Pokaždé, když mi zpoplatnili něco, co do té doby bylo zadáčo, přešel jsem ke konkurenci. Většinou k té zadarmo. A ikdyž konkurence nebyla zadarmo, stejně jsem přešel. Už z principu. Ale spíš mě zarazil jeden detail: Po tom, co jakožto uživatel bezplatné verze budu vyzván abych si vybral region, který mi v telefonu zůstane, ostatní se mi smažou z telefonu. Hmm... Tady bych viděl potenciální problém. Ten smazaný obsah jsem si přeci stáhl prostřednictvím dat, která jsem si zaplatil. A mapy.cz mi tento obsah odeberou... To je skoro jako krádež. Nebo přinejmenším úmyslně zmařená investice. Jak toto budou mapy.cz kompenzovat?
Z policie nám tu roste novodobá šlechta. Hrajou si na nedotknutelné. Zkuste nafackovat běžnému občanovy a nebo zkuste nafackovat policajtovy, který třeba ani není v tu chvíli ve službě a rozdíl poznáte hned. A přitom policie tu má být pro lidi. Ne naopak. Existuje řada slušných policistů, kteří šli ke sboru plni ideálů a představ, jak budou dělat svou práci dobře. Takoví se buď přizpůsobili a jsou jako jejich kolegové. Anebo zhnuseni odešli raději do civilu.
Na věc se dá dívat z více úhlů pohledu. A těžko jednoznačně říct, které vysvětlení je to správné. Můj názor je ten, že obavy z budoucnosti nejsou ten pravej důvod. Lidé, kteří zažili 2.sv. válku by mohli vyprávět. Nikdo nevěděl co bude. Byla bída a nouze a dětí se přitom rodilo hodně. Spíš to vidím tak, že hlavním důvodem je, že lidi se mají až moc dobře. Zpohodlněli a z nudy vymýšlejí, jak si život ještě víc zjednodušit. Kdo někdy četl o tzv. krysím ráji, známým též jako Calhounův experiment, mi jistě dá za pravdu, že současný vývoj lidské společnosti jede přesně jako krysy v tom experimentu. Skoro každý dnes vidí v dítěti překážku v cestování, v budování kariéry, v pěstování koníčků... No. Ikdyž... Koníčky dnešní generace... Před třiceti, čtyřiceti lety se mladí zabývali věcmi, které je nějak vzdělávaly, posouvaly vpřed, dávaly jim něco do budoucího života. Jako třeba zahrádkaření, vaření, šití, motorizmus, nejrůznější okruhy technického rozvoje... A dnes? To je samej tik tok, youtube, sociální sítě, instagram a všudepřítomná snaha sebeprezentovat se jako mnohem lepší... Všude samej kouč, kterej lidem radí jak se zaměřit na svůj vlastní osobní rozvoj. V takových podmínkách sotva můžou vznikat smysluplné páry, které splodí a dobře vychovají děti. Ale třeba je to tak dobře a lidská společnost se "pročistí". Děti budouít jen ti, kteří stojí za to jejich generace pokračovala. Zbytek vymře "po meči" či "po přeslici".
Tahle neoddělitelná víčka jsou tak blbej nápad, že sotva mohl vzniknout jinde, než v nějaký pomatený hlavě úředníka EU parlamentu. Naši otcové a dědové používali výraz Kocourkov pro místo, kde žili lidé mdlého rozumu. Mám pocit, že " Kocourkov " brzo nahradíme novějším " EU parlament ". Z nařízení tohoto prapodivného orgánu jsem zaregistroval zatím jen jeden jedinej dobrej nápad. Mám na mysli nařízení o sjednocení způsobu nabíjení mobilních telefonů. Takže díky tomu teď prakticky všichni nabíjíme přes USB. Jo. Tohle byl dobrej nápad. Bohužel, obávám se, že jedinej v celé éře trvání EU. A to mi přijde trochu drahé a nehospodárné, držet celý tenhle aparát kvůli jedinému dobrému nápadu. Víčka samozřejmě trhám. Ani ne tak kvůli demonstraci, ale prostě proto, že jinak se z toho fakt nedá pít. Anebo dost blbě.
Komentovat tento článek a prezentovat tu vlastní názor je asi tak zodopovědné, jako vybrat si k večerní romantické procházce cestu přes minové pole. A přitom právo na vladstní názor a jeho prezentaci má v týhle zemi(prý) každý zaručené.
Stačí se jen podívat na statistiku takové té "běžné" pouliční kriminality, pracovní uplatnitelnosti, či obsazení jak který příslušník toho či onoho etnika zastává zodpovědnější funkci. A hned je každému jasné, že tzv. předsudky vycházejí z praktických zkušeností.
Pokud chce někdo spravedlnost pro všechny, nesmí každému dát stejně. Ale podle jeho schpností a zásluh. Jinak se ti méně schopní povezou zdarma na úspěších těch schopných.
Ona i ta tzv. solidárnost má své meze.
Mě spíš zaujalo, že pro měsíce září až prosinec se v řadě jazyků používají jména september, october, november a december. Případně v lehkých obměnách. Nejsem latiník, ale i tak v těch názvech vidím označení pro sedmý, osmý, devátý a desátý měsíc. A přitom se jedná o měsíce s pořadím devět, deset, jedenáct a dvanáct... Máte někdo pro toto vysvětlení?
Z titulu "tatínek" bych určitě nedělal vědu. Spousta párů se běžně tituluje "tatínku" a "maminko". Případně jiné formy se stejným významem. A když chlap naznačí, ať si žena na danou činnost, práci, či aktivitu najde jiného tatínka, třeba se snaží jen říct, že je už unavenej. Autorka článku píše, že po letech soužití "to chlap zabalí". Přestane se o seba starat a tak... Hele, omlouvám se předem že teď řeknu něco, co se leckomu nebude líbit. Ale čas neprospívá ani ženám. Divíte se chlapovy, když po letech má vedle sebe ženu, která nejen že se okoukala. Ale taky se hodně změnila od dob, kdy jí poznal. Navíc evoluce mužům jasně říka, že "na dobytou pevnost se už neútočí". Takže co bych tak milé tazatelce poradil z mužského pohledu? Buď snížit své nároky. Nebo před vyslovením svého přání lépe poznat v jaké morální kondici se muž nachází. A hlavně nezapomínat, že na kapku medu ulovíte víc vos, než na sud octa. Pořád se tu vyzdvihuje potřeba chválení. K tomu bych řekl jediné - Všeho moc škodí. Ikdyž se o nás chlapech říká, jak jsme ješitní, falešnou pochvalu poznáme. A netěší. A když se nadužívá, ztrácí svou sílu. Chlapi nejsou stroje. Často míváme fyzicky náročnější práci než ženy. A už babičky našich babiček dobře radily svým dcerám: Nikdy neplýtvej penězi a mužovým potem. Obojí je drahé.
Využívám O2TV, která umožňuje i zpětné shlédnutí pořadů. V praxi to pro mě znamená, že si pustím něco, co běželo před hodinou, nebo před týdnem. Když skočí reklama, přetáčím vpřed až na konec reklamního bloku. A až tehdy jsem si naplno uvědomil, o kolik se posune ukazatel, který mi ukazuje, kolik filmu uběhlo a kolik zbývá. Na 10-15minut pořadu vychází zhruba 15-20minut reklam. Nebo i hůř. Asi největší výhoda zpětného shlédnutí je, že celovečerní film takto shlédnu za zhruba poloviční dobu, než kdybych ho sledoval v reálném čase s plnou reklamní náloží.
Možná jsem asi špatně pochopil terminologii, ale vysvětlete mi to...
Pokud si, coby zákazník, koupím víno, které cenou odpovídá zákaznicky méně atraktivní kategorii, ale přitom svým obsahem spadá mezi atraktivnější zboží, proč se tedy jedná o klamání zákazníka? Klamán bych přeci byl, pokud bych za své peníze dostal něco míň hodnotnýho. Ale tohle je přeci pravý opak. Nejsem klamán. Naopak jsem dostal bonus ...
Nerad bych, aby tohle někdo bral jako nabádání. Ale někdy v době kolem roku 2019 řešila Francie sérii případů "útoků" na radary. Ty útoky prý byly tak intenzivní, že se jich prý podařilo zneškodnit asi 30%. Řešilo se, jestli se jedná o činy jedné, byť početné skupiny, anebo několika nezávislých skupin. Nejvíc mě ale na tom všem pobavily obavy tehdejšího ministra financí. Řešil, jak prý nahradí tento výpadek finančního příjmu do státního rozpočtu. Tak o čem to tedy celé je? O bezpečnosti? To asi sotva, i přes silná slova, snažící se přesvědčit občany o prospěšnosti podobných zařízení. Těžko uvěřit, že smyslem radarů je něco jiného, než dojit z lidí peníze. Nicméně, apeluji na občany, aby se nepokoušeli napodobovat podobné činy. Lidi, nedělejte to... 🙂
Podobné úkoly by určitě neměly být lehké tak, aby je zvládli všichni. Každé dítě má jiný stupeň inteligence a nadání. Ti nejlepší to vyřeší hravě celé. Slabší zvládnou dvě třetiny. Někdo jen třetinu a někdo ani to ne. Jenomže jen takto se rozpozná kdo na tom jak je a s tím se potom dá pracovat. Příliš lehké úkoly mrhají talenty. Ty složitější motivují k lepším výsledkům. Posledních dvacet, či třicet let jsou tendence k zadávání co nejkehčích úkolů. Prý aby ti slabší nebyli demotivováni neúspěchem. Hm. Hezký. Jenže tenhle přístup zhatí využití potenciálu těch lepších. A z těch slabých nakonec stejně nic nebude, pokud na sobě nebudou pracovat. Nebudem chodit daleko. Podívejte se, jaké kvality má tzv. generace Z. Tragédie, děs a bída. Tihle lidé nestojí za nic. Jsou sice plni sebevědomí, ale neumí samostatně fungovat, do pracovního procesu jsou nepoužitelní. Vzácným výjimkám se omlouvám, ale taková je realita...
Ono sice obecně platí presumpce neviny. Což znamená, že dotyčný je nevinný a ž do chvíle prokázání viny nade vší pochybnost a obviněný neprokazuje nevinu. Ale žalující musí prokázat vinu obviněného.
ALE... Existují výjimky. Třeba ve finančním právu existuje ve své podstatě presumpce viny. Což znamená, že na vyzvání financní správy musí potenciálně podezřelý prokázat, že má všechny své náležitosti v pořádku.
Podobné pravidlo by mělo platit i v případě migrační politiky. Navzdory planým ubezpečováním politiků, představují imigranti velké ryziko nebezpečí pro hostitelskou krajinu.
Existuje už tolik moc příkladů, ale politici se nenechají poučit. Možná proto, že v ohrožení nejsou ani oni, ani jejich rodiny. Ale "jenom" jejich voliči.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
No to jsou mi (stoleté) novinky. Dříve platilo, že policejní okrsek byl tím lépe hodnocený, čím menší byla kriminalita na jeho území. Dneska je to postavený na hlavu. Dnes je každá policejní služebna hodnocena podle vybraných pokut. Tady je něco sakra špatně. Už dávno zastávám názor, že smysl policie se rapidně změnil. Nevěřím, že policie je tu od toho aby chránila slušné občany před zloději a pachately jiné násilné činnosti. Spíš věřím, že policie tu je aby prosazovala mocenské zájmy několika mocných jedinců.