Takže zkusíme malý kvíz: O víkendu jsem byl s rodinou na obědě v restauraci, kde berou karty. Do té druhé v obci nechodíme, neb tam karty neberou. Zaplatil jsem cca 2000,- Kč, samozřejmě kartou. Z toho hospodský zaplatí dejme tomu 1%, takže 20,- Kč kartové společnosti a bance, takže mu zbyde 1980,- Kč. A teď otázka: Vydělal na mně ten hospodský, který bere karty, nebo ten druhý, který je nebere? A kterého z nich jsem podpořil? 🤗
Když zaplatí 20 lidí denně kartou i jiné zboží, třeba lednici, telefon, cokoliv, dostáváte se na úpně jiné částky za celý den, týden, měsíc... + poplatek za internet, nájem terminálu, napájení... Nad roční sumou byste protočil oči a to jen proto, že zákazník nechce nosit hotovost. Za to pohodlí by si měl zaplatit zákazník, ne prodejce. Abyste mě pochopil, absurdita je v tom, že poplatek za běžný bankovní převod je plácnu 3-5kč, ale za platbu kartou si banka bere procento z transakce, které může lehce pohltit vaši provizi při zboží v akci. Ať udělají banky poplatek řekněme 3kč za transakci a nemám s tím nejmenší problém. Procenta jsou ale nesmysl, když uvážíte, že ony obchod neuskutečnily, zboží nedodaly, se zákazníkem nejednaly, ale chtějí se podílet procentuelně na vašem kšeftu.
Uveďte výši těch "nehorázných procentuálních poplatků"? U nás si terminál pořídil i venkovský řezník, neboť pochopil, že se mu to vyplatí 🤗
Nedokážu říct, jestli se to vyplatí, dělám to pro pohodlí zákazníků, jako asi každý. Ale měsíční odvody bance jsou v řádech tisíců, řekněme leasing na slušné auto házím kvůli platbám kartou a pohodlí zákazníků do kanálu.
A nebude to spíše tím, že při platbě v hotovosti prodejce do výkazu uvede částku, která je jen o pár korun vyšší než jeho nákupní či výrobní cena (daleko od prodejní ceny) a pak odvádí minimální daně ?! S poplatky bank bych to vůbec nespojoval !!!
Můj důvod je tento, jak to mají ostatní nevím. Ale to co dávám bance jen za "převod prostředků" při platbě kartou měsíčně, je slušná hypotéka. :(
Až si banky přestanou brát procenta z transakce, na které nemají žádní podíl kromě převodu peněz a zavede se normální rozumný poplatek za převod, určitě přibude obchodníků s akceptací. To, že umožním zákazníkům platbu kartou, mě stojí několik tisíc měsíčně za poplatky bance. Vláda by se měla zaměřit na toto a nenechat banky parazitovat na malých živnostnících, kteří to logicky odmítají.
Ano, flastenče. Nevím proč pořád používáte naší vlajku, za kterou se schováváte. Dejte si tam vaši, ruSSkou
Víte pane, nikdy neurážím na potkání. Nicméně nefandím ani jedné straně konfliktu, protože jim prostě nevěřím. Mám rád naši zemi, za to se nestydím a nemám důvod si někam vyvěšovat ruskou vlajku. Hezký den vám přeji 🙂
Musíte počítat s tím, že DPH z každé koruny odvedete, na rozdíl od neplátců a zaměstnanců. Můžete tomu říkat jak chcete, je to prostě daň, kterou platíte a že se jí měsíčně vybere. Jestli jste si to zkusil, tak asi víte, že 8,5 hodin a čistá hlava je sen každého ičaře, bohužel realita je jinde. Po 25 letech vám můžu říct, že podnikání je pro lidi, kteří mají velkou vnitřní sílu něco vytvořit a smysl pro finanční gramotnost, aby si vlastní firmu nerozebrali, což je velmi jednoduché a rychlé.Samozřejmě musíte i něco umět. Pokud toto nemáte, nelze podnikat.
Klasický OSVČ
Sociální pojištění - platí zákonné minimum a ani korunu navíc
Zdravotní pojištění - platí zákonné minimum a ani korunu navíc
Mzdový fond - nemá vůbec zřízený
Sociální fond - nemá vůbec zřízený
Čistý příjem - obvykle 3x vyšší, než zaměstnanec se stejnou náplní
Pak je takový OSVČ nemocný a nemá ani korunu (protože si vůbec nevede mzdový fond), je na dovolené a nemá ani korunu (protože si nevede sociální fond), pak jde do důchodu a bere minimální důchod (protože odváděl jen naprosté zákonné minimum na sociálním).
Jediné co dostane od státu je minimální důchod a státem hrazenou zdravotní péči. Tedy přesně to co si zaplatil.
(a to ani neberu v úvahu, že OSVČ mají snížené minimum na zdravotní takže si tu zdravotní péči ani pořádně neplatí a čerpají ji na úkor zaměstnanců)
Ještě OSVČ šíří takové bláboly jako, že zaměstnanec dostane zaplacenou dovolenou a nemocenskou. Ty peníze které dostane zaměstnanec se podle OSVČ asi líhnou na stromech.
Každý zaměstnavatel má zřízený mzdový a sociální fond ze kterého odvádí prostředky na zákonné odvody zaměstnancům - pokrátí mzdy zaměstnancům tak, aby část mzdových prostředků šla na tyto fondy a jeho zaměstnanci tak měli hrazené dovolené a nemocenské.
Kdyby OSVČ dělali to samé tak mají placené i nemocenské i dovolené - ale protože jsou nenažraní a nic si neodvádí, tak celkem logicky, když pak potřebují tak ve fondu nic nemají.
Za mě - dobře jim tak, kdo není schopný nést odpovědnost sám za sebe, nemá dělat jako OSVČ, ale má dělat jako zaměstnanec kde za něj jeho povinnosti splní jeho zaměstnavatel ze zákona.
Jsem také OSVČ se všemi vámi zmíněnými nevýhodami, ovšem když spočítám, že z každé vydělané koruny odvedu 21%DPH (zaměstnanec ne), 15% daň z příjmu a odvody, dostanu se se všemi poplatky a daněmi na cca 45% odvodů z každé vydělané koruny. To si myslím, že rozhodně není málo, co myslíte?
21
Sledujících
0
Sleduje
21
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
No, asi takto: Sdělíte mi, kde a v čem podnikáte? Já jen, abych se vašemu kšeftu zdaleka vyhnul 🤗
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Nic jiného jsem nečekal, neznáte pozadí věci, jdete si jen za svým pohodlím. S takovými je diskuse zbytečná. 🙂))
1 odpověď