Moldavani v podstate mluvi rumunsky. Ale jak to s tim souvisi? Google Translate nefunguje? ChatGPT?
Reagoval jsem na to, jak paní Marcela Horáková psala, že by měl každý kdo se k nám vydá z postsovětské republiky dostat písemné poučení v azbuce. Nyní si to již paní opravila a slova "v azbuce" již vymazala. Původní text příspěvku si můžete zobrazit klikem na "Upraveno" (nefunguje? 🙂).
Jak mluví Moldavani vím velmi dobře. Rumunsko je něco jako můj druhý domov, takže se v Moldávii a Rumunsku i trochu domluvím.
Každý, kdo se k nám vydá a je z postsovětské republiky, by měl dostat písemné poučení, co se u nás smí a co ne. To, co je běžné u nich doma a bez trestu, je u nás pod zákonem. Tihle dva se asi hodně diví, že se to vůbec řeší. Nedávno tu byl článek, jak u klatovského soudu se divil Ukrajinec, že se u nás řeší jeho bouračka se 3 promile.
Ne ve všech postsovětských republikách se používá, nebo používala azbuka.
Lžete. Po 15 letech se výsluhy za každý další odpracovaný rok percentuelně navyšují.
Navíc výsluha se vypočítává POUZE z posledního odpracovaného roku. Ve většině případů se to v praxi dělá tak (pokud má odcházející policista dobré vztahy se svými nadřízenými), že se příjem během posledního roku účelově navýší různými odměnami atd, aby výsluha byla co nejvyšší.
Pokud máte tak dobrý přehled o výši výsluh, tak uveďte také jejich výši po 25 a 35 letech.. Zvláště u plukovníků, kterých, mám pocit, je u policie už více než policistů na ulici..
Je to i váš případ, pane plukovníku Bučku?
A pak mají být peníze pro potřebné věci.
Nelžu. Čtěte co píši, a to že výsluha náleží po 15 letech. A ano, máte pravdu. Za 16. až 20. rok služby se příspěvek zvyšuje o 3 % za každý ukončený rok. Na druhou stranu nemáte pravdu, co se týče účelového navyšování příjmu odměnami. Ano, to se v minulosti dělo a proto toto bylo před několika lety zrušeno a výsluha se počítá pouze z platového výměru, tedy z tzv. platového tarifu.
Na ostatní reagovat nebudu, neboť Vámi zmiňované informace jsou volně dohledatelné na internetu a v zákonech.
Jen drobnost: nespokojeni nejsou plukovníci a vyšší hodnosti (souhlasím, že je jich spoustu), ale právě ti řadoví policisté v terénu a na ulici.
Ano, máte pravdu, přehled mám velmi dobrý. A mimochodem, policista nejsem. Lžete 🙂 🙂 Nejsem plukovník.
A které zaměstnání neomezuje osobní život pane policisto? Odejít ve 35 letech s jistotou 8 000 do důchodu zas není až tak špatná vyhlídka. A ještě dodejte, jak ta renta stoupá s každým rokem a každou hodností. A nezapomeňte dodat, že tu rentu mají i kancelářští pracovníci. Já jim to v žádném případě nezávidím. Jen mi to přijde nespravedlivé
"Víte, na začátku životní cesty mají všichni stejné možnosti i volbu (zámečník, kominík, řidič, učitel, policista, voják, číšník...)."
A jen na okraj - nejsem policista :-)
K čemu vám bude za 15 let výsluha v reálné výši cca 10 tisíc když si do té doby nemůžete vzít hypotéku a založit rodinu? Mladí po škole odchází po dvou letech pane, protože si spočítali, že těch 10 tisíc můžou mít jinde ihned na výplatní pásce. Třeba u armády. A je to velkej průser to mu věřte.
Souhlasím s Vámi až na tu předposlední větu. Na výsluhový příspěvek vzniká nárok po 15 letech služby vojáka z povolání v základní výši 5 % průměrného měsíčního hrubého platu odcházejícího vojáka.
Chybí dopsat taky něco o rentě vyplácené po 15 letech. Nějak autor zapoměl asi nechtěně
Výsluhový příspěvek u PČR činí 20% měsíčního hrubého služebního příjmu, jestliže policista vykonával službu alespoň po dobu 15 let. Jestliže se tedy za těch 15 let dostal na plat 40tis. hrubého, tak výsluha po 15 letech činí 8tis. To je terno, co? Víte jak tato práce omezuje osobní a rodinný život? Asi nemáte ani tušení. A co vše policista ve službě riskuje? Čím vším je to vykoupeno? A to si myslíte, že nemusí už do 65 let nic dělat? A žít jen z těch 8tis.? Když o tom nevíte nic, nekomentujte... Nebo, pokud závidíte, staňte se také policistou a po 15 letech lehké služby podobající se procházce růžovým sadem si užívejte "velmi štědré renty" až do důchodu. Víte, na začátku životní cesty mají všichni stejné možnosti i volbu (zámečník, kominík, řidič, učitel, policista, voják, číšník...).
Police nebude mít lidi nikdy, dokud budou výsluhy fungovat jako doposud, když po 15 letech práce u policie mohou policisté odejít a pobírat velmi štědrý (defakto) plat až do důchodu (například od 33 let věku do 65), bez práce, zadarmo.
Výsluhový příspěvek u PČR činí 20% měsíčního hrubého služebního příjmu, jestliže policista vykonával službu alespoň po dobu 15 let. Jestliže se tedy za těch 15 let dostal na plat 40tis. hrubého, tak výsluha po 15 letech činí 8tis. To je podle vás "velmi štědrý plat"? A zadarmo? Víte jak tato práce omezuje osobní a rodinný život? Co vše policista ve službě riskuje? Čím vším je to vykoupeno? A to si myslíte, že tedy podle vaší úvahy nemusí už od 33 do 65 let nic dělat? A žít jen z těch 8tis.? Když o tom nevíte nic, nekomentujte... Nebo, pokud závidíte, staňte se také policistou a po 15 letech lehké služby podobající se procházce růžovým sadem si užívejte "velmi štědrého platu" až do důchodu. Víte, na začátku životní cesty mají všichni stejné možnosti i volbu (zámečník, kominík, řidič, učitel, policista, voják, číšník...).
Tak ilustrační foto jasně ukazuje, že káva v posledních 30 dnech stála nejméně 140 Kč, nyní ve slevě 48 % stojí 150 Kč. Každý gramotný člověk si udělá sám obrázek, co to je za "slevu".
Za mne dostatečné, stát donutil obchodníky zveřejňovat nejnižší cenu za 30 dní, maximálně může stanovit delší dobu (nejnižší cena za 90 dní například).
Zavádět nějaké cenové stropy je nesmysl. Někdy mi přijde, že lidé jsou nesvéprávní a stát by jim měl pomalu vytírat zadek.
Nejde o to, aby stát vodil za ručičku, ale aby obchodník neporušoval zákon klamáním spotřebitele.
Už se ptali. Aktuálně:
According to the survey results released on Oct. 14, 59 per cent of Ukrainians polled hold "trust" in Zelensky while 37 per cent distrust the president. Another 3 per cent of poll respondents were unsure.
..."zjistil průzkum zveřejněný Kyjevským mezinárodním sociologickým institutem (KIIS)."
V USA mě dali lístek jeste než jsem dojedl už i se zapocitanym dýškem a to jsem si chtěl dát ještě dezert ale né to už nemůžete už máme spočítáno leda na další lístek. To mě prakticky vyhazuji z restaurace ještě něž dojím a očekávají že jim dám dýško
Nevyhazují. Je to tam takto zvykem. Přinesou objednávku a ihned i účet. Chcete-li si ještě objednat (třeba Vámi zmiňovaný dezert), není problém. Dostanete nový účet. Je to v USA naprosto běžná praxe. Když jsem se ptal proč, bylo mi řečeno, že chtějí obsloužit co nejvíce hostů. Naopak se podivovali nad tím, když jsem řekl jak to je u nás. "Takže cucá kávu po jídle třeba hodinu a nic víc si neobjedná? Vždyť zabírá místo!" Holt jiný kraj jiný mrav.
Pane Hřibe a co takhle řešit i další palčivé problémy DPMP? Třeba nasadit klimatizované vozy v parném létě? Špinavé, podnapilé a smradlavé bezdomovce, kteří znečišťuji sedačky a vozy. Mnohokrát jsem byl nucen (a nejen já) z tramvaje vystoupit kvůli smradu linoucího se ze spícího bezdomovce, kteří mají ve zvyku v chladných měsících jezdit tramvají z konečné na konečnou. Nebo nehorázný nepořádek na zastávkách, přeplněné a přetékající odpadkové koše, smrad z exkrementů také již není ničím výjimečným. Ta tolik propagovaná bezpečnost v pražské MHD je s velikým otazníkem (zejména u nočních spojů). Nezlehčuji sexuální obtěžování v dopravních prostředcích, to v žádném případě. Jen si myslím, že tato kampaň tomu nedokáže zabránit, je to jen další reklamní smog, který již tak nevkusně hyzdí některé stanice metra. Pan Hřib má ještě spoustu práce.
Tento komentář byl smazán uživatelem.
Varšavská smlouva vznikla na základě Smlouvy o přátelství, spolupráci a vzájemné pomoci podepsané 14. května 1955 Albánií, Bulharskem, Československem, Maďarskem, NDR, Polskem, Rumunskem a SSSR ve Varšavě. Rumunsko byla spoluzakládající země, Albánie byla členem do roku 1968, kdy od smlouvy odstoupila.
Byl jsem loni v Golemu. A jel bych znovu.hotel čistý, personál usměvavý, jídlo výborně. Lehátka a slunečníky zdarma a pláže každý den uklizené . Samozřejmě,dál od pláže byl bordel,ale ten je všude na Balkáně. Lidé velice milý. Půjčil jsem si na 2 dny elektrokolo za 30 euro a objel i okolí
V místní hospůdce jsem si dal.s místními pivo ,oni mě pozvali na jejich místní gořalku a super jsme se pobavili
Za mě supr.
Vloni jsem tam byl také a mám stejnou zkušenost. Čistý hotel, milí lidé a vynikající jídlo. A hlavně levné ceny všeho.
Jasně, tvoje volba, proč ne? Ale proč tím obtěžuješ ostatní? Mimochodem, Čína je komunistická, podporuje Rusko. Jestlipak už si zahodil spálil a zlikvidoval vše čínské? No jasně že ne, jinak bys ani neměl na čem napsat ten blábol 🙂 🙂
Naprosto souhlasím. Navíc autorovi článku navrhuji nepoužívat nebo zlikvidovat i ostatní produkty těchto značek:
Současní globální partneři olympijských her
společnost odvětví partnerem MOV od roku
Airbnb ubytování 2019
Alibaba e-commerce 2017
Allianz pojišťovnictví 2019
Atos IT 2001
Bridgestone výroba pneumatik 2014
Coca-Cola nápoje 1928
Deloitte poradenství 2022
A-B InBev pivovarnictví 2024
Intel procesory a čipy 2017
Omega hodinky 2003
Panasonic elektronika 1987
Procter & Gamble produkty denní péče 2010
Samsung elektronika 1997
Toyota automobily 2017
Visa platební služby 1986
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Zdravím pane, ano máte pravdu, armáda má výsluhy a jejich výpočet nastaveny jinak. Těmi 10 tis. navíc jsem myslel konkrétně příspěvek na bydlení. Ten u policie nemáme a nikdy mít asi nebudeme. Pěkný den.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Musím vás zklamat. Příspěvek na bydlení byl v AČR snížen cca před 12 lety na 7500 kč a cca před deseti lety zrušen úplně. Nyní je plat spjatý s hodnosti u všech vojáků. Což je také paradox, neboť třeba major náčelník štábu má stejný plat jako major na generálním štábu (úředník). Zkrátka všichni majoři, podplukovníci, kapitáni atd. mají stejný plat.
Vám také pěkný den a příjemný víkend.
1 odpověď