President byl zvolen ,,demokraticky" ale nechci házet špínu ani na jednoho porevolučního presidenta. Havla jsem neznal, snad jen jeho a Klausova amnestie udělala ,,nepořádek" v názoru lidí. V čem změnil Pavel nebo vrátil hradu důstojnost? To že Zeman ,i když na vozíku to měl v hlavě srovnané vice než jiní před nim a taky po něm? Za slova v uvozovkách si dosaďte svoje názory.
Vzpomínka-Jan Smolík jel ZM a my kluci jsme se museli jít ostříhat k jedinému holiči v dědině a asi taky jedinému kdo měl televizor. Ze stříháni už v ten den nic nebylo. Smolíček(pacholíček) tehdy vyhrál. Pan Geryk neměl 2 koruny za ostříháni, ale měl zážitek. (myslím taky 1964). Při vítězství Moravce už televizor byl ve většině domácností-(1972).
Rodič mohl naučit potomka jen tomu, co zná. Na vesnici-jak se kosou seká tráva, okopává řepa a jiné zemědělské práce. Mému elektro oboru mě otec nenaučil. Na vyšší vědomosti dětí se podíleli dokonce i učitelé ve školách. Překvapen? (Dodnes si pamatuji učitelé od 1 třídy a mám krásné vzpomínky) To jsem poznal ve škole, ne při domácím vzděláváni.
Pocházím z vesnice, kde jediné sportovní vyžití byl fotbal. Od žáků po dospělé. Tréninky na hřišti, mimo sezonu v tělocvičně. (ta má dnes 50 let a taky jsem ji pomáhal stavět). Jaká to byla radost v žákovských zápasech , když se taťka přišel dívat na každý domácí zápas a my jsme jej viděli stát u postranní čáry. Ambice jsme měli především my, kluci. A rodiče to nestálo ani 1 Kčs. To je vzpomínka i když to vypadá jako nostalgie.
Nepochopil jsem co je podcast, který nelze napsat českým výrazem. Po roce ignorování tohoto výrazu jsem vzdal nějakým způsobem tento výraz ignorovat. Pochopil jsem, že influ.... je člověk co píše nebo říká blbiny a soudný člověk si myslí své. Bohužel děti(věkovou hranici nevím) si to nemohou přebrat, myslím ve své hlavě. A že ten influ.... má z toho taky krásné prachy je to, že už ekonomika je někde úplně na dosah ruky-když si sáhneš na své pozadí.
Jsem r.1956 a odpolední aktivity byly celý týden. To bylo ještě sobotní vyučování. Od domácích prací-to byla povinnost a bez debaty. 2x týdně náboženství, v letě treninky fotbalu a i ten pionýr se tam vešel. V učení jeden týden do 50km vzdálené školy (4,00-17,00 hod). Domácí úkoly, rysy psané a kreslené v tuši. Končil jsem v 22-23,00 a ráno zase v 4,00 vstávat. To jsem se ještě učil skládat Rubíka. Druhý týden pracovní v podniku a brachovi jsem vracel práce z minulého týdne, které dělal za mě.(jsme dvojčata). V souvislosti s nadpisem - chodili jsme se vzdělávat do pionýra,ČSTV a náboženství.Nikdo nikomu nevadil.Četli jsme si Foglara,Káju Maříka,Gabru a Málinku,trilogie od J.M Trosky,Švejka, pohádky ke kterým jsme se dostali a u strejdy Plzaka a Podělníčkovou. Podle autora článku jsme měli skončit v Bohnicích. Nějak nám v té hlavě zůstal zdravý selský rozum a vybrali jsme si z každého něco. I ti kluci z Varšavské Smlouvy v r.1968 jezdili 3 měsíce kolem zahrady a když jim otec hodil hrušky, byl označen za kolaboranta. To byli chudáci,kteří ani nevěděli, proč tam jsou. Staříček umřel v r.1967 a kdyby žil, určitě by se zachoval stejně,ikdyž byl v ruských legiich a bojoval proti rudým.(Sepsáno : 4 pěší pluk Prokopa velikého). Ale byli to lidé.
0
Sledujících
2
Sleduje
0
Sledujících
2
Sleduje
bylo nás pět - dětí. Já s bráchou dvojče. Když se taťka nebo staříček ručně vyjádřil, stačilo jen jednomu. My už jsme věděli komu výtka patřila. Jindy to bylo naopak. A vždy to bylo po právu. Na vesnici se ještě nic nestalo a už naši věděli, že je něco špatně. To bylo cestování časem. Krásná šedesátá leta.
1 odpověď