Už jsem to tady někde psal - odvádím každý měsíc cca 10 000,- do zdravotního a sociálního pojištění. A to i přes to, že už jsem dosáhl důchodového věku a pobírám penzi. V této situaci ovšem nechápu, proč musím odvádět sociální pojištění (když důchod už mám vyměřený a nikdo mi ho už nezvýší) a ještě od nového roku připlatím. Má to jiný důvod, než pracující důchodce oškubat? V podstatě každý měsíc pětinu důchodu vracím státu...
Bohužel, autor buď z nevědomosti, nebo schválně píše nesmysly. Já jsem v šedesátých létech vyrůstal a Vánoce pro nás byly svátky hojnosti. Vždycky jsme měli kapra, tradiční salát, ovoce a stromeček plný nádherných ozdob a čokoládových figurek. A to jsem byli spíše ti "chudí", ale nebyl problém koupit kapra, husu, ovoce a zeleninu. Pamatuji si, že na Vánoce jsme měli nejen jablka, hrušky, pomeranče a mandarinky, ale kupodivu i ananas a kokos. Je pravda, že to nebylo běžné a obchody nabízely tohle "exotické" zboží jen v době předvánoční, ale bylo to. A jestli ve dvaapadesátem Zápotocký blábolil o Dědu Mrázovi, rozhodně se to neujalo (snad jen u skalních) a v normálních rodinách chodil Ježíšek a o půlnoci jsme chodili na půlnoční mši. A dárky? Bylo jich méně a určitě to nebyly technologické výkřiky - nakonec v těch šedesátých létech jsme byli rádi, že máme doma telefon, tedy pevnou linku a dva programy v černobílé televizi, ale měli jsme relativně skromná přání a ty nám "Ježíšek" plnil. Ať to byla stavebnice, jízdní kolo nebo třeba autíčko na dálkové ovládání (tehdy za sebou táhlo bowden, protože auta na "vysílačku" ještě nespatřila světlo světa).
Nemůžete přece srovnávat Hutku a Nohavicu. To je naprostý nesmysl. Každý z nich má svojí uměleckou cestu, Hutka si vybral tu těžší, s poetikou, která není pro každého, Nohavica svoje mistrovství zamířil k lidovějšímu pojetí a tím je jeho popularita samozřejmě mnohem větší. Ani jedno však neznamená, že je to špatné, nebo méně kvalitní. Neustále tady omíláte charakter (necharakter) Nohavici a morální čistotu Hutky. Kdybyste takhle začali rozebírat všechny populární osobnosti, došli byste ke stejném polarizaci. Půlka byla "morálně čistá", půlka spolupracovala, aby nějakým způsobem profitovala, tedy aby ti herci a zpěváci dostávali příležitosti, které byly těm druhým odpírány. Třeba práce v TV apod. Zdaleka nejhorší však na tom všem je to, že pádem minulého režimu to neskončilo a naši umělci i "umělci" znovu přisluhují těm, kteří jsou u moci a čekají za to patřičnou odměnu. A někteří se dočkají - třeba státního vyznamenání... A aby se o tom moc nemluvilo, vyberou novináři jednou za čas někoho, kdo byl na té "špatné straně" a dnes - světe div se - je znovu.
A to jen proto, že svou tvorbou vyjadřuje nějaký názor, postoj k dění v tomhle státě, ve světě. Nebudeme přece předepisovat umělcům, jak mají myslet a co mají říkat či zpívat, to bychom se posunuli až někam do Severní Koreje a to, si myslím, nechce nikdo.
Nechcete soudit, ale soudíte a odsuzujete. A evidentně vůbec nevíte, jaká to byla doba ta "komunistický diktatura". Já jsem nebyl nikdo ve srovnání s Jarkem Nohavicou, jen jsme jezdili na čundry a hráli na kytary ty zakázané Krylovky a cítili jsme se jako odbojáři. No, byl to spíše protest generace, vzhlíželi jsme k Brontosaurům a jejich leckdy na hraně interpretované písničky a názory. Tleskali jsme všem, kdo měli odvahu "naznačovat" ve veřejném prostoru.
A tak se nejednou stalo, že nás "vyhmátli" policajti a nejen, že nám kontrolovali doklady, ale leckdy z toho bylo i předvolání k "podání vysvětlení". My jsme věděli, že se pohybujeme na té hraně a věděli jsem, že provokujeme - oblečením, účesem, volnomyšlenkářstvím (které patří každé mladé generaci) a tak jsme vždy šli k "výslechu" nervózní a nejistí. A oni se nás tam ptali na úplně obyčejné věci (které samozřejmě věděli) a my jsme celkem bezelstně odpovídali, protože o nic nešlo a nic zas tak špatného nikdo z nás nedělal. Kam tím mířím? No ano, založili mi složku a byl jsem informátor - tady nám podepište výpověď a sypejte domů - ani jsem pořádně neviděl, co podepisuji a hlavně, že už jsem mohl vypadnout... A tak jsem se tohle všechno dozvěděl až po dlouhých dvaceti létech.
Netvrdím, že to měl Nohavica přesně takhle, ale nesuďte něco, o čem nic nevíte, prosím.
Tak z článku je jasně patrné, že vládní koalici začínají mladí Motoristé vadit, protože jejich ambice nejsou tak zcela mimo. A tak je potřeba rychle zmobilizovat nějakého toho spřáteleného (rozuměj - podřízeného) "novináře", aby je trochu očernil v očích potencionálních voličů. Je totiž nad slunce jasnější, že čím dál, tím více voličů chce volit kohokoli, jen ne pětikoalici.
I přesto se však můžeme těšit, že volby budou díky korespondenční volbě "těsné" a v případě, že ani korespondenční volba našich neznámých zahraničních voličů nedopadne dobře, potom nezbude, než rozhodnutí ústavního soudu výsledek voleb zrušit jako v Rumunsku.
Těch nástrojů na udržení se u moci naše koaliční partička vymyslela celou řadu.
No, ale co kdyby...
Ovlivňování předvolebních kampaní by samozřejmě mělo být nepřípustné a výsledky takových voleb by měly být anulovány. Alespoň v případě, že volby ovlivnily proruské zpravodajské síly. V případě, že volby (kdekoli) ovlivňují demokratické proamerické a proevropské rozvědky, je vše v pořádku, protože to jsou ochránci demokracie.
Jinými slovy - je úplně jedno, co si přejí občané té, které země, důležité je, kdo vyhraje (dez)informační válku. A když se demokratickým silám nezadaří, je nutné vyvolat druhé kolo, aby se na něj mohli ochránci pravdy lépe připravit.
To je snad logické, ne?
3
Sledujících
0
Sleduje
3
Sledujících
0
Sleduje
Ale oni ti černoši byli otroci. Ostatně historicky je doložené, že největší otrokáři, obchodníci s otroky byli právě samotní černoši v Africe. Stačí si o tom něco přečíst - tedy z doby, kdy se to ještě smělo psát...