Produkce pořadu vy měka dávat jedlíkům předem více informací o jídle, receptu a kontextu kde/kdy/proč se jídlo v ČR/SK připravuje, např proč tam nedáváme avokádo, kečup a hranolky. Podobně jako číšník v restauraci má vysvětlit hostu jaké jídlo je na menu. Byla by to lepší bezplatná propagace a liddé by byli možná více spokojeni.
Z textu vyjímám:
------------
„Houževnatost tohoto materiálu dosahuje až
<500 megapascalů na metr čtvereční>
<Ve stejných jednotkách je >>houževnatost kousku křemíku jedna>
<houževnatost křemíku na úrovni 1,5 mm>
Takže 500 je ohromující číslo.
------------
Tedy 1,5mm odpovídá 1 megapascalu na metr čtvereční ???
Těžko poznat co měl autor na mysli.
Houževnatost se neudává ani mm, ani v MPa.m^(-2)
nýbrž pomocí charakteristických tlaků při nichž materiál mění svůj charakter (elastický, plastický, křehký)
Doporučuji pánům/paním v redakci osvěžit si alespoň úvod disciplíny o níž hodlají psát.
Situace se mění, názory motivace a projevy lidí taky, prostě politický maglajz. A tak se najednou stalo, že pan J.X.Doležal napsal pravdu, totiž upozornil nás na zásadní problém demokracie, který vzdoruje řešení, který demokracii oslabuje a rozvrací. Tímto problémem je to, že rozložení lidské inteligence v populaci je nesymetrické. Lapidárně řečeno, hloupějších je vždy více než chytřejších. Takže každá demokracie je prostředí, kde hloupější vnucují své názory všem a chytří s tím nic nenadělají dokud bude platit všeobecné volební právo, jak je máme dnes.
To však v historii nebylo vždy. Studujme tedy historii, třeba najdeme inspiraci k řešení tohoto problému.
Náboženství znají všechny národové, jeho vznik byl podmíněn inteligencí našich předků, kteří usoudili, že vše má svou příčinu.
Věděli že vůle člověka ovlivní některé věci v životě, ale že nemohou ovlivnit přírodní jevy. Tudíž tu musí být bytosti mnohem mocnější, nějací bohové. Společná víra pak lidi stmelovala a dávala jim výhodu v bojích o zdroje. Stala se tak politickou silou, která byla brzo zneužita pro prospěch vyvolených. Jak rostla možnost vzdělávání, tak byly postupně nallézány vědecké modely přírody. Což se náboženským politikům nelíbilo a tak uplatňovali zcela světské nástrojhe pro udržení své moci. Viz Sokrates kdysi a Irán dnes.
Náboženství je však postavené na vnucování víry od útlého mládí, je to zjevné jejich zneužívání a škodí duši srovnatekbě jako pedofilie.
Náboženství tak omezuje lidská práva a svobody a na jeho propagátory je třeba se takto dívat.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Článek mne zklamal. Těšil jsem se, že mezi sedmi úspěchy bude alespoň jedno objektivní zlepšení vývoje klimatu, ale nic takového nenastalo. To pouze řehtá úřední šiml.