Malo se vi, že Slovaci v ramci Slov. nar. povstanu zadali stalina o pripojeni k SSSR. Nyni to asi chteji zkusit znova..
Pro úplnost, byli to slovenští komunisté, jejichž popularita byla nižší, než v českých zemích. Podporovali to ale i Slánský a další, já osobně to považuji za dokonanou vlastizradu. Ostatně měli vzor v Leninovi a spol. z jara a léta roku 1918.
Ale lze. Třeba ten boxer byl okamžitě po činu zadržen, rozsudek mohl být za týden, veřejnost s případem a rozsudkem seznámena do měsíce, poprava do dvou až tří měsíců od skutku. Hotovo, vyřízeno. Pro vykonání rozsudku by například byla potřeba alespoň dvoutřetinová účast všech právoplatných voličů s dvoutřetinovým názorem pro. V ten moment opravdu rozhoduje většina. Jsou totiž skutky jasné a objasněné opravdu nade vší pochybnost. Demokracie a humanismus mají slabiny právě v demokracii a humanismu. Jsou to principy zneužitelné vlastními nástroji. Jsem za ně rád a jsem jejich zastáncem, ovšem je potřeba se vyhnout medvědím službám.
Hovoříte-li o zneužitelnosti nástrojů, trest smrti je zneužitelný mnohem více. To je medvědí služba o řády horší. Nemluvě o tom, jak bude uvažovat zločinec páchající kriminalitu, za kterou by bylo možno uložit trest smrti. Dá si více záležet na likvidaci svědků?
Vyjmenoval bych vám v podstatě všechny třeba od roku 2000, kteří by ten trest smrti zasloužili a ani jednou za čtvrt století by se s absolutní jistotou nejednalo o omyl. Z poslední doby třeba ti dva, kteří svou oběť rozvařili nebo brněnský boxer, který umlátil náhodného svědka u garáží. Soud i poprava musí proběhnout co nejdříve. Náš soudní systém je velmi rozličný od toho amerického a zrovna v případě závažných trestných činů je náš systém lepší, transparentnější, přesnější. Jinak to není jen otázka peněz, takze i kdyby eliminace takových zrůd měla být pro stát finančně nevýhodná, výhody za mě stále převažují.
"Co nejdříve" ovšem jde proti verifikaci a zabránění justičnímu omylu. Volba je "dobře, nebo rychle". Speciálně v tomto obojí mít nelze.
Má. Je to zásadní podmínka. My ho zrušili dříve, ale zrušený být musí. Justičnímu omylu se dá předejít násobnou verifikací trestu. Buď přes zákonodárce nebo přes plebiscit.
Koukněte se na statistiky, kolik lidí v USA bylo odsouzeno k smrti omylem (USA jsem vybral, protože půjde o zřejmě nejvěrohodnější zdroj dat). Tomu nezabráníte nikdy. Při tom ověřování atd. nakonec ten odsouzený k smrti v USA vyjde stát dráž, než kdyby byl odsouzen na doživotí.
Jestli jsem v něčem euroskeptik, tak v nutnosti zrušit trest nejvyšší. Odpůrci tohoto trestu mají silné argumenty v tom, že může dojít k omylu či dokonce zlovůli soudu, případně údajné neefektivnosti tohoto trestu. Jsou to argumenty pádné, leč v současnosti liché. Neříkám, že zde má být útočník popraven, těch deset let ochrany společnosti jakž takž stačí. Bohužel to u nás dopadá tak, že dostane šest měsíců jako při předchozím zbabělém útoku. V Řecku letos padlo při jednom zabití šest doživotí. U nás zcela nemožné. Proč, milí zákonodárci, proč je to nemožné? Kvůli vám!
Zrušení trestu smrti nemá s EU nic společného. U nás jsme tento trest zrušili před tím, než se o nějakém členství v EU začalo uvažovat. Justiční omyl není lichým argumentem ani dnes. Můžete více rozvést to, proč je za lichý považujete?
A v té zprávě tvrdí, že volby byly zfalšované? Nikde to tam nevidím... si ji přečtěte a napište sem... 🙂
Slovo zfalšované tam skutečně není, v tom Vám dávám za pravdu. Ale taky to neříká, že ty volby byly OK. Mám i informace z první ruky, přímo od jednoho z pozorovatelů. Volby rozhodně nebyly tajné, hlasování se natáčelo, spoustu lidí doprovázel k urně někdo z komise, aniž by to bylo přání dotyčného. Státním zaměstnancům bylo naznačeno, že jejich hlasování bude mít vliv na kariéru. Z doslechu pak ještě to, že v některých obvodech byly hlasovací lístky pro opozici natržené či jinak poškozené, aby šlo o neplatné hlasy.
Na stránkách OBSE nestojí nic o speciální ruské operaci, o krádeži hlasů nebo o zfalšovaných volbách, o čemž mluví prezidentka. A to v téhle malinké zemi s ca 3,7 miliónem lidí Mezinárodní volební pozorovatelská mise čítala celkem 529 pozorovatelů ze 42 zemí mj. z Úřadu OBSE pro demokratické instituce a lidská práva (ODIHR), Parlamentního shromáždění OBSE (PS OBSE), Parlamentního shromáždění Rady Evropy (PS RE), Parlamentního shromáždění NATO (PS NATO) a Evropského parlamentu (EP). Je to více než dvakrát tolik pozorovatelů na počet voličů než na Ukrajině v roce 2019.
Tak co má znamenat to naprosto vychýlené zpravodajství v českých médiích? Připravují nás na nový majdan? Rusové vměšování odmítají a podle agentury TASS a jejich zdroje z bezpečnostní komunity do Tbilisi dorazili odstřelovači vycvičení na Ukrajině z tzv. "Gruzínské legie." .."
Lžete. Na stránkách OBSE je tato zpráva už dva dny. Odkaz 1
Jurečka je matlák. dělá deset věcí naráz a ani jednu pořádně. Druhý Bartoš. Tihle dva se asi cítili v životě nedocenění a my to máme schytat.
Domnívám se, že hlavní příčinou je, že páni ve vládě si myslí, že města, obce mají nasysleno dost a proč by měl vše hradit stát, když někde přešlapují miliardy. Ale ne všude. V malé obci Horní Dolní nemají na nic, nic moc nevybrali ani na daních z nemovitosti ale mají školku, někde do 500 obyvatel i školu pětitřídku! A kde vzít a nekrást! Co vše má stát dotovat - toť otázka. Jenže naše poctivá vláda jim podsouvá hamletovskou otázku: Žít či nežít?
Žít, ale tuhle vládu už nevolit.
Ono je to také tím, že malá Horní Dolní by neměla být samostatnou obcí, když nezvládá obslužnost svých obyvatel. Mít přes 6000 obcí (a 14) krajů je při lidnatosti a velikosti ČR luxus. I 4 000 obcí by bylo ještě hodně.
A co Taliban s USA proti legalne zvolene vlade , ale pak se karta otocila , Taliban proti USA , CR a spol .😂 .Kurnove , Turecko , Muslimsky stat 😂. Severni Vietnam se nehodil USA do kramu 😂 .
Po sovětské invazi nebyla v Afghánistánu legálně zvolená vláda. Tálibán vznikl až po konci sovětsko-afghánské války. Severní Vietnam vedl agresi proti Jižnímu Vietnamu. K moderní historii se prosím nevyjadřujte, kupíte nesmysl za nesmyslem. Informačně nejhodnotnější jsou nakonec ty Vaše smajlíky, ale vypovídají především o Vás.
Kdo bojoval proti legalne zvolene vlade Afganistanu u nich doma , pane Noho .😊😂🤣
Odpověď na Vaši otázku: SSSR.
Pan Plachta zmiňoval brutální vražedné režimy, vy píšete Vietnam, Afghánistán, Irák. Máte pocit, že Tálibán je lidumilné hnutí?
Ještě je možnost, že jste myslela americká angažmá. Tam jste ještě více vedle. Vietnam - USA pomáhaly napadenému Jižnímu Vietnamu proti severovietnamské agresi a ano, ten komunistický režim na severu persekuoval i zabíjel své odpůrce. Afghánistán - tam v době invaze vládl Tálibán, takže ano, i tam by l brutální vražedný režim. Irák v době americké invaze rovněž, nejen Kurdové by mohli vyprávět.
Příště prosím více číst (na tom přitlačte hodně) a méně psát. Mnohem, mnohem méně.
Ale jestli Vás baví smát se vlastní nevědomosti, nechám Vás v tom.
To není tak úplně pravda, např. známá z jihových. Číny pracuje v soukromé firmě, po letech dostala i podíl ve firmě.
Odbory tam někdy mají, i když samozřejmě s evropskými odbory se to nedá srovnat, ale to je pro ně možná i dobře.
K Vaší první větě: Anekdotický důkaz. Totéž funguje i jinde, navíc jde zřejmě o manažerku, nebo jinou zaměstnankyni patřící k elitě (špičková právnička...), ne o zaměstnankyni, která by byla typickým zaměstnancem v dané zemi/oblasti. Stovky miliony pracovníků v Číně (ve stavebnictví, v průmyslu) žijí v jiné realitě. Jejich práva velmi podvazuje systém hukou (v něčem připomíná institut domovského práva dříve používaný i zde), nověji i sociální kredit.
K Vaší druhé větě: Existuje korelace mezi mírou odborové organizovanosti, rozsahu oprávnění odborů a úrovní mezd v dané zemi.
No jak kde. Nominální mzdy jsou vesměs vyšší v ČR, ale po přepočtu na kupní paritu vychází leckterá východní čínská města lépe než ČR (Shenzhen, Shanghai,...)
Víte, co v těch městech stojí bydlení? Třeba v Pekingu je tržní cena bytu na vyšších jednotkách násobků ceny stejného bytu v Praze. Pochybuji, že by to v Šanghaji bylo jinak. Vzhledem k tomu, že v Číně ve vztahu k pracovní síle panují podmínky kapitalismu 19. století, kdy spousta pracovníků - zejména z venkova, nebo jiných provincií - nemá v daném místě žádná práva, neexistuje žádný faktor (například nezávislé odbory), který by působil směrem k vyšším mzdám.
Něco odporného o někom šířit jeho zdravotní stav. Do roka bude vládnout Babiš a vrátíme se zpět do slušné republiky.
Paní Stehlíková jen vyjádřila svůj názor na zdravotní stav M. Zemana. Nebyla jeho ošetřující lékařkou, to by se na ni vztahovalo lékařské tajemství, v takovém případě bych s Vaší úvodní větou souhlasil. Vaše druhá věta je oxymoron.
To není pravda jsou 11ti tisícové cykly.Ted je slunce zrovna na vrcholu jednoho takového cyklu,to věděli již Mayové ve svém kalendáři.Věděli to i ve faraonském Egyptě kněží.je třeba si dát víc vědeckých zkoumání dohromady a vybrat si ty vědce kteří nejsou placení korporátními organizacemi.
Promiňte, ale to je nesmysl. To by před 11 tisíci lety muselo být klima plus mínus stejné, jako teď. Nebylo. Před 22 tisíci lety rovněž. Také nebylo. Jsou cca 11 let trvající sluneční cykly, které mají malý vliv na klima, ale od 70. let 20. století se křivka teplot na Zemi od těchto cyklů odpoutala.
Které korporátní organizace platí vědce? Není to náhodou tak, že nejvíce peněz mají ropné a průmyslové korporace, kterým by se spíše hodilo oteplování způsobené člověkem popírat? Rusko tak ostatně činí...
Je hrozně smutné, že kvůli člověkem nezavinenym cyklickym změnám počasí, tj kvůli v historii se opakujicim obdobím zimy a tepla, tj dob oteplení a dob ledových, umírají ještě v soucasnosti na Zemi lidé. Vinu na umrtich v Africe a i jinde ve světě mají zkorumpovane vlády postižených zemi, které před projevy cyklickych změn počasí nebuduji ochranu. Pokud se nyní planeta Země vrací k průměrným teplotám běžným před 30tis lety, kdy bylo na Zemi mnohem tepleji, lze očekávat, že napr část Sahary bude zase možno zemědělsky obhospodarovat, že Grónsko bude vyvážet svou pšenici a v Praze bude na části území teplé mělké moře. Tomu se musí lidstvo přizpůsobit, nic jiného s tím nezmůžeme - jde o periodicky jev, na který nemá lidstvo vůbec, ale vůbec žádný vliv.
Ty cyklické změny počasí trvají normálně desetitisíce let. Před 30 tisíci lety bylo výrazně chladněji (doba ledová se tomu říkalo). Teď ta změna trvá v řádu desetiletí.
další strašák.... klima se na Zemi mění, co Země Zemí je.... tomuto se jednoduše říká počasí... Zdejší "odborníci" by se měli raději pustit do výpočtů, kolik CO2 a jakou uhlíkovou stopu zanechá výbuch jedné sopky.... opět žvásty....
Vulkanická činnost produkuje CO2 výrazně méně než lidstvo. Nebojte se, spočítané to dávno je. Sopečné erupce navíc klima ochlazují.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Kdyz se podivate na vysledky treba v Gagauzii, kde Sandu mela dostat jako obhajujici prezidentka 5 %, tak ty vysledky jsou krajne podezrele. Nemyslim si, ze by vetsina Moldavanu v Moldavsku mela jine svetonazory nez ti zijici v zahranici
1 odpověď
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Gagauzie je silně proruský region, vymezuje se proti vládě v Kišiněvu. Hlavní představitelka Gagauzie se opakovaně schází s Putinem.