V hodnocení současného kancléře má Musk pravdu.Stejně by se měla hodnotit i bývalá kancléřka.Takovýto útok a ještě k tomu v bývalém východním Německu jistě přidá pár procent hlasů před předčasnými volbami AFD.Takže všechno špatné je k něčemu dobré,protože současná vláda je totálně neschopná a potřebuje vyměnit.
Na některejch diskuzích se člověk pobaví, ale u diskuzí podobné této mě fascinuje, jak tady odborníci na všechno ví, co má dělat vláda v Německu, na Slovensku, v Maďarsku...fakt síla.
a co viděj tatíci na sledování fotbalu nebo hokeje? co viděj maminy při sledování ulice? co jsme jako děti viděli na sledování ranních animáků na nově? je to úplně stejný, jako tehdejší (nebo i současný) čučení na bednu, akorát se teď kouká do "počítače" a není to nějak omezeno vysílacím časem. prostě "zábava" a její konzumace se posouvá jiným směrem. to je naprosto normální.
Dovolím si oponovat s tím, že určitá část klasické TV produkce má nějaký reálný a i trochu osvětový a utvářející vliv. Procento opravdu prospěšných streamů bych viděl jako podstatně nižší: je pravda, že jako malej každej na něco čučel...v současný době ta interakce je bohus navíc, ale často působí ty zmiňované sociální bubliny - a tedy i vyloučení. Jako malý nás taky leckoho "nevzali do party" - ale bylo to jiné. Obecně na netu vystupují "rádoby" hrdinové" (ne že by někteří nebyli fakt dobří v tom co dělají) -těch je ale minimum - ale porovnávat to se sportem a reálnejma výkonama fakt nejde. A to nesleduju fotbal, oni tam dávaj i jiný sporty:) Někde jsem četl, a s tím bych souhlasil, že jako malí jsme se porovnávali mezi sebou, reálnejma dětma, na sídlišti, ve škole, a v tý skupině byly 3 fakt kočky, 3 fakt velký borci, a zbytek normál, sem tam lůzr. Dneska viděj děcka na netu tisíce "fantastickejch" holek, kluků - a to přirozeně vyvolává skličující pocit, touhu se vyrovnat, většinou marnou - nemáš lajv photoshop na obličeji a celým těle - a pak jsou děcka ve stavech, v jakým dneska jsou. Nejtujou se navzájem, děs. Můžete nesouhlasit jak chcete, ale zdeptanejch dětí s psychyckejma poruchama je dneska násobně více, a je to tím, že nic reálnýho nedělaj, tudíž se u nich nevyskytuje uspokojení a pocit úspěchu, jen deprese a stres ze sociálních sítí. Bohužel. A počty lajků to fakt nenahraděj.
Máte pravdu, takové přeměřování pindíků,kdy by mohli umírat civilisté může navrhnout jenom magor.
Na druhou stranu je z to prohlášení vidět,jak je Putin zoufalý! Zjevně na tom Rusko vojensky a hlavně ekonomicky není moc dobře!
Hlavně si myslím, že kdyby fakt chtěl poměřovat technologie se západem a západ rozjel nějakou akci ve stylu Izraelců vůči HIzballáhu, zbytkách Syrské armády apod., tak by asi fakt koukal. A rychle by zasednul za jednací stůl s poněkud serióznějšíma podmínkama pro příměří, než doposud hlásá. V podstatě západ všechny svý zbraně ještě má, to co se naposílalo na Ukrajinu bylo staršího data, skladové položky apod. Nemluvím o klasické munici, ta by v případě technologické války nebyla až tak důležitá jako nyní. Zato Rus už hodně ubral ze svých skladů a vybavení..
Kdyby lidi používali selský rozum tak podvodníci by měli utrum. Také mi přišlo pár textovek na Whatsapp. Nahlásil a zablokoval čísla. Jakmile něco prodávám na FB a rádoby kupující mi napíše že má o zboží zájem ale nemá čas a že posílá kurýra,tak dělám to samé. Nahlásím a dám do blokace. Kudla drát,to je to tak těžké??
SOuhlas, i když...zatím mě nikdo nenapálil, snad to tak bude i nadále: ale taky mi přijde divný, že se někdo nechá napálit, když dostane zprávu, že mu někde visí balíček,: přeci se zamyslím, jestli vůbec nějaký balík čekám, ne? nebo objednávaj lidi tak divoce, že ani neví, odkud jim co chodí?
AI je často kritizována za vysokou spotřebu energie, která může zatěžovat životní prostředí. Přesto přináší významné přínosy, které tuto zátěž mohou vyvážit a přírodě dokonce prospívat.
Jednou z klíčových oblastí, kde AI pomáhá, je optimalizace energetické spotřeby. Inteligentní systémy efektivně řídí výrobu a distribuci energie, zejména z obnovitelných zdrojů, minimalizují ztráty a snižují emise. V dopravě zase AI optimalizuje trasy a nasazení autonomních vozidel, čímž omezuje plýtvání palivem a dopravní zácpy.
AI také hraje zásadní roli v ochraně životního prostředí. Monitoruje lesy, oceány i biodiverzitu a pomáhá rychle reagovat na hrozby, jako jsou odlesňování nebo pytláctví. V zemědělství umožňuje šetřit zdroje, například optimalizací zavlažování a cíleným využitím pesticidů, což prospívá půdě i vodě.
Dalším přínosem je podpora ekologických technologií. AI urychluje vývoj materiálů s menší uhlíkovou stopou a přispívá k efektivnějšímu třídění a recyklaci odpadu. Dokáže také předpovídat přírodní katastrofy, což umožňuje přijetí preventivních opatření a snižování škod.
AI rovněž pomáhá snižovat plýtvání potravinami přesnou predikcí poptávky a optimalizací dodavatelských řetězců. Tyto schopnosti významně přispívají ke snižování ekologické stopy.
Ačkoliv má provoz AI své nároky, její potenciál chránit přírodu a podporovat udržitelný rozvoj je obrovský. S využitím čistých zdrojů energie může AI přinést zásadní změny k lepšímu.
ALe ten problém je v rozložení využití, a tím vzniká ta "nadspotřeba": menší procento uživatelů to využívá smysluplně, ale drtivá většina na zbytečnosti. Je pochopitelně vždy otázkou co je a co není zbytečné, ale většinou to je dosti jasné. Dítě zpracovává úkol? Na to, aby si nepotrápilo vlastní hlavičku (asi se shodneme, že to je dosti podstatná schopnost naučit se přemýšlet) musí někde proběhnout zpracování haldy dat - a spotřebuje se x kW energie, a dítě to bezmyšlenkovitě převezme? Nemyslím úkoly typu " zpracuj něco s pomocí AI a kriticky se na to podívej" - to je OK. Bez toho, aby se děti samy naučili přemýšlet a kriticky hodnotit to, co jim někdo (něco) předhazuje, jim bude AI spíš ku škodě než k užitku.
Současné Slovensko je extrémně nespolehlivý partner a nebál bych se přímo říct - kolaborant. Podobně jako Maďarsko.
Vůbec bych se nedivil, kdyby to stahovali proto, že tam dělaj záměrně něco špatně, nebo nějak napomáhaj Rusku...nechci jim křivdit, ale jinak nechápu, proč by to měli tahat až do Německa, když to doposud mohli dělat takhle blízko.
Jo rybáři. To je něco podobného jako myslivci.
No jako kluk jsem rybařil...dnes už k vodě vyjímečně, protože to, co se kolem vody pohybuje, to už nejsou rybáři - tedy slušný se najdou, ale ta většina je děs. Strašný nájezdy, do vody autem, motorový čluny, sonary...žádnej klid a pohoda. Sedí tam celý dny, tábořej, bordel - fakt ne.
A musíte ještě dodat ,že vcelku co kousek máte možnost čerpat paliva -- No dobíjení není co kousek i nabití není zapár - Tedy není to úžasné spíše komplikované
Výhodou EV je, že si k tomu můžete postavit i barák se solárními panely, nabíjecí stanicí a bateriovým úložištěm a samozřejmě nezbytným servisem následující roky k tomu. Mě teda návštěva čerpací stanice nic moc neříká, co nejrychleji pryč, kdybych byl nucen tam postávat, posedávat během nabíjení a "popíjet si v klídku kafíčko" - jako fakt ne - nechci: znám hezčí kavárny a podniky, kam chci zajít, ne popíjet ve společnosti ostatním čekatelů kafe tam, kde nechci. Děkuji.
Není. Dokud jsem měl spalovák, ano, kladl jsem si přesně tuto otázku s obavami. V praxi jsem pochopil, že WLTP 600km je naprosto dostačující a že mi vlastně odpadlo zbytečné ježdění na pumpu 2-3x měsíčně. Samozřejmě člověk k tomu musí mít podmínky, tzn mít možnost nabíjet v místě bydliště.
Zbytečné ježdění na pumpu 2-3x měsíčně, zato 2x týdně připojovat a odpojovat kabely: hmm, tak tohle mi přijde jako fakt dobrej argument:) ještě zbývá dodat, že výhodou bylo si doma zainvestovat do nabíječky a nadimenzování přívodu a je to už komplet.
Gratuluju.. tenhle svůj blábol z jednoho z vašich účtú sice nacpete ve stylu CTRL+C -> CTRL+v ke každému článku o škosltví, ale tady jste mimo dvojnásbně. Fakt bych ctěl, aby mi k baráku dělal elektickou přípojku, rozvody vody nebo zaváděl plyn někdo, komu jen chatbot převykládal postup a vygeneroval k tomu obrázky a video. Tohle už není ani funkční jako troling, tady už nevypadáte ani jako Chatbot, kterýmu se do promptu zamíchaly všechny texty od Richarda Krajča, takdy už jste prostě jen mimo...
Bohužel takhle uvažuje spousta lidí, a je to největší omyl, co se v téhle oblasti váže. Pomůže to těm, co už něco znají a ví, kdo nic neví, tomu to fakt nepomůže. Ten by si to měl jít právě nastudovat do školy. Je to nadstavba k základním znalostem, které se takto dají jednoduše rozvíjet, ale nikoliv primárně studovat. využít při studiu - ano: využít k osvojení si práce - dost těžko.
Proč musí učitel u tabule pořád blábolit o něčem, co dnes v sekundě vyjede každý průměrný chatbot? Všechno je to otázka informací, technologií a financí. Dřív měli informace k dispozici zejména učitelé, dnes je může mít každý žák a student ve stejném rozsahu a kvalitě ve svém mobilu nebo tabletu. Pomocí hypertextových odkazů ve Wikipedii nebo Kiwixu lze nastudovat jakékoli téma i s kontextem a souvislostmi. Možný je i výklad a správná interpretace obsahu, pokud není zřejmý jeho přesný význam. Buď se dá doptat dobrého chatbota, nastudovat online zdroje z referencí nebo zadat pokročilý dotaz do vyhledávače. Možností je mnoho. Takto si lze osvojit téměř každý tematický celek, zvláště pokud jde o popisné vědy. Jak je z textu výše zřejmé, až 80 procent školních procesů lze už dnes efektivně nahradit používáním moderních elektronických prostředků a jejich aplikací. Digitální obsah má mnohé výhody. Pomocí hypertextu lze obsahem brouzdat kontextuálně, najít potřebné souvislosti a vysvětlit obsahové nejasnosti. To bývá častý problém při frontálním výkladu, a proto se žáci tak málo naučí a i to málo rychle zapomenou. Maturita z češtiny a angličtiny po 14 letech výuky je jen akt zoufalství. Dnes vyjede moderní chatbot 20 vypracovaných maturitních otázek jakéhokoli předmětu za 30 sekund. Každá otázka může mít velikost A4 plus dobové reálie a doplňující dotazy. Každý, kdo má zájem a potřebu se něco dozvědět, má dnes tisíce možností. Nutit děti do něčeho je pozůstatek feudálního myšlení a nemá v moderní společnosti místo. Má se upřednostnit spolupráce, dobrovolnost a radost z poznávání.
Pane Zelený, tohle je největší hloupost a omyl spousty lidí, co jste vyplodil. Pokud ten člověk nemá obecné základy v jakémkoliv oboru a nedokáže chápat souvislosti, tak mu jsou tyhle pomůcky k ničemu - nebude vědět co si dát dohromady, jak se zeptat, nepochopí co mu to sděluje atd. Taky to všechno trvá moc dlouho, než si něco vůbec nastuduje - k tomu je škola, aby si to lidi sypali do hlavy a ne pracoviště. Vy chcete někoho platit za to, že bude hodiny stát u úkolu a studovat, o co vůbec jde a co s tím? Já tedy ne. Požaduji někoho, kdo přijde, a bude vědět, kde co jak funguje a kde hledat závadu a o čem se vůbec bavíme...nebo jak co udělat, a ne že se to bude učit na mém projektu. Pokud tedy tušíte, o čem píšu - ale možná jste se již zeptal chatbota, aby vám to vysvětlil, že? Ve realitě pracují technici, a i jim dá někdy zabrat vymyslet řešení, najít chybu atd. Neumím si představit, že tam dojde někdo, kdo ani nejade vypínač, pojistky základní desku, a podobně...a bude se chatbota vyptávat, co to je kde toje a jak to vypadá a čemu to je...
Ono pořád platí, že nejvíce se člověk naučí, pokud si to přečte. i psaní pomáhá. asi před rokem vyšla studie, kde ve třídě byla polovina žáků učena klasickou metodou a polovina přes počítač a jiné technologické pomůcky. Výsledek byl takový, že ta polovina, která se učila klasickou metodou měla o 30% větší znalosti.
S tím bych naprosto souhlasil. Když si to jenom přečtu, nedělám si SVOJE zápisky nebo to nějak nezpracovávám, tak tam v tý hlavě toho uvízne sotva polovina.
Naprostá pravda. Beru to tak, že AI je prostě nástroj. Stejně jako knihtisk, stejně jako zbraně, včetně jaderných. Je jen na lidech, jak s tím nástrojem naloží. Předpokládám, že na jedné straně se AI využije na rozvoj vědy a rozvoje lidstva a na druhé straně, v rukách mocichtivých se využije na zotročení. Prostě naprosto stejně, jako jakékoli jiné nástroje v minulosti.
Já jsem podobně zvědavý, protože jako ve všem na světě to má 2 strany: na jednu stranu super vynález a x procent lidí bude přesně vědět, na co a jak to využít a bude se s tím umět popasovat a někam je to posune. Na druhou stranu bude y procent jinejch lidí (mnohem větší množství), kteří s tim něco budou sice podnikat (studenti taky), ale nebudou schopni posoudit, co jim to sdělí. Protože jak známo, pokud nevím, tam nedovedu posoudit, co mi to řeklo - potřebuji se umět nad odpovědí zamyslet, nechat si to upřesnit, ověřit. Čím více bude lidí, kteří budou brát odpovědi z AI jako bernou a 100% pravdu, tím hůře. A tím více bude mozek těch lidí zakrňovat, protože už se vlastním mozkem nedokážou zamyslet. Další strana je, jestli se vyplatí, aby ta všechna datová centra běžela současně a spotřebovávala elektrickou energii. Už nyní se ví, že spotřeba těch center je taková, že je potřeba si rezervovat opravdu velké výkony na jejich provoz. Když mám továrnu, ze který něco vypadává, tak musím vědět, že ty náklady za energii uhradím prodejem výrobků. Čím se zaplatí energie, která je do těch center vložená? Musí běžet taková datová centra na to, abych se zeptal na pár věcí, které dokážu i já, nebo někdo jiný také vymyslet - při troše té snahy? Musí běžet taková datová centra, aby si s tím xy lidí kecalo o životě a tak, aniž by se raději zeptali svejch kamarádů, pokecali s nima a nad něčím podumali?
No... vypadá to, že sami už si rozhodli, mladí s tím nechtějí mít nic společného. Stejně jako u nás, kde pomlázka pomalu zaniká, je to přirozený proces.
Nevím, netuším: na videu byli mladí, kteří to provozovali, takže zas bych neřekl, že je tam někdo nahnal a nutil. Reportáž se dá natočit různě, takže tak.
Tak ať. Je to tradice tupých imbecilů se sadistickými sklony. Od malička jsem ten den nenáviděl, protože spousta stupidních vesničanů s mozky velikosti ořechu si to vykládala jako možnost beztrestně mlátit holky. V šesti letech jsem chtěl některé "koledníky" zabít, když mlátili mámu (ano, dát mi tenkrát do ruky třeba devítku, tak už někteří dnes nejsou).
Tak hlavně že vy jste v pořádku, když uvažujete tak jak píšete. Zlatá pomlázka: ta tradice je krásná, pokud ji někdo přehání to v pořádku není, ale to je potřeba rozlišovat. Házení do jednoho pytle není správné. Pokud auto přejede chodce na přechodu - zrušíte auta? Asi tak..
Když jsem viděl titulek, zděsil jsem se, že zase někdo hledá problém, kde není... pak jsem si pustil tu reportáž... A teda, je to masakr. Není to jako naše symbolické poklepání na hýždě na Velikonoce (i když ani s touto tradicí nijak zvlášť nesouzním). Kdybych nevěděl, že to má být "oslava", tak bych to považoval za brutální bití.
Nevím no, na jedné straně odsuzujeme z našeho pohledu barbarské zvyky jiných kuktur a na straně druhé přesně ty samé manýry obhajujeme, protože jsou to "naše tradice". Zkrátka si myslím, že co je tradiční, neznamená, že je to dobrý...
Fakt si to video pusťte, než sem budete psát.
Podívám se, ale vzhledem k tomu, že je lze považovat za civilizované Evropany, tak by si o své tradici měli rozhodnout sami, a ne v celoovropském internetovém diskuzím referendu. Já tradice uznávám, tuhle tradici neznám, kde i přes minimální znalosti bych o tom debatoval je ženská obřízka u nějakých těch domorodců nebo kde to všude dělaj, jinak ať si to fakt řeší na ostrově a ostatní jim do toho nekecaj.
Zaplať pánbůh, že se k tématu začínají vyjadřovat i lidé, kteří tomu rozumí. Nepovažuji se za odpůrce elektroaut, ale vidím min. 2 oblasti, co se mi nelíbí nebo vidím jako problém. 1)Vzhledem k tomu, že mám na starosti instalaci strojů a zařízení ve firmě, tak vím, co to je někam dotáhnout (v rámci fabriky) příkon např. 75kW, ale také 160 - 200kW. také máme v plánu navýšit příkon závodu ze 7MW na ca. 15MW a to je mazec tohle zaplatit. Poslední z těch jednodušších navýšení příkonu o 1MW na stávající infrastruktuře stálo bratru 1milKč. Pro počtáře - to jsou 4 superrychlé nabíječky po 250kW. Takže mi hlava nebere, jak je tohle naplánované roztahat všude možně, kde je potřeba nabíjet, a hlavně ty náklady někdo bude muset uhradit. Krom toho, že mi není jasný, kde se ten příkon vezme, když zase zrovna u nás (průmyslová zóna u D5) není vůbec sranda si ty megawaty zarezervovat. 2) v mém stávajícím autě natankuju a zhruba 14 dní se o nic dalšího nestarám...když nejedu teda někam dál na výlet. Což si můžu rozmyslet i docela narychlo, protože kdybych náhodou měl prázdno, za 5 minut natankováno a jedu. Řešit na 2-3 denní bázi nabíjení a neustálé sledování, jestli jako "už" nebo "ještě dobrý" - jako fakt ne: stačí mi nabíjet neustále mobily, čelovky, akuvrtačky, notebook, hodinky...tam se to vždycky nějak udělá, ale u toho auta nee, tam to neobejdu. Pro někoho to je určitě super, do 20km denně a nabíjet u baráčku - OK, ale bydlet v bytovkách, fakt nevím, jak to tam chtěj řešit.
Vždycky mě pobaví myšlenka: nabíječky budou na sloupech veřejného osvětlení. To může říct jen někdo, kdo neví nic o rozvodech a příkonech a pod. Sloup VO může sloužit max. jako držák na tu nabíječku, ale někdo by tam musel také natahat nějaké kabely, kterými tam tu energii dostane. Příkon osvětlení je nyní někde kolem 100-200W max. a ta kabeláž tomu odpovídá, nikdo tam netahal asi tak 100x silnější kabel, aby někdy v budoucnu připojoval nabíječky. No nic, důležitý je být hlasitý a mít idee a pak to jde s propagací nesmyslů samo.
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Tento komentář byl smazán uživatelem.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
No a na tom je vidět, že za to můžou i ti lidé, protože jen mluví a nic nedělají. Vlády ty děti nenasekají. A výmluvy, že nejsou podmínky, jsou jen kecy. A pokud nejsou podmínky, tak právě proto, že se dělá málo dětí. Všeho je nadbytek, jen lidi jsou víc a víc rozmazlený, narozdíl od těch přistěhovalců.