Mě se..štve jedna věc. Chápu, že Nedvěd do toho bordelu vedeném lidmi, co tam jsou, nechtěl. Na druhou stranu, kdo jiný, než on, měl vystoupit a pasovat se do role zachránce českého fotbalu? Ok, když ne on, tak proč ne někdo z dobrých až výborných českých trenérů? Trpišovský? Tam se dlouho šuškalo, že by chtěl jít výše, než Slavie. Co je více, než repre? Čeho se bojí? Horší by to určitě nebylo. My nemáme technické hráče, takže jeho "totální fotbal" by s těmi nekopy mohl docela fungovat. Proč ne Svědík? Čeho se bojí? Mladého trenérskéo talentu? Proč ne nějaký tvrďák ze zahraničí? V hodně reprezentacích ve světě to fungovalo. Na výběr bylo z X možností, kde všechny by byly lepší než Hašek praktikující devadesátkový fotbal a klientelismus. Bere hráče podle "jmen". Chápu, že Součka, Cufa a Schicka nemůže ignorovat, oni taky ve svých klubech hrají, ale když hrajou lejno první poločas, tak je přece stáhnu, ne? Proč Krejčí, který má odehráno nula, nula, nic? Proč Zima, který je jen lehce nadprůměrný ligový fotbalista? Stoperů máme až, až.
Nedvěd, kterého vyšetřovala italská policie a který léta nedokázal s Juventusem udělat úspěch, i když majitelé utráceli miliardy za posily? Vy jste se zbláznili.
Vy se v tom nějak motáte. Nejdřív tvrdíte, že Tambora je vlastně supervulkán, protože měla VEI 7. Když protestuju, tak mě poučujete, že to je jen stratovulkán. Pak se zase vrátíte k prvnímu tím, že supervulkán je vše se stupněm VEI počínaje hodnotou 7 (tedy i Tambora) a nakonec je to zase jen stratovulkán :-)
Supervulkán sice půvoidně nebyl oficiální termín, spíše jej vymysleli novináři a dokumentaristé, ale dneska už jej docela často používají i geologové, hlavně při komunikaci s veřejností a obvykle se tím bere vše, co je VEI-8, tzn, nezahrnuje VEI-7. Viz např. web USGS:
A co Campi Flegrei? Pro nás ještě daleko horší.
To záleží. Vzhledem k tomu, že tohle mám docela nastudované, tak spíše stejně jako Yellowstone ještě bude nějakou dobu spát a kdyby vybuchl, tak by to byl problém spíše pro místní (protože by se jednalo o malou erupci, ne tu velkou). I když bych si když už tak, tipl rozhodně spíše na Flegrejské pole než na Yellowstone. Nicméně ani nejhorší výbuchy Flegrejskích polí by nebyly úplně to stejné jako nejhorší výbuchy Yellowstone, protože dopad sopečného prachu by se řídil (na rozdíl od Yellowstone, který dopadal v širší elipse) daleko více aktuálním počasím (tzn, spíše ocas prachu) a vzhledem k tomu, že obvykle tady větry z Itálie neproudí kvůli tomu, že mezi námi a Neapolí jsou Alpy, tak bychom tak maximálně stírali tenkou vrstvu z aut. Z posledního velkého výbuchu se nenašly na našem území stopy ani milimetru prachu. Jo to, kdyby byl někdo na dovolené v Chorvatsku, tak to bych tak zrovna být nechtěl... Z některých úhlů pohledu, jak píšete, by to pro nás mohlo být horší: migrace z jihu Evropy, Balkánu, ale i části Východní Evropy, které by dostaly "přímý" zásah apod. Potom samozřejmě, kdoví, co by to všechno způsobilo s počasím. Ale na druhou stranu, vzhledem k tomu, že je skoro polovina všech světových akcií uložena ve firmách USA, tzn. vypukla by nevídaná celosvětové ekonomická krize a Yellowstone by ovlivnil také globální klima více, tak bych se bál spíše právě Yellowstone.
Pardon, ale tenhle článek obsahuje faktické chyby vyrobené buď z neznalosti a nebo senzachtivosti. V prvé řadě se jedná o "Campi Flegrei", nikoliv "CampO Flegrei". Campi Flegrei není "supervulkán". Vulkanologové sice tento termín původně neuznávali a je to temín vzniklý novináři, avšak dnes už jej pro zabránění podobných senzachtivých článků klasifikovali jako sopky klasifikované jako VEI 8 (ultra-plíniovské), což se u Campi Flegrei nikdy neprokázalo. Že magma "pomalu míří k povrchu", to může být pravda, ale "pomalu" je z geologického hlediska doba, která bude pravděpodobně trvat tisíce nebo desíti tisíce let, ne jen pár let. Campi Flegrei je dle vulkanologů nyní ve fázi "nabíjení" na větší eurpci. V současné době ale na ní ještě nemá dostatek nashromážděného magma. Asi největší nesmyl z článku je pak, že může zemětření odstartovat okamžitě erupci. To není pravda. Okolo Neapole byly v uplynulých letech i velká zemětřesení a nestalo se nic, stejně jako tomu je např. v Yellowstone. Zemětřesení někdy vyvolá sopečný výbuch, ale spíše je spojeno s menšími sopkami a spíše pouze v raritních případech. I kdyby ano, není magma. A že pokud by Campi Flegrei explodovalo, zničilo by většinu Itálie je pravdivé pouze za některých meteorologických podmínek. Pravděpodobnější ale je, že by dopad sopečného prachu kopíroval poslední velkou erupci a velká část Itálie by zůstala neporušena, byť samozřejmě lokální škody okolo Neopole a pro celou jižní oblast by byly naprosto katastrofální, v tom souhlas. A přirovnání dopadu asteroidu... Záleží jak velkého. Určitě to není srovnatelné s dinosaury.
Jinak souhlasím, že o tuhle sopku bychom se měli zajímat, protože následky by byly katastrofální, ale není třeba panikařit a vymýšlet si. To moc nepomůže.
Nezávislého občanského kandidáta pana Marka Hilšera si vážím a je mi líto, že člověk jako on, nebo třeba i Pavel Fischer, dva opravdu kompetentní kandidáti na prezidenta, nemají šanci být zvoleni...
A pak, že hlas lidu, hlas boží... leda tak houby s octem. Zavedení přímé volby byla chyba, kterou ale politici nebudou mít odvahu napravit, bo chléb a hry...
V tomto se vzácně shodnu s Milošem Zemanem, který ještě jako poslanec FS varoval „před obecně rozšířenou a dalo by se říci populistickou iluzí, která vychází z názoru, že hlas lidu je hlasem božím, a že to, co nespraví parlament, spraví občané“.
S poukazem na to, že:
„Třetina obyvatel této země je slabá duchem. Každý sedmý občan je debilní nebo dementní nebo alkoholik. Zhruba polovina obyvatel této země má podprůměrný intelekt...
Těmto lidem - je to tedy polovina národa - uniká ona složitá mnohotvárnost, komplementarita, mnohoznačnost světa, a to, co z tohoto světa v jejich očích zbývá, se dá rozdělit na celkem jednoduché, většinou protipólné elementy.
Někdy se tomu říká černobílé myšlení...
Černobílé myšlení bohužel kontaminuje i morálku. Dobré je pouze to, čemu rozumím - a toho není mnoho. To, čemu nerozumím, je špatné.“
Citátem z jednoho známého filmu: "Souhlasím a podepisuji v plném rozsahu."
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Česká přední média informují o amerických volbách hůře než tradiční tisk Demokratů jako CNN, NYTimes nebo Washington Post. Kdybych sledoval jen česka média, mám z toho dojem, že Trump je dementní a Harris jej válcuje na plné čáře. Přitom průzkumy jsou velmi těsné a Trump dokonce v těch nejpřesnějších z let 2020 a 22 nad Harris vede buď rovnou v popularitě nebo v elektorátech. Pro vyrovnanost by to chtělo taky věnovat se trochu rozhovorům Harris, která těch rozhovorů raději neabsolvovala mnoho, ale je očividně vždy velmi vyvedena z míry, jakmile se jí zeptá někdo na otázky, které jí nebyly zaslány předem. Kdo má obavy o Trumpův mentální stav, doporučuji se podívat na jeho meetingy, které trvají i 2 hodiny a Trump mluví bez čtecích zařízení. Nějaké intelektuální proslovy to sice nejsou, ale Trump je alespoň autentický. Jakmile vypne čtecí zařízení Harris, nemůže se ani na své naučené prázdné fráze. Média v tomhle příliš ohýbají realitu.
5 odpovědí