... nad vítězstvím Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách jásají komunisté a všichni levičáci, kteří by proti tomu, co hodlá podniknout, v jiných případech masivně protestovali ...
Logicky, protože vědí tzv. kulový o jeho ekonomickém programu. Tak, kjak většina evropských médií věnovala pouze pozornost zahraničně politickému přesahu, který naopak - jak vidno - Američany tak nezajímá, a nikoli ekonomickému programu, který Američany zajímá především.
Otázka zní, jsou Newyorčané, bez rozdílu pohlaví, vypovídající vzorek populace Států? Nikoli, vypovídají jen o populaci New Yourku jak velkoměsta na východním pobřeží. A jak se ukázalo, nebyla to letos většina. Tedy respekt k výsledkům voleb i voličům jiných kandidátů, by slušel všem, tedy nejen konzervativním republikánům, ale i tzv. liberálním demokratům (a těm tím spíš, chtějí-li se považovat za liberály, abych nemusel použít to tzv.).
Protestovat by snad měli až jako reakce na konkrétní kroky stále ještě ne prezidenta, se kterými nebudou souhlasit, nebo ne?
Proč to vůbec komentujete zdůrazňuje toto:
"Tato Trumpova politika, stále blíže neupřesněná, nepodložená a proto nepředvídatelná, stane se někdy přijatelná? A kdy?! "
Vy víte líp to, co ještě nebylo?
Ono proti minulému Trumpovu období začíná jít o všechno. A to jistě ví i Trump, kvintesence všeho špatného (podle mnohých tzv. liberálních demokratů - prosím nezaměňovat s demokraty), dobře ví.
Obávám se, že zhroucení důchodového systému hrozí mnohem dříve, než tomu může i rychle zavedená podpora mladým rodinám či rodičům ve smyslu pobídky ke zvýšení budoucí porodnosti zabránit. Při dnešním obvyklém věku rodičů prvního dítěte a tlaku na co nejvyšší podíl vysokoškoláků v populaci nelze očekávat nějaký nárůst aktivních přispěvatelů do důchodové systému dříve než za nějakých 30 let. A to je zcela jistě pozdě.
Ale Bobe, to mi připomíná jeden výrok - největší geografická katastrofa 20. století, a všichni víme, kdo to řekl a co měl na mysli. Dělat účet za století, aniž uplynula jeho čtvrtina? A ještě k tomu, než dotyčný dle vás hrobník demokracie nastoupil úřad? Ani jsem si nemyslel, že máte nějaký přehled. Ale je jasné, že předvolební rétorika někoho, kdo chce být zvolen prezidentem díky spíše konzervativní části obyvatel, která stěží dohlédne za hranice země, se zcela jistě bude lišit od rétoriky i činů úřadujícího prezidenta reprezentujícího stále ještě nejmocnější zemi světa. A pokud se budou konat demokratické prezidentské volby ve Státech i za 4 roky, těžko mluvit o největší prohře.
Největší prohrou demokracie je její oficiální zrušení referendem - naštěstí Katar je drobný státeček, takže v podstatě nikoho nezajímá. Ale pokud bude dál Katar prospívat, co je větší reklamou na nedemokracii?
Aby bylo jasno, jako občan Spojených států bych Trumpa nikdy nevolil.
Co takhle si najít špičku vlastního nosu. Další protiseniorský generalizátor.
Toto nejde nazvat jinak než ztrátou slušného vychování.
Už mi to o ztrátě slušného vychování párktát došlo, když jsem jako čerstvý důchodce pouštěl babičku sotva se vyšplhavší do tramvaje za pobaveného přihlížení sedícího osazenstva tramvaje, v drtivé většině o desítky let mladšího.
A ještě se nestydíte to psát.
Obávám se, že závěr celý článek pokazil.
"Mám trochu obavu, že pokud se bude vzdělávání v této republice dál ubírat stejným směrem, tak sice seženete na jednu pozici dvacet inženýrů, ale zedníka či truhláře bude třeba zaplatit zlatem."
Podle mého názoru technicky vzdělaní inženýři začínají chybět podobně jako řemeslníci. On je to právě problém celkového odklonu od technického vzdělání obecně, nejen středoškolského.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Co takhle to přepočítat proti cenám másla před půl rokem.