Jo lidi křičí greendeal, ale platit nechtějí. Ale TČ je jen dílek ve skládačce.
1) dobře provedené zateplení fasády a půdy (střechy), přes střechu se ztratí až 40% tepla, pokud už nějaké zateplení je, lze řešit později
2) ideální okna trojskla(pokud nekdo řeší i teplo v létě, tak i předokenní rolety, ale to je tak 25 tis/okno), ale s tim jde chvíli počkat pokud jsou slušná dvojskla
3) fotovoltaika na střechu - dle článku ma dům spotřebu asi 1MWh za měsíc (5000 Kč se všemi poplatky by tak mohl), v zimě 2MWh. 7kWp FVE (po dotaci asi 200 tis.) toto v létě pokryje, na podzim a na jaře dost pomůže, případně 10kWp a ukládat energii do virtuální baterie ČEZ
4) začít topit přes tepléne čerpadlo
Na všechny body lze čerpat dotace, ale pořád to bude něco stát. Náklady na elektřinu tím srazite určitě pod 30 tis (možná 20) pokud bude ta virtuální baterie. Teplo v zime (a chladno v létě) budete mít po celý den, ne jen když si zatopite nebo topite cely den.
PS: nikomu nic z těch bodů nenutím, ale vysvětlují komplexní řešení, jak být zelený, pokud chcete.
Za mě kombinace FVE a TČ je nesmysl. V době, kdy elektrárna vyrábí netopíte a naopak. Nemám informace o virtuální baterii, jestli má nějakou omezenou kapacitu atd. Při montáži FVE mi jí nedoporučovali, je tam měsíční poplatek. Když topit elektřinou, tak stará dobrá akumulační kamna.
Cena elekřiny se vyvíjela v posledních letech ve všech zemích EU velmi podobně.
Tudíž to není výsledek chování Fialovy vlády, jak se nesprávně domníváte, ale trhu, který Vám nejspíš nic neříká...
Stát je majoritní akcionář ČEZu. Takže jeden z vlastníků. Levně vyrobí, draze prodá. Bohužel, jako jediný výrobce a majitel distribuční sítě má monopol. V tomto případě nemůžete mluvit o trhu. Co na tom mi nic neříká?
Oni také neberou jen 42.000. Mají osobmí ohodnovení odměny a různé příplatky. Jejich hrubý roční plat je tedy ten co se posílá na roční zůčtování na FÚ. A když jim tento celkový roční plat podělíte 12 tak zjistíte že spousta starších odborných učitelů na SŠ bere 60.000 hrubého měsíčně. Pokud máte nějakou známou na FÚ, tak se jí zeptejte kolik učitelé berou. A ona vám potvrdí že cca 1/4 učitelů přiznává roční příjem 500.000 hrubého i více.
Néé, to si děláte legraci. Učím 24 let a beru 35 - 37 000,- čistého sakumprásk. 60 000,- má možná ředitel střední školy nebo učňáku a tomu to přeju, protože je to strašná práce.
Padesát let pracuju ve výrobě mléka a musím říct, že tenhle článek je jen spousta keců. Nikdo netýrá zvířata, a už vůbec ne dojnice, protože by hned přišel o mléko. Každý chovatel považuje svůj dobytek za svůj poklad. Nevím, co tenhle spolek sleduje, ale přál bych jeho členům zkusit si práci v kravíně, nebo dojírně, nebo výkrmně býků, nebo odchovně jalovic nebo u telátek 🙂)) z pražské kavárny se to fabuluje 🙂))
Máte naprostou pravdu. Jako brigádník jsem krmil krávy na mléčné farmě a nesměli jsme na ně ani křičet, natož je uhodit. Musely mít stále čisté matrace a měly tam dokonce i drbátko.
měl jsem dva tosáky ,první mi zemřel v šesti letech na rakovinu a druhý ,kterého jsem si pořídil po velikém smutku a zpovědi ,že už žádného psa nechci asi po 14 dnech a ten mi vydržel 12 let.Byli oba dva součást naší rodiny a byli doopravdy nám oddaný ,byli to dá se říci po dvou dcerách moji dva syni ,čest jejich památce !!!!
Po roce odříkání jsme si teď pořídili Cane corso a jsem v tom na novo,jednou pes -pořád pes,musím končit ,protože mi slzy nakapali do brýlí.Kdo je neměl nepochopí.......... 🙁(((((
Taky jsem chtěl Tosa inu, ale nebyli a nebo stáli nesmysl. Nakonec jsme si pořídili Cane Corso a je to super. Neměnil bych ani za nic.😁
Nemáte pravdu. Za minulého režimu se malotřídky postupně rušily a po revoluci opět zaváděly. Souviselo to i s předrevolučním slučováním obcí a porevolučním osamostatňováním.
Tady máte odkaz na diplomku, která se tím v prvních kapitolách zabývá.
Dobrý den, přečetl jsem a našel jsem pouze nějakou statistiku, o vzniku 237 základních škol. Autorka se zabývá malotřídkami v karlovarském kraji. Tady jsou celonárodní čísla vývoje škol po roce 89. Odkaz
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Virtuální baterie ve zkratce: stoji o 3200 Kč za rok vic než běžný tarif (+/- dle sazby prodejce), elektřinu kterou dodáte do sítě si můžete vzít zpět (dodávka zdarma, vzít zpět za cenu distribuce a standardních poplatků, takže stejně jako v případě běžného nákupu sníženo o slovo složku), Ja si za cenu 3200 "koupim" vlastní 3MWh elektřiny za které bych jinak dal asi 10000,takhle si nasporite na zimu v létě. Před par dni jsem viděl vyúčtování pana, který přes VB prohnal 8,5 MWh při tarifu D57d s TČ. Celá faktura za rok elektřiny včetně distribuce byla nejakych 16000 Kč! Za celkovou spotřebu domu 2,5 MWh VT a 9,5 MWh NT,na střeše ma 10kWp. Za uskladnění se nic neplatí, protože se nic neuskladnuje, normálně vami dodanou elektřinu prodají a pak vam na odběr poskytnou slevu do výše toho co jste dodali.
Šmitec
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Nemám zkušenost s TČ. Mám jen FVE a při kalkulaci mi říkala slečna, že se za virtuální baterii platí 450,- měsíčně. Pokud je roční spotřeba i s topením 16 000,-, tak to je paráda. Mimochodem, platba za přetoky se řídí cenou na burze, takže se můžou dostat do mínusových hodnot a platíte vy.
1 odpověď