Sice je to pěkné, ale chtěl bych vidět, co by se dělo, kdyby správně neodhadl způsob provedení oné "kravaty" a místo pouze zklidnění útočníků je přivedl do bězvědomí nebo dokonce jim způsobil trvalé následky nebo smrt... To by najednou nebyl článek "Neberu to jako hrdinský čin", ale "Sedmnáctiletý hoch zabil...", pokud ne teda rovnou zavraždil. A nebylo by to poprvé, co se něco takového stalo.
I to se může stát v zápalu obrany. A co?
51 je podle vás pokročilý věk? Jste směšný. Tohle se může stát i mladému. Určitě byl na tyhle túry zvyklý a v lepší kondici, než dnešní mladí, kteří celý den dřepí u počítače. Ale stát se to může každému, naštěstí ho zachránili.
Pokud dostal infarkt tím, že šel do malého kopečka a ještě k tomu teprve v 51 letech, tak asi moc v kondici nebyl.
Proč musí učitel u tabule pořád blábolit o něčem, co dnes v sekundě vyjede každý průměrný chatbot? Všechno je to otázka informací, technologií a financí. Dřív měli informace k dispozici zejména učitelé, dnes je může mít každý žák a student ve stejném rozsahu a kvalitě ve svém mobilu nebo tabletu. Pomocí hypertextových odkazů ve Wikipedii nebo Kiwixu lze nastudovat jakékoli téma i s kontextem a souvislostmi. Možný je i výklad a správná interpretace obsahu, pokud není zřejmý jeho přesný význam. Buď se dá doptat dobrého chatbota, nastudovat online zdroje z referencí nebo zadat pokročilý dotaz do vyhledávače. Možností je mnoho. Takto si lze osvojit téměř každý tematický celek, zvláště pokud jde o popisné vědy. Jak je z textu výše zřejmé, až 80 procent školních procesů lze už dnes efektivně nahradit používáním moderních elektronických prostředků a jejich aplikací. Digitální obsah má mnohé výhody. Pomocí hypertextu lze obsahem brouzdat kontextuálně, najít potřebné souvislosti a vysvětlit obsahové nejasnosti. To bývá častý problém při frontálním výkladu, a proto se žáci často tak málo naučí. Dnešní maturita z češtiny a angličtiny je po 14 letech výuky jen absurdním výsměchem lidské invenci a rozumu. A nezachrání to ani 20 procent studentů přirozeně nadaných na matematiku. Na našich školách žákům a studentům často chybí ohleduplnost, tolerance, vstřícnost a pokora ze strany mnoha učitelů. Naopak na školách je přítomna často povýšenost, přezíravost, odtažitost a odcizenost. Jako reakce na to pak přichází u žáků skepse, deziluze, frustrace a deprese. A to minimálně u třetiny z nich.
"Proč musí učitel u tabule pořád blábolit o něčem, co dnes v sekundě vyjede každý průměrný chatbot? Všechno je to otázka informací, technologií a financí. Dřív měli informace k dispozici zejména učitelé, dnes je může mít každý žák a student ve stejném rozsahu a kvalitě ve svém mobilu nebo tabletu. "
Tohle už se dávno nedělá, učitel spíš nahazuje témata a moderuje diskuzi.
Putinovi se díky Trumpovi podařilo to, co požadoval už v 2021. Aby o celém světě rozhodovalo Rusko, USA a případně další velmoci. Což by byl zcela tragický odklon od americké doktríny práva zemí na sebeurčení, prosazené zejména Woodrowem Wilsonem po první světové válce.
Americká doktrína práva zemí na sebeurčení? To právě ne, velkým zemím naopak vyhovuje, když o chodu světa mohou rozhodovat oni a např. nějaké Tuvalu jim do toho nebude kecat.
Gratulka všem co vydělali, doufám, že až Vaše letadlo spadne, tak přežijete a s co nejmenšími následky. Akorát si ted budu muset dávat větší pozor na silnicích, protože těch Aventadorů a Chironů co se budou prohánět po našich silnicích bude hodně. Chápu argument, že peníze dnes nemají cenu, protože oproti minulosti nejsou ničím kryté, čím že je krytý BTC? A již několikrát jsem se dotazoval zdejších milionářů, co si pořídili v poslední době za BTC, ale odpověd zatím žádná, tak se někdo prosím pochlubte, jak jste bez práce koupili nějaký ten řecký ostrůvek na dožití, at můžu závidět.
Letadlo, tulipán a poslední zhasne. Ano ano, to jsem slyšel i před 4 lety.
Nemyslím si. Nebude to samozřejmě na den přesně. Ale studie prokazují vliv našich návyků na šanci dožití jsou. Například lidé, kteří mají v 50ti podprůměrné VO2 Max, tzn. lidé bez fyzičky, mají o 80% nižší šanci dožít se 65 let.
Nebo někdo spí dobře, stravuje se správně, zacvičí si a pak cestou přes tramvajové koleje čumí do mobilu. A bum prásk, nedožije se ani 40 let.
A nebo zkrátka stačí mít smůlu na raka, ač ten člověk svým životním stylem minimalizoval tu šanci na možné minimum.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Infarkt se nestane ze zátěže, jde o dlouhodobý proces ucpávání tepen aterosklerotickým plátem, na který jednoho dne nasednou krevní destičky a je vymalováno. Nejčastěji se tak stane v klidu, často ve spánku, tak tady nevykládejte takové nesmysly.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
A co patří mezi prevenci aterosklerózy? Zkus se zamyslet nad tím komplexně, a pak tu něco piš.
1 odpověď