Chtělo by to navázat dalším projektem. Co se dělo potom. například u nás ve škole se přes noc z předsedy SSM stal předseda OF.
U nás taky! Z největších zastánců socialismu se stali přes noc mluvčí OF! Ještě si pamatuji ten odznáček a moje znechucení. To byla revoluce? Z komunistických funkcionářů se najednou stali demokratičtí vůdci, z továren se vyváželi náklaďáky s nakradeným vybavením, které se pak záhadně objevilo u prvních vznikajících firem. Které řídili Ti co měli moc i před revolucí. Znám spoustu případů, čím větší funkci někdo měl před revolucí, o to větší měl po revoluci moc a majetek. Dnes se mladým povídají růžové báchorky ve škole i v médiích, kterým mají věřit, aby si mysleli, že dobro zvítězilo. Je to k smíchu. Ale my co jsme byli u toho víme jak to bylo a málokdo si přál to co je teď. Všem se lhalo, i studentům. Havel lhal taky. Určitě je většina věcí lepších, ale mnoho věcí bylo lepších před sametovou revolucí než dnes. A to se mladým tají, pravdu jim řeknou jedině rodiče a Ti co můžou srovnávat. Lhalo se lidem tehdy, lže se stejně i dnes. Žádná změna.
Nejvýkonnější věk v 18? To už dlouho neplatí, naivko. Dříve možná, ale podívejte se teď, co ty lidi zajímá. Hodně sociálních sítí, málo práce, hodně peněz.
A navíc, kdy jindy má člověk studovat, než když je mladý? Nadáváte na vysoký počet vysokoškoláků? Není to náhodou dobrá vizitka státu?
Pokud pracujete ve školství, měl by jste být objektivnější. Pokud ne, mnoho o tom prostředí nevíte a rozumujete.
Klidně ať si každý studuje do kdy chce. Ale ne na úkor druhých, kteří vysokoškoláky a školství musí platit. Nebo za své. Takže pokud se má prodloužovat odchod do důchodu tak je otázka, proč se nezruší devátá třída, k čemu potřebujeme tolik vysokoškoláků, co stejně budou většinou dělat běžnou práci, proč 18 letý člověk, který má být v nejlepší fyzické kondici sedí ve škole a na chodu ekonomiky se nepodílí? Proč dříve v době kalkulaček školství dokázalo naučit rychleji a kvalitněji s menším počtem učitelů? A levněji. Nebo ať jdou do důchodu ti co pracuji od 18 let o 7 let dříve než Ti co studují do 25 let. To by přeci bylo spravedlivé, školství a studium přeci platí ti co pracují. Tak by se měla řešit reforma, ne posílat důchodce do práce a mladí budou odpočívat ve školách. Toto je férové?
O kolik miliard přijde stát že mladí lidé v 18 letech ještě nepracují na plný úvazek, ale většinou ještě sedí ve školách? Dříve v 18 letech v nejvýkonnějším věku téměř každý pracoval, do důchodu se pak mohlo dříve a ekonomika šlapala. Nyní mají dělat lidi v důchodovém věku, zatímco mladí lidé sedi zbytečně ve školách, v době internetu, kdy škola je již částečně nahrazena novými technologiemi a mohla by se zkrátit. Nesmyslně vysoké množství studentů vysokých škol a pak i zaměstnanců ve školství. Mnoho vysokoškoláků studuje jen aby nemuselo platit odvody, nebo dostávali déle alimenty a mohli si déle užívat. Kolik jich školy pak i dodělá? Nedostatek financí se řeší nucenim vyčerpaných lidi pracovat až do posledních sil, zatímco mladí lidé v plné síle sedí v dospělosti ve školách. Dnešní maturant v 19 letech má menší přínos pro zaměstnavatele než dříve v 18 letech. Přebytek vysokoškoláků, kdy část nenajde uplatnění v oboru a jen vyčerpává daněmi ty co už pracují. Úplně špatně. Vysokoškolák nemá v mnoha firmách často žádnou přidanou hodnotu pokud nemá praxi a praktické zkušenosti. Bohužel student učiliště je pro firmy často mnohem větším přínosem. I pro stát, neboť dříve pracuje.
Důchodová reforma musí začít u školství. Tady se řeší o kolik miliard přijde stát tím že lidé půjdou do důchodu zbytečně brzy? Ale o kolik miliard přijde stát že mladí lidé v 18 letech ještě nepracují na plný úvazek, ale většinou ještě sedí ve školách? Dříve v 18 letech v nejvýkonnějším věku téměř každý pracoval, do důchodu pak mohli lidé po zásluze odejít dříve. Nyní mají dělat lidi v důchodovém věku, zatímco mladí lidé sedi zbytečně dlouho ve školách, v době internetu, kdy škola je již částečně nahrazena novými technologiemi. Nesmyslně vysoké množství studentů vysokých škol, zaměstnanců ve školství, tady je třeba hledat chybějící miliardy na důchody. Kolik vysokoškoláků studuje aby nemuselo platit odvody, dostávali alimenty a mohli si déle užívat a kolik jich školy pak i dodělá? Pokud se řeší nedostatek financí nucenim vyčerpaných lidi pracovat až do posledních sil, zatímco mladí lidé v plné síle sedí v dospělosti ve školách, je to úplně špatně. Když bude válka, kolik máme mladých vojáků ? To taky budou povolání jen chlapi před důchodem? Dokud se mladí lidé plně nezapojí do placení daní, odvodů, obraně, dedečci a babičky už tento stát nezachrání.
Bohužel. Stále si velká část lidí myslí, že daně nejsou potřeba
A kolik byste si představoval daně? Nyní dáte zaměstnanci 50 000, na účet mu přijde cca 30 tisíc. Pak jde do obchodu dá dalších 21%,pak na benzín, zaplatí šílenou spotřební daň. Kolik lidem zbyde ze 100 Kč po zdanění, 35 Kč? Chcete lidem ještě sebrat více? Nechápu
Tak to zaplatíte na jiných daních a víc.Jak je libo.Těch stopadesát miliard každý rok prostě v rozpočtu chybí a můžete se stavět klidně na hlavu.😊Ten čas na to zrušení nebyl a zatím není.V budoucnu by se tak klidně mohlo stát,ale až na to budou ve st .rozpočtu Záleží hlavně na správném načasování takového kroku a ne kdo s ním přišel, víte?😉
Je to blbost. Zdanění superhrubé mzdy je tak výrazné zvýšení daně a snížení mezd pro lidi, které žádnou jinou daní stát nedožene. Nebo by musel přiznat že je to zlodějina a že chce znovu danit daň. Což je z podstaty podvod, státem realizovaný a proto se o něm nemluví a mlží se. Po pravdě má stát říci, chceme v zvednout daně a to nehorázně. A ne pořád lhát lidem. A ještě to tu někdo obhajuje. Děs
A jak chcete zajistit příjem do rozpočtu? Stát potřebuje peníze a jediný příjem jsou daně
Začít výrazně šetřit! Současné již nehorázné daně, kdy stát vezme každému polovinu mzdy, pak navíc DPH, spotřební daň, poplatky za kde co, to se někomu ještě zdají malé že je chce vyšší? Co tak místo dalšího okrádání pracujících lidí formou daní začít šetřit? Nebo si tady někdo myslí, že stát s penězi z daní hospodaří efektivně? Jak je možné že se zvyšují státem vyplácené mzdy, když na ně nejsou peníze a musí se zvedat daně, tedy zvýšit ceny a inflaci? Proč stát více nesnižuje počty zaměstnanců, nesnižuje výrazněji výdaje? Jako děcko co chce dražší hračku a rodiče musí chodit do dvou zaměstnání a vzít si půjčku. Připadá někomu normální nešetřit, utrácet za dotace na podivné projekty, slibovat nereálné mzdy a chtít po těch druhých aby si snížili mzdy tím že se zavede i pro zaměstnance zdanění peněz, které nikdy nedostali? Proč tolik lidí nerozumí tomu, že je to obyčejný podvod na lidi?
Proč musí učitel pořád blábolit u tabule o něčem, co dnes v sekundě vyjede každý průměrný chatbot? Všechno je to otázka informací, technologií a financí. Dřív měli informace k dispozici zejména učitelé, dnes je může mít každý žák a student ve stejném rozsahu a kvalitě ve svém mobilu nebo tabletu. Pomocí hypertextových odkazů ve Wikipedii nebo Kiwixu lze nastudovat jakékoli téma i s kontextem a souvislostmi. Možný je i výklad a správná interpretace obsahu, pokud není zřejmý jeho přesný význam. Buď se lze doptat dobrého chatbota, nastudovat online materiály z referencí nebo zadat pokročilý dotaz do vyhledávače. Možností je mnoho. Takto si lze osvojit téměř každý tematický celek, zvláště pokud jde o popisné vědy. Jak je z textu výše zřejmé, až kolem 80 procent školních procesů lze už dnes efektivně nahradit používáním moderních elektronických prostředků a jejich aplikací. Digitální obsah má mnohé výhody. Pomocí hypertextu lze obsahem brouzdat kontextuálně, najít potřebné souvislosti a vysvětlit obsahové nejasnosti. To bývá častý problém při frontálním výkladu, a proto se často žáci tak málo naučí a i to málo rychle zapomenou. Pokud má žák k dispozici psaný obsah výkladu, tak má větší šanci na hlubší osvojení látky než při pouhém pasivním poslechu téhož obsahu. Dobrým důkazem je, že básně se učíme z knih nikoli poslechem. Píšu o školství jako názorném příkladu, jak lze neefektivními procesy zašantročit naše peníze. Jistěže velká neefektivita je i v jiných resortech státního sektoru. Ale ve školství je to volající do nebe. Celkově by šlo všude ušetřit stovky miliard každý rok.😪
Udeřil jste přímo na hlavičku problému, smekám. Kdyby měl stát fungovat efektivně, nezvýšoval by výdaje, ale zvyšoval výkonnost. Ukázka je školství. Chcete více peněz, tak se musí část lidí propustit, snížit počet dnů volna ve školách, snížit výdaje na učitele, zefektivnit!!!! Copak je normální, že někdo dostává nadprůměrnnou mzdu i za dny kdy neučí? Kdo to kde má? Tolik peněz stát promrhá. Informace co dává škola již dnes jsou volně dostupné i na internetu, tak školství reformovat. Zkrátit docházku zpět na 8let. Počítat výplatu ve školství dle hodin ve škole, to by se pak zjistilo, že platy jsou na hodinu mnohem vyšší. Peníze nelze už více tahat z lidí zvyšováním různých skrytých daní. Totéž poplatky na média. Místo zvyšování šetřit. Jako to musí dělat každý živnostník nebo firma.
Kdo zaručí, že výrobce je v cenotvorbě poctivý? On nemá konkurenci?
Pokud zvolí špatně, cenu vysokou, nebude se prodávat. Pokud nízkou cenu, zkrachuje, nebo musí ušetřit na kvalitě. Kvůli konkurenci si cenu pohlídá. Doporučená prodejní cena je dnes výrobcem uváděna, ale bohužel se nedodržuje, dokonce se skrývá, viz článek. Přitom ta jediná určuje hodnotu výrobku
Pan Kozojed nevnímá vůbec fakt, ostatně jako obrovská spousta lidí,že stát má jen jeden příjem a jedny peníze a to naše daně.Jine peníze opravdu nemá, kromě půjček od bank a státních dluhopisů.Každý dluh se ale musí splatit a ne zadarmo ale s úroky.A vidíme ,(ti co chtějí vidět),nebo se alespoň trochu orientují,kolik nás VŠECHNY společně (bez rozdílu trička)stojí obsluha státního dluhu, která se dědí z vlády na vládu ☝️a jak strmě stoupá..Pokud by si to volič připustil,nemohly by s náma vlády tak manipulovat přes nesplnitelné sliby.😊
Vůbec jste nepochopil. Podstata je v podvodu. Řekněte na rovinu lidem, sebereme vám díky zdanění superhrubé mzdy 1000-3000 Kč z čisté mzdy. Zdaníme Vám i ty peníze, které jste nedostali. Tedy odvody co jste zaplatili. Ani zdanění poloviny příjmu a DPH 21% státu nestačí, chce víc. Navíc OSVČ superhrubou mzdu i dnes daní, úlevu z tohoto podvodu mají jen zaměstnanci. Jde o to říkat lidem pravdu. Zatím jen lži. Stát má šetřit na výdajích, další zvýšení daní jen rozjede inflaci a povede k dalšímu zdražení. Toto je naprosto špatná cesta. Snížit výdaje, zmrazit mzdy ve státní správě, zrušit dotace, snížit počet státních zámestnanců, atd. To ví přece každý dobrý hospodář.
To je stejný trik,kterým bylo zrušena Super hrubé mzdy,kterou prosadilo ODS a ANO.
Všichni jsme na tom ušetřili "drobné"., ale daleko víc teď zaplatíme na jiných daních, které musely přijít,na vykrytí 150 miliardoveho schodku.
A Fialová vláda to ví, protože to ví i NERV.Nic s tím ale neudělá, protože to podpořilo ANO,a to je v opozici tak dělá mrtvého brouka.
A pokud tu finanční díru bude chtít stát (potažmo budoucí vláda)zalátat,bude to zase a hlavně (ne jen!) nutným navýšením příjmů z daní.
A do té doby to budeme skrytě platit my.Osobně bych se výhody Super hrubé vzdal ihned,vrátil to a nenavyšoval tam,kde to není nutné nebo asociální.
Jako kuřákovi mě vůbec nevadí zdražování tabáku,alkoholu atd.(proč není daň z vína!!!.?)Tyto libůstky nemusím mít tak často,nebo vůbec a nebo si připlatím.Bydleni,energie, léky jsou to hlavní!
Takže Fialo přiznejte na rovinu chybu a zrušte to !Bude to férové.
Babiš a jeho věrní Vás budou stejně hanět tak jako tak. Babiši přestaňte lhát,jak snižíte daně,nebo řekněte na rovinu hlavně svým věrným,co místo toho zavedete.?! Další dluhopisy z toho rozpočet nevytáhnou,naopak.☝️
Zdanění superhrubé mzdy je zlodějina a podvod. Tento podvod se na zaměstnance zrušil, ale pro živnostníky platí dál a stát je tak okrádá. Je to zdanění peněz, které jste odvedli státu. Tedy daň z daně, z peněz které nedostanete, přesto je zdaníte. Pokud se někomu tento podvod líbí, je to prima, stát ji zase zavede i zaměstnancům a okrade je též. Čistá mzda se sníží po zavedení cca o 5%.To si fakt někdo přeje? Fakt geniální plán jak populisticky sebrat lidem peníze.
Běžná cena je většinou doporučená prodejní cena VÝROBCEM, která by se měla dodržovat, aby byli rovnocenné podmínky pro všechny prodejce, malý obchod na vesnici i velký obchodní řetězec. Tato cena byla do roku 1989 přímo vytištěna na výrobku a bylo to mnohem lepší. Nikdo nesměl prodávat levněji ani za cenu vyšší. Dodnes si lidé pamatují máslo 10 Kč, protože cena byla všude stejná, bylo to přehledné, uživilo to výrobce i malé obchody. To že vznikl takový bordel v cenách, dokonce výrobce nesmí nařizovat prodejní cenu je cesta do pekel a slouží to nadnárodním kooperacim a velkým řetězcům. Díky nedodržování běžné ceny zkrachovalo tisíce malých českých obchodů a výrobců. Běžná cena je tedy mnohem důležitější než nejnižší cena za posledních 30 dnů, z které se má počítat sleva. Ta naopak zkresluje informaci o skutečné slevě a lidi klame, což lze jednoduše prokázat na příkladu. Výrobek výrobce sám nabízí na trh za 100 Kč, ale obchod jej nabízí za 80 Kč. V akci jej sníží na 72 Kč, prodává tedy se slevou 28%. Kvůli novým pravidlům však musí napsat sleva jen 8-10% za posledních 30 dnů. Ve skutečnosti je však levnější, než ten který zlevnil ze 100 na 75 Kč a vyvěsi slevu 25%. Takže běžná cena by měla sdělovat nejdůležitější údaj, tedy cenu za kterou se má prodávat zboží bez slev, aby výrobce nemusel snižovat kvalitu a zboží mohli prodávat všechny obchody bez rizika ztráty. Bohužel v Česku je tato cena úmyslně špatnými zákony před zákazníky skrývána, což s nesmyslným výpočtem slevy zákazníky poškozuje. Neboť to nevypovídá nic o skutečné slevě.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Za tyto nesmyslné ceny můžou nové pravidla o slevách, tedy zákonodárci kteří tento chaos vymysleli. Markety aby mohli rozjet velké slevy musí nejdříve ceny na 30 dní vyšroubovat na vysokou cenu, aby pak mohli udělat opticky velké slevy. Nečekají že to bude někdo kupovat. Kdyby byly slevy počítány transparentně z doporučené maloobchodní ceny (ta je daná výrobcem) , byly by slevy už nyní a ceny přehledné. Kdyby nemuseli obchody čekat 30 dní než sníží cenu, mohla být nižší cena jako dříve každý týden 🤗 Ne takový bordel co teď se slevami vznikl. Zákazníkům to nepomohlo, naopak to jen uškodilo. Teď už se v obchodech nedozvíme jaká je základní doporučená maloobchodní cena, z které by se sleva měla logicky počítat! Dokonce se objevují názory, že se tato cena která vypovídá o skutečné hodnotě výrobků a slevě a definuje ji výrobce (obchodníci ji znají) nemá zobrazovat. Do roku 1989 ji výrobce tiskl na výrobek. Sleva z ceny za posledních 30 dnů (ta může být nyní i vyšší než DMC) zákazníkovi tedy nic o skutečné slevě neřekne. Nyní je sleva v % jen virtuální nic neříkající čislo. Takže nyní může být zboží se slevou 50% dražší! než v druhém obchodě, kde je trvale se slevou 10%. Toto je výsledek novych nařízení 🫣To že zákazník už nezná skutečnou DMC z které se má sleva počítat (nyní už nesmí) umožní prodejci mnohem lépe klamat a dělat ještě více fiktivních slev. I proto jsou nyní ceny tak vysoké, protože PŘIJDE po 30 dnech megasleva 🫣 Prodejce ani nepočítá, že to lidi budou kupovat za tu cenu před slevou. Ale hloupý zákon to nařizuje, tak si lidi musí nově těch 30 dní na slevy počkat.