Však na něho nikdo šahat nemusel. Nebylo by třeba prostým řešením vytáhnout mobil, zavolat policii a než by přijela, tak si stoupnout před tu garáž a včasnou gestikulací zabránit tomu nebohému řidiči ve vjezdu a v usmrcení toho bezďáka?
Policajti se kvůli ležícímu bezďákovi rozhodně nestrhají, takže si dají načas. A nevím jak kdo, ale já mám obyčejně na práci důležitější nebo zábavnější věci než hlídat houmlesáka, aby ho někdo nepřejel.
Nejlepší by bylo jim úplně odebrat pravomoc ukládat pokuty na místě a bylo by vymalováno. Zjistíš přestupek - zdokumentuj to, zajisti důkazy a předej to úřadu, tečka. Stejně toho akorát zneužívají, lžou a tlačí lidi k podpisu bloku i tam, kde žádné kloudné důkazy nemají a využívají jejich stresu a časové tísně.
Pepa v životě něco dokázal. Každý z kritiků by měl napsat, co v životě dokázal on.
Ano, dokázal - ve svém oboru. Ale to neznamená, že když je v něčem dobrý, tak je automaticky dobrý ve všem a že ho nikdo nemůže kritizovat za něco, co jde mimo jeho prioritní obor a čemu už až tak nerozumí - jako například politika.
a co myslíš že to "ve znění pozdějších pozdějších předpisů" znamená ... Odkaz 1
A navíc, ten odkaz na 334/2002 je naprosto mimo mísu a jen potvrzuje naprosté nepochopení základních legislativních pravidel. Takže ještě navrch si dostudovat, co znamená, když je nějaký právní předpis označen jako "úplné znění zákona" a jaký je jeho účel.
a co myslíš že to "ve znění pozdějších pozdějších předpisů" znamená ... Odkaz 1
Nemyslím, vím.
"Ve znění pozdějších předpisů" se používá jen při citaci PLATNÉHO zákona, který byl v mezičase od nabytí účinnosti novelizován a je to právě odkaz na ty přijaté změny. Tzn. ten přílepek "ve znění..." se používal, dokud ten zákon platil.
Ale zákon č. 200/1990 Sb. byl zrušen jako celek derogační klauzulí v § 113/1 z. č. 250/2016 Sb. a tento nyní platný zákon 250/2016 není jen nějaká jeho novela nebo přílepek, ale kompletně nový zákon který ho nahrazuje.
Já nechci dělat zbytečně chytrého, ale tohle jsou naprosté základy teorie práva...
Z výkladu ustanovení § 21 odst. 1 písm. i) zákona č. 200/1990 Sb. o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů, vyplývá, že vojenským stejnokrojem je oděv mající znaky uvedené v citovaných právních předpisech a jedná se jak o vojenský stejnokroj Armády České republiky, tak o vojenský stejnokroj ozbrojených sil cizího státu, který je v užívání. ... ale opět, můžeš nosit americké BDU, nemůžeš nosit americkou uniformu ... což u nás obnáší odznak na čepici a hodnostní označení, rukávové znaky, domovenky a rozlišovací znaky a stejnokrojové knoflíky
Zákon 200/1990 Sb. už sedm let neplatí.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Nechci řešit okolnosti jestli řidič vidí, nevidí, cedule, zákaz. Byl za horizontem a někdo ho prostě přehlédne. To se stane. Ale že jsou lidi a bylo jich 51 a nikdo se nezajímal. To je vizitka nás. Naší doby. Každej sám za sebe. Nezájem. Bezdomovec. Ale člověk. Navíc, že to byl bezdomovec nemohl nikdo vědět. Takže dobré vzezření by mu v dnešní době asi stejně nepomohlo. Mě připadá, že jsou všichni z něčeho posraní. Aby náhodou. Hrůza.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Ale pomohlo. Normálně oblečenému a nesmrdícímu člověku by se tohle nestalo. A samozřejmě že to vědět mohli a věděli, bezďák je okamžitě identifikovatelný vzhledem i po čichu.
2 odpovědi