zajímavé... Jen tak dál... Podobný systém by měla mít každá řeka opouštějící v podobném stavu území každého státu a potom když se vlévá do moře... Ušetřilo by to hodně peněz a problémů...
To by nevyřešilo nic. Je to jen špička ledovce. Lidé v přímořských státech mají odedávna ve zvyku odvážet odpad do moře. Dokud bylo lidí málo a nebyly moderní materiály, tak to nebyl problém. Bohužel divoši z rozvojových zemí to dělají dodnes. Řešit zachytávání odpadu bude mít smysl až přestanou ten odpad házet do moře cíleně.
Řeky protékající Panama City denně do moře přinesou 480 tun odpadků, takže tohle je "kapka v moři".
A s těmi škodami oceánu... Panama má evidentně ve zvyku likvidovat odpady v oceánu, tak bych se nedivil, kdyby takto vytěžený odpad naložili na loď a odvezli dál do oceánu a tam vyklopili. Mangrovy zachráněny, cíl splněn.
Je to tak. Uvažování lidí z jiných kultur nás může v některých směrech dost překvapit. Připomnělo mi to, že v jednom indickém městě vyřešili problém s přemnoženými posvátnými kravami tak, že je posbírali a odvezli za město do pouště. Protože to už podle jejich názoru není jejich chyba, že tam chcípnou. Oni cítí z náboženských důvodů povinnost jim "neubližovat", ale jaký strastiplný život tato zvířata vedou (žijou jen několik let, než je ty odpadky co žerou zabijou), to je nezajímá. Indové, zakládající si na tom svém "neubližování" živým tvorům, byli kdysi velice překvapeni, když britská koloniální správa, která obecně nebyla zrovna moc lidumilná, cítila potřebu v Indii zavádět zákony proti týrání zvířat.
Mně ale rovněž nevadí, že se Evropa snaží být co možná nejvíc ekologická. Nechápu, proč kvůli tématům jako zálohování PET láhví všichni tak vyvádí. I důvody proti jsou naprosto banální. Takže přírodě třikrát zdar!
Podle mě je zálohování PET lahví nesmysl. To malé procento prasat, kvůli kterým se to celé zavádí, to budou házet všude možně dál. Pro člověka s příjmem několika desítek tisíc měsíčně zkrátka nemá ekonomický smysl, aby se s prázdnou láhví táhnul zpět, když už ji přece teď nepotřebuje, jen kvůli pár korunám za zálohu. Ekonomická motivace by možná naopak dávala smysl v chudých zemích, ale tam se to bohužel nezavádí.
O čem to je? Oslava dceřiny inteligence? Přidala bych další rozměr, který ovšem autorka nezamýšlela, a tím je výuka dějepisu na základních školách. Dcera autorky zcela jistě všechny tyto historické mezníky slyšela ve škole. Jak je možné, že při své inteligenci z nich vytvořila historický galimatyáš? Odpovědí mohou být dva důvody. První je, že dcera autorky je úplně blbá. Druhý, a pravděpodobnější je ten, že dějepis se učí tragicky špatně. Za děcka vůbec nechápou historické přesahy a souvislosti. Učitel je zasype daty a úkol zní "Nauč se zpaměti". Autorka nám dává výborný příklad, že toto je je úplně k ničemu. Opravdu k ničemu, opakuji záměrně. Díky bohu za redukci ŠVP. Méně, ale souvislostech, snad bude znamenat více.
Není blbá. Prostě ji dějepis nezajímá. Takoví ten předmět jednoduše celé roky ignorují. Každého zajímá něco jiného. Já jsem měl dějepis rád, ale nikdy by mě nenapadlo vnucovat moje koníčky jiným lidem, jak se ve škole často děje, kdy se dělá strašák z matematiky apod.
Pro kontext je třeba dodat, že systém volitelů dává smysl, když žijete v 18. století. Když byste chtěli zkompletovat výsledky voleb v té době na tak obrovském území, tak se stejně neobejdete bez lidí, kteří se sjedou z různých států na jedno místo a výsledek voleb potvrdí. Kdyby zakladatelé USA viděli, že se to dělá i v době internetu, tak by si klepali na čelo.
No možná to někoho překvapí, ale pro provádění různých prací není třeba automaticky odložit dítě. Na záběrech z různých rozvojových zemí bývají vidět ženy pracující na poli, s dítětem pověšeným na zádech. Dítě kouká po okolí a je spokojené. Mě by taky nebavilo půl dne čumět do stropu. Ale my si přece nebudeme brát příklad z nějakých primitivních divochů, ne? My přece víme ve všech směrech lépe, jak žít (středobod světa je přece furt makat a hromadit majetek a ve stáří skončit jako troska, ne? divoši tomu nerozumí). Vrcholem dokonalosti jsou matky ve zbožňované západní Evropě: dítě hodit na krk chůvě a hned do práce, chlemtat prachy.
Zisk to je až v případě když tu nemovitost prodáte.
A vy ji nikdy neprodate😎
Takže onanovat nad tím, že roste její cena je vám úplně k ničemu..
To je pravda. Ale zrovna tak je blbost onanovat nad hodnotou virtuálních peněz a akcií, se kterými si roky hrajete hru na ekonomický zisk, až do nejbližší ekonomické krize, která Vám to sebere. Pak se třeba ukáže, že jste ve skutečnosti z toho nikdy nic neměl a těch 10 nebo 20 let jste si jen hrál nějakou počítačovou hru. A tak to podle mě dopadne.
A kdo myslíš že zaplatí tu daň z nemovitosti u nemovitostí které se pronajímají? No nájemník že ano 🙂. Navíc vláda která výrazně zvedne daň z nemovitosti nepřežije a naopak bude volena taková strana který bude mít v programu následné snížení.
Navíc je to nějaké kdyby, pokud se to stane za 15 let tak už budu mít pravděpodobně svoji nemovitost zaplacenou a zase budu mít majetek. Kde bude majetek člověka co bude 15 let v nájmu?
Vlastní je VŽDY výhodnější.
Expert na žonglování s prachama nejsem, já jen vím, že realita na západě je taková, že lidé odcházející do důchodu své nemovitosti ve velkém prodávají. Trh s tím počítá, jsou k tomu přímo vytvořené systémy financování. Důchodce se stěhuje do skromnějších podmínek, přijde o svůj dům de facto výměnou za to, že ho nechají dožít alespoň tam (v USA existují celá specializovaná městečka plná takovýchto důchodců). Nikdo se nad tím nepozastavuje. U nás lidé počítají s tím, že se dům bude dědit.
Nic se neděje, Češi dál budou preferovat vlastní bydlení, protože a zejména jistotu získáš a domov vytvoříš jen a JEN ve vlastním, nájmy jsou jen pro mladé, co jim stačí rychlá WIFI a jejich židle a nic jiného neřeší a pro zájemce o nadstandardní bydlení na lukrativních adresách! JO propagátoři nájemního bydlení se snaží ale když developer ukáže nájemní smlouvu, špičkovými právníky vymazlená a ryze jednostranná "veledohoda", nastává problém ! Na to už ani 6 studentů do 3+kk neskočí... 80% čechů bydlí ve vlastním a mladí i migranti si poradí, což sledujeme denodenně, stačí máknout!
Situace na trhu nemovitostí je katastrofa. Ano, mladí si poradí. Tím, že odejdou ze země. Nic jiného mnoha z nich nezbyde. Mladí lidé s podprůměrnými příjmy si už nebudou schopni pořídit bydlení ani na vesnici. Porodnost nízká a k tomu bude hromadný exodus mladých. Místo nich nám sem vláda dotáhne cizince.
Ne, hypotéka a vlastní bude vždy výhodnější, můžete si psát co chcete. Jen je třeba uvažovat a porovnávat konkrétní příklady a případy a nekoupit ruinu do které je třeba investovat nesmysl.
A pokud autor článku aktuálně platí polovinu hypotéky na dotyčnou nemovitost tak může počítat s tím že za 10 let bude platit celou částku hypotéky. Hypoteční sazby během 10 let pravděpodobně spadnou někam pod 3%, takže při správné fixaci klesne splátka. A to se nebavím o růstu ceny nemovitosti.
Můj případ, byt koupený v roce 2020 za 1,32 mio, 3+1 82m2 v Havířově po starší rekonstrukci. Splátka hypo 4790kč + teplo,voda, fond oprav = 9000kč. V roce 2020 bylo srovnatelné s nájmem a službama v podobném bytě. Dnes samotný nájem minimálně 10500kč+ služby cca 5000kč. Tudíž aktuálně šetřím nějakých 6000kč rozdíl proti nájmu a zároveň platím svoji nemovitost. Cena nemovitosti od roku 2020 zhruba o 100% nahoře.
Takže si bydlete v nájmu dál a přeji hodně štěstí do budoucna. 🙂
Vlastní bydlení bude vždy výhodnější. Ale jen za předpokladu, že sem nedorazí daň z nemovitosti obvyklá na západě. Pak už se vlastnictvím nemovitosti na stáří nezajistíte, protože v důchodu nezaplatíte tu daň. Když tak pozoruju, co tu ti naši političtí zmetci dlouhodobě provádějí, nedivil bych se ničemu.
Vadná logika a neznalost práva. Vyčištění starého zaneseného sklepa není a nemůže být novou stavbou, takže takovou činnost není třeba povolovat. Pokud by se ale kopal nový sklep, je povolení třeba. A skutečnost, že se takové podzemní stavby nezapisují do KN neznamená, že mohou být svévolně ničeny.
Si děláte srandu? Někdo si koupí stavební pozemek a ono se posléze ukáže, že pod ním je stavba, která neexistuje v katastru nemovitostí, ale kterou si kdosi nárokuje, a Vy chcete tvrdit, že si tam člověk nemůže postavit základy domu, septik, zakopávat různá potrubí? Nebo bude majitel chtít zasadit vzrostlejší strom, provádět terénní úpravy pomocí bagru, apod. I kdyby tam jen budoval příjezdovou cestu a spodní vrstvu štěrku rovnal pomocí žáby, tak ten sklep nemusí dopadnout nejlépe. Přece nemůže jakýsi starý sklep, který papírově neexistuje, znemožnit užívání pozemku nad ním, pokud to není zrovna záležitost pro archeologický průzkum.
Částečně máte pravdu, ale je zde možnost že odejděte na nákup a ejhle pojišťovák povolí a jste vyplaven sám a ne soused, pokud to máte do nějaké nádoby. Předpokládám že zavíráte vodu, když jdete na nákup či dopere pračka. Každý by si měl opticky kontrolovat stav zařízení a to se netýká jen vody.
Tak historku o tom, že byl ventil dobrý, pokazil se a místo obvyklého prokapávání začal okamžitě protékat, jako by tam skoro ani nebyl, jsem ještě neslyšel. Ale třeba máte pravdu a může to nastat.
Na přepadový ventil u bojleru stačí odpojit hadicu vedoucí do odpadu, tuto strčit do kýblu a okamžitě máte kontrolu ventilu, jestli neteče👆.
Tím zjistíte, jestli to neteče proudem, ale nezjistíte, že prokapává víc, než by měl. Může Vám nakapat 10 litrů za den a touto metodou to nezjistíte.
Já teda těm technickým věcem moc nerozumím, ale přijde mi jako pitomost, aby odtoková hadice vedla přímo do odpadu. Já jsem zvyklý, že to vede do samostatné nádoby (kbelík, demižon apod.), kde je to pod kontrolou. Letos jsme tento problém doma řešili. Kdyby to vedlo do odpadu, možná dodnes nevíme nic.
Není to žonglování. Umělec je živá bytost, má vlastní fantazii, představy, sny. Robot ne. Aby bylo jasno, jsem velkým zastáncem AI, ale prostě v umění nemá místo. A pokud ji někdo trénuje na autorizovaných datech, nemůže to dělat zadarmo. Toť vše.
Každé umělecké dílo je složeno z prvků, které už někde existují. Takže se taky dá říct, že lidský umělec "kopíruje a skládá". Jen k tomu používá jiné postupy.
Podle mě se hrozba AI pro lidské umění zbytečně přeceňuje. Člověk bude mít v umění vždy navrch. Robot nikdy nebude plně chápat, co člověk od umění chce.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
"Otcové také častěji používají přímou a stručnou komunikaci, která může mít na dítě výraznější dopad."
Přesně tak. Když ženská mele hubou pořád, tak už ji vnímají napůl. Manžel, i děti. A největší hovadina je zvyk některých zahlcovat dítě příkazy, které následně nevyžaduje, aby byly splněny. Dítě se tomu jenom přizpůsobí. Když pak jde o něco důležitého, dítě matku ignoruje, jako obvykle. Přikazovat co nejméně, ale vždy na tom trvat. Pak je dítěti jasné, že nemá smysl se pokoušet z toho vykroutit.
1 odpověď