Si spíše myslím, že za to může obecné uvědomění obyvatel celého světa, že jakékoli peníze kdekoli na účtu v jakékoli bance jsou také jen digitální číslo které může kdykoli defakto kdokoli jen tak škrtnout a diversifikace jmění například do "keše" nebo alespoň různých světových měn obnáší i z části nákup třeba BTC nebo obecně crypta.
Tak k doporučeným maloobchodním cenám výrobců mají současné ceny ještě stále docela daleko, obecně se dá říct, že i ze současného stavu by musely ubrat ještě 50% 😄 trochu by s tím ale mohl pohnout INTEL, který se chystá jít na trh s novými grafikami, teoreticky by mohl nasytit nějakou část poptávky a samozřejmě přechod ETH na POS je také stále aktuálnější téma.
Tak Kanada byla trochu "diktátorská" vždycky a s nějakými zákazy a nařízeními si moc caviky nedělala. Pivo si tam koupíte jen ve specializovaném obchodě s omezenou otevítrací dobou nebo teda v restaraci/baru, ale opět zase jen v omezenou dobu, tabákové výrobky se sice prodávat mohou i třeba na benzínce na rozdíl od alkoholu, ale nesmí být nikde vystaveny, je to taková "podpultovka". Evidentně když si tam obyvatelé nechali líbit podobné typy zákazů a pmezení předtím, tak si u nich vláda myslí že si může dovolovat nařizovat cokoli.
Asi mají málo nemocnic, každopádně se ideálně ukazuje na příkladu, že veškerá opatření jsou jen oddálením nevyhnutelného. Ono to tam nebude zase ale tak hrozné jak se prezentuje, Odkaz zatím v těch jejich přeplněných nemocnicích podlehlo kovidu oficiálně jen 227 lidí, takže určitě minimálně nenechávají na ulicích nikoho zemřít a zdejší média namísto toho, aby prezentovala například témata o tom, jaké jsou ze studií reálné vyhodnocené účinnosti protipandemických opatření, tak se snaží odvracet pozornost jinam dokud se projenává nesmyslný protipandemický zákon. Zajímavější aktualitky: Odkaz 1 nebo Odkaz 2 , jen aby lidem náhodou nedošlo co všechno špatně vláda doposud provedla unáhlenými kroky.
Fandím každému kdo neche dovolit té nekompetentní vládě aby protlačila tak nesmyslný zákon. Absolutně nedokážu pochopit jak si mohou ti lidé ve vládě vůbec myslet že takový zákon nějak pomůže někdy lidem a pokud jediný prozatimní prostředek jak poukazovat na to že ten zákon nemá ve sněmovně co dělat jsou obstrukce, tak schvaluji i obstrukce.
Jinými slovy, relevantní účinek má očkování v populaci nad 65 let kde jsou jeho účinky vyjádřitelné mírou ochrany 65% a s věkem se snižují o trochu méně než s časem po prodělání očkování, kdy se dá o nějaké ochraně mluvit maximálně 3 měsíce po aplikaci, je to TOP produkt. Hlavně vyočkovat co bylo nakoupeno, ale zamyslet se nad tím, že ve státech s vysokou mírou proočkovanosti právě třetími dávkami jako Portugalsko se omikronová vlna rozšířila mnohem dříve, měla dvakrát takovou intenzitu ve srovnání s průběhem v ČR a trvá tam déle, to nikoho nenapadne porovnávat. Očkování má možná smysl cíleně pro reálně ohrožené skupiny, ale jinak plošně v populaci působí kontraproduktivně a státy které vakazují více dávek na obyvatele a vysokou míru proočkovanosti třetími dávkami se omikron šíří mnohem rychleji, razantněji, a déle než ve státech kde se to s očkováním tolik nepřehánělo. Pro přehled Portugalsko: Odkaz
a pro srovnání čr : Odkaz nebo Izrael: Odkaz nebo Dánsko: Odkaz kdo mi ukáže jaký je ten vliv vakcinace na zpomalení šíření omikronu v populaci nebo jak ovlivňuje vysoká proočkovanost třetími dávkami počet aktivních případů v populaci ?
Je to smutné, procházím lokální média a zdá se mi skoro až nemožné že nějak zapomínají reprodukovat aktuální světové zpravodajské dění kolem kovidu a zveřejněním studií které vyhodnocují vliv opatření: Odkaz 1 nebo Odkaz 2 ze zdroje Odkaz A přijde mi to jakoby zdejší média dostala embargo při projednávání pandemického zákona zveřejňovat témata která defakto pojednávají o tom, že zrovna ona opatření které pandemický zákon umožňuje zavádět bezmyšlenkovitě, unáhleně, bez posouzení možných negativních vlivů nebo přínosu se ukazují jako velice neúčinná a v rámci negativních ekonomických vlivů jako hodně kontraproduktivní. To že vláda obcházela ústavu a bez rozmyslu bez zkoumání zaváděla unáhleně opatření která nejsou funkční nás stálo doposud 700 miliard a když už bychom měli mít nějaký pandemický zákon, tak právě takový, který by jednoznačně vyloženě naopak zakazoval takové postupy bezmyšlenkovitého kontraproduktivního jednání, zakazoval zneužívání nouzového stavu a obcházení ústavy.
Tak relativně čerstvé metastudie celkem přesně ukazují jaký reálný vliv měla celkově opatření přijímaná vládami jako nástroje boji proti pandemii kovidu. Pěkně to shrnuli například Izraelci: Odkaz 1 , respirátory k tomu samozřejmě patří také. Jedna z původních studií o kterou se opíralo přijetí ochrany dýchacích cest v USA jako za povinné pak mluvila o tom, že v reálném prostředí při plošném zavedení se zpomaluje šíření nákazy o 20% a defakto pak oddaluje průběh vlny nákaz o třeba 2-3 dny. Ta se prováděla na vzorku populace tuším v Bangladéši, ale britskými vědci. No a co se týká praxe, tak ideální je si srovnat výsledky průběhu pandemie v Kalifornii kde se opatření vyžadovala, pokutovala a vymáhala včetně nočení roušek: Odkaz s protějškem jako je Florida kde vyhláška tamního guvernéra pokutovala vymáhání například nějakého potvrzení o očkování nebo testu a nošení roušek zůstalo jen čistě na dobrovolné bázi.: Odkaz když si oba státy ležící v podobném podnebném pásu rozpočítáte i podle počtu obyvatel, tak se rozhodně nedá říct, že by nějak byl vidět nějaký přínos nošení roušek, restrikcí typu zákazu hromadných akcí, omezení obchodu nebo služeb nebo lockdownů. Spíše naopak.
Naštěstí se panu Okamurovi povedlo ten zákon alespoň odsunout a vidím v tom větší naději, protože už se řeší téma jako je metastudie výsledků reálného vlivu opatření a divím se že se to nestalo tématem už i u nás v mainstreamových médiích, asi opět nějaká záměrná cenzura. Odkaz 1 nebo třeba Odkaz 2 a defakto to znamená, že přesně to co umožňuje takovýto pandemický zákon, cože je unáhlené bezmyšlenkovité a nepodložené zavádění opatření která ve výsledku mají obrovský vliv na ekonomiku a jen mizivý vliv na pandemii je přinejmenším hloupost. Pokud bychom měli mít nějaký pandemický zákon, taky by měl být spíše o tom, aby vyloženě zakazoval podobná opatření přijímat takto unáhleně i za nouzového stavu bez rozmyslu jen na základě nepodložených domněnek o tom že by to asi nějak mohlo fungovat. Odkaz
Chápu že pro vládu je těžké uznat, že protikovidová opatření vycucaná z prstu nějakým nekompetentním úředníkem podpořená nekompetentním mesezem byly opravdu chyba která nás stála 700 miliard, ale alespoň by se mohli postarat o to, aby se takové praktiky už nikdy nemohly opakovat a né se naopak snažit o to aby se do budoucna mohly dít ještě horší věci. Srandovní je, že ta metastudie je defketo vědecký důkaz toho, že všichni odpůrci opatření měli vlastně od začátku pravdu když říkali že jsou k ničemu a jen škodí. :-(
Srovnat tituly do tabulky podle počtu prodaných kopií je celkem nepřesný způsob jak posuzovat něco jako je úšpěšnost hry. Dávalo by to větší smysl přepočítané na vydělané peníze, nebo je řadit více podle oblíbenosti, počtů aktivních hráčů, nebo obecně podle počtu hráčů vůbec. Na jednu strany jsou hry jako GTAV nebo Minecraft jistě nějakým způsobem úspěšné a zrovna tyto dvě se drží opravdu dobře, ale kdo by z těch hystorikcých titulů nenarazil na hru jako DOOM nebo jeho pokračování, nebo jak by šlo ohodnotit v úspěšnosti hry které vzešly z "ničeho" typu Conter-Strike nebo DOTA které se vlice dobře drží dlouhodobě na pozicích nejhranějších titulů už pomalu desetiletí.
Podle mne neexistuje ani žádná studie, která by rozvažovala vůbec přínosy plošného očkování u dětí, nezapomínejte že veškeré důvody o které se celou dobu opírala propagovaná nutnost očkovat děti vzaly za své, když se jaksi ukázalo, že vakcína je zastaralá, nemá sebemenší vliv ani na zpomalení šíření aktuální mutace a že kolektivní imuta byl defakto HOAX od samého počátku. Kampaň spočívala hlavně na principu zodpovědnosti vůči starší populaci, něco ve smyslu že očkované dítě nenakazí babičku a dědečka, ale to se jaksi ukázalo jako velice chabým argumentem založeným na lžích nebo nějakých nepodložených domněnkách a to mizivé procento dětí u kterých je vzhledem třeba k nějaké prdispozici účelné se nechat očkovat i tou zastaralou vakcínou by se mělo hlavně řídit jenom radami svých ošetřujících lékařů a né rozmary nekompetenetních politiků.
Tak hlavně nikdo na žádných číslech nebo grafech nikdy neprokázal, že by jakékoli opatření relevantně fungovalo, nebo že bylo celkově přínosnější než kontraproduktivní, nemají se reálně o co opřít. Protože když by si někdo dal tu práci a vyčíslil si třeba nošení respirátorů které realisticky zpomaluje šíření korony třeba o 20% což jsou defakto třeba navíc 2 dny zpoždění vln nákazy a oproti tomu že to stálo několik miliard na nákupech z číny náš rozpočet a každý den to stojí další +- 3 miliony použitých respirátorů denně občany nebo podniky už dva roky, tak by jsdnoznačně vyšlo najevo že je jejich plošné nasazení obrovský nesmysl. Podobně jako ostatní plošná restriktivní opatření. Největším problémem minulé vlády a kolem pandemického zákona i té současné vlády je právě to, že ono využití různých opatření nemá žádná pravidla, a obcházením ústavních práv ani žádné mantinely které by se specifikovaly na základě alespoň potenciální účinnosti. Všechno bylo přijímáno bez rozmyslu, unáhleně, bez vědeckého podkladu, jakoby na základě pouhých nepodložených doměnek a jako pokus. Pokud bychom měli mít nějaký pandemický zákon, tak by měl naopak fungovat jako prostředek proti tomu, aby se podobné praktiky už nikdy nemohly opakovat, specifikovat za jakých okolností je teprvé možné obejít ústavu, specifikovat jednoznačně přínosy proti negativním vlivům a mít určená jasná pravidla za jakých okolností se bude dát teprve něco omezit, nařídit, zakázat a podobně. A to ne jen na základě mylného úsudku jak nám předvedl nekompetentní mesez který věřil lžím o účinnosti vakcín a nesmyslu o imunitě.
Já bych to viděl na rozšíření systému emisních povolenek, kdo by chtěl na zahradě pálit třeba napodzim listí, tak by si koupil emisní povolenky podle množsví takového paliva, podobně jako třeba když by někdo topil krbem nebo kamny. Také by to chtělo rozšířit odpovědnost za emise při požárech, když by někde hořelo, do škody by se vyčíslovala i hodnota emisních povolenek spotřebovaná pro ekvivalent vypuštěných emisí, dalo by se to vymáhat po žhářích, vinících nebo pojišťovnách a v neposlední řadě by stálo za to do systému zařadit i emise vzniklé vlivem přírodních katastrof jako třeba výbuchy sopek, přírodně vzniklé požáry a podobně, v rámci takové události by jednoduše stát na jehož území taková katastrofa vyprodukuje emise musel nakoupit obrovské množství emisní ch povolenek což by prudce zvýšilo jejich hodnotu a utlumilo průmysl a produkci emisí jinde, zmírnily by se globální emisní dopady přírodních katastrof vykompenzované nižší produkcí emisí vlivem lidské činnosti. Asi nikdo nepochopí že jde o sarkasticky míněnou snůžku nesmyslů, která by ve finále poslala lidstvo na stromy, ale to je na tom to nejsmutnější, protože si každý umí i celkem reálně představit situaci, že i takováhle hrozná snůžka hovadin by mohla dříve nebo později napadnout někoho z ekologů a co je horší snad být i snad nějak tlačena, nedejbože realizována z dílny veleekomozků z EU. To by se ta EKO povolenková mafie teprve pěkně rozjela:-), ale jakej bychom měli hezky čistej vzdoušek.
Z mne je obrovská škoda, že se o výhodách a úskalích sociálních platforem typu facebook nedostatečně vzdělávají děti ve školách. Dokonce třeba u nás na teda relativně malé škole si dovolili teď úplně zrušit dětem informatiku, protože jednoduše neměli kantora který by to byl schopný vyučovat. Přitom se podle mne jedná o jeden z nejdůležitějších předmětů a je to podobní jako zrušit češtinu nebo matematiku, protože výpočetní technika a software prostě bude v čím dál větší míře zastoupen v našich životech a je smutné když pak děti nemají ani ponětí co například namenají parametry u zařízení které si kupují, nebo jak se zachází s jejich daty na internetu, co vlastně osouhlasují při použití cookies, tak aby tomu rozuměli co to vlastně znamená a stávají se z nich postupně jen oběti všch těch manipulativních praktik softwarových společností jednoduše jen proto, že nemají dostatečné povědomí o tom světě a neumějí si vyhledávat nebo ověřovat relevantní informace.
Tak protože se za celou dobu pandemie nikde na žádném grafu nebo průběhu neprokázalo že by to plošné zavedení respirátorů nebo roušek mělo nějaký faktický účinek pro zamezení nebo i jen zpomalení šíření, a to ani v případech, kdy se od jejich používání reálně upustilo se neprojevilo nikde že by došlo ke zhoršení situace, tak je necháme, protože přece nemůžeme přiznat, že nátlakem, pokutami a násilím vynucujeme něco co je celou dobu úplně zbytečné a ještě by se mohlo i ukázat že i dost kontraproduktivní vůči zdraví populace. Ostatně to koresponduje se smyslem a možnou účinností všech těch opatření, kde jsou ti odborníci co vyhodnocují pro budoucnost jaká opatření fungovala jak efektivně a kde jsou nějaké výsledky? Nebo analýzy v grafech šíření co by lidem ukázaly že se vládě dá věřit a že to mělo smysl, nebo se nikdo svími úspěchy nechce prezentovat?
Tak nevěřil jsem že to někdy napíšu a o panu poslanci mám jinak vlice rozporuplné mínění, ale podle mne to velice dobře vystihl Okamura, celou tu dobu pandemie, ale i poslední období, tak většina kroků vlády byla směřována proti lidem a ne pro lidi. A ve finále i teď co i nová vláda hned ze startu svého období předvádí, tak je zase opět všechno jen proti lidem a ne pro lidi. Tu mizivou část dobrých vládních kroků co měli lidem opravdu pomoct vždycky následně anulovali nějakou kontraproduktivní nesmyslností a celkový výsledek je horší situace než kdybychom žádnou vládu neměli.
Trochu smutné, že nějaké relevantní informace o rychlosti projevu nákazy, testovatelnosti od nakažení a podobně byly zveřejněny až dva roky po začátku pandemie. Zajímalo by mne kdo měl ten zájem aby se neustále prodlužovaly různé karantény a prohluboval se hospodářský dopad na ekonomiku. Kolik to asi bylo zbytečně udělených karantén, kolik to tak asi bylo třeba jen celkově v evropě promarněných člověkohodin co lidé museli zůstávat zbytečně dlouho zavřeni doma? Nebo si už nikdo nepamatuje nesmysly jako desetidenní karanténa a podobně?
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Myslím že v tomhle "vyjednávání" by se nemělo za případné neůspěchy obviňovat jen Rusko nebo Putin, ale evidentně by se měla více promýšlet i vyjednávací ztrategie s jistou mírou sebereflexe ze strany EU, případně vyslat někoho schopnějšího než je zrovna Macron. Rusko v tomto případě už nemá moc co ztratit, tamní propaganda využívá spiklenectví evropy nebo už vlastně velké části světa světa proti Rusku jako záminku pro vyvolání nevraživosti proti nepříteli který se je snaží ekonomicky ožebračovat, což jí spíše pomáhá sjednocovat tamní národ proti Evropě a pokud dojde opravdu na kroky jako přijmutí Ukrainy do EU, nebo do NATO a dojde k faktickému vyhlášení války ze strany EU/USA vůči Rusku, mohlo by to dát Putinovi v Rusku ještě větší moc. Protože kdyby to byl první on, kdo by chtěl oficiálně vyhlásit válku a zaútočit na Evropu, tak při mobilizaci by za ním šli Rusové asi jen těžko, ale pokud by se rusové měli postavit nepříteli, který na ně zaútočil první, šli by všichni. Tím že vypínáme Ruskou propagandu a cenzurujeme ruské názory, tak ztrácíme přehled o tom, jaké je v Rusku reálné veřejné mínění a podle mne se zapomíná hodně na to, že tamnímu obyvatelstvu asi jen těžko vysvětlíte, že na ně Evropa ekonomicky neútočí když tomu tak je a v jejich očích jsme to my, kdo je napadnul první ekonomicky a v jejich očích za to, že padá hodnota rublu nebo že se u nich omezují mezinárodní služby a dovoz nemůže Putin, ale spiklenecká EU s USA. V očích rusů podle jejich propagandy je to EU kdo vraždí jejich vojáky na osvobozenecké obrané misi na Ukraině. Podceňujeme nepřítele.
3 odpovědi