Doplním jeho hodnosti:
Září 1939 žádost o vstup do letectva, neůspěšná kvůli výšce (194 cm) poté vstup do SS jako SS-mann (vojín)
1.5 1940: SS-Unterscharführer; (nižší poddůstojník)
1.9.1940: SS-Oberscharführer; (vyšší poddůstojník)
30.1.1941: SS-Untersturmführer; (poručík)
28.4.1943: SS-Hauptsturmrführer; (kapitán)
12.9.1943: SS-Sturmbannführer; (major)
16.10.1944: SS-Obersturmbannführer; (podplukovník)
20.4.1945: SS-Standartenführer. (plukovník)
To jsou zase moudra. Například, že když přijdete že schůzky s kuřákem automaticky smrdite. Já ale vím, že člověk smrdí jen v případě, že ve vaší společnosti kouří. Mimochodem černý trh s cigaretami je tu už teď, jelikož když jedete na východ, není cena tabáku tak vysoká, výrobní cena krabičky jsou tak 2Kč, přidejte korunu na dopravu a máte krabičku cigaret v ČR. Je možné že zákaz cigaret by mohl jejich cenu dokonce snížit díky konkurenci.
Autor zmiňuje prohibici v USA ve 20 a na začátku 30 let dvacátého století, historické poučení z toho je to, že by prohibice neměla být.
"Pokud by se plně chopil moci i v českých zemích, hrozila by ostrá nevraživost vůči katolíkům, což by zemi rozvrátilo."
A ostrá nevraživost proti nekatolíkům zemi nerozvrátila? (Jak ostrá)
"I když byla habsburská monarchie líčena jako žalář národů, opět jde jen o mýtus. V rámci mnohonárodnostní říše měl každý národ svým způsobem právo na sebeurčení."
Sebeurčení v tom smyslu, že lidé v 19. století o sobě mohli říct, že jsou Češi a i tak vznikaly národnostní třenice.
"Existovali sice lidé, jako páter Antonín Koniáš, kteří doopravdy sbírali a pálili nežádoucí díla. Většinou už se ale nemluví o tom, že podobný seznam zakázaných knih měla každá tehdejší církev."
No dobré inkvizitory měla v té době spousta církví 😄
Co bych dodal - "po Bílé Hoře Češi nijak netrpěli." No ještě dalších 28 let trvala 30ti letá válka, která snížila počet obyvatel o 50 - 80 procent, záleží na zdrojích, nevím jestli lidé netrpěli.
Povstání a defenstrace nevznikají proto, že jsou lidé šťastní 😄
Tenhle nácek bojoval celých 6 let v první linii. Začínal jako velitel čety (invaze do Polska) a skončil válku jako plukovník (SS ekvivalent plukovníka Standartenfuhrer).
Celých 6 let u 1 divize SS, která sloužila jako elitní jednotka a byla posílána do nejtěžších bitev, jaké Němci museli vybojovat. (Polsko, Francie, Jugoslávie a Řecko, Barbarrosa, Zittadele, Itálie 1943, Ukrajina 1944, Normandie, Ardeny, Maďarsko)
Článek na mě působí jako trestní rejstřík.
Vrahoun asi ano, článek ale nezmiňuje to, že většina těchto akcí byly odvety proti partyzánské činnosti.
Ještě by se dalo doplnit, že byl souzen jen za Malmédský masakr, a za masakr belgických civilistů, které u soudu označil za partyzány.
V roce 1946 odsouzen k smrti
1951 doživotí
1954 35letý trest
1956 venku z vězení
Od roku 1939 do smrti ženatý 3 děti
"V červenci spustila skupina Decci doposud největší bateriové uložiště v Česku, Energy nest, s výkonem 20 MW a kapacitou 22 MWh. Dlouho však prvenství držet nebude."
22 MWh je prozatím zatraceně málo, spotřeba domácnosti průměrně 9,5 kWh na den tzn 1000 domácností na to pojede asi 2,3 dny. Pak je tu fakt, že Česká Republika spotřebuje denně kolem 75TWh, proti čemuž je 22 MWh nic. Tohle je věc, na kterou se vědci snaží najít odpověď od doby co byla vymyšlena elektřina a souhlasím, že by vědci a podnikatelé měli tuto problematiku řešit, protože jakmile ji vyřeší je to na Nobelovu cenu a lidé co to vymyslí budou mít obrovský zisk. Souhlasím tedy s autorem, že pokud Evropa, nebo lidé obecně vymyslí něco efektivního, bude to znamenat efektivní spotřebu elektrické energie. A možná bychom si vystačili i s méně elektrárnami, jelikož tu nebudou přebytky. Zase tu budou ty otázky, kolik to stojí, jak dlouho vydrží a vyplatí se to z hlediska peněz?
V článku bylo mnohokrát napsáno Hitler tvrdil nebo Hitler říkal. Rozdíl mezi tím co Hitler tvrdil a dělal byl obrovský. Myslím, že po tom, co by se vypořádal s Ruskem by klidně obsadil i Britské Impérium. Lidí i surovin by na to měl pravděpodobně dost. Ale souhlasím, že Winston Churchill alias válečný štváč ukázal, jaký je rozdíl mezi velkou osobností, která vezme svůj lid na těžkou cestu a těmi politickými nulami jako Chamberlain (totální nula), který vyměnil Československo za kus (toaletního) papíru.
Svět je šedý, nikdo není perfektní. Všichni lidé hájí své zájmy, a Karel IV. byl aspoň člověk, co hájil zájmy své země, postavil Karlovu Univerzitu, Karlův most a za jeho vlády byl v zemi mír a lidem se většinou dařilo. Myslím, že prostí lidé v okolních královstvích by nám ho záviděli. Z dnešního pohledu by mi asi byl někdo schopný říct, že mohl sedět na lavici obžalovaných při Norimberských procesech, ale ten kdo to řekne hold nežil ve 14. století.
Jen pro info Husitské války se odehrávali před 600 lety, a lidé nebyli zrovna útlocitní a nestarali se moc o právní situaci. Život ve středověku byl úplně jiný, a otázku přežití lidé řešily každý den. Jakákoliv chyba mohla být fatální a mohla mít pro jedince i jeho rodinu dalekosáhlé důsledky. Jestli je někdo chce morálně očerňovat je hloupý, protože tak činní z pohledu dnešní doby a ne z pohledu té doby před 600 lety. Jinak bych rád řekl, že to byli naši předkové, kteří nějak dokázali přežít tu těžkou dobu před 600 lety a v důsledku toho, že to dokázali jsme dnes tady. A jestli někdo říká, že to byli teroristi a náboženští fanatici, tak ať si uvědomí, že k nim mohlo patřit i spousta jeho předků.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tak to se na útok nechystají. I když mají opačné kecy.