Miniaturní část Kazachstánu je skutečně geograficky v Evropě a tak si mohou vybrat kde chtějí hrát...
Evropa není samostatný kontinent. Jestli je Kazachstán v Evropě, nebo není, je čistě rozhodnutí toho, kdo vytvoří definici hranic Evropy. V minulosti se za hranici Evropy považovala spojnice Petrohradu a ústí Volhy. To mi přijde daleko logičtější.
Udělat tu kvalifikaci v Evropě jako v Americe to by byla sranda. Každý s každým dvakrát doma a venku. A nestačil by na to ani celý čtyřletý cyklus mezi MS
Zorganizovat se to dá. Šachisti tomu říkají švýcarský systém. V turnaji hraje několik desítek, někdy i stovek hráčů rozdílné výkonnosti. Hráči hrají se soupeři, kteří mají stejně bodů. Takže když hráč vyhrává, posouvá se v tabulce dopředu a dostává silnější soupeře, když prohrává, propadá se dozadu ke slabším. Takže v první polovině turnaje silní kosí slabé a v druhé polovině turnaje si to rozdají mezi sebou. Většina hráčů se celý turnaj plácá ve středu tabulky. V jednom kole porazí slabšího, v dalším prohrajou se silnějším, a tak pořád dokola.
Třeba tady:
Hokej hraje pár států jinak nikoho nezajímá...fotbal je globální sport. Srovnáváš nesrovnatelné. Nemůže na MS hrát 200 států na Mistrovství Afriky 55 apod. Ve fotbale je kvalifikace na jednotlivé šampionáty nutností!
Vyrovnanost ve fotbale není ligovému systému na překážku. V amatérských fotbalových soutěžích se taky nehrají žádné kvalifikace.
ty to furt nechapes, tak jeste jednou a pro poradek. LN nahrazuje bezvyznamne pratelaky, ktere by se nerusily, FIFA i UEFA to odmitli, tak co ma vetsi vyznam, LN nebo pratelaky a netahej sem zhovadile MS klubu, to je fraska a uplna blbost, ale nekterym tymum to nahradi letni turne a pratelaky
Primární smysl přáteláků je testovat hráče. Pokud se to nahradí soutěží, ve které je opět tlak na výsledek, tak se věc posouvá někam jinam.
Je to hrozná slátanina. Z jižní Ameriky postoupí v podstatě polovina týmů a z Evropy ani ne třetina. Co tohle je za blbost? Na tom rozšířeném MS bude spousta zápasů absolutně o ničem. Ovšem vrcholem je celý systém kvalifikace v Evropě.
Jihoamerické země jsou ovšem velké. Tak třeba Kolumbie měří ze severu k jihu jako od polského baltského pobřeží k Sicílii. A má přes 50 milionů obyvatel. Tady se na bleší státy nehraje.
Úklid exkrementů po miláčkovi je ještě stále pro většinu "majitelů" neznámým pojmem. Když už si někdo jiný dodá odvahu a upozorní je, přiletí k němu většinou nechutná odpověď korunovaná výrokem "já za něj platím, tak ať uklízí město". Rozmáhá se nám taky nešvar v podobě pouštění na volno na sídlištích. Majitel přichází se psem z vycházky na vodítku a na okraji sídliště (v teplých dnech plného dětí) pustí psa z vodítka, asi aby se ještě proběhl. Nehledě na noční venčení, kdy majitel kouří ve vchodu paneláku a psa pošle vykonat potřebu k vedlejšímu paneláku.
Lidé, kteří po psovi neuklízí, jsou zcela jistě malá minorita. Psa má 40% českých domácností. A každý takový pes vyprodukuje každý den exkrement. Na zaprasení sídliště ve skutečnosti bohatě stačí jen hrstka lidí.
K článku bych dodal, že odvést psa až někam do přírody a tam ho nechat běhat navolno, taky není zrovna super. Tito psi, a týká se to i těch superhodných plemen, v přírodě zcela zbytečně zamordují obrovské množství volně žijících živočichů. Jen tak, pro svoji zábavu. Jejich natvrdlí majitelé to ani netuší. (Pokud se to nějaký myslivec snaží řešit, ještě je za to soudně popotahován.) A samozřejmě i zde se pohybují lidé, které tito psi napadají, zatímco jejich majitel je někde daleko. V přírodě je přijatelné venčit psa bez vodítka rozhodně jen s košíkem.
"Otcové také častěji používají přímou a stručnou komunikaci, která může mít na dítě výraznější dopad."
Přesně tak. Když ženská mele hubou pořád, tak už ji vnímají napůl. Manžel, i děti. A největší hovadina je zvyk některých zahlcovat dítě příkazy, které následně nevyžaduje, aby byly splněny. Dítě se tomu jenom přizpůsobí. Když pak jde o něco důležitého, dítě matku ignoruje, jako obvykle. Přikazovat co nejméně, ale vždy na tom trvat. Pak je dítěti jasné, že nemá smysl se pokoušet z toho vykroutit.
zajímavé... Jen tak dál... Podobný systém by měla mít každá řeka opouštějící v podobném stavu území každého státu a potom když se vlévá do moře... Ušetřilo by to hodně peněz a problémů...
To by nevyřešilo nic. Je to jen špička ledovce. Lidé v přímořských státech mají odedávna ve zvyku odvážet odpad do moře. Dokud bylo lidí málo a nebyly moderní materiály, tak to nebyl problém. Bohužel divoši z rozvojových zemí to dělají dodnes. Řešit zachytávání odpadu bude mít smysl až přestanou ten odpad házet do moře cíleně.
Řeky protékající Panama City denně do moře přinesou 480 tun odpadků, takže tohle je "kapka v moři".
A s těmi škodami oceánu... Panama má evidentně ve zvyku likvidovat odpady v oceánu, tak bych se nedivil, kdyby takto vytěžený odpad naložili na loď a odvezli dál do oceánu a tam vyklopili. Mangrovy zachráněny, cíl splněn.
Je to tak. Uvažování lidí z jiných kultur nás může v některých směrech dost překvapit. Připomnělo mi to, že v jednom indickém městě vyřešili problém s přemnoženými posvátnými kravami tak, že je posbírali a odvezli za město do pouště. Protože to už podle jejich názoru není jejich chyba, že tam chcípnou. Oni cítí z náboženských důvodů povinnost jim "neubližovat", ale jaký strastiplný život tato zvířata vedou (žijou jen několik let, než je ty odpadky co žerou zabijou), to je nezajímá. Indové, zakládající si na tom svém "neubližování" živým tvorům, byli kdysi velice překvapeni, když britská koloniální správa, která obecně nebyla zrovna moc lidumilná, cítila potřebu v Indii zavádět zákony proti týrání zvířat.
Mně ale rovněž nevadí, že se Evropa snaží být co možná nejvíc ekologická. Nechápu, proč kvůli tématům jako zálohování PET láhví všichni tak vyvádí. I důvody proti jsou naprosto banální. Takže přírodě třikrát zdar!
Podle mě je zálohování PET lahví nesmysl. To malé procento prasat, kvůli kterým se to celé zavádí, to budou házet všude možně dál. Pro člověka s příjmem několika desítek tisíc měsíčně zkrátka nemá ekonomický smysl, aby se s prázdnou láhví táhnul zpět, když už ji přece teď nepotřebuje, jen kvůli pár korunám za zálohu. Ekonomická motivace by možná naopak dávala smysl v chudých zemích, ale tam se to bohužel nezavádí.
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Není to trestné, pořád lhát v nadpisech?
4 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Lhát v nadpisech se pisálkové prý přímo učí na školeních. Přitáhnout pozornost za každou cenu. Už se to považuje za standard.
1 odpověď