Víte jak to chodí? Vím to od nejmenované prodavačky ze supermarketu (odd.masa a masných výrobků). Ceny jsou vysoké, takže se všechno objednané neprodá. Mohlo by se třeba slevnit na konci dne, aby se to prodalo. Jenže to se nesmí, musí se to vyhodit, to by lidi chodili nakupovat až večer a za tu vyšší cenu by se přes den nic neprodalo. Bez komentáře.
Bohužel je to tak. Vím o kantýně,kde když zboží končil datum spotřeby, tak ho zlevnili, aby neplýtvali. Došlo to tak daleko,že zákazníci chodili okukovat kdy bude sleva a potom se i drze ptali,kdy budou to či to zlevňovat . Museli se slevami skončit, jinak by zkrachovali.
V Praze Řeporyjích postavili dům o více bytech hned vedle hřbitova a je vidět že nájemníkům to vůbec nevadí.
V Kutné Hoře udělali z hřbitova u kostela dětské hřiště a já bydlím v Žalově pod Levým Hradcem na velkém morovém pohřebišti z 11.století. Když sem zaváděli městskou vodu,tak na vybagrovaných hromadách byly tisíce kostních úlomků.
Článek líčí rozpad sportovního systému po roce 1989 jako ztrátu, protože dřív jsme měli skvělé výsledky. Jenže úplně opomíjí, jak obrovskou cenu jsme za to platili. Tyhle úspěchy nevznikaly díky přirozenému nadšení lidí pro sport, ale kvůli centralizovanému státnímu aparátu, který tvrdě diktoval, kdo bude trénovat, jak a proč. Sport tehdy nebyl o radosti nebo svobodném rozhodování, ale o tom, že měl sloužit jako nástroj propagandy a důkaz síly režimu.
Děti byly od malička vybírané a tlačené do sportovního drilu. Na jejich přání nebo svobodu se nikdo neptal. Stát rozhodoval, co je důležité, a obětoval individuální životy ve jménu medailí a prestiže. Když pak tenhle aparát zmizel, logicky s ním zmizely i výsledky na úrovni, kterou zajistil pouze donucením a penězi od všech.
V svobodné společnosti je sport o dobrovolnosti a radosti, ne o tlaku a propagandě. Ano, výsledků je méně, ale jsou opravdové, nejsou vykoupené zničenými životy. Není možné mít obojí – svobodnou společnost a zároveň úspěchy, které stálý státní dril vynucoval. Místo nostalgie po starém systému bychom měli ocenit svobodu a hledat způsoby, jak sport podpořit tam, kde o něj lidé přirozeně stojí.
Méně medailí neznamená neúspěch. Znamená to, že naše společnost má jiné priority – respekt k lidské svobodě, což je mnohem cennější než uměle vyrobené výsledky.
Trenér si sám vybíral kluky s talentem,a ty to bavilo,jinak by neměli ambice,kdyby to dělali s nechutí
Zelenina? Čtvrtek 7.11,17.00h. Nabidka: celer ,ale mrkev a petržel nepřítomna. Pórek nebyl,jen jarní cibulka. Zelí pouze bílé, červené žádné. Kapusta? Kde by se vzala? Pět beden okrájených květáků bez listů, špinavých, jako by se ze skladů dokoulely samy. Pár dýní,rajčata ,papriky,brambory. A jeden celý regál o pěti patrech plný banánů. Jedná se o Tesco v Roztokách. Takže místo dušené kapusty,kuřeti na zelenině a pórkové polévky jsem koupila v akci vepřové maso a knedlík a udělala jsem gulášek.
Naprostou většinu majetku drží dnes v rukou staříci a taktéž války vedou staříci. Starší generace se všeho bojí protože prožili svůj největší kus života v totalitě a nebo kapitalismu (jiný druh totality) a změny nemají rádi. Kdyby ale dle jejich tvrzení bylo vše stále horší, tak proč dnes umíráme nejčastěji z přežrání (obezita, kardio problémy), valná většina lidí jsou tak bohatí že jezdí autem i kousek do obchodu (dříve chodili pěšky i do Vídně za prací ), proč už skoro nikdo neumírá na neštovice, mor, nebo banální zranění ? Nemusíte jet na kole do sousední vesnice nebo do města k telefonu zavolat pomoc. Raději lidi jedou 50km na film do kina kde se nadlábnou a nebo ještě lépe sedí doma protože to jídlo přijede za nimi a film si pustí jaký budou chtít. A protože se máme dnes už ,,tak špatně,, že umíráme vším tím co všechno můžeme dělat ale vlastně nevíme co, tak mladým nalháváme že je to čím dál horší, že jsou neschopní a ztracená generace a podobný nesmysli. A oni nechápou o čem se to vlastně mluví. To že nemají zkušenosti ve 20letech je normální, ale rozhodně nejsou hloupí a nebojí se. Horší je když jim ,,staří bobři,, kteří neumí ani vytvořit složku v počítači na ploše v práci šéfují, berou za ty leta velmi slušný plat ale potřebují k sobě 3 mladé ,,asistenty" aby zakryli zase před svými nadřízenými svou neschopnost. Mladí pak nemají možnost postupu a ohodnocení a jen slyší jsi moc mladej, musíš počkat.
A bude hůř, těch staříků s vyšší hranicí odchodu do penze bude ve firmách víc a víc.
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Nějak nerozumím,přes 3 milióny pro zbylé sourozence. Jaké sourozence? Když vyžadují více peněz, tak kolik jim je,vzhledem k věku odsouzeného?