Chcete zapomenout na minulost Petra Pavla? Proč ne? Proč pořád živit nějakou nenávist i po 35 letech? Ale udělejte to se všemi, kdo v té době byli nějak spojeni s KSČ a jejími složkami. Samozřejmě mám na mysli Babiše, ale zdaleka v tom není jen on...
Problém není v komunistické minulosti prezidenta, problém je v tom, že jedním dechem jeho minulost omlouváme a ve stejné větě to vyčteme třeba tomu Babišovi, nebo nedej bože Konečné (chudák Konečná, co ona má společného s režimem před 35 léty?). Prostě, jak se to zrovna hodí. Já osobně bych byl pro, udělejte tu tlustou čáru, ale u všech, chovejte se korektně v pravém smyslu toho slova.
Ale - je toho naše současná politická reprezentace schopna? Vždyť už to zase vypadá, že jediným programem a tématem pro vládní koalici (a jí pomocné novináře) bude Antibabiš a jeho spolupráce s STB. Potom se nedivte, že opozice kontruje prezidentem...
Rozmohl se nám tu takový nešvar - plané moralizování bez jakékoli konstruktivní nabídky na řešení pod rouškou anonymního autorského nicku.
Zklamal vás Babiš, nevolte ho, Zklamal vás Fiala nevolte ho... OK, dobrý nápad - koho chcete volit? Nebojte se napsat svůj názor na věc, pane Jindřichu III. Problémem však je naprosto bezzubá opozice, nebo chcete-li třetí cesta. Takže před voliči je - opět se rýsuje - volit menší zlo.
Babiš selhal při covidu., ALE jinak to přece tak špatné nebylo...?
Fiala selhal při plnění předvolebních slibů a navíc pokračoval v Babišové covidovém selhání. K nápravám nedošlo...?
A tak jsou před námi další volby, jejichž hlavním motivem bude Antibabiš na jedné straně a kobliha na straně druhé. Díky podvodu na voliče bude zase sestavena pěti, čtyř, šestikoalice stran, které by se (minimálně polovina z nich) za normálních okolností do parlamentu ani nedostaly. Proti nim bude stát Ano a někde na chvostu budou Okamurové, Konečné, Maláčové a spol. Budete-li volit je, zahodíte hlas. Tak jak to může dopadnout - nedopustí-li se současná vládní koalice brutálního faulu s korespondenční volbou, vyhraje Ano a budeme mít zase čtyři roky na to, abychom se přesvědčili, že to nebyla moc dobrá volba, ale možná o trochu méně špatná než Spolu a Stan (a Piráti blahé paměti).
Vážený pane ... anonyme. Máte pravdu, půl miliardy v rozpočtu 2316 miliard korun je celkem zanedbatelná částka. Problém je v tom., že těch "zanedbatelných částek" v řádu jednotek miliard zatěžuje ten rozpočet příliš mnoho. Ať jsou to platy poslanců (a dalších ústavních činitelů), nebo podpora ukrajinských "běženců" a 0,25% ze státního rozpočtu do unijních fondů na pomoc Ukrajině, dotace na elektromobily, dotace na zelenou elektřinu, vlastně dotace na cokoli. A když to sečtete, už to není ta zanedbatelná částka, ale pořádný dílek koláče v řádech desítek miliard. A to už drobné nejsou, už se pohybujeme v řádech jednotek procent ze státního rozpočtu. Jedno procento je 23,16 mld. korun! A co víc, my si na to musíme půjčit!
V neposlední řadě potom nemůžu souhlasit s tím, že by snad poslanci a vláda pracovali tak dobře, aby bylo možné jim přidávat. Je nad slunce jasnější, že vláda dobře nepracuje, svědčí o tom nejen schodek ve státním rozpočtu, ale i zpackaná digitalizace, nedostatek léků a lékařské péče vůbec. Zároveň je nutné připomenout, že ani poslanci nepracují tak, že by si zasloužili nějaké navýšení - jen tak namátkou se podívejte na docházkovou morálku. Potom samozřejmě vládní poslanci na povel schvalují zákony, které doslova škodí občanům této země a to není dobrá vizitka jejich práce. Ti lidé jsou placeni námi, občany, a je jejich povinností dle ústavy a zákonů, pracovat pro nás dobře s ohledem na naše potřeby. A tuto povinnost neplní!
Nedávno jsem si sestavil plán, jak vyhrát 185 mil. ve Sportce. Byl sestaven do pěti přehledných kroků:
Musím přiznat, že mě trochu překvapilo, že zejména třetí bod je nereálný...
Další útok na nejnižší lidské pudy. Probudit závist, že "ten Babiš" má to či ono za kolik (desítek) tisíc... Myslíte si snad, že ostatní miliardáři či snad politici chodí v teplákách za dvě stovky?
Mě by spíš zajímalo, co na té bundě (plavkách, košilích) stojí takové peníze. Úplně stejná (na pohled) se dá koupit za desetinu...
Nejhorší je, když o socialismu píše člověk, který o něm jen někde četl. A to si ještě vybíral zdroje, které mu tu jeho představu dokrmovaly.
Možná pana Krále překvapí, že "Škola základ života" je prvorepublikový film a tedy přisuzovat tenhle slogan socialismu je pitomé.
Jedna učebnice byla v souladu s osnovami a díky tomu se v celé republice učilo stejné učivo a bylo jen na kantorovi, jestli to nějak vylepšil (což se dělo poměrně často).
Děti se bály - ano báli jsme se špatných známek, napomenutí, poznámek a to prostě proto, že doma rodiče netolerovali špatné známky, či drzosti vůči kantorům. Takže samozřejmě za skutečné kázeňské přestupky přišel doma zasloužený trest. Za poznámku z hodiny branné výchovy, kdy jsem si "dělal legraci" z atomového útoku mi maminka domluvila, abych nebyl na paní učitelku drzý. Na střední škole jsme se tomu při podobné příležitosti s učitelem nakonec zasmáli.
Auto, lednička televize byla výjimka... Tak ne, pane Králi, ledničku a televizi měl skoro každý, výjimka bylo auto, což se potom dramaticky změnilo v osmdesátých létech.
A nakonec - dnešní děti nejsou lepší nebo horší. Dnešní děti jsou takové, jaké si je vychovávají dnešní rodiče. A ta výchova je - dle mého názoru - příliš volná. Takže dnešní děti moc dobře znají svoje práva, ale unikají jim jejich povinnosti. Díky tomu vědí, že nemusí psát domácí úkoly, čili se doma neučí, jsou mnohem línější, než jsme byli my a to nejen ve fyzických aktivitách, ale i v myšlení. Ony si nemusí nic pamatovat - všechno je na Googlu a na Wikipedii. Díky tomu je úroveň jejich všeobecných znalostí žalostná.
Asi by bylo dobré také zmínit to, že v devadesátých létech vzrůstal tlak měst a obcí na rozprodej bytů a domů do osobního vlastnictví s tím, že to je v Evropě normální trend. Hlavním motivem přitom bylo, zbavit se chátrajících domů a odpovědnosti za jejich provoz. Proto také v prvních vlnách byly ceny více než příznivé. Teprve později ovšem novým vlastníkům došlo, že si se svým bytem koupili i náklady na provoz, na údržbu, na revize i na nezbytné investice (klasicky do střech, fasád a výtahů). Takhle se tehdy stát (obce) elegantně zbavil prodělečných nemovitostí s regulovanými nájmy a přenesl odpovědnost a náklady na nové vlastníky a ještě utržil nějakou tu korunu za jejich prodej.
3
Sledujících
0
Sleduje
3
Sledujících
0
Sleduje
Tak ano, Harrisová je přesně ten kandidát, který bude poslušně plnit přání svých loutkovodičů. Trump se samozřejmě nehodí, protože není ochoten se podřídit. A co je lepší? Vládu loutek prožíváme tady v Evropě docela intenzivně už několik let a podívejme se, co z toho vzešlo - Green deal, drahé energie, likvidace evropského průmyslu i zemědělství a islamizace Evropy.
Tak snad by to chtělo i tady v Evropě si trochu dupnout a dělat si věci po svém a pro sebe...
Takže za mne Trump, Orbán a jim podobní.
5 odpovědí