Když budete žít ve španělsku, tak můžete být součástí strany. Kde je problém, když tu ten člověk život proč by nemohl být součástí veřejného života. Sice jako stát neexistuje, ale jako organizace má právo nadřazené našemu 😉
Ten příklad moc nesedí. Jde o lidi, kteří tu žijí/ odvádí daně a berou to jako druhý domov, tak proč by nemohli rozhodovat o tom jak to tu má vypadat, když tu žijí stejně jako Vy 😉
Ne nejsou tu doma. Dokud nemají občanství nic je tu neváže... Stejně tak jako když platím hotelu za to že tam spím to neznamená že tam můžu do něčeho kecat. Buď jsme suverénní stát se svými zákony nebo nejsme. V tom případě si na to můžeme přestat hrát a může to EU říct otevřeně. Jenže to neudělá protože to se jí nehodí. Ono pak by jsme mohli požádovat rovné i jiné věci.
A co má Španěl co kecat do toho co se děje zde? Já taky nebudu kecat Španělum do jejich věci. Pokud není občan je tu na návštěvě. Stát EU neexistuje. Ale stát Česká republika ano. Se svými zákony atd. V podstatě to je jako bych se ubytoval v hotelu a majiteli tam začal diktovat jak to tam bude vypadat.
Já nechápu proč je to omezení jen na členství ve straně. Prostě kdo tu není občan nemá právo zasahovat do politiky. Hotovo. Nejdřív si zaříď občanství měj k tomuto státu odpovědnost a pak tu o něčem chtěj rozhodovat. Nebo prostě v EU rovnou řekněte že chcete stát EU a národní státy nechcete a bude v tom jasno.
Jo to je tak když někdo musí mít něco první, aby ostatní viděli... . Sedm set táců v háji. Co se ušetří na provozu chce pojišťovna na pojištění. Prostě když nevíš co s prachama kup si elektro auto..... ,,totál nesmyl za 1390000". Jo říká se, že Češi jsou finanční negramoti, ale v té firmě musel být ,,čupr ekonom"
tu polovinu to ale stálo s dotací
Aha id7 dojezd přes 700km. To není polovina. Naučte se dělit dvěma. mám spalovák ten ani 700 kilometrů nejede. Elektriky za oceánem s výkonem 1900hp. Kolik má ten váš. Sotva desetinu. Dobíjejí se mezi sebou navzájem. Zkuste přelít pohonné hmoty z vašeho spalováku do druhého. Chlape nemáte přehled, nerozumíte tomu.Ten váš spalovák je pojízdná teplárna. Mrhač energie. Osobně Sním o spalováku, který je nehlučný, neznečišťuje, dotankuje se z domova
Až to uvidím dojet 700km stejně rychle jako ten spalovák tak tomu budu věřit. Ty dojezdy jsem dával průměr. Jsou spalováky které na nádrž dojedou dal než 1k km stejně tak ev které nedojedou ani 200km. Nevím proč bych měl tankovat jedno auto jiným když dojedu na benzinku a za 5 minut odjíždím. Ale už se nehodlám dal bavit s fanboyem ev protože ti nevidí realitu. Jsou přesvědčeni že jsou lepší než ostatní protože oni už prozreli 😀. To že pro majoritu lidi to absolutně nedává smysl a je to pro ně nepraktické nechápou. Na sídlišti si to totiž normální lidé jen tak nenabiji. To že to nedává smysl ani co se uzasobeni elektrickou týče to taky nepobiraji. EV je minimálně v dnešní době nesmysl a vlhký sen pár eurohujeru
Stres se dostavuje u těch, jejichž rodiče nepochopili, že se do školy nechodí pro známky, ale pro dovednosti a vědomosti.
A ty známky jsou zpětná vazba o tom jak si dítě s těmi dovednostmi a vědomostmi vede. V případě že má dítě špatný prospěch má rodič zasáhnout a zjistit jestli je to tím že na to nemá nebo zda se mu jen nechce. Pokud na to dítě nemá musí se mu snažit pomoct třeba doučováním apod. Pokud na to má jen se mu nechce je na rodiči aby ho dotlačil k lepším výsledkům. Bohužel to obnáší i tresty. Protože světe div se dítě nerozumí když mu budete vysvětlovat že bez vzdělání nebudou mít dost peněz na obživu. Ony v reálném světě ještě nežijí tak to nemohou pochopit. Ale čemu dobře rozumí je trest. A teď nemluvím že to znamená že je zavřou do díry bez jídla apod. Je to součást přípravy na reálný svět. Nemáš výsledky tak musíš nést následky dokud ty výsledky nebudou. Lidé zapomínají že jsme společnost to znamená určitou dávku odpovědnosti k ostatním. A že každý by ze sebe měl vydat maximum. Ne se upracovat k smrti ale zase to nemít úplně na háku.
Zkušenost v Česku je s aplikací Bakaláři, která dlouho neuměla rodiče informovat až se zpožděním. Takže rodič věděl o známce někdy i dřív, než dítko, a to nemělo šanci se s učitelem domluvit ani na opravě, ani na postupu, ani informovat rodiče samo. Nebylo (a není) výjimkou, že rodič kontaktuje učitele dřív, než vůbec může zjistit detaily o tom, co se přihodilo. Někdo přehnanou aktivitou, jiný "reklamací" nebo omluvou pro své dítko - což není vůbec dobrá reakce rodiče.
.
Určité krátké odložení informování rodičů (v řádu dnů, případně krátkých týdnů) svůj smysl dává, podporuje individualitu dětí.
.
V reálném životě také nikdo nekontroluje každý dílčí čin v práci, ale až výsledek. Pokud se člověku něco v práci nepovede, vždy má prostor to napravit - a dokonce se takový postup po pracovníkovi chce. Když to napravit nejde, mívá pracovník prostor se obrátit na nadřízeného sám, a ne, že je automaticky informován dopředu. Takže učit děti tomuto režimu je podle mě v pořádku, v mnoha ohledech to odpovídá potřebám.
Za mě by měla být klasická žákovská. Bakaláři na informace typu jede se na výlet. Je potřeba nakoupit sešity apod. Potvrzuji že jsem zažil jak rodiče volali dětem co to má znamenat ještě předtím než dítě vědělo že u písemky ruplo. A když na něj takto rodič udeří ještě než se stačí připravit tak mi to přijde moc. Na druhou stranu jsem přesvědčený že rodiče by měli mít přehled jak si jejich dítě vede. A zasáhnout v případě že se dítěti nedaří. Známky jsou zpětnou vazbou na výkon dítěte a za něj je svým dílem zodpovědný rodič. Ikdyž se z toho mnozí zde snaží vyvinit.
Zajimaloby me, co udela s jejich stresem, az rodice dostanou vsechno najednou a zjisti, ze zak propada.
Misto, aby se to resilo vcas a prubezne, to pak budou hrotit na posledni chvili.
Přesně tak. Párkrát se stalo že mi teklo do bot. A kdo zasáhl a donutil mě abych se učil? No rodiče. Já bych to měl na salámu a doufal že to nějak vyjde. Nebýt rodičů tak jsem sotva vyučenej. Ne že bych byl blbej ale měl jsem to na salámu. Částečně proto že mě škola nebavila. Jako většina mladejch jsem si myslel že na mě všude čekaj a že všem ukážu. Díky tomu že mě naši sekýrovali mám aspoň střední a slušnou práci. A ano mohli to naši vzít tak že je to moje věc. Ale oni chtěli abych to v životě někam dotáhl. Oni to na salámu neměli. A proč? Protože mě mají rádi a nechtěli se dívat jak si nabiju kokos.
Jako sám sice řikám že to že je to přístupné na netu je tak trochu moc. Dětem to bere tu možnost zkusit přepisovat známky nebo tvrdit že nemá žákovskou apod. a tím se pokusit obelhat systém. Stejně se na to téměř vždy nakonec přijde a i to je poučení. Ale na druhou stranu nezajímat se o prospěch vlastních dětí bylo za mých časů ve škole bráno skoro jako zanedbávání výchovy a jako něco nenormálního. To že škola je opravdu k něčemu dobrá jsem doopravdy pochopil až když jsem začal pracovat. A to jsem neměl špatný prospěch. Takže se mi líbí ty řeči o tom že to je věc těch dětí jaký mají prospěch. Ne ty děti nevědí co je čeká atd. to je na rodičích aby jim pomohli se učit a dosáhnout nějakého vzdělání. Tohle mi trochu zavání alibismem a neschopností rodičů pomoci dítěti se vzděláním. A když to dítě nedosáhne na určitou úroveň vzdělání tak si za to alibisticky vlastně může samo. Ano ne každý na to má a i při soustavné pomoci od rodičů to prostě nejde. V tom případě ty rodiče musí být schopní uvědomit si na co jejich dítě má a kam už ho nemá smysl tlačit. Každé dítě je malinko jiné. Některé je už od mala cílevědomé a jiné je sice chytré ale líné. U toho cílevědomého nevadí že rodiče znají jeho prospěch protože to dítě si za tím jde samo a nikdo ho nemusí nutit. Ale opravdu vadí že rodiče dítěte které je chytré ale líné nebudou mít ponětí o tom jak si vede. Nakonec to bude dopadat tak že ty děti si budou myslet že svět růžové místo kde je jedno jak jsou na tom. Jaký budou mít stres potom až vlítnou do světa kde zjistí že se s nima nikdo mazat nebude.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Jedná věc je kolik je průměrná mzda. A pak jsou věci jako hodnota koruny. A kolik si toho za průměrnou mzdu koupíte. Pokud vím tak nedávno se tu psalo že reálně Čechům příjmy klesly.