Zmůžete se jen na ubohé osobní útoky. Nikdo nemá na blábolení Babiše, například: „Školky tam chybí, protože jsme téměř je vyřešili. A já když jsem vyzval lidi, tak jsem dostal z té Ostravy, tam se to nepovedlo, myslím starosta Letohradu mi psal. Osm a půl miliardy jsme tam transferovali z evropských peněz. Řešíme ty skupiny. Vaše kolegyně mě tady interpelovala, tak školky tam nejsou, to by byl potom samozřejmě seznam tisíců.“ (Andrej Babiš, Poslanecká sněmovna čtvrtek 30. ledna 2020)
To je jako od generátoru náhodných slov. Ze všech jednání Parlamentu ČR se vedou záznamy, které se dají dohledat, neboť Parlament ČR má své vlastní webové stránky.
Přidám několik jeho dalších citátů: „A ten covid zme dali lidem!”
„Zachránili jsme tisíce mrtvých.“
„Normální člověk by jel z Brna do Bratislavy, vidím Břeclav, odbočím doprava a jsem ve Vídni, pár kilometrů. A doleva mám Varšavu. Selský rozum.“
Do Vašeho výčtu příkladů (díky za něj!) navrhuji doplnit ještě "motýle" (jako vzkříšení dadaismu po 100 letech hodno zápisu na seznam nehmotného dědictví UNESCO) a "ti, co měli přijít, nepřišli", což bylo celé řízení pandemie v kostce.
Dělníci jsou tedy podle Vás lůza? Oni na ty kancelářské a HO ve státní správě totiž makají,aby mohli mít z jejich daní výplaty.....
Vzhledem k počtu dělníků v ekonomice (celý sekundární sektor - což zdaleka nejsou jen dělníci - méně než dvě pětiny zaměstnanců), jejich průměrným mzdám, tedy i odvodům a daním (spíše podprůměr) nejsou dělníci zrovna tou hlavní skupinou, která by "dělala na ostatní".
Home Office je blbost a každý to ví efektivita práce je nižší a btw lidé mají doma odpočívat a ne pracovat.. Mušky už dávno dál postoj že Home Office je nepřípustný.. souhlasím s nim
V době nedostatku pracovních sil ve skoro všech oborech je homeoffice často to, co udělá rozdíl mezi tím, jestli tu sílu navíc máte Vy, nebo konkurence, která pak je schopná zakázku, na kterou Vy nemáte kapacitu. Tři pětiny české ekonomiky tvoří sektor služeb, u kterých je velký podíl pozic, u kterých nezáleží, kde je práce vykonávána. Vedoucí, který si neohlídá produktivitu podřízených na homeoffice, by neměl být vedoucí. Když si zaměstnanec zaslouží důvěru, proč mu ji nedat?
a USA dělalo od 2SV co prosím vás jako jaderná velmoc ??? a nezapoměňme také prosím že USA jako jediná použila jadernou bombu 2x na civilní obyvatelstvo. Tím se nazastávám RF ale tím říkám že by se mělo měřit stejným metrem. Zjistěte si info o kubánské aféře.
Co konkrétně máte na mysli slovy "a USA dělalo od 2SV co prosím vás jako jaderná velmoc?". Máte na mysli ty USA, které v době, kdy měly jaderný monopol, přišly s Baruchovým plánem mezinárodní kontroly jaderné energetiky a ukončení jaderného zbrojení? Odkaz
Kdybyste ruské dějiny alespoň zahlédl z rychlíku, tak byste věděl, že porazit je jde. Rusko má v moderní historii dokonce několik totálních debaklů. Krymskou válku, první světovou válku (kterou fakticky projeli tak, že se Rusko zhroutilo a ztratilo obrovská území), studenou válku (Rusko opět předvedlo implozi). Dokonce i s Čečnou to byl v první válce debakl.
Dle veřejně dostupných čínských internetových zdrojů z dne 20.11., Severní Korea vyslala do Ruska generálplukovníka Kim Yong-boka, zástupce náčelníka generálního štábu KLDR. Dříve vedl speciální jednotky a na veřejnosti se objevoval jen zřídka.
Kim Yong-bok koordinuje akce severokorejských jednotek s ruskými jednotkami a organizuje jejich VÝCVIK v moderních metodách vedení války, včetně dělostřelecké střelby, čištění zákopů a létajících dronů. Získané zkušenosti pomohou Severní Koreji aktualizovat její vojenskou taktiku.
Severokorejská vojska nejsou v Rusku kvůli ukrajinskému konfliktu a pokud byste v redakci použili někdy mozek, tak se logicky dostanete k pravému důvodu jejich přítomnosti v Rusku, a to je donutit Japonsko k podpisu rusko-japonské mírové smlouvy. Mírová smlouva měla být podepsána minulý rok v létě, a byla velmi výhodná po Japonsko, měly se jim vrátit i nějaké ostrovy (podrobnosti neznám), ale Washington to Tokiu zakázal.
Můžete prosím nám neznalým vysvětlit, jaký zájem má KLDR na podpisu rusko-japonské mírové smlouvy? Když je to podle Vás zcela logický důvod?
Hlavně že od západu v 38 sem došlo jenom a pouze dobro....a díky tomu se tady dostali v 48 k moci komunisté.
Ten Západ v roce 1939 poučen právě fiaskem Mnichova už reagoval jinak v případě Polska. Toho Polska, které si s Němci rozdělili právě Rusové, přibrali si k tomu Pobaltí, kus Finska (původní záměr byl ambicióznější) a kus Rumunska. Mnichov nebyl hlavní příčinou komunistické vlády u nás. Ještě v polovině roku 1947 tomu šlo zřejmě zabránit (kdyby ostatní strany komunisty a Stalina poslaly k šípku nad otázkou účasti na Marshallově plánu).
Nejsem zastáncem ruské agrese, ale bylo by dobré si vzpomenout například na válku USA ve Vietnamu. Historie prostě není černobílá.
Myslíte tu válku, kterou začali komunisté a Severní Vietnam (který tak byl agresorem onoho konfliktu)? A USA vojensky pomáhaly Jižnímu Vietnamu? A kde po podpisu mírových smluv, kdy se Amerika stáhla, Severní Vietnam dále pokračoval v boji, dokud nedobyl Saigon?
A co jiného mám dělat? Vždyť je tahle teorie úplně padlá na hlavu! Ať se děje s počasím cokoli, tak to těm vědcům pořád zapadá a solidní, fyzikální, ověřitelný důkaz, že to vše způsobuje antropogenní emise CO2 nemají. Tohle není věda, pane Boznere, to je ideologie nebo náboženství, vyberte si. Takhle se solidní věda fakt nedělá!
CO2 je skleníkový plyn, to je prokázaný a opakovaně prokazatelný fakt. Když srovnáte graf koncentrace CO2 v atmosféře a graf průměrné globální teploty, co uvidíte? Dokonce se plní poměrně staré predikce vývoje teplot založené na růstu emisí CO2. Čím Vy si vysvětlujete současné rychlé oteplování?
Etnické čistky dělali rovněž a hladomor na Ukrajině už lze označit za genocidu, akorát ten pojem tehdy ještě neexistoval. Obětí bylo zhruba stejně, jako při holocaustu. Sověti naveliko likvidovali celé skupiny osob. Polskou menšinu před válkou a Poláky na územích, která okupovali na podzim 1939, široce pojaté elity v pobaltských republikách, Krymské Tatary, kulaky a mnoho dalších.
🙂 Asi cekate, ze podnikatel bude usilovat o nizsi zisk.🙂
Mimochodem 220 milionu cisteho zisku = 40 milionu dane. Kolik na dani statu zaplatite vy?
Na papíře ano. V reálu nikoliv. Máte různé odečty, potom dotace. Dostanete se pak do situace, kdy třeba Agrofert na dani z příjmu právnických osob státu odvede méně, než od něj dostane, což se i dělo.
Že je to překonané, tvrdí pouze politici, aby se obyčejný člověk nemohl v politice orientovat.
Každý věděl, že pravice nezvedá a levice zvedá daně. Bylo jasné, jakou politiku vede pravice a jakou levice. Teď si politici dělají, co chtějí, jak se jim to hodí do krámu. Fakt paráda
Kdyby to bylo jen o daních... Redukovat dělení politických sil jen na toto je silné zjednodušení. Jednak jsou různé daně (přímé, nepřímé), jednak je zde také otázka důvodu, proč se daně zvedají/snižují.
Společnost, stát, ekonomika jsou dynamické, i reálně pravicovou vládu může potkat situace, kdy daně musí zvednout (historicky - zbrojení z důvodu napjaté mezinárodní situace, národní bezpečnost přebíjí otázku pravice/levice, v současnosti potřeba řešit rozpočtové deficity...), nebo kdy je žádoucí daňové břemeno rozložit jinak (například zmenšit nepoměr mezi výběrem daní z příjmu FO od zaměstnanců a od OSVČ, nebo změnit míru daňové progrese). Pohyb některých daní má mít také vliv na spotřebitele (vyšší zdanění alkoholu, cigaret, ale také třeba nemovitostí v situaci, kdy je na trhu nemovitostí silným faktorem spekulativní držba bez toho, aby se nemovitosti využívaly k primárnímu účelu - což je případ současné ČR). Mimochodem, v minulosti zde daně snižovaly např. vlády vedené ČSSD (Sobotka jako ministr financí ve vládách ČSSD 2002-2006) a ODS (2006/7) masivně zvyšovala nepojistné sociální dávky.
Když tedy tvrdíte, že to historicky překonané není, co je tedy podle Vás typicky pravicová a typicky levicová politika/strana u nás? Já souhlasím s Vaší větou o tom, že si politické strany počínají dosti eklekticky (až populisticky), ale to není problém žhavé současnosti, ale už několikáté generace. U nás je to naveliko říznuté silným spoléháním na stát, a to bohužel čím dál více i od podnikatelského sektoru ("státe zařiď, státe zaplať, státe dotuj...")
Pavlíku, vybereš se 1 ze 3 bodů a tím chceš zpochybnit bod 4 ???
Ty jsi mi ale manipulátor.🤣
Já zpochybňuji pouze Váš bod 1, bod 4 jsem citoval, jako podpůrný doklad toho, že ty volby navzdory následnému tvrzení o opaku zpochybňujete. Z logiky Vašeho prvního příspěvku, alespoň tak, jak jste jej napsal, vyplývá, že body 1-3 jsou "evidentně zfalšované". Vzhledem k tomu, že "kšefty" mohou být falešné, ale ne "zfalšované", laptop také nemůže být "zfalšovaný", dtto "aktivní zapojení služeb" (to už může být "klamavé", nebo "falšující", ale "zfalšované" nikoliv - je to protimluv trpného "být zfalšován" a "aktivního zapojení"), tak jediné, k čemu se gramaticky přídavné jméno "zfalšovaný" může vázat, jsou ty "minulé volby". Váš problém, že nevíte, co píšete. Musím opakovat svůj prvotní postřeh o Vašem selektivním vnímání.
Proboha Pavlíku, proč mi to děláte. Zkuste si přečíst co jsem napsal a uvidíte že minulé volby nezpochybňuji.
Jen bych se rád dočkal vyřešení věcí které Bidenova administrativa ignorovala.
Když ani nevíte, co píšete, tak je to těžké. Ve spojení "podvody z minulých voleb", notabene, když dál napíšete "a mnoho DALŠÍCH evidentně zfalšovaných věcí" předjímáte, že se podvod ve volbách stal, tudíž volby zpochybňujete. A ani nevíte, že se to prošetřilo a uzavřelo.
Nemáte zač, Peťulko.
Doufám že se došetří:
Minulé volby se dávno došetřily s výsledkem, že vítězství Bidena bylo OK. Vaše vnímání světa je silně selektivní.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Nedávno jsem jezdil opravdu pravidelně (jednou týdně) pracovně do Anglie. Připadá mi, že daný novinář by mohl pocházet někde z okolí Birminghamu. Tam totiž mají prapodivné "nářečí" s ještě horší výslovnost... Sám mluvím anglicky velice dobře, ale tomuto pánovi jsem porozuměl až na 3tí pokus, takže mě vcelku nezaráží reakce paní Schillerové (kterou strjně jako Vy nemusím). Stejně tak ovšem nemusím Pekarovou, která se taktéž minimálně v úvodu své řeči při oslovení velmi solidně a vlastně i velmi trapně zakoktala a i v průběhu místy používala "obligátní HM", když lovila v paměti správná slova a celkově bylo znát, že její anglična je čistě českou školní Angličtinou bez delší praxe v používání ať již v Anglii, nebo USA (ten přízvuk a výslovnost, které člověk pochytí při pravidelné osobní komunikaci obzvláště s angličany je pak zcela zřejmý). Otázkou je, jestli to byl mechanicky naučený text, či to vymýšlela na místě (což by zas u úvodní řeči s mezinárodní účastí byl extrémní amatérismus).
2 odpovědi
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Paní Schillerová anglicky mluvila na veřejnosti vícekrát, vypadalo to dost podobně jako na onom "ví vil sí" videu. Ale zažil jsem osobně lidi, kteří prokazatelně žili léta ve Státech, měli vynikající frazeologii a slovní zásobu, ale přízvuk jak z parodie na Rusy mluvící anglicky. Takže přízvuk by byl to poslední, co bych kritizoval.