Co je na tom za UFO? 🙂 Aspoň z doložených fotek je vidět prd... Mě jen zaráží, že lidé koupí těch aut akceptují tu šílenou cenovou politiku náhradních dílů co KIA a Hyundai mají... Máte KIA a ceny na ND jako když máte Porsche nebo Mercedes, to je mazec...A tím vůbec netvrdím že jsou to špatná auta!
Kde jste přišel na ceny jak u Porsche nebo Mercedesu.
Já tedy zatím za 80000km co ji mám, měnil jen kotouče cena 2.290,- čelní vyhřívané sklo 4.600,-.
Kolega teď měnil kapotu, cena nějakých 3.710,-
Nepřijde mi, že by ceny byli nějak přemrštěné.
Ale souhlasím, že s fotek jde prd vidět.
ale tady se dá už nějak posoudit
Mám Sportage 1,6GDi, edice FIFA 2014. Koupil jsme ji v r. 1/2016 s 16000 km a ještě s garancí full servise, tedy vše šlo až do roku 2021 za Kiou. Dnes najeto cca 120000 km, jediné náklady garančky od r.2022 u Kia v hodnotě cca 8-11 000 Kč/prohlídka, zatím jen výměna pouze předních kotoučů a výměna čelního prasklého skla. Dlouhodobá průměrná spotřeba 7,6 litrů. Jinak žádná poruchovost. už koukám, za co bych ji vyměnil, opět zase asi za Kiu, ale dva poslední facelifty nic moc, ale jestli tohle bude jako Sorento, tak oni budu vážně uvažovat. Uvidíme, co ještě cenová hladina.
Jsem spokojený, nenáročný, ale tuhle edici FIFA mohu jen pochválit.
A to je přesně co Čína chce. Aby na ní byl celý svět závislý a mohla pak celému světu diktovat podmínky. Zatímco Putin zahájil invazi silou, Čína ji zahájila ekonomicky a velice dobře. Opravdu si myslíte že Čína to dělá aby nám pomohla a čínská vláda měla dobrý pocit jak se máme v EU a USA dobře?
Myslíte, že Čína evropské partnery přemlouvala nebo nutila. Já myslím, že ne, všichni přišli s prosíkem sami, místo toho aby investovali.
Jak zoufalost? To je podmínka Číny, když u nich chcete prodávat nebo vyrábět. Něco si o tom zjistěte. Chcete vyrábět v Číně? Musíte najít čínského partnera, jemu vše dát a sdílet s ním, plánky, vývoj, technologie.
Je to zcela reciproční opatření k jejich podmínkám.
Ale pouze, pokud jdete vyrábět do Činy s čínským partnerem, tedy joint-venture (J-V). Pokud máte plán založit svou vlastní firmu WFOE bez čínského partnera, nic sdílet nemusíte. Sice je to v počátku finančně náročnější, a registrace firmy není úplně jednoduchá, ale udržíte si know-how. Takovou firmou je třeba Siemens nebo Unilever, kteří mají úplnou kontrolu nad svým know-how. Myslím, že i koncern VW jede ve formátu WFOE, a jestli má Čína jejich know-how, tak bud krádeží nebo se někdo napakoval.
To že má Čína know-how evropských firem je jen zásluhou samotných firem, že chtěli ušetřil miliony dolarů svého kapitálu. Nikdo je k tomu nenutil.
Takže v případě J-V vaše tvrzení potvrzuji.
Problém EU je, že začala být pro okolní svět zbytná. Hodně Amerických, Čínských a Japonských filtrem už do EU svoje produkty vůbec nevyváží a to hlavně kvůli byrokracii a různým poplatkům. Dokonce i některé Eurounijní firmy neprodávají své výrobky vůbec v EU a vyváží je pouze do okolního světa. Co ono mi to připomíná? Jo Československo před rokem 1989!
Musím souhlasit a jen potvrdit vaše tvrzení. Kolega, který se přestěhoval do USA a začal spolupracovat s jednou technologickou firmou, tak ta firma kompletně rozvázala všechny kontrakty se společnostmi v EU a našla nové partnery mimo EU, včetně Číny, Austrálie a Nového Zélandu. Samotná společnost prý jen na byrokracii a kdejakému lejstru ušetřila nemálo USD.
Je to pravda. Pracuji v Německu a hrubá mzda je skutečně vysoká, ale mají tu obrovské daně. Víc jak 1/3 z hrubé mzdy jde státu. Ono ty azylanty uživit něco stojí.
To je sice pravda, ale není pravda, že se jí přibližujeme, pořád je tam rozdíl cca 25-40%. Teď beru čistou mzdu. Jinak by tam přeci člověk dělat nejezdil.
A teď nám řekněte, co s výši nájmů mají tito dva společného?
Třeba to, že už dávno vlády měli bojovat za zrušení podpory na bydlení, tím by na nájem mělo méně lidí, resp. na kvalitní bydlení. A ne že lidé, kteří nemají ani průměrný plat, ale za to mají 3+ dětí, pak bydlí v bytech s cenou nájmu cca 20 tis.+ a stát jim na to doplácí. Nevidím jediný důvod, proč dotovat někoho, kdo neumí spočítat, 1+1.
Ale máte pravdu, ti dva za to nemohou, za to mohou všechny předchozí vlády včetně této. Pořád se vymlouvají na výdajovou stránku, ale nic s tím nedělají.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Mám známe dvě ženský, které mají taktéž "spolu" holčičku. Nejdřív to byla nádhera, dnes ví, že svět není zalitý sluncem. Malá to schytávala ve školce, teď ve škole a mezi rádoby kamarády a je v celku na prášky, dochází k psychologovi. Matky jsou šťastné, dítě nešťastně. A co bůh nechtěl, přišli zdravotní problémy a je nutná transplantace, a světe div se, mamina není kompatibilní nemá dost společných markerů. A musí se hledat mezi dárci.
V případě "normálního" vztahu by byla určitě větší pravděpodobnost vhodného dárce, i když může být situace, že se ani v širokém příbuzenském vztahu také vhodný dárce nemusí najít.
I když je medicína na vysoké úrovni, hold někdy prostě neporučíš.
3 odpovědi