Kdo ví, kdo tahá za nitky. Státy kde převládají muslimové povětšinou fungují pouze tehdy, pokud jim vládne pevná ruka. Příkladem je Libye, po převratu se otevřela cesta z Afriky do Evropy. Tehdy to byla pravděpodobně práce USA a možná i teď, aby se přidal další hřebíček do rakve upadající a čím dál více méně konkurenceschopné Evropy.
Migrant je člověk jako vy nebo já, takže mít připomínky k migrantům je jako říct mít připomínky k Čechům, Slovákům, Němcům, celému světu 🙂
Každý jsme jiný, vypadáme jinak, máme jiné názory, náhled na život, nemá cenu tím ztrácet čas. Ten čas se dá využít mnohem lépe. Můžete třeba příchozím pomoct jako dobrovolník s jazykem, pomoct jim orientovat se v našem systému.
Diskuse s Vámi je zbytečná. Kultury migrantů a naše jsou zcela odlišné. Je to marný pokus smíchat vodu a olej.
Jak držet ústa a krok? Kdo je potrestá? Firma, nebo politická strana? Pokud je to firma, tak to má málo společného s politikou. Je znevážením svodoby přirovnávat ji k socialistickému držet hubu a krok. Ostudné.
Kupříkladu svoboda slova dostala v posledních letech pořádné KO, pokud jste si náhodou nevšimla.
V čem vidím největší rozdíl? Ten, kdo splácí hypotéku na bydlení, má strach, aby neztratil práci a tím pádem střechu nad hlavou. Tito lidé musí držet ústa a krok, hlavně v zaměstnání. Zadluženost vidím jako nejlepší způsob jak v kapitalistické společnosti ovládát obyvatele. Obyčejní a méně mejetní lidé se stali novodobými otroky tržní společnosti.
Před dvěma lety jsem objevil síť obchodů Rynek ve kterých prodávají čerstvé české maslo. Doporučuji ho vyzkoušet, neboť ho od té doby kupuji a jím mnohem častěji. Doposud jsem netušil, jak opravdu může chutnat čerstvé máslo.
Stát by měl více chránit občany před nenasytným chováním obchodních řetězců.
Řešení je velice prosté, k volbám chodíme co chvíli a kdyby se ve všech státech evropské unie přidalo k volbám ještě referendum o tom jaký čas preferujme, je relativně rychle tento problém vyřešen.
Mě osobně je jedno, jaký čas by byl, hlavně když bude konec vexlování s hodinami.
Zároveň jsem přesvědčen, že za vším stojí farmaceutická lobby, neboť zhruba před 20 lety bylo řečeno jak se při změně času, na jeden až dva měsíce, zvedne spotřeba léků. Také jsem četl několik výzkumů, které potvrzují negativní vliv posouvání času na organismus. Za vším hledej peníze a jestliže je farmaceutický průmysl na čele ve výnosnosti, tak je to vcelku jasné.
Mezi zdravotníky se šušká, že poslední 2 dcery jsou ze zkumavky. Napadá mě, pro jistotu. Gott vydělával svého času jako škodovka, tudíž mi připadá 6 mega jako ubohá almužna. O paní Ivance už se mihlo občas v tisku více zajímavých informací a prostě se mi nedaří uvěřit, že vše bylo 100% nezištné, hodně slušně řečeno.
Když si už stále bere někdo do úst odpracované roky, tak navrhuji po poctivě odpracovaných 45 letech jít automaticky do důchodu. Já osobně bych to bral všemi deseti.
Ještě bych měl jeden návrh. Pokud člověk má dostatečný počet odpracovaných let tak mít po dosažení 60 let třeba 6 týdnů dovolené dané zákonem. V tomto věku je potřeba už více odpočinku aby mohl člověk solidně pracovat.
Jsem zvědav kdo bude za 10 let pracovat třeba ve strojírenských firmách, když už teď v mnohých má polovina zaměstnanců 50 plus. Kdysi bylo strojírenství stěžejní obor a do teď platí, že v kusové a malosériové výrobě jsou potřeba šikovní, zruční a myslící lidé, kteří si musí cnc stroje mnohdy umět i naprogramovat.
Jestli si nějaký mamlas myslí, že tří měsíční kurz udělá z člověka alespoň obstojného řemeslníka je úplně vedle. Je to těžké podcenení a degradace tohoto oboru. Samozřejmě se nebavím o vekosériové výrobě a mačkání pouze jednoho tlačítka.
1
Sledujících
1
Sleduje
1
Sledujících
1
Sleduje
Půjdeme do důchodu v 67 letech, budiž. Kolem 60 roku věku, pokud celý život pracuje, si člověk hůře dobíjí baterie. Mohlo by být dáno zákonem, při odpracovaných určitých letech, mít nárok na více dovolené na zotavenou.
Kupříkladu všichni státní zaměstnanci 100% závislí na tom, co vidělá soukromá sféra, mají 5 týdnů dovolené.