Zjistěte si fakta. Jaká "velká část naroda"? Vždyť to byl jen zlomek toho, co že země vyhnali komousi...
Tehdy že země odešlo 120 až 150 tisíc z celkového počtu 2,6 milionů obyvatel Čech a Moravy ( historik J. Miller), ač jim hrozila "ztráta cti, statků a hrdel". Podle katolického historika J. Pekaře to byla 1/4 politického národa.
Nějak se mi nezdá těch 40 dní bez jídla a pití jen dešťové vody. Kdyby napsali 14 dní, tak to bych ještě věřila. Navíc byla přivázaná řetězem. To tam v džungli nežili žádná zvířata, která by jí bezbrannou nechtěla sežrat? Celé je to jako pohádka o silné americké ženě.
V období dešťů se nemusela moc bát hmyzu nebo hadů a voda jí umožnila přežít. Nebyla znehybněna, jen přivázána za jednu nohu, takže se mohla menším potvorami bránit. Údaj o 40 dnech si autor neprověřil, policejní info je 25 dní, viz výše. 25 dní je celkem běžná praxe praxe půstkařů, umějí i tu 40.
Těch mrtvých civilistů bylo spíše ke 2000, to je slušnej mazec, pane lidskoprávní kazateli.
Ano, tohle (od 1200 výš) svůj čas vypouštěla srbská propaganda. Podle uznávaného odhadu Human Right Watch během bombardování zahynulo 489 - 528 srbských a albánských covilistů.
NATO zase zpočátku přehánělo počet zabitých srbskych vojaků, ale později svůj omyl uznalo.
Zajímavá úvaha, hlavně závěr o německé nepřipravenosti a tak. Rád jsem nahlédl do citovaných zdrojů.
Četl jsem ještě jednu variantu. Pokud bychom se vydrželi bránit po nějaký čas, snad tam byl uvedený jeden měsíc, němcům by došly veškeré zásoby pro armádu a museli by se stáhnout.
A ještě jedna připomínka věcí minulých. Ozbrojená obrana osamocených Čajánkových kasáren...
Polsko se ten měsíc bránilo, ač neměli hory ani pohraniční opevnění a z východu přišli Sověti. A Německo od r. 38 posílilo, i českými zbraněmi.
Odborník na vše zase promluvil- jednak Beck v září 1938 již byl odstaven z funkce, navíc spoléhat se na pomoc Británie a Francie bylo zbytečné- to jsme mohli vidět o rok později v Polsku a to v té době již Hitler měl podstatně jinou silnější armádu než v době Mnichovské krize. Rumunsko mělo k nám přístup jednou jednokolejkou, takže jejich pomoc by byla téměř nemožná a pro celý tehdejší svět bychom byli útočníci my. Věc je podstatně složitější, než nám autor zde píše
Rumunsko by paralyzovalo Maďarsko, opravdu by se nemuselo plahocit tou jednokolejlou.
Stejně, jako v létě 1919, kdy rumunské vojsko obsadilo půlku Maďarska včetně Budapešti s donutilo tak Maďary stáhnout se že Slovenska.
Pravdu máte v tom, že Němci byli v září 1938 mnohem slabší, než v září 1939, nemluvě o invazi na západ. I díky českým zbraním zbrojovkam.
Pan Švamberk nemá přesné informace.
Měla jsem to stejně.Drive jsem v práci nenarodila vůbec.Nechala jsem se očkovat,tlačili na nás v zaměstnání.Do pár dnů jsem měla covid.Nijak těžký průběh.Od té doby únava,bolesti kloubů,hlavy,horečky.Antibiotika,dva až tři týdny doma.Za 2 měsíce znovu,vyšetření plic,srdce,cukrovky,podezření na plicní embolii.Problemy v práci se stupňovaly kvůli tomu,že jsem často nemocná.Naschvaly,pomluvy,žádný pochopení.Zdravotni problémy dva roky přetrvávaly,zakázaly mi noční,chtěli i 12 tky,až poslední co chybělo na vyšetření k psychiatrovi.Je to prý nejspíš v hlavě.Tak jsem už půl roku doma s různými problémy a není mi líp,nikdo mi nedokázal pomoct.Skoncila jsem v práci,aby za mne mohli vzít nového člověka a hledám si práci novou.Ale jsem na tom mizerné a nejsem to už ani já.
Vakcína nepůsobí hned, ale nejdříve za 14 dní.
46
Sledujících
3
Sleduje
46
Sledujících
3
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Tento komentář byl smazán uživatelem.
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Nejhorší protireformační násilí v Evropě bylo v Čechách a na Moravě. (Josef Pekař, Bílá Hora). A protože lid českého jazyka žil výhradně v této oblasti (a velká většina byla nekatolického vyznani), je poctivé konstatovat, že Česi trpěli. Nešlo ovšem jen o náboženská práva (císařské reskripty hlavně v 18. věku "temna" stanovily trest smrti za kacířství, návrat z emigrace, kolportérství knih aj.), ale i o omezení práv zemských sněmů, znicotnění postavení měst atd.
V našem případě nešlo o princip koho vláda, toho náboženství (augšpurský mír) ale byli jsme mnohem dál, nikdo nebyl omezen ve svém vyznaní náboženstvím pána domény (kutnohorsky mír (1485), Česká konfese, Rudolfův majestát), čehož, ale jen v podobě tolerance vedle hlavního náboženství, dosáhl až Toleranční patent Josefa II. (1781).