"Dáno je to sice zčásti povinnou výbavou v EU a náročností klientely, na druhou stranu Škoda uvádí, že standardní výbavou všech variant Kylaqu je 25 prvků aktivní a pasivní bezpečnosti"
asi to nechápu, tak co mají navíc skodovky pro evropský trh, co nemá tady ten prcek? Kde je teda tech pul míče, o co by to pro evropu bylo dražší?
Za poslední dobrou Škodovku považuji Felicii (nejlépe s motorem 1,6). Ještě bych se uskromnil s jedničkovou Octávkou 1,9 TDi. Fabie byla sice levné auto, ale byla to taková uskákaná koza. Vše ostatní už byly nesmyslně předražené káry, takže pokud člověk nelpěl na značce, mohl si koupit auto v lepší výbavě za méně peněz. Dnes je tento rozdíl ještě větší. Nechápu, proč ji lidi a firmy stále kupují.
Takhle jednou jsem jel z pole domů po štěrkové cestě a z kol mi upadlo pár kousků bláta (mám 7745). Normálně, když vyjedu na silnici, tak po pár metrech zastavím a bláto odkopu do příkopu. Ale teď to bylo opravdu jen pár kousků, tak jsem se na to vykašlal. Druhý den mě na kraji pole odchytil chlápek, který mi začal vyhrožovat policajtama, že kvůli nám (traktoristům) má pořád špinavé auto. Pak se rozjel a po pár desítkách metrech nebylo auto v tom šedém prachu (asi hlína z pole) vidět. 😄
Sedlák, v dobách minulých, vždy kola svého povozu před vjezdem na cestu od hlíny očistil a hlínu vrátil zpět na pole, neb věděl, že mu ji nikdo na pole nevrátí. Dnešní zemědělští lempli, kteří nejsou schopni bojovat se zahraniční konkurenci, zkažení komunisty a dnes evropskými dotacemi, nemají k půdě žádný vztah protože dobře ví, že na ně vydělají dělníci ve fabrikách s třísměnným provozem, zatím co oni čtvrtinu roku proflákají.
Bývávalo. Dřív si zemědělec dělal co nejvíc práce sám. Dnes je většina řidičů traktorů (neplést s traktoristou) najata a je jim jedno, jak to kde po nich vypadá, hlavně že jsou prachy.
Nás v autoškole učili, že smyk v zatáčce ukecáš jen v případě, že by sypači došel posyp těsně před zatáčkou. V tomto případě pochybuji, že to bahno se tam objevilo najednou z ničeho nic. Takže pro zemědělce jasný - pokuta za znečištění vozovky, pro autobusáka zavinění nehody pro nepřizpůsobení rychlosti.
Já taky nevím jak Vám to mám napsat. Ano, člověku který míň vydělává logicky zbyde i méně peněz po zdanění, co na tom nechápete?
A soudruhu Vám říkám kvůli Vašim kecům o tom jak je ředitel zbytečný zatímco prodavačka je strašně důležitá. Typicky komunistické myšlení - lidi co pracují hlavou jsou k ničemu, dělnická třída vpřed!!! A těm co víc vydělávají pořádně zasolit daněma, ať mají ve výsledku všichni stejně, kdepak aby jednomu zbylo víc než druhému!
Vy na něčem jedete, nebo nerozumíte psanému textu? Co píšete v prvním odstavci jsem vám už několikrát psal. A teď mě chcete přesvědčovat, že jsem to já, kdo tomu nerozumí? 😄 😄 To je dobrej úlet. 😄
A k tomu druhému odstavci - Máte pocit, že dělníci jsou méně potřební než např. ředitel? Myslíte si, že třeba taková švadlena potřebuje ředitele, aby mohla něco ušít? Nebo montéři na lince ke své práci potřebují ředitele? Bez dělníků nebude fabrika fungovat, bez ředitele ano. Ale to vám zřejmě nedochází. Zřejmě jste na nějakém vedoucím postu a jste přesvědčen, že se to v práci bez vás neobejde. 😄 Tak čest práci.
Řídit auto a být vystaven stresu při soudním řízení jsou dvě velmi odlišné věci. Srovnatelné by to bylo možná tehdy, když by vás někdo při řízení přepadl s revolverem v ruce a hrozil zastřelením. To pak ano.
Tak to je pěkný nesmysl. Ač si pana Pirka nesmírně vážím, s jeho argumentem nemohu souhlasit. Pokud totiž pácháte nějaký přečin/zločin, tak musíte počítat s tím, že se na to přijde a přijde i trest. Je tedy logické, že nejvíc stresu tedy člověk zažije při páchání kriminálního činu. Pokud tedy tuto část svého života přežil, je logické, že přežije i tu druhou část, se kterou musel počítat. Jediné, co ho může "zkolit", je závěrečné rozhodnutí soudu s výrokem o výši trestu. Oproti tomu řízení auta, kdy nevíte, co se stane na další křižovatce, kdy vám kde co vběhne/vjede do cesty, atd. je na stresující situace daleko nepředvídatelnější.
Bez toho ředitele by ta prodavačka neměla co prodávat. Ono se to zboží jaksi nezhmotní na krámě samo od sebe.
A prodavačku na pokladně fakt nepotřebuju, vlastně jsem tam už dost dlouho nebyl. Samoobslužná pokladna to řeší.
A k Vašemu příkladu - první skupina odvede pětkrát, ještě jednou - pětkrát, 5x více než ta druhá. Při progresivním zdanění odvede kolikrát víc, aby Vás to uspokojilo? 10x? Není to málo, soudruhu?
Opravdu nevím, jak vám to mám napsat, abyste to pochopil. Nepsal jsem nic o tom, kolikrát víc odvede jedna skupina oproti té druhé, ale o tom, kolik peněz jaké skupině zbyde při stejném procentuálním odvodu. Jestli nejste toto schopen pochopit, pak se nemáme o čem bavit. Proč mne oslovujete soudruhem, netuším. Napadá mne jen, že se snažíte zvýšit si své ego. Promiňte, je to trapné. Od klávesnice to opravdu nejde, ale jde tímto způsobem poukázat na vlastní IQ.
Takže vaším snem je takové zdanění, aby po něm zůstalo všem stejně bez ohledu na to, kolik vydělává? To bude ta Vaše vysněná spravedlnost?
Tak ještě jednou. Psal jsem, že to není o trestání. Dal jsem příklad, jaký by mělo dopad stejné zdanění pro různé příjmové skupiny. Ale pokud se domníváte, že např. prodavačka má tak malý plat, že odvádí tak malé daně, že by měla mít nižší zajištění od státu (lékařská péče, důchod, atp.), tak nechápu, kde si obstaráváte jídlo. Prodavačka je pro život důležitější než kdejaký ředitel.
To už dokonce někde funguje, teď nevím jestli je to v Mexiko City🤷🏻 nesmí se tam odbočit vlevo,takže musíte o ulici dál, vpravo,vpravo a znovu vpravo a do ulice co jste chtěl doleva, přijedete rovně 😁
Před mnoha lety jsem četl lékařský posudek pro řidiče - seniora a v něm stálo, že smí jezdit jen v místě bydliště, kde je možné odbočovat jen vpravo. Ale jestli to byl pravý posudek, netuším, ale dnes bych tomu i věřil. 😄
Takže jste to nepochopil. Dobrá. Tak jinak. Když prodavačce (a podobným pracovníkům) s 20.000,- Kč hrubého dáte 50% daň, tak v práci skončí, protože nebudou schopni uživit sebe ani rodinu. V takovém případě si ani člověk s milionem měsíčně NIC nekoupí. A když píšu NIC, tak opravdu nic, takže ani jídlo. A bez jídla se žít nedá. Z toho vyplývá, že i ta pro někoho podřadná práce je životně důležitá pro jeho samého. Pokud ale pijete vodu z potoka a živíte se kořínky, pak se vám omlouvám.
Já bych řekl, že i ta nejhůře placená poctivá práce by měla takové lidi slušně uživit... A že by tím stát ušetřil desítky nebo možná i stovky miliard za různé příspěvky chudým... Ale bohatým dávat a chudým brát je Robin Hood naruby, to nemůže fungovat...
Tak to těmto lidem nevysvětlíte. Oni si totiž myslí, že i taková prodavačka je jen lempl, který není schopný si najít lepší práci, ale už jim nedochází, že si bez těchto "lemplů" prostě nic nekoupí, takže jim peníze budou k ničemu.
A přitom stačilo zabrat v 5té třídě! A nebo jdi jinam!
Možná jste v páté třídě zabral, ale logiku nepochopil. Ale zkusím to. Když všichni lidi budou nadprůměrní, kdo bude v průměru a kdo podprůměrný? Jestli toto nechápete, tak něco ze života.
Běžte si něco koupit. Ale kupte si to tak, aby se na onom produktu nemusela žádným způsobem podílet levná pracovní síla, tedy ti, kteří nezabrali v páté třídě. Jestli to dokážete, zasloužíte si Nobelovu cenu za ekonomii. 😄
Není to o trestání, jen je důležité si uvědomit, pro kterou příjmovou skupinu co znamená. Příklad: Zavede se daň z příjmu ve výši 50%. Jedna skupina lidí bude brát 100.000,- Kč měsíčně, druhá 20.000,- Kč. Po zavedení této daně bude první skupina stále normálně žít, druhá skupina se rázem dostane do existenčních problémů.
Myslím, že většina zvedne. Na pracáku dostane možná podporu se kterou si nebude umět představit vyžít. Lidi, co končí jako nezaměstnaní by se měli dělit na zaměstnance díky odvodům a ty ostatní.
Pracuji v lese jako OSVČ - těžba dřeva. Pokud pracuji ve státních lesích, tak můžu jen pod firmou, která vyhrála soutěž. A tam je cena daná (a už několik let stále stejná). Abych si vydělal slušné peníze, musím pracovat déle, než dovolují bezpečnostní normy. Pro soukromníky pracovat mohu, ale to je tak málo zakázek, že vás to neuživí a navíc nabízejí ještě menší peníze. A podotýkám, že nejsem plátce DPH, tudíž jsem pro soukromníky levnější variantou. Takže mi nezbývá nic jiného, než dělat, nebo jít dělat něco jiného. Druhou variantou je začít platit DPH a cpát tam co to jde. Znám lidi, kteří dokážou na jeden traktor vykázat tolik nafty, že slavný vojenský Zil je oproti nim úsporné vozidlo.
I u nás neplatíte daně s nižším příjmem, díky slevám na poplatníka a slevám na děti. Naopak já bych zase mohl požadovat, aby sociální a zdravotní pojištění bylo skutečně pojištěním a ne daní, stejně jako je USA. Ti co třeba na sociální odvedou málo, třeba třetinu oproti těm s vyššími příjmy, berou jen o 20% nižší důchod. Tady jde vidět, že ti více vydělávající už jsou dostatečně solidární až na můj vkus moc a přesto se to tady některým komunistickým pohrobkům nelíbí jako vám nebo Prokopovi a Ulemu z neziskovek, se to zdá málo.
A já bych naopak zavedl důchody všem stejně na základě odpracovaných let. Je přeci jedno, jestli je někdo manažer nebo prodavač. Oba jsou potřeba, prodavač bych řekl, že je potřeba o něco víc, protože bez něj si nic nekoupíte. Tak proč má mít prodavač menší důchod než manažer, když si manažer může na lepší důchod šetřit z výrazně vyššího platu?
3
Sledujících
0
Sleduje
3
Sledujících
0
Sleduje
Tak to snad měl vědět majitel pozemku.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Povím vám jednu příhodu. U nás na obci si jeden člověk nechal postavit dvoupatrový rodinný dům. A když byl dům hotov, tak přišel na úřad a ptal se starosty, kde se může připojit na kanalizaci. Starosta mu na to odpověděl, že v obci kanalizaci nemáme (pouze dešťovku). A na to se jej chlapík zeptal, "a kdy ji bude obec stavět?" Takže asi tak.
A teď jsem si vzpomněl, jak můj kamarád koupil starý barák, ale jednal přes realitku, takže realiťák věděl prd, prý by na pozemku měl být někde septik. A skutečně jsme jej našli. Ale až když jsem na pozemek vezl štráfku štěrku a pod vlekem se propadla zem. 😄