K té zmínce o léku proti parazitickým hlísticím (známém jako Ivermektin):
Tehdy se o tom spekulovalo docela seriózně, když je to i na webu ČT24.
Určitě to nebylo ani tehdy vhodné místo očkování, ale ta zmínka je naprosto zbytečné navážení se.
Úplně stejně by se dalo v narážce zmínit, že někteří politici doporučovali očkování všem bez rozdílu zdravotního stavu v době, kdy ještě nebyla hotová ani zrychlená studie vlivu na zdraví lidí například s autoimunitními chorobami. To, že jim jejich sázka na slepo vyšla, totiž ještě neznamená, že doporučovat něco bez náležité zdrženlivosti je v pořádku.
Ve chvíli, kdy Poláci zpět zavedou DPH na potraviny, tak to hlavně nahraje opět řetězcům. A to jak v ČR, tak v Polsku. Zvýší se ceny jak v Polsku, tak u nás, protože menší konkurence.
Ale jsou tady i opačné vlivy. Nám (a východním Němcům) se poté často nevyplatí tam jezdit, tedy se jim sníží poptávka po potravinách. Po snížení poptávky následně přibude nezaměstnaných.
Snížení DPH na potraviny na nula byl ze strany Polska ten nejlepší tah, který mohli udělat z hlediska inflace a zachování pracovních míst. Zvýšení DPH bude akorát zpomalovat ekonomické oživení Polské ekonomiky (což lze jen přes soukromý sektor).
Názor, který je v článku vyjádřen je v podstatě roven tomu, jako bych řekl, že Poláci neměli s inflací bojovat a měli propouštět. Což je nesmysl už vzhledem k tomu, že jsou v Polsku nižší mzdy. Nárůst cen bez tohoto opatření by byl pro Poláky likvidační. A stejně tak by byl likvidační i pro ČR, protože by se ceny zvýšily více i u nás. 30 vajíček za 170 Kč, či kostka tvarohu za 27 Kč by byl ten nejmenší problém, který by nás tou dobou trápil, protože by u nás nepoklesla poptávka v řetězcích a ty by neměly důvod zpomalit zdražování (tím nepopírám vliv ČNB, ale řekněme si na rovinu, že nadnárodní firmy si asi nebraly úvěry s českou úrokovou sazbou, ale sazbou ECB).
Nadávat někomu, že má problém vyžít, s tím co paní vydělává, je trochu pod úroveň.
Nicméně paní bych doporučoval se podívat na účet za telefon, internet a televizi a povinné ručení za její Peugeot, platit 6800 povinné ručení na tak malé auto je na pováženou. Na elektřinu za 2000, když má plyn za 500 Kč (tedy na něm asi vaří i peče), bych asi také juknul...
Osobně platím za internet 300 měsíčně (vím o tarifech i s televizí za 350 Kč), telefon (neomezené SMS, volání a 5Gb internetu) 380 Kč. Elektřina, a to mám elektrickou troubu a pravidelně peču, mně vyjde na 600 Kč měsíčně a plyn 150. Auto objem motoru 1,4 a výkon 66 kW platím povinné ručení cca 5000 Kč za rok a to nemám zdaleka nejlevnější pojistku na trhu a mám u ní různá připojištění a služby.
O 3% víc vyhledávání je důkazem, že jsou zákazníci spokojenější? 🤔 Já nevím, když něco najdu hned, proč bych pak klikal dál? 🙂 Mně tyhle jejich závěry přijdou nelogické respektive jejich zdůvodnění vzhledem k zákazníkovi. Vzhledem k inzerentovi logická jsou.
Ony jsou logická i normálně, když mám někde reklamu tak na ni dost lidí klikne. Ale zdůvodňovat tím větší spokojenost? To že někde trávím víc času neznamená, že jsem s tím spokojený, viz. princip špatně placené práce. Když v ní lidé tráví více času, znamená to, že jsou spokojenější?
Ústava hovoří jasně.
Osobně budu klidně respektovat kandidáta bez VŠ titulu. Umí-li vést diskusi ve světovém jazyce bez překladatele. Rozumí-li politice. A má zájem o nějaký obor v němž je odborníkem a využije ho při správě země z pozice prezidenta. Tzn. Ekonomie, zahraniční politika atd. Má praxi v tomto oboru. A nejlépe nespolupracoval s KSČ. Toť vše. Chci toho moc? 😄
Prosím, rozlišujte ty inflace. Tohle je spotřebitelská inflace předpokládám. Platí spotřebitel daně? Pokud ano. Z čeho se platí ta vládní opatření? Z daní? Tak o jakém snížení inflace se bavíte? Vláda jen rozhodla za lidi, co s jejich penězi bude a za co je utratí. Což tedy dělá normálně. Jenže na tohle si musela půjčit. A to je ten největší problém.
Celé to jen ukazuje nedokonalost výpočtu inflace. Přenesení nákladů do budoucna není řešení.
Paní autorka má jistě obrovský přehled v ekonomice podniku, například BSC a KPI, atd., že?
Ano, v mnoha případech mohou být špatně nastaveny ukazatele. Je však známou pravdou, že co nelze měřit to nelze řídit. Abych nebyl osočen z originality tak tato myšlenka patří Peteru Druckerovi nikoliv mně.
Schwarz systém? Z hlediska českého práva je to víceméně jasné. Z osobního si však nejsem jist jestli jde o zneužití nebo jednoduše prostě nastavení pravidel a projev vnitřní kultury firmy. Zaměstnanec může odmítnout pro firmu pracovat. Avšak pro něj je z krátkodobého hlediska často finančně výhodnější pracovat na živnost a proto přijme tuto pracovní nabídku.
Apropos jakým jiným způsobem má zákazník ohodnotit svou spokojenost s poskytnutou službou a kvalitu odvedené práce? Prosím autorku o návrh řešení.
Jediné co článek/glosa podle mně vystihuje, a to dost průměrně, je rozpor mezi požadavkem zákazníka a pracovníka. Zákazník chce dostat co nejkvalitnější produkt/službu a zaměstnancec by rád, aby jej u toho nikdo neopruzoval.
Článek na mne celkově působí dojmem, že autorka vlastně ani neví, co je to kvalita a jak se měří.
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Aneb když někdo čerpá ze socialistického tisku 🤣🤣🤣 A víte, že u něj měli všichni zaměstnanci podíl na zisku? Že za každý zlepšovací návrh dostali procenta, což bylo v té době nemyslitelné? Že jídlo tam měli o 40% levněji? Ano, poté co jim platy výrazně snížil kvůli posilování koruny. Ale i tak měly jedny z nejvyšších platů v ČR. A mnoho dalších výhod a bonusů.
Mimochodem o nesmyslnosti Vašich tvrzení svědčí jedna malá věc, kterou opomíjíte. Kolikrát za sebou, že to byl Baťa starostou Zlína? 3x? To úplně nenapovídá, že by Baťa byl vykořisťovatel dle názoru tehdejších lidí.
A to se nebavím o tom, že úplně pomíjíte, jakým způsobem se Baťa vyvíjel. Že absolutně popíráte filosofii Baťa. Že Vám v článku chybí neskutečné množství faktů například z jeho začátků. Že ty peníze, o kterých se bavíte byly dědictvím po matce. Atd. Atd.
Napsal jste milý pane prachsprostou lež. Kdybych se chtěl snížit na vaši úroveň, řekl bych o Vás pane, že jste Bolševik...
1 odpověď