Zdeněk Svěrák a divadlo Járy Cimrmana mi (a tisícům jiných) často pomohli přežít hnusné doby normalizace. Je to humor, který mám rád.
To ovšem neznamená, že budu souhlasit s tím když Zdeněk Svěrák (svého času taky člen KSČ) podporuje bývalého komunistického lampasáka v úřadu prezidenta republiky. Jeho obhajovaní členství v KSČ u Petra Pavla mladickou nerozvážností je pitomost, protože Petr Pavel v té době chtěl být komunistou z přesvědčení.
A podobým nesmyslem je snaha aurora článku všechny, kteří s patolízalstvím Zdeňka Svěráka vůči Petru Pavlovi nesouhlasí, označit za závistivce.
Já osobně Zdeňku Svěrákovi jeho úspěchy přeju, za příjemné chvíle v chmurné době normalizace mu děkuju a jako člověka jsem si ho přestal vážit. To je celé.
Přiznávám, že jsem článek nedokázal přečíst celý. Takovou snůšku nesmyslů a výmyslů nelze ani nazvat mícháním hrušek s jablky.
Opravdu by vám pane Králi prospělo, kdybyste psal o něčem čemu rozumíte (pokud něco takového existuje) a co jste sám prožil, protože jinak budete korunu "krále blábolů" získávat i nádále.
Asi máte nějaké nenáročné aktivistické zaměstnání, když jste schopen vypudit takové množství nesmyslných článků.
Když v listopadu 1989 horoval jeden velitel tankové divize, ať mu dají rozkaz a on to v Praze, i v celé ČSSR, uklidní. V té době byl současný prezident vojákem z povolání a členem KSČ. Kdyby dostal rozkaz, tak by musel třeba i střílet, z rozkazu strany, do svých spoluobčanů.
A to si vybavím vždy, když čtu takové slinty opěvující komunistického lampasáka, jako je tomu v tomto článku.
Pane Králi, jsem o několik generací starší a vámi popisovanou dobu jsem jako školák nezažil. Do 1.třídy jsem nastoupil v roce 1967. Neměli jsme lega ani barbíny, ani nám naši učitelé žádné "režimní lži" nevnucovali. Snad jen když jsme od podzimu 1968 museli povinně své učitele přestat oslovovat pane, paní. To ale nebyl jejich výmysl.
Za celých devět let jsem se se šikanou nesetkal. A se svými spolužáky se scházíme i téměř po půlstoletí.
Pokud jste vy prožil svou školní docházku tak, jak ji popisujete, neměl byste generalizovat o celé době před rokem 1989. Vždy to bylo, je a bude o lidech, ve škole tedy především o učitelích. Na své učitele převážně vzpomínám s láskou a úctou. Za to, čeho jsem v životě dosáhl, vděčím i jim.
A jsem jsem rád, že mě vzpomínky na dobu dětství nenutí psát žvásty jako Vás.
Pro ty, které článek zaujal, doporučuju článek prof. Bohumíra Jánského. V jeho práci jsou podrobně popsány pravděpodobné příčiny sesuvu, jehož následky Odlezelské jezero vytvořily.
web.archive.org/web/20110409080453if_/Odkaz
Mě mnohem více vadilo, když V. Havel v roce 1990 pustil z vězení zločince, kteří pak otravovali, olupovali, znásilňovali a okrádali mnoho občanů. Jeden z té chátry dokonce zneužil a zavraždil několikatýdenní mimino.
A propustil je jen proto, aby získali o pár tisíc hlasů ve volbách navíc.
Naprostá většina tě chátry byla za pár měsíců zpátky ve vězeních.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Na samotě u lesa to nemusí být idylické jako ve filmu.