Konečně, po 150(?) letech na to přišli... Úžasná je autorita rozhodčích v ragby, házené i dalších sportech. Dokonce i v soutěžích ve vybíjené na úrovni 1. stupně základních škol nesmí s rozhodčím diskutovat nikdo jiný než kapitán. Ani učitel ne!
Nechápu, proč na sebe dosud fotbaloví rozhodčí nechali kdekoho řvát, aniž by ho potrestali...
Vy, odpůrci zálohování, přečtěte si článek pořádně, hlavně pasáž o úspoře energií.
Dále: Žádná pumpařka nic obsluhovat nebude. Kdo to v zahraničí (např. v Německu, na Slovensku apod.) ještě neviděl, tak se jedná o kontejner, třeba před obchodem (nemusí zabírat místo uvnitř), kam hodíte láhev nebo plechovku, ta se tam hned sešrotuje. Vzpomínám, že dříve odpůrci protestovali, že jim nafouknuté petky budou zabírat místo v obchodech. Uznávám ale, že komplikované je skladovat nesešlapané petky a plechovky doma.
Hovořil jsem o tom se Slováky. Moc si pochvalují to, jak jim "sběrači" vyčistili města a jejich okolí, což jsem také viděl několikrát na vlastní oči. A jestli 3 nebo 4 koruny? V obou uvedených zemích jsem vždy s tou petkou nebo plechovkou rád došel, přestože mi tolik o ty drobné nejde. Ale mám takové smýšlení a tuto možnost, když tam je, rád využívám.
Když jsem zmínil to smýšlení ohledně likvidace odpadů, mohli bychom zmínit další příklady:
Nevím, jak jsme my, občané pro volby důležití. Před asi 10 dny byly v pěti ze čtyřiceti malých schránek v našem domě vloženy volební lístky. Přestože máme i druhé, velké schránky, do kterých se v pohodě velké obálky vejdou aniž by je někdo zcizil, tak většina obyvatel domu je nedostala. Takže může dojít k absurdní situaci: Vyfasuji volební lístky ve volební místnosti, půjdu za plentu a tam se teprve začnu rozhodovat, koho budu volit. A tím volbu vzdají další lidé, kteří nevydrží čekat.
Dokonce, jestli si dobře vzpomínám, proběhla kdysi diskuse o tom, že se volební lístky nebudou voličům dodávat předem... A jak si tedy mám promyslet a připravit, koho chci volit, abych nezdržoval další!?
Pro mě je nejúžasnější nádržkou ta v Jedlové v Lužických horách na trati Rumburk - Česká Lípa se zdejší odbočkou do Děčína. Bez ohledu na roční období je zde vždy plno, samozřejmě v létě přeplněno. Ale i tak to zde vždy odsýpá, protože vám jídlo přinesou i ven. Úžasný výběr levných jídel, vždy čtyři polévky (např. skvělá dršťková za 44) a velký výběr z teplé i studené kuchyně. Před rokem zde stály výpečky s knedlíkem a zelím 129, prejt s knedlíkem a zelím 109, kachna se stejnou přílohou 169,... Ale jídel zde bylo mnohem víc. A hlavně se zde dalo platit kartou. Na podzim jsme se dozvěděli, že by od letoška měl být nový majitel. Nevím, jak to dopadlo. Ale snad je to stejné. Otevřeno denně, i o svátcích a platit lze kartou.
Takže to, že preventivní prohlídky využívám, je, podle zdravotnických odborníků, špatně, protože při zavedení bonusů budu zvýhodněný proti těm, kteří na prevenci doposud kašlali? To je jako "když klient přestane kouřit, získá bonus..." Takže bonus nezískám, protože jsem hlupák, že jsem nikdy nekouřil.
Mimochodem: zvýhodnění občanů, kteří na prevenci nekašlou, politici, zdravotní pojišťovny a další odborníci slibují, jestli si dobře pamatuji, už čtvrt století. Takže tímto tempem se toho buď nedožiju, nebo budou zvýhodnění jen ti, kteří s preventivními kontrolami teprve začnou.
Nejsem zaměstnancem Českých drah. Ale často vlakem jezdím a také se dostávám do složitých situaci. Ale naučil jsem se rozlišovat:
Tleskám! Naštěstí mohu porovnat jen dva pobyty v nemocnicích před několika lety. Jednou v rámci operačního zákroku v jedné a následně ve druhé nemocnici na rehabilitaci. Nejsem náročný strávník (s láskou vzpomínám na dokola kritizované omáčky ze školních kuchyní, které jsem miloval). Ale z první nemocnice mi utkvěly v paměti večeře: Každý den 100 gramů baleného salámu od místního výrobce, který byl strašně přesolený. Říkal jsem si, jak je možné tohle podávat ve zdravotnickém zařízení, když to bylo proti všem zásadám zdravé výživy. Zato všechna jídla při rehabilitaci v další nemocnici byla bez chyby.
Pane ministře Dvořáku, aniž bych se vyjadřoval, jestli jsem nebo nejsem pro přijetí eura, uráží mne, že jsme my, občané, nějaká "ulice", jak jste se v rozhovoru vyjádřil. Už jsme také před lety byli pro jednoho z politiků "lůzou". Ne! Vy, jako vláda máte být pro nás, běžné občany, službou, která nám bude zajišťovat co nejlepší podmínky k životu, a ne se nad nás nadřazovat!
U doporučeného dopisu pracovnice pošty špatně výplní jméno. Výdejce na přepážce adresátovi zásilku nevydá. Tomu rozumím. Ale nerozumím tomu, proč nesmí ukázat, kdo zásilku odeslal, aby se příjemce s odesílatelem domluvil na opětovném zaslání tohoto dopisu, zvlášť když (pravděpodobně) mohlo jít o velmi důležité majetkové informace?!
Není pravda, pane Štěpáne, že lidi nechybí! Ti, co zbyli, nám poštu doručují pouze 2x týdně. A hlavně také zaveďte doručování pošty do (správně označených) schránek, a ne, aby ji doručovatelé odkládali na schránky. A také do správného domu, ne do domu ve vedlejší nebo ještě vzdálenější ulici, jak to funguje u nás v Chebu. Paradoxně když jsem se vrátil z pošty, kde jsem řešil stížnost na nedostatky v doručování, jsem objevil na našich schránkách dopis, který byl měl být doručen na adresu vzdálenou cca 700 m. A to byla napsána správně. Od té doby se něco podobného stalo opakovaně.
Česká pošta dostává od Města Cheb zaplaceno za doručování Radničních listů do schránek. Letos jsme z 12 vydání měli ve schránce jen jedno!
Bylo by dobré, vlastně žádoucí, abyste především plnili to, proč tady jste!
Kdo vyvolal u nejméně 95% společnosti přesvědčení, že příslušníci policie, hasičů nebo armády berou po odchodu do důchodu jak penzi, tak současně i výsluhu? Vždyť to není pravda! Pouze těm, kteří z hlediska svých funkcí měli tak vysoký plat, že důchod mají nižší než výsluhu, se výše důchodu z výsluhy dorovnává. Těch ale moc není. A nikdo nebere obě složky v plné výši.
Nedokážu si představit lékaře, který s příjmem 100 000 Kč přestane po 15 letech vykonávat lékařskou praxi, ale bude za 18 900 hrubého, tedy 16 442 čistého (v r. 2024) dělat kuchaře ve školní kuchyni a nechá si vyplácet výsluhu pouze dalších 20 000. A ta mu pak skončí s odchodem do důchodu.
Pan Kubek chce tedy výsluhy pro ty lékaře, kteří by se svou praxí skončili ještě před důchodem? Takového lékaře naštěstí neznám a jsem rád za všechny, kteří svoji práci vykonávají celý život včetně části důchodového věku.
Socialistický režim se rád chlubil svojí úspěšností. Vzpomínám na tehdejší analýzy, které řešily, kde nasbírat nejvíce olympijských medailí, a už před tolika lety tam vycházelo, že bychom potřebovali zázemí pro rychlobruslení. Protože kvalitní rychlobruslař (v současnosti už tolik let Martina), může díky své univerzálnosti vybojovat více medailí za jednu olympiádu a tím zvýšit prestiž našeho tehdejšího politického zřízení.
Nevyřešila to ani tehdejší totalita, a není to vyřešené ani teď. Zázemí pro hromadění medailí dosud nemáme. Před x lety se slibovala hala ve Velkém Oseku, a jestli si dobře vzpomínám, myslím, že si tam kvůli tomu tehdy Martina pořídila i rodinný dům. A přesto žádnou halu dosud nemáme.
Martino, díky za to, co jsi pro reprezentaci naší malé zemičky, i v těchto podmínkách, dokázala...
Tomu nerozumím. Pod hrozbou exekuce budou podle zákona o svobodném přístupu k informacím zveřejňované otázky k přijímacím zkouškám na střední a vysoké školy, maturitní otázky, otázky k semestrálním a státním zkouškám? Případně i k rigorózním? Kdekdo (i každý, kdo nemá, často vlastní vinou, vlastní bydliště), tak může být inženýr, magistr nebo doktor, aniž by k tomu musel studovat?!
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Souhlasím s Bárou, že anketa není objektivní. V r. 2014 náš horolezec zdolal bez použití kyslíku čtrnáctou, tedy poslední osmitisícovku a získal tak tzv. "Korunu Himálaje". Tím se zařadil mezi legendy světového horolezectví. Nejednalo se tedy o jeden závod, jednu soutěž. Potřeboval na to delší časové období s rizikem ohrožení vlastního zdraví. Myslím, že peníze na těchto 14 úžasných výkonů si musel dokázat zajistit sám. V anketě byl Radek Jaroš tehdy zařazen až na 11. místo, takže na vyhlášení nebyl ani pozvaný...