Chlubím Jiříku, myslim že všeobecný rozhled z gymnázia mám stále dobrý, nevim proč si to furt pamatuju, ale je to tak... ukázat na mapě všechny státy světa, hlavní města, nejvyšší hory, znát planety sluneční soustavy se učí asi ve třetí třídě, takový základní věci a ten obecný rozhled gymnázium jen rozšiřovalo. Děti sledují v televizi nějaký ty vědomostní soutěže, ja na to nekoukám, mne to nebaví, ale vzdycky mi z toho pak pokládají otázky a jsem za hvězdu, protože 80% toho vim 😁👍
Pamatovat si látku z gymnázia nestačí. Zrovna v zeměpise se věci mění. Názvy, případně hlavní města (Kazachstán za poslední léta několikrát...), i nový stát semtam vznikne. Poznání se mění i např. v dějepise (třeba antropogeneze aktuálně vypadá mnohem méně jednoznačně, jež za mých gymnaziálních let), v přírodních vědách také a koneckonců i taková výpočetní technika zaznamenala určitý progres. I ta Vaše poznámka o vědomostních soutěžích spíše svědčí o tom, že jste zakrněl, ale dáváte to na odiv.
Děkuji Vám pane Dvořáku za jasné a výjimečně slušné vysvětlení. Někteří diskutující mě vyloženě uráželi. Já si z toho nic nedělám, každý máme něco.
Já věděl, že něco takového existuje. Vůbec mě to nezajímá a o tom, že se to dá "těžit", jsem četl poprvé. Jeden pán mi napsal, že si na to mají vzít krumpáč a lopatu. Souhlasím, alespoň něco užitečného, výkopové práce.
Doplním informaci, že toto je třeba velký byznys v Kazachstánu. Tam díky tamním podmínkám postavili velké plochy solárních elektráren, jejichž výkon jde na těžbu Bitcoinu. To je vlastně ještě ta méně špatná varianta, jinde se k témuž spotřebovávají fosilní zdroje.
Vrbětice jsou důkazy vymyšené z prstu. Dodnes nejsou přímo důkaz, že v tom mněli prsty rusové. Jenom domněnky.!! Pat a mat? Kdyby tomu bylo tak,tak by je kontrarozvědka dávno vypátrala .A zlikvidovala.!!
Jakou pozici v tajných službách zastáváte, že to tak dobře víte? Musím ale ocenit Vaši dokonalou konspiraci skrze pravopis!
Patrně jste nepostřehl že se vůbec nic nedokázalo a těm pohádkám o agentech čuk a gek které v naší pravdomluvné TV tak emotivně vykládal Babiš s tím druhým kašparem ani se mi nechce věřit že jim na to někdo opravdu skočil. A patrně vám uniklo i to že zbraně údajně zničené při výbuchu se objevují různě po světě, patrně je odnesl ten čuk a gek co myslíte?
Běžte to o těch údajně nezničených zbraních vysvětlit někomu z pyrotechniků, kdo tam dohledávali munici rozmetanou po okolí. Kromě toho jste patrně nepostřehl, že šlo o teroristickou akci cizího státu, kterou rozkryly zpravodajské služby, což jsou situace, kde se z principu nevede klasické soudní řízení. Právě to, že ty informace zveřejnili Babiš a Hamáček, kteří jinak jeli vůči Rusku velmi nekonfliktní linku (kroky, které by vedly k prohloubení energetické závislosti na Rusku), je další argument pro to, že ty informace byly pravé.
Nikdo nás obsadit nechce to jsou jen hloupé výkřiky západních bezmozků kterými se snaží manipulovat veřejné mínění a vyvolávat nenávist proti jinému národu, což je mimochodem trestný čin.
Vrbětice jste zaznamenal? Bylo to Rusko, kdo proti nám vedlo teroristickou akci, bylo to Rusko, které si nás dalo na seznam nepřátelských států. Vláda Petra Fialy s těmito kroky neměla nic společného.
To lajkování videí asi projde jen s nějakým napomenutím. To další už asi ne. Ten příměr s fabrikou nesedí.
Zamyslete se prosím nad tím, proč by někdo vůbec měl potřebovat někoho dalšího, kdo ze svého účtu rozešle údajné výplaty, aniž by k tomu dotyčný prostředník přidal nějakou další práci, jako třeba ty výplaty počítal atd. A ještě mu za to platit. Paní dostala seznam čísel účtů a částky. V případě legálního byznysu by bylo jednodušší těm lidem poslat peníze rovnou a nekomplikovat proces ještě instruováním dalšího "ozubeného kolečka v soukolí".
Nemám právo tady někomu vzít právo volby jenom proto, protože volí jinak než já. To už tu bylo, že jsme všichni volili stejně jednu stranu. S tím, že někteří nemají ponětí o místní politické situaci souhlasím. Vím, že je dost těch, kteří se o politiku vůbec nezajímají a někteří k volbám vůbec nechodí. Já bych řekl, že většina kandidátů jde do voleb s tématy, které nikdy nesplní.
V tom se shodneme. Co jsem se snažil říci, je mj. to, že jakmile podle nějakého klíče začnete občanům omezovat volební právo podmíněné jen a pouze občanstvím, je to špatně. Může se to velice rychle obrátit proti všem.
To kladu, jelikoz pro tuhle debatu je to zcela bezpredmetne. Vase detailni rozdeleni nemeni vubec nic na faktu a na podstate veci.
S tím úplně nesouhlasím. Třeba ve škole asi nechceme 40 dětí ve třídě. Potom jde o to, jestli každá Horní Dolní musí mít malou školu, nebo bude jedna škola pro více obcí (úspory z rozsahu). Netýká se to jen škol. Ale slučování obcí znamená i zánik pašalíků, s regiony je to ještě těžší, tam už jsou politicky těžší váhy, které mohou solidně "zatopit" svým stranickým ústřednám v případě, že by se část krajských pozic rušila.
Takze vlastne jsem nelhal, kdyz si to shrneme. Prostor k proskrtani statnich zamestnancu je podle me obrovsky. Jen je treba to udelat, a byt tam nekdo, kdo ma koule, tak uz to je.
Jak se to vezme. Vaše vyjádření bylo velmi nepřesné, ale nevidím tam úmysl, takže to nebyla lež. Vy totiž směšujete pojmy, např. pojmy "(státní) úředník" (těch mezi zaměstnanci státu až tolik není - to je těch 76500) a "zaměstnanec státu" (těch je ten necelý půlmilion, patří tam i ti státní úředníci, dále učitelé [těch je nejvíc] hasiči, policie...), "státní zaměstnanec" (těch je cca 73000, prakticky se kryje s pojmem "státní úředník") a "zaměstnanec ve veřejné sféře" (popř. "zaměstnanec odměňovaný platem"), kterých je ten milion, kam patří ti zaměstnanci státu a dále zaměstnanci placení z obecních a krajských rozpočtů. V tom máte trochu guláš, přijde mi, že někdy téměř kladete rovnítko mezi tou největší kategorií a státními úředníky.
Vazbu možná silnější mají. Jenže, jak se může orientovat v naší politice někdo, kdo žije třeba na Novém Zélandu, nebo v Jižní Americe. A pak, já psal o těch, kteří žijí v zahraničí trvale. Nikoliv o těch, kteří tam pracují, třeba v na stanici na Jižním pólu. Tam je jasné, že tam žijí půl, nebo celý rok a pak přejedou na chvíli domů. Já myslím výhradně ty, kteří žijí v cizině trvale. A jestli mají občanství dvě, pak volit jen v zemi kde žijí. Nemají, ani páru o našich politicích a věřím, že to většina hodí tomu, kdo jim něco slíbí, v tomto případě volební právo. Když to tu takoví politici začnou vorat, jako Fiala, tak oni budou v pohodě, ale my v tom budeme muset žít !
Když už chcete uplatňovat hledisko orientace v české politice, tak prosím důsledně i na ty, co zde žijí. To by ale potom volební právo ztratila třeba třetina (?) lidí, protože druhá část Vašeho příspěvku se vztahuje i na spoustu zdejších voličů. To, že člověk někde žije, automaticky neznamená, že má ponětí o místní politické situaci. Dokladovat to lze například tím, že do krajských voleb někteří kandidáti či strany a hnutí jdou s tématy, která s kraji vůbec nesouvisí, a lidé na to slyší.
Volební právo je základním OBČANSKÝM právem, které má mít každý občan daného státu.
Je kolem 1mil. statnich zamestnancu. K tomu si pripoctete 2mil. duchodcu a 2mil. deti a dojde Vam, ze je to celkem nepomer. Myslim, ze propustit az polovinu uredniku, referentu a jim podobnych by bylo velice snadne. Jenze nepopularni a nekdo nahore by na to musel mit koule.
Omyl. Zkuste se prosím zamyslet nad tím, že jsem napsal "podle zákona o státní službě". Protože státních úředníků je cca 76 tisíc. Propustit polovinu státních úředníků snadné skutečně nebude. To je jen Vaše dojmologie. Jejich práce vyplývá z právních předpisů, nebylo by, kdo by ji dělal. Zásadní redukce počtu státních úředníků musí začít auditem vykonávaných agend, jinými slovy by se mělo říci, co už stát nebude dělat. Necháme-li agendy tak, jak jsou, určitou úsporu můžeme zajistit digitalizací, ale příkladů úspěšné digitalizace zatím mnoho nemáme.
Zaměstnanců placených státem je celkem asi 480 000, z toho nejvíce je učitelů, máte tam policisty, hasiče, vojáky atd.
Zbytek z toho asi milionu jsou především zaměstnanci obcí a krajů - a tam skutečně prostor pro redukci je a veliký. Máme skoro 6300 obcí, 14 krajů, jiné země mají v přepočtu na milion obyvatel obcí třeba třetinu a krajů dvě třetiny nebo polovinu. Tady máme v rámci veřejných rozpočtů obrovský prostor pro vyšší efektivitu.
Nikdy nebylo tak zle jako za vlády "slepence" premiéra Fialy. Mám obavu, že z tohoto marasmu se už republika nedostane.
Z hlediska poměru průměrného důchodu a průměrné mzdy to aktuálně tak špatně není. Pokud jde o inflaci, začala se rozjíždět na konci mandátu Babišovy vlády, zčásti kvůli rozhodnutí za covidu podporovat zachování zaměstnanosti (a u volby vyšší nezaměstnanost, nebo vyšší inflace je volba nižší nezaměstnanosti podle mého tou lepší). Velký vliv na inflaci pak měla válka na Ukrajině, faktorem mohlo být dle mého názoru i to, že máme korunu a ne euro. S externím šokem vláda moc nadělat nemůže (zavedla stropy na ceny energií), nástroji na snižování inflace pak disponuje primárně ČNB. Vláda nikoli. Platy ve státním plošně nezvyšovala (vybraným profesím ano, ale ne všem), čili třeba tento inflační impuls vláda nedala. Ceny komodit vláda neurčuje. U zemědělských produktů u nás často funguje oligopol, u pečiva bych se nebál hovořit o monopolu (jednička na trhu koupila dvojku).
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
...myslíe alkoholika Zemana? Nekopejte do senilních kolaborantů...
1 odpověď
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Nebo Gottwalda. Po kterém se pojmenovalo dokonce celé město