Tak už použitý plast se potravinářství využívat znova nebude, zůstane to surovina na další výrobky. , problém u nás není třídění ale zpracování. Tedy, stát nemá firmy ke zpracování odpadu, proto toto hodil na zákazníky ať tu pokutu v EU zacaluje spotřebitel. Lidé přestanou do určité míry láhve s pitím nakupovat a stát jakž takž ukočíruje pokuty. Pak vzniknou velkopodnikatelé s plasty ale oni zase budou chtít peníze na vysoké ceny zpracování.
Viděl jsem dva dokumenty. První se týkal nekonečně opakovatelné recyklace a výroby nápojových plechovek. Druhý byl o opakované výrobě plastových lahví z výkupem důsledně vytříděných lahví (samozřejmě čistých a bez příměsí, což by výkupní automaty měly garantovat).
Mám problém s vrácením.
1)Nemám doma prostor na ukládání nestlačených lahví.
2)Nemám čas lítat si obchodu s taškami plnými lahví.
3)Ano, jsem si jistá, že přijde zdražení Obchody budou muset platit zaměstnance, kteří ten bordel budou muset zpracovat.
Nechápu, k čemu je to dobré. Jsme nejlepší v třídění, takže proč zavádět tento nesmysl? Je to jen další šikana a buzerace lidí a způsob, jak z nich dostat víc peněz..
- Když máte doma plné láhve, tak ty prázdné vám zabírají místa víc? - - Když jdete koupit nové plné láhve, tak jaký čas navíc vám zabere vzít s sebou ty prázdné?
A co do pytlíku, jako mléko. Táta mi mi 70 -tkach vozil z nádraží v Praze žlutou limonádu v sáčku. Přiloženým brčkem se napíchl speciální svár. Tenkrát super a vždy jsem se těšila, brambůrky a limonadka.
Jéé! Ty limosáčky za korunu v Brně na nádraží jsem jako kluk miloval... Ale k tématu: Teď jsem chodil 10 dnů kolem domu, kde na soklu strašily dvě plechovky. Kdyby byly zálohované, buď by je tam ten, kdo je vypil, "nezapomněl" nebo by se o ně postaral někdo jiný. K záboru místa v obchodech: Když v obchodě nevadí tři prosklené lednice s chlazenými nápoji, tak proč by měl vadit jeden automat na výkup lahví a plechovek ve stejné velikosti? (Zkušenost ze sousedního státu: Je pravda, že prodavačky z toho malého automatu musí rozdrcenou surovinu /ne celé lahve a plechovky plněné vzduchem, jak si mnozí v diskusích myslí/, která ale znovu a donekonečna bude využívána k tomu samému účelu, vybírat častěji.)
Platy učitelů jsou velmi slusne.. Jsou to jediní zaměstnanci v Česku, kteri mají ročně s přehledem 2 měsíce placené dovolené (podzimní, zimní, jarní, letní prázdniny)
Učitelé mají vysokoškolské vzdělání (většina z nich). A proto jejich platy nejsou odpovídající. Narozdíl od dětí nemají prázdniny, ale dovolenou v délce 40 dnů, což nejsou 2 měsíce. Je pravda, že je o trochu delší, než mají ostatní zaměstnanci. O ostatních "žákovských" prázdninách se většina z nich věnuje rozšiřování vzdělání, přípravám a dalším činnostem souvisejícím s jejich povoláním (zdůrazňuji slovo "většina").
Ano odměny jim tedy výplaťte, ale nechte je zaplatit toho, kdo s nimi takové smlouvy podepsal!
Ano, přesně. Nerozumím tomu, zvlášť když už se v DP (ale i v jiných městských, státních nebo obecních organizacích) něco podobného stalo, proč už není dávno v manažerských smlouvách uváděno, že v případě vyšetřování, obvinění atd. nebude manažerská odměna vyplacena dříve, než podezřelý bude pravomocně osvobozen!? Skutečně by bylo dobré, aby toto odstupné byl nucen zaplatit ze svého ten, kdo hloupou smlouvu podepsal. Pak by si rozmyslel, jak ji formulovat. Mně ta změna formulace připadá být jednoduchá. Jenže když to zaplatí firma, konkrétního člověka to nebolí. A ještě, jak jsem si několikrát všiml, ti samí lidé, kteří byli podezřelí nebo dokonce odsouzení kvůli korupci, se pak v jiné státní, krajské nebo městské organizaci objeví znovu. (Např. ROP Severozápad. A zde ale musím uvést, že je mi upřímně líto lidí, o kterých bohužel po nějakých 13 letech orgány činné v trestním řízení nerozhodly a oni mají zkažené životy a kariéry.)
Zpráva je strašně nečekaná v tom, že je neočekávaně zveřejněná 🤔
Také jsem od té nečekané zprávy čekal, že už se to konečně vyřeší. Jestli si dobře vzpomínám, EU se tím před covidem zabývala, zrušení bylo blízko, jen bylo třeba se domluvit, jestli nechat v rámci EU "normální" nebo letní čas. Pak přišel covid a byl důvod z dořešení vycouvat...
Chtěla bych vidět ty průzkumy, kde lidi podporují zálohování... Zatím jsem viděla hlasy pro jen od těch, co chtějí z nového systému jen vyrejžovat peníze.
Zdravím ze Slovenska. Zde o dovolené lahve a plechovky vracím rád, přestože na tom nerejžuju, v rozporu s tím, jak je uvedeno výše. A když vidím, jak to zde funguje, systému fandím. Stejně jako v Německu, kde jsou na zálohování také už roky zvyklí.
Na Slovensku jsem byl mnohokrát svědkem, jak chudší lidé částečně čistí přírodu a města a tím si přivydělají. V jedné diskusi na toto téma mi někdo odpověděl, že když nahážu petky do kontejneru před obchodem, tak stejně budu muset čekat, až obchod otevřou. Byl to hloupý argument. Proč bych lahve a plechovky vracel v době, kdy je zavřeno? Vezmu je přeci tehdy, když jdu nakupovat, ne?
Konečně, po 150(?) letech na to přišli... Úžasná je autorita rozhodčích v ragby, házené i dalších sportech. Dokonce i v soutěžích ve vybíjené na úrovni 1. stupně základních škol nesmí s rozhodčím diskutovat nikdo jiný než kapitán. Ani učitel ne!
Nechápu, proč na sebe dosud fotbaloví rozhodčí nechali kdekoho řvát, aniž by ho potrestali...
Vy, odpůrci zálohování, přečtěte si článek pořádně, hlavně pasáž o úspoře energií.
Dále: Žádná pumpařka nic obsluhovat nebude. Kdo to v zahraničí (např. v Německu, na Slovensku apod.) ještě neviděl, tak se jedná o kontejner, třeba před obchodem (nemusí zabírat místo uvnitř), kam hodíte láhev nebo plechovku, ta se tam hned sešrotuje. Vzpomínám, že dříve odpůrci protestovali, že jim nafouknuté petky budou zabírat místo v obchodech. Uznávám ale, že komplikované je skladovat nesešlapané petky a plechovky doma.
Hovořil jsem o tom se Slováky. Moc si pochvalují to, jak jim "sběrači" vyčistili města a jejich okolí, což jsem také viděl několikrát na vlastní oči. A jestli 3 nebo 4 koruny? V obou uvedených zemích jsem vždy s tou petkou nebo plechovkou rád došel, přestože mi tolik o ty drobné nejde. Ale mám takové smýšlení a tuto možnost, když tam je, rád využívám.
Když jsem zmínil to smýšlení ohledně likvidace odpadů, mohli bychom zmínit další příklady:
Nevím, jak jsme my, občané pro volby důležití. Před asi 10 dny byly v pěti ze čtyřiceti malých schránek v našem domě vloženy volební lístky. Přestože máme i druhé, velké schránky, do kterých se v pohodě velké obálky vejdou aniž by je někdo zcizil, tak většina obyvatel domu je nedostala. Takže může dojít k absurdní situaci: Vyfasuji volební lístky ve volební místnosti, půjdu za plentu a tam se teprve začnu rozhodovat, koho budu volit. A tím volbu vzdají další lidé, kteří nevydrží čekat.
Dokonce, jestli si dobře vzpomínám, proběhla kdysi diskuse o tom, že se volební lístky nebudou voličům dodávat předem... A jak si tedy mám promyslet a připravit, koho chci volit, abych nezdržoval další!?
Czechia znamená Čechy. A pokud vím, naše země se neskládá jen z Čech ,ale i z Moravy a Slezka .Název Česká republika sice také neobsahuje Moravu a Slezko, ale přece jen je pro nás ( nečechy ) přijatelnější. Pane Mádl, i liberál může být hrdý na svůj původ. A ne všechno, co je 30let staré, je konzervativní.
Z mého pohledu je rozdíl mezi výrazy Čechy (nezahrnuje Moravu a Slezsko) a Česko (země, které jsou součástí České republiky). Až na několik výjimek má naprostá většina států zjednodušený krátký název a myslím, že bychom jej měli mít také. Samozřejmě u státních institucí by měl oficiální název zůstat (Parlament České republiky, Vláda České republiky, Pozemkový fond České republiky atd.).
Nebo snad budeme fandit "Česká republiko do toho"?
Až na to, že budovy patří SŽ a ne ČD - ČD je dooravce... Alespoň si něco zjistěte o tématu ať nepíšete bláboly, když už to potřebujete komentovat. Díky
Přesně tak. Nedávno proběhla diskuse o zpožděních vlaků, za všechno mohly ČD. Přitom se jednalo o vlaky jedoucí z Maďarska, Slovenska nebo Německa. Navíc na hranicích se Slovenskem probíhala rozsáhlá modernizace, kterou ale ČD neprováděly. A napočítal jsem, že vlaky v ČR provozuje nejméně 7 dopravců.Stejně tak stojím za Vámi v tom, že než někdo napíše blábol, měl by si zjistit, jak to skutečně je (např. s vlastnictvím nádražních budov).
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Souhlasím s Bárou, že anketa není objektivní. V r. 2014 náš horolezec zdolal bez použití kyslíku čtrnáctou, tedy poslední osmitisícovku a získal tak tzv. "Korunu Himálaje". Tím se zařadil mezi legendy světového horolezectví. Nejednalo se tedy o jeden závod, jednu soutěž. Potřeboval na to delší časové období s rizikem ohrožení vlastního zdraví. Myslím, že peníze na těchto 14 úžasných výkonů si musel dokázat zajistit sám. V anketě byl Radek Jaroš tehdy zařazen až na 11. místo, takže na vyhlášení nebyl ani pozvaný...