Holt ten titulek je zavádějící. Ta lokalita je nejspíš migrační zastávkou. Ovšem chytli se toho lidé, kteří ve všem vidí politiku. Takže mnoho z nich to zřejmě pochopilo tak, že se v prostoru Ukrajiny měli vyvinout první lidé. Samozřejmě, že je to zavádějící a ještě složitější, protože primárně k nám člověk do Evropy doputoval přes Malou Asii a pak si někde hledal dál cestu na Západ - podél Dunaje, kde ale musel projít úzkou soutěskou Železných vrat (protože všude okolo jsou hory) a nebo se přesunul na sever a od východu prostě obešel Karpatský oblouk. Do té ukrajinské lokality se klidně mohl dostat tak, že prošli soutěskou Železných vrat a dostali se do nížin karpatské kotliny a podél Dunaje a Tisy zamířili na sever. Méně pravděpodobné je, že by prokličkovali průsmyky Karpat a dostali se tam od severovýchodu, obdobně, jako o necelých 1,4 mil let později stáří Maďaři. Ovšem diskuze se příznačně zvrhla v protiukrajinskou hysterii...
Dost lidí si neuvědomuje, že i mezi tzv. demokratičtěji smýšlející částí ruské společnosti, která kritizovala už v minulosti a dnes poměry v Rusku, tehdejší i dnešní režim, je ten (velko)ruský nacionalismus normou. Byli bychom možná nemile překvapeni, že i v řadách významných ruských bardů a spisovatelů. Koneckonců ukázkovým příkladem toho je např. A. Solženicyn, který otevřeně zpochybňoval právo Ukrajinců na svoji státnost.
Konflikt Ruska s Ukrajinou tyhle věci opět v plné nahotě ozřejmil. A dokud budou součástí ruského nacionalismus tyhle imperiální velkoruské manýry, vč. zpochybňování Ukrajinské identity a státnosti, nic se k lepšímu nezmění.
„Donald Tusk vyslal jasný signál, že místo Visegrádské skupiny volí výmarský trojúhelník,“ míní Martyna Wasiutová, jež je šéfredaktorkou serveru Czeskapolityka.pl."
A divíte se? Fico s Orbánem Visegrád rozložili. A my se také v některých aspektech, bohužel v těch zásadních, chováme dost nečitelně. Ať už bylo v Polsku politické potýkání s opozicí tvrdé, a zavánělo to tam autoritativními manýrami, nyní se to mění. Ale především je v polské společnosti, tak i mezi politickým stranami jednoznačná shoda o geopolitickém směřování jejich země a vůle se Rusku nikdy nepoddat! Má s ním své velmi trpké historické zkušenosti. Polsko by se vojensky bránilo, my zřejmě nikoli...Bohužel, naše společnost je v otázce geopolitického směřování ČR nejednotná a zjevně je v ní dost idiotů, kterým Rus imponuje a ohání se kecy o slovanské vzájemnosti. My jsme prostě nepoučitelní. Politika typu SPD (v bleděmodrém ANO), ve vztahu k EU, NATO, Rusku a Ukrajině, kdyby takovou vedla nějaká polská partaj, byla by tam okamžitě považována za vlastizrádnou, a neškrtla by si...Takže se Polákům nedivím, že se jim moc do budoucna nejevíme čitelní. Tak holt bude lídrem ve střední Evropě Polsko a ještě za to budeme rádi.
Dobrý článek, až na nějaké chyby (volby do krajů apod.). Prosazení krajů totiž doprovázel nesouhlas v regionech. Kdo dnes třeba ví, že když se uvažovalo o vzniku kraje Vysočina, takřka všechny obce v rámci okresu Žďár nad Sázavou a Třebíč byly proti a odmítaly být pod Jihlavou. Svůj nesouhlasný požadavek pak delegovaly na vedení tehdejších okresů. Jenže co jihlavští papaláši v Praze prolobovali (třeba již zesnulý poslanec za ODS Fejfar a jiní), to se taky protlačilo. Jen 20ti obcím se milostivě umožnilo vrátit se zpět do Jihomoravského kraje. To stejné na Svitavsku a Moravskotřebovsku, kde se v mnoha anketách už v průběhu 90. let jasně deklarovalo, že se tamní regiony chtějí vrátit zpět na Moravu, buď k Olomouci nebo k Brnu a nechtějí být opět ve "východních Čechách", nyní pod Pardubicemi. Opět si s tím někdo vytřel zadek... Dole přikládám odkaz na záznam jednání poslanecké sněmovny z roku 1995, kde si můžete přečíst ty nehoráznosti proti Brnu, které v parlamentu prohlašoval zmíněný poslanec Fejfar a strašil brnocentrismem a tvrdil, že spousty obcí se proto jistě rády připojí k Jihlavě. Prdlajs, když 99 % obcí z moravských okresů Žďár nad Sázavou a Třebíč chtělo naopak k Brnu (viz výše) a v Havlbrodu či Pelhřimově taky nehýkali nadšením......Tady je krásně vidět jak byly ty kraje účelově prolobovány. Ve skutečnosti šlo ale o zájmy měst, zde Jihlavy, aniž by se lidí v regionu vůbec někdo zeptal, kam chtějí patřit. Klasika o nás bez nás...Přitom zrovna toto je oblast, která se každého bytostně dotýká..
Premiér Viktor Orbán podmiňuje hlasování o schválení vstupu Švédska do NATO tím, že za ním dorazí švédský premiér Ulf Kristersson.
„Pokud je pro Švédy vstup (do NATO) důležitý, přijedou sem, stejně jako přijeli do Turecka,“ napsal v pondělí na facebooku předseda parlamentního klubu Fideszu Máté Kocsis.
Tyhle trapné obstrukce nejsou výrazem hrdosti, ale nadutosti a pýchy, které jsou ovšem součásti nějakého maďarského mindráku. A taky je to samozřejmě populistické divadýlko pro domácí publikum. Mám několik známých původem z Maďarska a jižního Slovenska. Vůči Orbánovi jsou kritičtí a stydí se za něj a obecně pak za ty nacionalistické výlevy o velkých Uhrách...
Jestli to takhle půjde dál, a část společnosti bude na tyhle deepfake naskakovat, tak to taky může znamenat konec všeobecného volebního práva v podobě, jak jsme jej dosud znali. Budou povinné psychotesty, které budou rozhodovat o tom, je-li člověk vůbec soudný a dostatečně kompetentní, aby mohl chodit volit. Je ale zjevné, že tohoto mohou zneužít všechny strany předvolebních klání, názorových skupin a ideologií. Společnost, které bude odepřeno všeobecné volební právo, a tedy účast na správě věcí veřejných, se pak bude přirozeně radikalizovat. Smutné na tom je ale i to, že dost často nastanou situace (a už se tak vlastně děje i dnes), že i když dotyčný ví, že je třeba něco fake, stejně se tím bude řídit a dělat to ze zjevného zlého úmyslu, aby se těm, co volí jinak, pomstil. Takže to z podstaty může spět až k policejnímu státu, protože i anti deepfake opatření mohou podkopat demokracii. Lidé pak nebudou už věřit nikomu a ničemu a začnou se zpochybňovat i dosud všeobecně společností přijaté postuláty, morální postoje a zákony. Společnost tak ovládne ideologické sektářství. Vše, co společnost drželo nějak pohromadě, se pak bude bortit. Ukazuje se, že díky technologiím se tak lidstvo může octnout v dystopické společnosti.
Pro plivače Fialy - tady jsou komentovány příčiny celé dnešní situace, že u nás není konkurence a trh ovládá několik oligopolů (nejen Babiš). Jsou to důsledky dlouhodobějšího vývoje. Odkaz 1
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Fiala sice působí arogantně, ale Babiš, ten už tuplem není vůbec žádný lidumil! A ego má zlořádně velké.....