Pro proruskou bakterii Andreje Babiše a ostatní populisty, kteří zjistili, že pokřivením pojmů si dokážou bez velké politické práce a námahy sáhnout pro hlasy ve volbách, osvěžení základních pojmů:
* Obrana není touha po válce.
* Válka je ozbrojené napadení cizího státu.
* Pokud je přítomen agresor, vzniká mír nepřekonatelnou obranou.
* Rusko, ne Česko nebo Ukrajina, touží po válce.
* Rusko se vůči Česku chová nepřátelsky.
* Rusko, ne Česko nebo Ukrajina, rozpoutalo největší válku v Evropě od Hitlera.
* Obrana není podpora války.
* Vojenská pomoc napadené zemi není podpora války, ale naše obrana před nepřítelem mimo území Česka.
* Výzvy k míru nesměřujte k bránící se oběti, ale k agresorovi.
Pokud nechápete tyhle jednoduché věci, jste nebezpečím pro celou společnost a jste to vy, kdo nás všechny zatahujete do budoucí války.
bezmozek...
Inflace kolem 10 pct. byla v celé Evropě. Za to také může současná vláda? U nás byla inflace plus mínus o 8 procent vyšší, než ve zbytku Evropy. Inflace funguje se zpožděním. Takže rozdíl mezi inflací v Evropských státech a u nás byl způsoben předcházející populistickou vládou A. Babiše a jeho "vrtulníkovými" penězi vrženými bez rozmyslu do celé ekonomiky v období Covidu. Dle tehdejšího zjištění NKÚ bylo jen asi 10 pct. tehdejších půjček státu uplatněno na záchranu firem a pomoci postiženým lidem v důsledku Covidu. Zbytek zadlužení cca 90 pt. byl rozházen, tehdejší populistickou vládou, jako úplatky různým sociálním skupinám (důchodcům atp.) za účelem vítězství ANO ve volbách. A dnešní vláda je kritizována za to, že se víceméně snaží tehdejší zadlužení snížit, což na jedné straně snižuje inflaci ale na druhé straně vadí některým lidem, kteří si za Babišovy vlády zvykli na "vrtulníkové" peníze a teď jim nejde pod vousy, že aby se uživili, musí začít pracovat.
Tomu snad ani nemůžeš sám věřit, co ji napsal...Jedině pan Babiš jako ministr financí a premier snížil deficit rozpočtu, do té doby a od té doby se deficit dost rychle zvyšuje...
Zda k tomu dojde není třeba předvídat, spíše kdy.
Pro názornost struktury mafiánských států je možné sledovat maďara a nově slováka. To, co se děje v těchto zemích je přechod od demokracie k přísně mafiánské struktuře prolínání politiků do mafie a opačně, nedovolující mít jiný názor, spojení státních orgánů s mafií, ovládnutí medií, vyvolávání strachu a v neposlední řadě vývozu těchto snah určených k rozleptávání EU. Na slovensku jde o čistokrevnou mafii, u maďarů zase o politickou. Ve své podstatě je to jedno.
Do toho všeho rus - takže pokud sundají kremelského prcka, převládnou ekonomické zájmy, pokud ne bude válčit - rus se nerozvíjí v míru, ten mu vadí, potřebuje války ke strašení obyvatel - pak si řadový rus ani nevšimne toho, že je kremelský prcek neschopným ekonomem a už vůbec ne, že je obyčejným kagebáckým práskačem.
Zdá se, že jsi odborník na zahraničí. Víš vůbec, kde Rusko leží??? Ruská federace má prokázaný ekonomický růst cca 5% ,EU a my se potácíme na cca 2 a bude hůř... dluhy rostou závratnou rychlostí... co by tady Putin hledal???
Scénář 108. Next?
PS:
Tohle Rusko je podle Smarta v zásadě mafiánský stát a je chybné ho analyzovat způsobem, kterým zkoumáme státní aktéry ostatních zemí. "Je to skupina mafiánských zločinců, kterým jde o vlastní zájmy, vlastní obohacení a hlavně o vlastní přežití, které skutečně drží Kreml pohromadě,"
Už před léty tohle popsal ve svých knihách F. R. Hrabal-Krondak. Vřele doporučuji.
Asi myslel Vlasovce...
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Tak jen několik dezinformací Seznamu: Prezident Putin není diktátor, ale řádně zvolený prezident. Zelenskému skončil mandát letos na jaře... je tedy diktátor..
Zdá se, že Estonsko s 1,4 mil. obyvatel přispěje "závratnou" částkou do zbrojení Evropy. Myslím, že si medvěd ani nevšimne nějakého poštěkávání...
10 odpovědí