mužském tenise, všechny GS + zlato z Olympijské dvouhry a Agasii má jako jediný k tom vítězství na Turnaji Mistrů.
Už jsem to psal několikrát - nekoukejme jen na hokejovou stránku věci!!!!!!
Žijeme v ČR ,kde se to nevyvíjí vůbec dobře - ať jdou a zařídí si život jinde!!
Lidi se o tom bojí mluvit,ale každý rozumný člověk,pokud tiu šanci má,uteče odsud!!!Ať už se jedná o stránku sportovní nebo osobní....Oni ti kluci se stydí říci....nechci tam jen kvůli hokeji,ale užívat si také život....což tady se život živoří....
To by mě zajímalo kde pane žijete? Česká republika je momentálně jedna z nejbezpečnějších zemích světa. Lidí žijící na hranici chudoby je tady také minimum (patříme opět mezi top země). Další věc je např. zdravotnictví, kde jinde na světě je v takové kvalitě a za pár korun měsíčně. Pracovní trh - pokud člověk není úplně lenoch, tak práci najdete ze dne na den. Z postkomunistických zemí jsme na tom absolutně nejlépe. A mohl bych pokračovat dál a dál. Ono by se chtělo jet podívat i do jiných zemí, poté by jste si mohl vážit toho jak se v ČR máme. Samozřejmě jsou tady mouchy, ale pečení holuby nikde z nebe nepadají.
Tak u nás 1 dítě - maminka 36,tatínek 38 / naši rodiče nás měli o dekádu dřív u obou/, a oba se shodujeme,že dcera si s námi užila mnohem víc,než my oba s našimi mladými rodiči - cestování,hraní atd., rozhodně to není o věku,navíc nás oba dcera “omladila”, dnes je jí 15 a rozhodně nikdy neměla a nemá pocit,že má staré rodiče - právě naopak často poukazuje na to,že mnohem mladší rodiče jejích spolužáků vypadají a žijí jakoby byli starší,než my .
To nemění nic na tom co jsem psal výše. S velkou pravděpodobností, si už vnoučata moc neužijete. Určitě je super, že i po padesátce jste plní elánu, ale asi nemáte porovnání, kdyby jste měli děti o 10 let dřív. Dnes při dobré konstalaci, jste již mohli být babička s dědou a to velmi aktivní, což by bylo ještě o level výš.
Báru neskutečně uznávám, tak jako každého sportovce, který něco dokázal. Ale již jsem se setkal s třemi lidmi, kteří se s Bárou nějakým způsobem jednali. A všichni nezávisle na sobě potvrdili, že je neskutečně nafoukaná. Komunikuje stylem ,, Já jsem Krejčíková a vy se ze mě poserte ,, a když teď čtu tyhle řádky, tak bych tomu i začal věřit. Přitom působí jako hrozně skromná holka. :-(
Tak tehdy byla taky jina doba . Tehdy (cize pred 44 lety) nebylo nic zvlastniho se vdavat v 18, takze dite v 16 bylo sice brzo, ale nebylo to tak dramaticky jako ted. A tehdy byli chlapi taky o dost vyzralejsi nez jsou ted, ted jsou to v 25 kolikrat fakt jeste decka.
Chlapi byli vyzrálejší, právě proto, protože měli mladé rodiče, kteří za nimi neprdelkovali. Dnes opravdu muži, přestávají být muži. Je to z velké části tím, že mají starší matky a ty se o ně starají jako o vnoučata, vše jim dopřejí nenechají jim natlouct hubu, všude je chrání a nejhorší je, že už od mala se kluci omlouvají tím, že jsou prostě pomalejší. Tak to prostě je a tohle mi nikdo nevymluví. Kdežto na ženy resp. holky je od mala kladen mnohem větší nárok, dříve se osamostatní a jsou mnohem dřív připravené do života. Takže máte ve své podstatě pravdu, chlapi nejsou ještě v 25 vyzrálí, ale můžou za to strarší matky.
Dám zde pohled muže. Máme dvě děti, první ve 26 a druhé 29. Vždy jsem si říkal, že tohle je ideální věk. Dnes tvrdím, že měli přijít o 2-4 roky dřív. Síly přeci jen ubývají a když kouknu na své vrstevníky (38 let), kteří dnes čekají prvního potomka, absolutně nechápu jak to budou zvládat. Co beru jako největší benefit, u toho mít dítě v dřívějších letech, jsou prarodiče!!! Já i žena jsme měli velmi mladé rodiče a ani jednomu nebylo 50, když se nám děti narodili. Není problém při hlídání dětí, třeba na celý víkend a vím, že si to tam děti neskutečně užijí a zároveň, jak máma tak tchýně mají pořád dostatek sil. Tohle je bohužel trochu sobecké u lidí, kteří mají děti v pozdějším věku . Např. kdybych měl dítě ve 40 mojí rodiče by měli 60 (a to máme mladé rodiče). Pokud by mé děti pokračovali stejně a měli děti ve 40, tak s velkou pravděpodobností, jejich děti ani prarodiče nezažijí ( a na čas strávený u babiček, jsou ty nejlepší vzpomínky). Druhá věc je to, že většina starších rodičů své děti vychovávají hrozně úzkostlivě (protože, už jsou ve věku prarodičů), poté vyrůstají z dětí tzv. mamánci (hlavně z kluků teda) a spousta mladých kteří dorostou dnes trpí depresemi, úzkostmi apod. protože dospějí a najednou za nimi nestojí rodiče aby jim se vším pomohli. Mladí rodiče vychovávají větší samorosty, kteří si tu cestu musejí více vyšlapat a jsou poté odolnější.
Ač nerad, tak musím souhlasit. Pokud majitel hospody bude hledat, tak najde banky, které nabídnou pronájem terminálu zdarma a průměrný poplatek za transakci do 1%. Což v případě poledního menu za 150kč ho bude stát 1,50kč. Nepřijde mě to jako likvidační. Obráceně, ale spousta bank se vás bude snažit oškubat. Nicméně hospodský vám asi těžko na první dobrou neřekne, že je to proto, že se tím ta tržba eviduje, ale bude se vymlouvat na poplatky, ale to je jak jsem nastínil nesmysl a nebo nehledal. Stačí se na to podívat tak, pokud dokáží fungovat dobré hospody s možností platby kartou a některé ne, tak to znamená, že ta hospoda dělá něco špatně a není tak dobrá, jak ta, která tuto možnost nabízí a dokáže fungovat. Jednoduché. V hospodách jsem řadu let dělal, takže toto prostředí docela znám.
Tak zkuste jít ještě více do hloubky. Když hospoda vydá 200 x polední menu, už je to 300,- denně bance jen za denní menu. Potom počítejme dalších 200 jídel mimo denní menu + hromada nápojů a piv, na odvodu to bance to bude dalších 300,- až 600,-. Tzn. celkem za den hospoda odvede 600,- až 900,- bance. Vynásobíme rokem a je to 219 000,- až 328 500,-, které hospodský odvede bance!!!!!! 2x velmi slušná dovolená nebo nějaké potřebné věci pro rodinu!!!! Ne nejsem hospodský, ale podnikám a naprosto chápu proč některých restauracích je pouze cash only!
Bohužel tohle je realita dnešní doby. Ve svém okolí vím o dvou rodinách které čerpají dávky na bydlení a u obou jsem si na 100% jistý, že na to nemají nárok. Absolutně nerozumím, když má někdo dvě auta, jede 3x za rok na dovolenou, vlastní družstevní byt který pronajímá (na to prý nemůže nikdo přijít, jak tvrdí dotyční) přitom bydlí v obecním (na ten se čerpají dávky) jak je možné, že tohle nikdo nekontroluje? K čemu ty tisíce úředníků? To je tak těžké vyžádat si výpisy z účtu a zkontrolovat odkud dotyčnému chodí peníze? Stovky miliard ze státní kasy, ročně těmhle lemrám, kteří se jen přiživují a politici se bojí zakročit. Je jednoduchá odpověď proč, protože tohle jsou hlasy do dalších voleb.
Podnikám, prodávám koncovým zákazníkům a platbu kartou nemám z dvou důvodů. Ten první, je že když jsem spočítal poplatek bance za rok, tak je to krásná rodinná dovolená (banka zde apeluje, že si to dá člověk do nákladů, ale to je pouze malá část). A ten druhý důvod je, že při kontrole z fin. úřadu, jsem byl grilován za to, že bereme vetší částky a jak je možné, že nemáme terminál!!! Úřednice nebyla schopná pochopit, že odmítám poplatky bance. Na konci mi bylo naznačeno, že je to především kvůli lepší kontrole toku peněz a měl bych si terminál udělat. V průběhu této kontroly jsem zrovna terminál zřizoval a ihned po kontrole jsem volal do banky, že chci vše zrušit. Lze u nás platit bezhotovostně formou QR kódu a většinou s tím nemá nikdo problém. Jsem toho názoru, že pokud jednou přijdeme o hotovost, banky nás budou mít v hrsti, přijdou záporné úroky a podobné kraviny.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Pracuji ve výživě, již nějaký pátek a ještě se mi nikdy nestalo, že by některý s klientů po vysazení jednoduchého cukru začal přibírat!!!! Ba naopak vždy se výrazně zlepší zdravotní stav. O dani na jednoduchý cukr všeobecně, mluvím už 10 let, je to stejná droga jako každá jiná. Pokud člověk umí aspoň trochu googlit může si vyhledat nespočet výzkumů kde je tohle potvrzeno. Aby měla tato daň efekt na celkovou populaci musela by se vztahovat né jen na slazené nápoje, ale také na sladkosti a potraviny, kde je cukr ve velkém obsažený. Každý si může povšimnout, že největší regály v obchodech jsou se sladkým, navíc při inflaci která tady byla, cukrovinky téměř nedrahnou, protože se do nich přidává více a více sra..k! Tím se stávají více a více dostupnějším. Např. čokoláda stála před 20ti lety téměř stejně jako dnes, jen složení je výrazně jiné. Příjem cukrů se za poslední dekády neuvěřitelně zvýšil, souběžně s ním nám roste výskyt metabolických nemocí a i když se moc dobře ví, jaká je spojitost nikdo s tím nic nedělá. Náklady na zdravotnictví jsou neuvěřitelné a k nepochopení je, že dnešní třicátníci mají nemoci, které jsme dřív viděli maximálně u lidí 60+. Bohužel se neřeší příčina (z velké části příjem cukru a potom pohyb), dnes bereme jako standart, že ráno do sebe lupneme hrst prášků, které nám jen překryjí symptom ale nic nevyléčí, ba naopak rozjedou další nemoci. Doktor přeci řekl, že je to v pohodě, tak dáme více inzulínu a můžu chlastat a jíst co chci a potom když přijde infarkt, nedej bože, že se 180kg mě nechtějí operovat, jak si to můžou dovolit, podám stížnost!
1 odpověď