Pavel Klvaňa

  • komentoval
    Před 17 dny

    Nevím, co mi (ne)chcete brát - v Uh. Brodě jsem bydlel a žil 1950-82, co se tedy v místní zbrojovce vyrábělo vím velmi dobře - ostatně jsem tam chodil během středoškolských studií na tzv. výrobní praxi. Žádné "kosmické" pistole ani jiné zbraně pro sovětské kosmonauty se tam nikdy nevyráběly ... .

    reagoval na Radovan Kunc
    Před 17 dny

    Určitě je snadnejsi danou firmu hledat u obce Jarošov, než na kopci v části UH Mařatice, stoji na hranici obou ... Co se řeší je pistole TP, ale vyhledal jsem vsechny informace v archivu a knihovně.


    Zdroj:

    Combat Digest, Stuttgart, Jan Boger, isbn 3-87943-993-1, rok 1984, copyright: Motorbuch Verlag, Postfach 1370, 7000 Stuttgart 1


    Rok 1984 je rokem vydání. Informace, kupříkladu dopisy, jsou s dataci 8.4.1982 a duben 1982 Wiesbaden, vetsina informací bude tedy přinejmenším riziku nepřesnosti z roku 1982, potazmo 83 ci jaro 84.


    Redakce sidlila ve Schwabisch Hall 7170, Postfach 340 a druhá v Zurich, CH -8036, Dietzinger strasse 3...


    s.86 se uvadi jako dovozce firma s obskurnim nazvem "Korriphila" (ne kissonia, jak jsem psal ani koprofilie), která vznikla v roce 1968 a fungovala v 70 a 80 letech... vedl ji jisty Edgar Budišovsky či Budishovsky a někde se uvadi i založeno 1980.


    Budišovsky vyrabel asi 30 pistoli ročně a specializoval se i na v te době zajimave velke kalibry, nitro-express nebo menhir-kalibr, sam tvrdil, ze je odborník na "kick-down-Wurf" asi pouziti zbrane, při vykopnuti dveří (!?) atd. Vše je psano hantyrkou a jakymsi až argotem. Proč maj jeho zbraně stejne oznaceni jako cca 3 kusy kosmo TP oficiálně z komsomolske zbrojovky u Moskvy tedy z Tuly opravdu se může člověk jen dovtipit.


    Budišovsky nechal delat i ony dubové ratolestí jako ozdobu na cz75 pazbičku.


    Vice o firma "Korriphila" (napsal jsem "Kissodia") neni znamo. Jen dodam, že Radomir Luža se priznal, ze pracoval pro franc.kontrarozvedku, i stb v Uh. Hradišti uváděla, že okres UH sleduje Paříž.

  • komentoval
    Před 17 dny
    reagoval na Roman Jeschke
    Před 17 dny

    Errata, Dollfus je zavrazden Ottou Planetou z Vyškova


    Seys Ingwart, nizozemsky protektor, jak uvadite Stonarov, ten je ale v okrese Jihlava, tedy nekdy se uvadi u nej Jihlava tedy Iglau ve smyslu okresu ci kraje v te době. Nechci zde ale rozvinout kapitolu či tema nacisté a komuniste z Čech versus Nizozemi... a nevynechat ci vynechat Zapotockeho aferu s Nizozemci. To opravdu ne.


    Samozřejmě Dreyfus byl onen nešťastník ve francouzske armádě, ale take bychom si jeho aferu mohli v den vzniku ČSR pripomenout...treba Machar byl do roku 1925 ministr obrany a často i něj zaznívají podivne tóny...

  • Pokračování: Poté, co v Rusku vyhráli bolševici a vystoupili z války, se zase legie hodily týmž mocnostem do krámu proto, aby Rusko do války pomohly vrátit, a poté jako potenciální síla v boji proti bolševikům.


    A konečně 3) Mariánský sloup – ano, vznikl na památku obrany Prahy, nicméně nelze zapomínat, že nemálo Čechů, kteří museli po Bílé hoře (kvůli Obnovenému zřízení zemskému) ze země odejít či konvertovat ke katolicismu, naopak doufali ve vítězství Švédů. Takže rozhodně nebyl sloup pozitivně vnímán celým národem.

    reagoval na Michaela Foktová
    Před 17 dny

    Vo se týká bodu 3.


    Je nutne zminit spíše terminy jako neutralita, tu mělo mnoho útvarů během třicetileté války (a logicky i před) kupříkladu hansovni města, zajimave je oblehani Stralsundu Valdštejnem... a po valce nam neutralita mizí... pojem "pseudomonarcha" jelikož se opravdu zvedla moc stavů a šlechty a vznika novy úřad pseudomonarchu


    Mela byste i zminit množství povstani a rebelii, treba i na panstvi Valdštejna, kam se přelilo ze sousedniho panstvi. Tedy nespokojenci byli i v jeho "terra paradissss"...


    V podstatě tvrdit, že si přál třeba onen Komensky vítězství Švédu je velmi sporné a diskutabilní.


    Pocházel spíše z německého prostředí Brod, Fulnek, Žacléř atd. Odchod do Polska se da těžko vysvětlit jinak, mimo jeho osobni tragedie, než byt se svou komunitou, coz i v případě, že by vyhral Švéd neměl nijak zaručeno. Cesi by skončili v Nemecku, kde by je cekal osud polabskych Slovanu.


    Tedy ze by hledal národní tedy českou potažmo moravskou formu byti, nepřesvědčí, spíše se odehrával zivot v komunitach a narativ Jiraska jak mizi elita národa do exilu (musela by odchazet pod nemeckym vlivem) je celkem paradoxní. Že by se český protestantsky odkaz rozvijel v Ochranove nebo v Polsku by směřovalo proti jejich zájmům atd.


    Zjednodušit reformaci a protireformaci na dve sochy, Husa a Marie je opravdový český unikát. Treba ve Finsku stoji sochy caru i skrz jejich utlak, boje s Ruskem atd. Sochu tam nikdo neřeší.

  • reagoval na Michaela Foktová
    Před 17 dny

    Tak to je celkem zajímavé tvrzení, jelikož neni jasné z vaší formulace, co je irelevantni, jelikož oba tabory byly důležité, mnoho vojaku z rakouske armady se zapojilo do boju o Slovensko cca 1918-1919 ale souhlas, ze tvrdit, ze těch padlo víc a tamtech bojovalo o milion víc než těchto je argument sic rebelsky ale naivni a obejdeme se vez něj.



    Ale bez těch lidí v rakouskych uniformach, popravoval je Kyselko, za vlastizradne dezerce a projevy, prupovidky... jaksi nebylo ani těch legionářů, jelikož většina opravdu pochazela ze zajateckych táborů tedy byli to původně váleční zajatci. Mnoho z nich vstoupilo třeba v Rusku do legii vypuknutim VRSR. Tudiz da se u nekterych diskutovat i o tom "vlastenectvi", zvlášť když Radola Gajda byl Němec Rudolf Geidl.


    Mnozi, co žili v zahraničí, třeba malir František Kupka, tak vstoupil ihned do francouzske legie v městě Cognac.


    Ale i to tvrzeni, že Češi, co zustali v rakouské armádě, ze byl pro vznik ČSR irelevantni fakt, i s tim, by se dalo nesouhlasit, jelikož právě podminky v ck armádě mnohe vedli k prebehnuti do legii. Kupříkladu Češi v žádném utvaru nesměli mit většinu právě kvůli hrozici rebelii, tedy v pevnostech, u jezdectva, v nemocnicich, v infanterii, vždy byli Češi v menšině a prevazoval buď prvek německý- nemocnice, nebo madarsky- jezdectvo.


    Je pravda, že posledni utvar, ktery bojoval za Rakousko ještě v listopadu 1918 byli Češi v Alpach, ale opět to mohlo byt izolaci jednotky či strachem z popravy, Češi byli popravovani celkem často. Znamych je těch 36 z italske fronty na Olšanech.

  • komentoval
    Před 29 dny
    reagoval na Radovan Kunc
    Před 17 dny

    Zbrabe vzor 75 a vzory 82,83 se vyráběly v Uherskem Bride, i slavny skorpion ci samopal vzor 58. Mnoho techto zbrani šlo na export a organizovala to spolecnost s velmi obskurnim názvem, tusim "Kissodia", musel bych to uz vyhledavat v knihovně,jelikož se o ni zminuje jen nekolik malo publikaci v západním Německu se specializaci na střelné zbraně a speciální jednotky, boj proti terorismu atd.


    Tato společnost "Kissodia" je dodnes velmi záhadnou a tajemnou záležitostí jako celý tehdejší zbrojni průmysl ostbloku a vztahy na západ. Zbraň TM 83 byla vyvijena a vyrobena v Tule, ale vzhkedem k jejich produkci po roce 89 je jasné, ze vykresy, plány, vzorky, modely měli v Tule na všechny zbraně, v ramci varšavske smlouvy, jelikož se uvažovalo o společném postupu při obraně ostbloku, strelivo muselo byt kompatibilní...


    Že se Zbraň TP (kosmo pistole) vyráběla a konstruovala na podkladě českých zbraní je odvoditelne, ale da se o tom (jako o všem) do nekonečna diskutovat. Mnoho ruských zbrani se vyvijelo na podkladě třeba německých (útočná puška) či zkrátka zbraní jinych zemi..jen uvedu, ze ve vsech testech byl vzor 75 lepší, přesnější než Glock, i experiment s plasty se započal také původně na území Československa atd. Nemusim ani zmiňovat ruzne radary, lokatory, systém Tamara, který vznudil senzaci behem války proti Srbsku a rezimu "malého Lenina" Miloševiče atd.


    Jinak vám nikdo váš pohled nebere, jistě vytváření opozice je důležité, stejně jako soukromé podnikani, soukromy sektor, státní sektor ci družstevní sektor s malými členskými podily ci uzkoprofilove družstvo.

  • komentoval
    Před 29 dny

    Mesit ani MESIT Uh. Hradiště se nikdy nenacházel ve čtvrti Uh. Hradiště - Jarošov, nýbrž vždy ve čtvrti Uh. Hradiště - Mařatice, která se vzdušnou čarou nachází dál od Uh. Brodu, než Vámi uváděný Jarošov.

    reagoval na Radovan Kunc
    Před 17 dny

    V tomto se neshodneme, vzdušnou čarou je to cca 10 km, zda 10.1 nebo 10.5 už není otázka faktu, ale spíše pro hledani argumentů, jak vyjádřit nesouhlas... automobilem mohu jet trasou a ujet klidně 28 - 30 km ale také 200 km či i 40 000 km do daneho místa, pokud pojedu skrz Aljašku.

  • reagoval na Michaela Foktová
    Před 17 dny

    K vasemu bodu 2, že vznik ČSR a uloha čsl. legii byla irelevantni neni možné souhlasit.


    Československé legie patřily do francouzske armády a velel jim general Janin, legionari dostávali i žold vyplácen Francii. Štefánik byl v podstate celou válku francouzsky generál. Původně chtel vytvorit armadu ze Slováků z 🗽 USA, ale neúspěšně (měli obcanstvi usa a usa nebylo ve valce do r.17 ) tedy paradoxně vytvořil legie z Čechů (válečných zajatců) a osvobodil Čechy. Češi se staly součástí vítězných států, stály ci seděly za stolem na straně vítězů, coz bylo u všech smluv, konferenci, paktu a jednání po roce 1918 velmi a velmi podstatné


    Madarsko ci Uhry získaly vyrovnání v rámci Rakouska ne povstanim v roce 1848, ktere bylo potlačeno az za pomoci Ruska (srovnejte druhy rusky vpad do Maďarska 1956) ale i vznikem madarskych legii v Nemecku, Prusku a boj Maďarů v pruske armádě proti císaři. (Srovnejte podobny model české družiny v prvni světové válce)


    Bitva u Zborova byla spíše šokem pro ruské vedeni, ktere počítalo s útěkem Čechů do Rakouska. Existovaly pochyby, že Češi budou ochotni bojovat za Rusko (srovnejte chovani Poláků k [v] Rusku v te době) a že se jedna o fintu, jak zmizet ze zajetí v Rusku. Tudíž úspěch u Zborova šokoval vice stran, nejen Vídeň.


    Zapomíná se hlavně na tzv. "argentince" jednalo se o Čechy žijící dlouhodobě v zahraničí s občanstvím Rakouska, kteří museli bojovat za císaře, mobilizovani 1914, a v podstatě žili v mocnarstvi maximálně jako děti. Ti ihned šli do legii. V bitvě U Lipjagy tvořili hlavní útok, kdy zastavili presun milionu nem. zajatců na frontu.

  • reagoval na Michaela Foktová
    Před 17 dny

    Paní Foktova, píšete stejne jako autor článku ohromne množství nepresnosti, vynecháváte dulezita fakta a cely kontext děje tedy historie.


    Uvedla jste 3 body. 1) sudetští Němci ci neco jako vztah Čechů a Němců pak 2) Češi v prvni světové a pak 3) mariánský sloup


    Prosím vás jako odbornika a experta o profesionální pohled.


    1) čeští Němci žili nejen v pohraničí, ale i ve městech (tedy mimo Sudety) jako Brno, Jihlava, Praha (malý Berlin), což vubec nebyly ony sudety (to je v podstatě jen Krkonošská oblast, ale pozdeji se šíří termin na cele pohranici a deli se na chudé jižní a bohaté severni Sudety) a konflikt Češi a Němci byl dlouhodobý. Historik Radomir Vojtech Luža pise prvni knihu o odsunu cca v roce 1960 a zmiňuje mnoho konfliktu minimalne od 19.stoleti, což vyvrcholilo odsunem. Nespadl z(s) nebe. Moravske vyrivnani naopak ukazuje, že Nemci na Moravě, dále od Říše a Německa, byli jaksi schopni vice ustupku a tolerance nez Němci v Čechách. Fanatismus českých Němců a až jejich germanofilska nadrazenost a obsese nejlépe je demonstrovana v osobě jmenem Planeta z Jihlavy, ktery zavraždil rakouskeho premiera Dreyfuse a take z Jihlavy byl protektor Nizozemí, který tam ve velkem likvidoval tamni obyvatelstvo. Sudety se dostávají do narativu az v sedesatych letech a " 70ties" v ramci odstranění nálepky, že západní Němci jsou fašisté, to už zmizelo cca 1970 a jako protivaha sssr ☭, což v podstatě podporovala i Francie viz Svědectví (Tigrid, Luza, Danubius)

    Diskursem o sudetech se dostává i pomoci českému exilu ze strany knizete Schwarzenberga, je to ale opet Francie, co to vedla.

  • komentoval
    Před 30 dny
    reagoval na Radovan Kunc
    Před 29 dny

    Odkaz  


    Vzdalenost se vzdy uvadi vzdušnou carou, jelikož autem, na kole cyklostezkou, pěšky skrz pole, se vzdalenost jeví různá a dá se pak rozporovat. Areál zbrojovky UB nelezi v centru UB...

  • komentoval
    Před 30 dny

    Vážený pane, opravdu jsem necekal, ze budu muset vse zde zdrojovat a davat vam odkazy.


    1) vse se da lehce dohledat, mnoho faktu je dostupnych online a vše je i obecně známo, tedy ucivo ZŠ. Navíc sám mnohde uvádíte nepřesné zneni mych výroků a soudů


    2) Nazývat ověřené fakta jako nesmysl ci blábol, navíc ověřena vysoce renomovanymi zdroji je stejné jako tvrdit, že včera bylo zítra nebo že se určité věci nestaly, ale ony se staly a byly stejně reálné jako jsou veci současné, přítomné či dnešní jen se staly v jinem čase, v minulosti, a na jinem místě, tedy že se misto změnilo..


    AdA) Zbrojovka Uhersky Brod, neleží úplně přesně tam, kde město Uherský Brod, jelikož to neni technicky možné, jelikoz je na onom místě město 🌇 s náměstím, domy, nádražím, kostelem atd. Zbrojovka UB začíná v obci Havřice, stará brána byla u domu čp.1, kde je nyni mateřská skola, driv tam byl hostinec tzv. Červená hospoda s velkou zahradou, kde stala po dobu protektoratu hasici technika právě k uhaseni pripadneho požáru v arealu zbrojovky UhBr. Zbrojovku postavil Boris Luza, brána k projektantum a k vedeni podniku byla v Havricich cp1, krizovatka, a zvolil ji Luza ihned vedle hospody, kam semtam zašel a byl také zabit v hospodě [1944?!] behem sveho odboje během druhe světové v. Vzdusna vzdalenost Jarosov-Havrice je 10.13 km a pozemni cca 16 km...tolik k bodu A...


    Odkaz  


    Viz dany odkaz.

    reagoval na Pavel Klvaňa
    Před 30 dny

    K bodu 2 ohledně zbrani ve vesmiru


    Jednalo se o zbraň TP 82, tedy Tula Pistols, nekdy Taiga pistole, vyrobce zbrojovka v Tule. Vsechny zbrojovky v ostbloku spolupracovaly a v sssr po r. 89 jiz hojně ceske zbraně kopirovaly a i tp 82 ma jednu z hlavni cz82 ci cz75, jinak cz 75 i cz82 ci cz83 (wonder 9 mm) jsou nejrozšířenější pistole, nejkopirovanejsi, pouzivane v te době i ve Vietnamu, Izraeli atd.


    Tp 82 byla skutecne urcena na boj s 🐻 medvedy a divočinou viz tp82 wikipedie, kde jsou zdroje...Tp82 byla samozřejmě utajovana zbraň... pouzivala makarov naboje stejne jako cz82


    Psalo se o ni az po roce 1989, třeba v souvislosti s jinou vesmirnou zbrani, popsali ji kosmonauti ze stanice Mir, někde mylně je cz82 misto tp82, exportni cz82 logicky byla slavnější a známější.


    Jinak o tom článku v Rud.Pra. se autor Formánek zmiňuje, kritizuje jeho délku a obsah a o hlášení poskozeni budovy, ci hrozicim pádu bylo zpráv k vedeni podle pamětníků hodně, že semtam upadl kus sloupu, ze se to spravovalo, ze odpadl semtam kus stropu, ze zatekalo (celou dekadu) i na fotografii z padu budovy jsou videt na střeše rozestavene ytongove příčky (vyráběl se tenkrat na Slovensku) a tramy a krokve ci traverzy...a další material pravděpodobně strechy vevtvaru mansarda (muj odhad) jelikoz i na sidlistich v Uh. Hradišti se cca v letech 1985-88 delaly na mensich panelovych domech nadstavby ve tvaru mansardy kupr. Mojmir 1 před ZŠ Za Aleji cca 1985-6 ještě před rokem 1989.


    Že ma být část opravená, treba injektaze a sloužící dal se uvádí v daném článku na idnes.


    Hlinitan v ČR používan jen 1930-1960.

  • komentoval
    Před 1 měsícem

    Jenom potvrzujete, co jsem uvedl výše/dříve. Napsal jste, že, cituji: "Take vedeni planovalo zbylou cast jen upravit a pokracovat dal ve vyrobe po odklizeni trosek." Ona zbylá část byly (jen) šatny, sociální zařízení a kanceláře, jakákoli výroba v nich byla tedy vyloučena. To, co spadlo, byla výrobní hala, nebylo tedy kde pokračovat ve výrobě. Opravdu toho raději nechte, je zbytečné se dál ztrapňovat, jak jste ostatně "úspěšně" činil ve všech Vašich příspěvcích k této věci. Jen příkladmo:

    • uvedl jste, že vzdálenost mezi zbrojovkou v Uh. Brodě a Mesitem je 10 km, skutečnost je však, jak se lze snadno přesvědčit, dvojnásobná
    • uvedl jste, ze v té zbrojovce byly vyráběny jakési "speciální" zbraně pro sovětské kosmonauty k boji s medvědy po jejich přistání po letu v kosmu; nic takového se tam nikdy nevyrábělo, vyráběly se tam do určité doby samopaly pro armádu a také (později) pistole, sportovní a lovecké zbraně
    • uvedl jste, že o havárii nebylo možno z jakýchsi důvodů informovat, skutečností ovšem je, že veřejná informace o ní byla (již) 27.11.1984 - viz Odkaz  
    • uvedl jste, cituji: "V te době by si zadny namestek, mistr ci reditel nevzal na triko zruseni smeny a nabourani planu, plus by musel volat hasiče, vb, dalsi slozky ke kontrole haly atd."; ihned po té havárii byla celá spadlá část zabezpečena proti vstupu, okamžitě byla povolána záchranná zdravotní pomoc, Veřejná bezpečnost, hasiči, báňská služba atd..

    To vše a celá řada dalších Vámi uváděných nesmyslů mě plně opravňuje k formulacím o Vašem blábolení.

    reagoval na Radovan Kunc
    Před 30 dny

    Vážený pane, opravdu jsem necekal, ze budu muset vse zde zdrojovat a davat vam odkazy.


    1) vse se da lehce dohledat, mnoho faktu je dostupnych online a vše je i obecně známo, tedy ucivo ZŠ. Navíc sám mnohde uvádíte nepřesné zneni mych výroků a soudů


    2) Nazývat ověřené fakta jako nesmysl ci blábol, navíc ověřena vysoce renomovanymi zdroji je stejné jako tvrdit, že včera bylo zítra nebo že se určité věci nestaly, ale ony se staly a byly stejně reálné jako jsou veci současné, přítomné či dnešní jen se staly v jinem čase, v minulosti, a na jinem místě, tedy že se misto změnilo..


    AdA) Zbrojovka Uhersky Brod, neleží úplně přesně tam, kde město Uherský Brod, jelikož to neni technicky možné, jelikoz je na onom místě město 🌇 s náměstím, domy, nádražím, kostelem atd. Zbrojovka UB začíná v obci Havřice, stará brána byla u domu čp.1, kde je nyni mateřská skola, driv tam byl hostinec tzv. Červená hospoda s velkou zahradou, kde stala po dobu protektoratu hasici technika právě k uhaseni pripadneho požáru v arealu zbrojovky UhBr. Zbrojovku postavil Boris Luza, brána k projektantum a k vedeni podniku byla v Havricich cp1, krizovatka, a zvolil ji Luza ihned vedle hospody, kam semtam zašel a byl také zabit v hospodě [1944?!] behem sveho odboje během druhe světové v. Vzdusna vzdalenost Jarosov-Havrice je 10.13 km a pozemni cca 16 km...tolik k bodu A...


    Odkaz  


    Viz dany odkaz.

  • komentoval
    Před 30 dny

    Vážený diskutujici, opravdu ne, je to závažné a musí se to řešit.


    Vliv havarie firmy Shell tusim kolem roku 200? nebo výbuch sopky sv. Helena v roce 1980 opravdu melo vliv na prubeh zimy, stejně tak ovlivnila podnebi druha světová válka či valka v Perskem zálivu ale to je jiz otazka spíše pro jiný obor... Opravdu nevim, co kde jsem napsal za nesmysl, jak říkáte bláboly či fejky, berete se velmi vážně, ve smyslu, že jste u všeho byl a všechno viděl, coz jste logicky nejen nemohl (ve smyslu objektivnim, že jste se jako ptak vznesl nad misto tragedie) ale ani subjektivně (ve smyslu, že jste po padu budovy byl u vsech zraněných, zároveň i jste sledoval desitky sanitek, ci zmatek uvnitr a v okoli města, dozvuk tragedie a interpelace (110 a 278) v parlamentu atd.


    278 je zde:


    Odkaz  


    110 je zde:


    Odkaz  


    V interpelacich z rijna a srpna 1990 je celkem dost informaci, které poskytlo vedeni koncernu aero kam spadal onen podnik, tedy vedeni podniku aero snad ví víc a vidi dál nez kupř. vrátný ci uklízečka či kancelarsky pracovnik, namestek nebo manažer v pobočce.


    Historik uznava pouze dokumenty, a odmita nekonvenční zdroje, právník ci soud uznava právě i ony nekonvencni zdroje, poskytuje anketní otazky, pracuje s vyslechy a mnohdy uzná, ze vec nelze kompletně projednat.


    Minulost neni fikce, opravdu se stala, stejně jako přítomnost, ale v jiné dekádě. viz Barthes, jenž uvádí právě onen váš "doslech" jako zdroj 1 "shifts" a zdroj 2 právě "annals", tedy pisemne ci jiné dokumenty a zdroje atd.

    reagoval na Pavel Klvaňa
    Před 30 dny

    Paradigma poststrukturalismu v teorii R. Barthese...


    What are the 5 codes of Barthes semiotic theory?


    This study attends to analyze symbol, connotation, and cultures in The White Tiger by using Roland Barthes's five narrative codes. Those five narrativecodes are; hermeneutic code, proairetic code, cultural code, connotative code, and symbolic code.


    Mith as a second order semiological system


    In mith we find again the three-dimensional pattern: the signifier, the signified and the sign. But mith is a peculiar system, in that it is a constructed from a semiological chainwhich existed before it: it is a second order semiological system. That which is a sign (the associative total of a concept and an image) in the first system, becomes a mere signifier in the second. The material of mythical speech, however different at the start, are reduced to a pure signifying function as soon as they are caught by myth. Whatever it deals only with alphabetical or pictorial writing, myth wants to see in them only a sum of signs, a global sign, the final term of a first semiological chain. And it is precisely this final term which will become the first term of a greater system This lateral shift is essential for the analysis of mith.




    In myth there are two semiological systems, one of which is staggered in relation to the other: a linguistic system, the language, which Barthes calls language-object, because it is the language which myth gets hold of in order to build its own system; and myth itself, which Barthes calls metalanguage, because it is a second language in which one ...

  • komentoval
    Před 30 dny

    Vážený diskutujici, opravdu ne, je to závažné a musí se to řešit.


    Vliv havarie firmy Shell tusim kolem roku 200? nebo výbuch sopky sv. Helena v roce 1980 opravdu melo vliv na prubeh zimy, stejně tak ovlivnila podnebi druha světová válka či valka v Perskem zálivu ale to je jiz otazka spíše pro jiný obor... Opravdu nevim, co kde jsem napsal za nesmysl, jak říkáte bláboly či fejky, berete se velmi vážně, ve smyslu, že jste u všeho byl a všechno viděl, coz jste logicky nejen nemohl (ve smyslu objektivnim, že jste se jako ptak vznesl nad misto tragedie) ale ani subjektivně (ve smyslu, že jste po padu budovy byl u vsech zraněných, zároveň i jste sledoval desitky sanitek, ci zmatek uvnitr a v okoli města, dozvuk tragedie a interpelace (110 a 278) v parlamentu atd.


    278 je zde:


    Odkaz  


    110 je zde:


    Odkaz  


    V interpelacich z rijna a srpna 1990 je celkem dost informaci, které poskytlo vedeni koncernu aero kam spadal onen podnik, tedy vedeni podniku aero snad ví víc a vidi dál nez kupř. vrátný ci uklízečka či kancelarsky pracovnik, namestek nebo manažer v pobočce.


    Historik uznava pouze dokumenty, a odmita nekonvenční zdroje, právník ci soud uznava právě i ony nekonvencni zdroje, poskytuje anketní otazky, pracuje s vyslechy a mnohdy uzná, ze vec nelze kompletně projednat.


    Minulost neni fikce, opravdu se stala, stejně jako přítomnost, ale v jiné dekádě. viz Barthes, jenž uvádí právě onen váš "doslech" jako zdroj 1 "shifts" a zdroj 2 právě "annals", tedy pisemne ci jiné dokumenty a zdroje atd.

    reagoval na Pavel Klvaňa
    Před 30 dny

    FEDERÁLNÍ SHROMÁŽDĚNÍ ČESKÉ A SLOVENSKÉ FEDERATIVNÍ REPUBLIKY - 1990


    VI. VOLEBNÍ OBDOBÍ


    Zlín, 31. října 1990


    278


    INTERPELACE


    poslance Sněmovny národů FS - Vladimíra VÁNI


    na předsedu vlády ČSFR JUDr. Mariána ČALFU a ministra financí ČSFR Ing. Václava KLAUSE, CSc.


    Vážení pánové,


    využívám svého ústavního práva opětně interpelovat vládu ČSFR podle čl. 49 ústavního zákona o československé federaci § 62 odst. 1 a 2 a § 64 zákona o jednacím rádu FS a znovu předkládám interpelaci ve věci řešení financování dostavby Haly M1 v koncernovém podniku MESIT Uherské Hradiště.


    Odpovědí na moji první interpelaci je rozhodnutí ministra financí ČSFR pana Ing. Klause č. j. I/4-21056, které garantuje podniku poskytnutí pouze 50 mil. Kčs úvěru se zárukou FMF.


    Tato částka s předpokládanými 60 mil. Kčs úvěrů od Investiční banky se zárukou SP AERO však doposud zajištěny nejsou přes několikerá jednání na pobočkách i hlavních ústavech komerčních i investičních bank.


    Finanční ústavy zdůvodňují svá odmítavá stanoviska k poskytnutí úvěru i se zárukou FMF restriktivní úvěrovou politikou státu. S takovým postupem centra i finančních ústavů nemohou pracovníci k. p. MESIT souhlasit a ani já nemohu považovat svoji interpelaci ze dne 20. 8. 1990 za vyřízenou.


    Uvedený postup dostal k. p. MESIT do neřešitelné ekonomické situace s přímým dopadem do mezd 2.900 pracovníků již za měsíc říjen. Jak ostře kontrastuje postup centra k případu Žiar nad Hronom, kdy na základě omezení dodávek hliníku a kampaně ve sdělovacích prostředcích bylo za účinné pomoci nejvyšších orgánů vytvořeno konsorcium bank atd.

  • komentoval
    Před 30 dny

    Vážený diskutujici, opravdu ne, je to závažné a musí se to řešit.


    Vliv havarie firmy Shell tusim kolem roku 200? nebo výbuch sopky sv. Helena v roce 1980 opravdu melo vliv na prubeh zimy, stejně tak ovlivnila podnebi druha světová válka či valka v Perskem zálivu ale to je jiz otazka spíše pro jiný obor... Opravdu nevim, co kde jsem napsal za nesmysl, jak říkáte bláboly či fejky, berete se velmi vážně, ve smyslu, že jste u všeho byl a všechno viděl, coz jste logicky nejen nemohl (ve smyslu objektivnim, že jste se jako ptak vznesl nad misto tragedie) ale ani subjektivně (ve smyslu, že jste po padu budovy byl u vsech zraněných, zároveň i jste sledoval desitky sanitek, ci zmatek uvnitr a v okoli města, dozvuk tragedie a interpelace (110 a 278) v parlamentu atd.


    278 je zde:


    Odkaz  


    110 je zde:


    Odkaz  


    V interpelacich z rijna a srpna 1990 je celkem dost informaci, které poskytlo vedeni koncernu aero kam spadal onen podnik, tedy vedeni podniku aero snad ví víc a vidi dál nez kupř. vrátný ci uklízečka či kancelarsky pracovnik, namestek nebo manažer v pobočce.


    Historik uznava pouze dokumenty, a odmita nekonvenční zdroje, právník ci soud uznava právě i ony nekonvencni zdroje, poskytuje anketní otazky, pracuje s vyslechy a mnohdy uzná, ze vec nelze kompletně projednat.


    Minulost neni fikce, opravdu se stala, stejně jako přítomnost, ale v jiné dekádě. viz Barthes, jenž uvádí právě onen váš "doslech" jako zdroj 1 "shifts" a zdroj 2 právě "annals", tedy pisemne ci jiné dokumenty a zdroje atd.

    reagoval na Pavel Klvaňa
    Před 30 dny

    FEDERÁLNÍ SHROMÁŽDĚNÍ ČESKÉ A SLOVENSKÉ FEDERATIVNÍ REPUBLIKY - 1990


    VI. VOLEBNÍ OBDOBÍ


    Zlín, 20. 8. 1990


    110


    INTERPELACE


    poslance sněmovny národů FS - Vladimíra VÁNI


    na předsedu vlády ČSFR JUDr. M ČALFU, na ministra financí ČSFR Ing. V. KLAUSE, CSc., a na ministra strojírenství a elektrotechniky ČR Ing. GRÉGRA.


    Vážení pánové,


    využívám svého ústavního práva interpelovat vládu ČSFR a její členy podle čl. 49 ústavního zákona o československé federaci a podle § 62 odst. (1), (2) a § 64 zákona o jednacím řádu FS - a předkládám interpelaci ve věci "MESIT k. p. Uherské Hradiště, podniku na výrobu letecké a jiné přístrojové techniky a elektroniky".


    V koncernovém podniku MESIT Uherské Hradiště, založeném před 37 lety došlo koncem roku 1984 k havárii valné části výrobního objektu. Dle zjištění expertů a soudních znalců byl příčinou havárie úplný rozpad hlinitanového betonu, použitého při výstavbě tohoto objektu v roce 1952 - jako u řady objektů v jiných závodech.


    Při tomto nezaviněném neštěstí zahynulo 18 pracovníků a 36 jich bylo těžce zraněno. Po přesunu asi 700 pracovníků včetně výrobní technologie do náhradních nouzových prostorů - nejprve v n. p. LET Kunovice, pak po úpravě v mateřském podniku - byl na základě odborné expertizy zbytek výrobní budovy demolován. Tento stav provizorií a mimořádných podmínek, neodpovídající předpisům bezpečnosti a hygieny práce trvá dodnes. I když je k tomu vydána dočasná výjimka, zvýšené nebezpečí úrazů existuje dál. Hmotné zabezpečení pozůstalých a zdravotně postižených pracovníků v důsledku této havárie bylo plněno...

  • komentoval
    Před 1 měsícem

    Opět většinou nesmysly, domněnky, spekulace apod.. Píšete o něčem, o čem víte jen "z doslechu", což si navíc sám upravujete podle známého "přání otcem myšlenky". Já jsem, jak jsem už uvedl, v době havárie v té budově byl, a to proto, že jsem v ní, tedy v té části, která nespadla, měl pracoviště/kancelář. Vím tedy z vlastního poznání, jak vše předtím, těsně předtím, při tom, potom a následně proběhlo. Proto také mohu tvrdit, že blábolíte mnohé kraviny (řečeno "postaru"), hejty a fejky (řečeno "ponovu"). Zřejmě se domníváte, že čím větší písmena použijete, tím "větší" pravdu máte. Nikoli, obvykle tomu bývá přesně naopak. Považuju za zbytečné na Vás nadále reagovat, klidně se ve vlastním pocitu dokonalosti ztrapňujte - viz třeba "vliv" výbuchu na Sv.Heleně - dál, Vaše volba ... .

    reagoval na Radovan Kunc
    Před 30 dny

    Vážený diskutujici, opravdu ne, je to závažné a musí se to řešit.


    Vliv havarie firmy Shell tusim kolem roku 200? nebo výbuch sopky sv. Helena v roce 1980 opravdu melo vliv na prubeh zimy, stejně tak ovlivnila podnebi druha světová válka či valka v Perskem zálivu ale to je jiz otazka spíše pro jiný obor... Opravdu nevim, co kde jsem napsal za nesmysl, jak říkáte bláboly či fejky, berete se velmi vážně, ve smyslu, že jste u všeho byl a všechno viděl, coz jste logicky nejen nemohl (ve smyslu objektivnim, že jste se jako ptak vznesl nad misto tragedie) ale ani subjektivně (ve smyslu, že jste po padu budovy byl u vsech zraněných, zároveň i jste sledoval desitky sanitek, ci zmatek uvnitr a v okoli města, dozvuk tragedie a interpelace (110 a 278) v parlamentu atd.


    278 je zde:


    Odkaz  


    110 je zde:


    Odkaz  


    V interpelacich z rijna a srpna 1990 je celkem dost informaci, které poskytlo vedeni koncernu aero kam spadal onen podnik, tedy vedeni podniku aero snad ví víc a vidi dál nez kupř. vrátný ci uklízečka či kancelarsky pracovnik, namestek nebo manažer v pobočce.


    Historik uznava pouze dokumenty, a odmita nekonvenční zdroje, právník ci soud uznava právě i ony nekonvencni zdroje, poskytuje anketní otazky, pracuje s vyslechy a mnohdy uzná, ze vec nelze kompletně projednat.


    Minulost neni fikce, opravdu se stala, stejně jako přítomnost, ale v jiné dekádě. viz Barthes, jenž uvádí právě onen váš "doslech" jako zdroj 1 "shifts" a zdroj 2 právě "annals", tedy pisemne ci jiné dokumenty a zdroje atd.

  • komentoval
    Před 1 měsícem

    Odpolední směna byla samozřejmě zrušena, nebylo totiž z povahy věci kde pracovat. Dopolední směnu nebylo nutno, ani oficiálně, rušit, neboť skončila těsně před havárií. Šatny byly v části, která nespadla, všem zaměstnancům bylo umožněno si jejich osobní věci vyzvednout. Výroba z havarované haly byla přesunuta do jiných prostor v podniku a zejména do blízkého n.p. Let Kunovice (tehdy Uh. Hradiště, část Kunovice). Jinak opět jen další bláboly ... .

    reagoval na Radovan Kunc
    Před 1 měsícem

    Odpoledni směna nebyla zrušena "de iure", ale "de facto" jelikož budova spadla. O zrušení směny se nijak před pádem neuvažovalo a je i vysoce pravděpodobné, že mnoho lidi z odpoledni směny prostě přišlo driv a nastoupilo do provozu uz pred 15:00 (udělat si hodiny navíc) tedy uz do téměř padajici budovy. O hrozbě nikdo nevěděl.


    Pokud by budova nespadla prostě by se v ni dále pracovalo. Nedoslo k přerušení směn, myšleno dopoledni směny a v podstatě žádné snaze o prevenci ani kupr. K opaskovani a uzavření části budovy, ktera jiz vykazovala jasně znamky pádu


    Jednou z oběti byla právě zena ve sprchách, tudiz opět logicky, sprchy jsou v blizkosti šaten ve všech firmach tohoto světa. Buď primo v satnach ci na chodbách poblíž. Proč musíte lhát?


    Železobetonova stavba i s hlinitanem (+armatury,kamenivo uvnitr) nemůže spadnout zničehonic za půl hodiny, pokud to neni demolice. Známky musela jevit už v předchozích dnech. Navíc firma vyrabela měřící techniku a elektroniku. Dát si pár sond na sledovani stavu do fasady, na nosne prvky atd. když už se vrhnu na realizaci nadstavby v listopadu (omg) ..otazka jednoho dopoledne. Zvlášť, když neměl podnik finance na novou budovu, viz interpelace a požadavek 100 mega Kčs, tak se starám, aby mi nespadlo, to co mám, přece...pěkný risk.


    Stavět na tak starou budovu nástavbu a nekontrolovat stav budovy, ani si ji 1x za den neobejit, zvlášť koncem listopadu před zimou, (po vybuchu sv.Heleny byly dost krute zimy 84 85, 86..) to jsou opravdu esa a hospodáři k pohledání.


    Přesouvalo se to do Letu a pak zpět do podminek alá Hong Kong-Wallen city.howg

  • komentoval
    Před 1 měsícem

    Ano, byl jsem v té části budovy/haly M1, která při havárii nespadla, a opět konstatuji, že opět uvádíte řadu nepravd a nesmyslů - např. žádná směna v ní nepokračovala, nebylo totiž v čem a kde. Nebo to, že by vedení podniku plánovalo po odklizení trosek pokračovat ve výrobě. Bylo nutno celou halu - kromě části, která nebyla havárií postižena - postavit znovu, což se také později stalo. A poslední odstavec Vašeho "příspěvku" o Vás vypovídá mnohé, ne-li vše. S hloupými hulváty a ubožáky, jak se sám prezentujete, je jakákoli diskuse marná a zbytečná.

    reagoval na Radovan Kunc
    Před 1 měsícem

    Jina interpelace číslo 110


    INTERPELACE


    poslance sněmovny národů FS - Vladimíra VÁNI


    na předsedu vlády ČSFR JUDr. M ČALFU, na ministra financí ČSFR Ing. V. KLAUSE, CSc., a na ministra strojírenství a elektrotechniky ČR Ing. GRÉGRA.


    Vážení pánové,


    využívám svého ústavního práva interpelovat vládu ČSFR a její členy podle čl. 49 ústavního zákona o československé federaci a podle § 62 odst. (1), (2) a § 64 zákona o jednacím řádu FS - a předkládám interpelaci ve věci "MESIT k. p. Uherské Hradiště, podniku na výrobu letecké a jiné přístrojové techniky a elektroniky".


    V koncernovém podniku MESIT Uherské Hradiště, založeném před 37 lety došlo koncem roku 1984 k havárii valné části výrobního objektu. Dle zjištění expertů a soudních znalců byl příčinou havárie úplný rozpad hlinitanového betonu, použitého při výstavbě tohoto objektu v roce 1952 - jako u řady objektů v jiných závodech.


    Při tomto nezaviněném neštěstí zahynulo 18 pracovníků a 36 jich bylo těžce zraněno. Po přesunu asi 700 pracovníků včetně výrobní technologie do náhradních nouzových prostorů - nejprve v n. p. LET Kunovice, pak po úpravě v mateřském podniku - byl na základě odborné expertizy zbytek výrobní budovy demolován. Tento stav provizorií a mimořádných podmínek, neodpovídající předpisům bezpečnosti a hygieny práce trvá dodnes. I když je k tomu vydána dočasná výjimka, zvýšené nebezpečí úrazů existuje dál. Hmotné zabezpečení pozůstalých a zdravotně postižených pracovníků v důsledku této havárie bylo v plném rozsahu provedeno podle přijatého usnesení předsednictva vlády ČSSR čís. 245/1984 ze dne 12. 12. 1984.

  • komentoval
    Před 1 měsícem

    Ano, byl jsem v té části budovy/haly M1, která při havárii nespadla, a opět konstatuji, že opět uvádíte řadu nepravd a nesmyslů - např. žádná směna v ní nepokračovala, nebylo totiž v čem a kde. Nebo to, že by vedení podniku plánovalo po odklizení trosek pokračovat ve výrobě. Bylo nutno celou halu - kromě části, která nebyla havárií postižena - postavit znovu, což se také později stalo. A poslední odstavec Vašeho "příspěvku" o Vás vypovídá mnohé, ne-li vše. S hloupými hulváty a ubožáky, jak se sám prezentujete, je jakákoli diskuse marná a zbytečná.

    reagoval na Radovan Kunc
    Před 1 měsícem

    Co se týká směn v dany den, oficialne nebyla zrusena ani dopoledni ani odpoledni smena, odpoledni smena navic skrz pad části budovy nebyla v realitě zrealizovana, zda do části objektu, která nespadla část odpoledni směny nastoupila ci skrz prach nenastoupila je irelevantni, jelikož iji oficialne nikdo nezrusil.


    Dopoledni směna jzrusena ci prerusena take nebyla a to jiz byly v casti, ktera spadla hlášeny závady dokonce v 5:00 rano, v 5:45 a i pozdeji ve 14:00. Jednalo se predevsim o hlaseni holek, ze nemohou použít do zdí vestavěné skříně, šatny, na uschovu oblečení a šperků. V te době džíny 👖 měly cenu zlata, prstýnky a řetízky se do výroby nosit nesměly atd. To vše si neshly holky s sebou, či uschovaly v jinych prostorách haly.


    Po roce 1989 cca 5x zdůrazňoval reditel Ma**, náměstek Gr*** v dopisech i Alexandru Dubčekovi, ze havarie byla nezavinena. Skrz sebevraždu projektanta se tomu těžko věřilo + Hor** ředitel Aero, ktery pak na vse dohlizel a odbor spravy uveru Praha 8 a 9 také ukazuji, že o odbornosti vedení podniku MESIT panovaly jisté 🤷‍♂️ 🤷‍♀️ pochybnosti.


    Vyroba pokracovala po padu v r. 84 v podmínkách nebezpečných a improvizovanych o l610 panuje shoda a bylo by to na roman "jak nedělat turbolet" ...tuším ze to pak delal a vstupoval do.projektu podnik Mikojan, Kremencug, Poltava, ale o spolupraci se ☭ sssr po emigraci vedení projektantů je opravdu dlouha debata, platina, vzacne kovy, vodka atd. Zkuste roman "Podivna spolecnost" osvětlí mnohé...


    Ze v roce 1988 bylo 90 procent vyroby pro armadu je opet v interpelaci a v roce 1990 jiz 40. Je jasne o co šlo.

  • komentoval
    Před 1 měsícem

    Ano, byl jsem v té části budovy/haly M1, která při havárii nespadla, a opět konstatuji, že opět uvádíte řadu nepravd a nesmyslů - např. žádná směna v ní nepokračovala, nebylo totiž v čem a kde. Nebo to, že by vedení podniku plánovalo po odklizení trosek pokračovat ve výrobě. Bylo nutno celou halu - kromě části, která nebyla havárií postižena - postavit znovu, což se také později stalo. A poslední odstavec Vašeho "příspěvku" o Vás vypovídá mnohé, ne-li vše. S hloupými hulváty a ubožáky, jak se sám prezentujete, je jakákoli diskuse marná a zbytečná.

    reagoval na Radovan Kunc
    Před 1 měsícem

    FEDERÁLNÍ SHROMÁŽDĚNÍ ČESKÉ A SLOVENSKÉ FEDERATIVNÍ REPUBLIKY - 1990


    VI. VOLEBNÍ OBDOBÍ


    Zlín, 31. října 1990


    278


    INTERPELACE


    poslance Sněmovny národů FS - Vladimíra VÁNI


    na předsedu vlády ČSFR JUDr. Mariána ČALFU a ministra financí ČSFR Ing. Václava KLAUSE, CSc.


    Vážení pánové,


    využívám svého ústavního práva opětně interpelovat vládu ČSFR podle čl. 49 ústavního zákona o československé federaci § 62 odst. 1 a 2 a § 64 zákona o jednacím rádu FS a znovu předkládám interpelaci ve věci řešení financování dostavby Haly M1 v koncernovém podniku MESIT Uherské Hradiště.


    Odpovědí na moji první interpelaci je rozhodnutí ministra financí ČSFR pana Ing. Klause č. j. I/4-21056, které garantuje podniku poskytnutí pouze 50 mil. Kčs úvěru se zárukou FMF.


    Tato částka s předpokládanými 60 mil. Kčs úvěrů od Investiční banky se zárukou SP AERO však doposud zajištěny nejsou přes několikerá jednání na pobočkách i hlavních ústavech komerčních i investičních bank.


    Finanční ústavy zdůvodňují svá odmítavá stanoviska k poskytnutí úvěru i se zárukou FMF restriktivní úvěrovou politikou státu. S takovým postupem centra i finančních ústavů nemohou pracovníci k. p. MESIT souhlasit a ani já nemohu považovat svoji interpelaci ze dne 20. 8. 1990 za vyřízenou.


    Uvedený postup dostal k. p. MESIT do neřešitelné ekonomické situace s přímým dopadem do mezd 2.900 pracovníků již za měsíc říjen. Jak ostře kontrastuje postup centra k případu Žiar nad Hronom, kdy na základě omezení dodávek hliníku a kampaně ve sdělovacích prostředcích bylo za účinné pomoci nejvyšších orgánů vytvořeno konsorcium bank atd.

  • komentoval
    Před 1 měsícem

    Ano, byl jsem v té části budovy/haly M1, která při havárii nespadla, a opět konstatuji, že opět uvádíte řadu nepravd a nesmyslů - např. žádná směna v ní nepokračovala, nebylo totiž v čem a kde. Nebo to, že by vedení podniku plánovalo po odklizení trosek pokračovat ve výrobě. Bylo nutno celou halu - kromě části, která nebyla havárií postižena - postavit znovu, což se také později stalo. A poslední odstavec Vašeho "příspěvku" o Vás vypovídá mnohé, ne-li vše. S hloupými hulváty a ubožáky, jak se sám prezentujete, je jakákoli diskuse marná a zbytečná.

    reagoval na Radovan Kunc
    Před 1 měsícem

    Drahý kamaráde, milý kamaráde, tak takhle ne! Takhle by to nešlo a nepůjde. To je závažné a jistě uznáte, že je to potreba řešit.


    Hala M1, která spadla, podle interpelace na premiera (Calfa) a ministra financi (VK) z října 1990, tenkrát jiz druhá, uvádí: ztrata 12 000 m2, 18 lidskych životů...atd.


    Pokud hala měla pudorys 80x50 metrů lehce se dostanete k cislu 12 000 m2 tim že 80×50=4000 a 4000x3=12000, patrně se tedy bude jednat o stejny vyrobni objekt, nejen ze v interpelaci je stejny nazev daneho podniku, oznaceni haly a souhlasi i pocet oběti tedy 18, ale i plocha výroby tedy 12 000 m2...tak kde píšu nesmysl nebo blabol? Vsechny 4 udaje (Mesit, M1, 18 mrtvych, 12000) zcela souhlasí... vy budete klidně "asi" i tvrdit, že voda je suchá, oheň je studený, v noci svítí slunce a do Měsíce pere velká milion watova žárovka nebo, že kos klidně zbaští 🙀 kocoura !!!


    Hala v říjnu 1990 byla rozestavěna a chybelo od 50 do 100 milionů Kčs v té době částka na dnešní přepočet viz inflační kalkulačka, ktera ale nejde logicky dal nez do roku 1993, kdy vznika Kč, pokud tedy budu pocitat 100 mega z roku 1993 tak je to dnes půl miliarda Kč. Pokud zaspekuluji a použiji Kčs z roku 1990, tedy chybělo na dokončení nove haly cca 1 miliarda dnešních Kč, přepočítat vše na dnešní finance jaksi se zanikem Kčs jiz nelze ale odvodit se to dá celkem přesně... a vidite, ze v říjnu 1990 chybělo v rozpoctu podniku Mesit tedy hodně, pozadovali v podstate finance na téměř celou novou halu, nejen na jeji dokončení a finance neobdrželi. Následovala privatizace a stavba z jiných zdrojů.